Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

Nawiązując do tego, co @Grzesiek202 pisał o melodii - płyta, której właśnie słucham w tle.

Lew Del Gatto - "Katewalk" (Naxos Jazz, 2000 r., nagrano w 1997 r.).

Swingujący hardbop i souljazz. Mało znany, ale doświadczony tenorzysta z grupą bardziej popularnych kolegów (między innymi: Randy Brecker, Joe Cohn, Steve Turre i Victor Lewis). Realizacja przeciętna - nie dla audiofilskich snobów. Nikt też nie sili się na stylistyczną oryginalność - tak grało się już na początku lat 60-tych. Ale oczywiście każdy z muzyków ma swoje brzmienie wypracowane przez lata. Bardzo amerykański i bardzo "mój" jazz - właśnie tego typu rzeczy wciąż kupuję. Mam wątpliwości, czy znajdą tu coś dla siebie miłośnicy ECM i ogólnie europejskiego podejścia (np. @sonique). Natomiast, jeśli ktoś lubi granie w starym stylu (może @maxredaktor, @Fafniak czy @MariuszZ?), to jest to pewniak. :)

 

 

 

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MMarek napisał:

Oprócz kotłów ze smołą i ziejącego ognia, ci którzy trafią do piekła, będą jeszcze dodatkowo torturowani tego typu piekielnym jazgotem  :). BoSZe spraw abym trafił do nieba i słuchał anielskiego głosu Enyi :) 

Marek, gdyby Enya popełniła pierwszą swoją płytę i wróciła dla Clannad okrzyknolbym ją ciekawa artystka. A ona popełniła kilka takich samych, niczym nie różniących się krążków. To prawda, odniosła komercyjny sukces.  Ale co z tego. Założę się, że nigdy nie słyszałeś jej naturalnego głosu. On na płytach jest poddany leyeringowi. Nadawała by się bardziej do piekła zanudzając lokatorów.

Pamiętam Enye jeszcze z podstawówki i MTV. I wtedy to było coś. Wychodziły kolejne płyty, dostawała nagrody, a ja dorastałem i wyrastałem. Można puścić ją w tle sprzątając ale słuchać? Nie szkoda czasu? Spojż obiektywnie. Anielski wokal? Proszę Cię. To jest produkt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zresztą... jako przypominajka z fajnom muzom dla wieśniaków przypominam o polskiej grupie, która prawie co roku produkowała szlagier wspinający się do czołówki list przebojów. Robili świetne letnie koncerty.

 

4 godziny temu, MMarek napisał:

Oprócz kotłów ze smołą i ziejącego ognia, ci którzy trafią do piekła, będą jeszcze dodatkowo torturowani tego typu piekielnym jazgotem  :). BoSZe spraw abym trafił do nieba i słuchał anielskiego głosu Enyi :) 

I tak sobie jeszcze Mareczku myślę o tym co mi napisałeś o angielskim głosie Enyi. Następnym razem trochę dłużej przemysl podsumowania. Naprzeciwko Enyi stawiam Natalię Sikorę z jej wokalizą. Nie dajcie się nabijać w komercyjne butelki.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rafał S napisał:

Nawiązując do tego, co @Grzesiek202 pisał o melodii - płyta, której właśnie słucham w tle.

Lew Del Gatto - "Katewalk" (Naxos Jazz, 2000 r., nagrano w 1997 r.).

Swingujący hardbop i souljazz. Mało znany, ale doświadczony tenorzysta z grupą bardziej popularnych kolegów (między innymi: Randy Brecker, Joe Cohn, Steve Turre i Victor Lewis). Realizacja przeciętna - nie dla audiofilskich snobów. Nikt też nie sili się na stylistyczną oryginalność - tak grało się już na początku lat 60-tych. Ale oczywiście każdy z muzyków ma swoje brzmienie wypracowane przez lata. Bardzo amerykański i bardzo "mój" jazz - właśnie tego typu rzeczy wciąż kupuję. Mam wątpliwości, czy znajdą tu coś dla siebie miłośnicy ECM i ogólnie europejskiego podejścia (np. @sonique). Natomiast, jeśli ktoś lubi granie w starym stylu (może @maxredaktor, @Fafniak czy @MariuszZ?), to jest to pewniak. :)

 

 

 

Zapisane, posłucham :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Rafał S napisał:

Z tego, co pamiętam - dobry smooth jazz, ale niewiele więcej. Przyjemny jako muzyka tła. :)

I ja tak na tę płytę patrzę.

5 godzin temu, Rafał S napisał:
15 godzin temu, Grzesiek202 napisał:

 

Rozumiem, że znasz książkę "Ja, Urbanator. Awantury muzyka jazzowego"

Nie czytałem całej. Tylko fragmenty, ale również sądzę, że sporo historii jest nieco podkolorowanych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MarcKrawczyk napisał:

Tymczasem tego dnia w 1987 roku ukazał się singiel  „This Corrosion” promujący „Floodland”  - drugi album studyjny zespołu The Sisters Of Mercy…

IMG_4041.jpeg

Kiedyś słuchałem ich namiętnie 😉 szczególnie Floodland. Do tej pory mam ich wszystkie płyty ale słucham już tylko od święta. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka płyt. Kiedyś słuchałem Sióstr oraz the Cure.

Swego czasu , w 2001 roku , miałem samochód terenowy z kołem zapasowym na tylnych drzwiach. Koło było "zapakowane" w futerał, a na deklu futerału wymalowałem (tzn zakład graficzny na moje zlecenie wymalował :)  ) siostrzaną gwiazdę z głową - jako wzorzec do malowania, dałem okładkę płyty . O tej własnie płyty :)

Mam jeszcze płytę The Mission. Powinniście wiedzieć, co to za kapela :)

image.png.1b5303baa351a7529cf3eb447caf8165.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, terracan1929 napisał:

First & last & always,  kiedyś komuś pożyczyłem. I już od mnie nie wróciła... Zresztą jak wiele innych płyt.

Naprawdę to nie byłem ja 😉. Powiem wam szczerze, że miałem jakąś awersję do pożyczania płyt lub książek. Zdążyło się kilka razy że nie wróciły albo jak już, to w innym stanie. 

@MarcKrawczyk dziękuję za przypomnienie Gift, całkiem zapomniałem o płycie i grupie 

1 godzinę temu, terracan1929 napisał:

the Cure

Też słuchałem namiętnie 😉. Do tej pory mam wszystko do Desintegration i czasami chętnie wracam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...