Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

12 minut temu, AudioTube napisał:

@Esiowaty nie ma za co. Liczę na muzyczny prezent od Ciebie. Z góry dziękuję.

Ten repertuar u mnie bardzo często. Ciarki mnie przechodzą.

635BD152-88ED-40A1-A418-07F67F573806.jpeg

Utwór Fever ma w sobie magię :) 

Może to się spodoba :D Ja  

jak za pierwszym razem usłyszałem, to zapętlałem przez 2 godziny (trzaski to chyba miały tam być bo pasują do całości).

 Pozdrawiam 

Edytowano przez Esiowaty
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, MMarek napisał:

Przez pewien czas miałem wątpliwości, czy mi nie odbiło, kupując te paczki 😀 Aktualnie po 1.5 m-ca  nie mam, a wręcz przeciwnie.

Wczoraj byłem w sopockim Topie i rozmawiałem chwilę z p. Adamem (prywatnie właścicielem podłogówek Proac-a) o różnych markach kolumn i podejściu do brzmienia. 805 D4 (i ogólnie wyższe modele Bowersa) podsumował on jako kolumny dla osób szukających jak największego realizmu i nieupiększonej prawdy o nagraniu. Wychodzi więc na to, że większości z nas tylko wydaje się, że wiemy, jak dana płyta brzmi, a Ty wiesz to naprawdę. Gratulacje. :) 

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kontynuacja muzyki klasycznej, kolejna z katalogu Reference Recordings, tym razem RR-104.

Jerry Junkin / University of Texas Wind - Ensemble Bells for Stokowski

Jest tu trochę muzyki dworskiej z okresu Renesansu, troche muzyki hmmm defiladowej. Wykonania bardzo żywiołowe, realizacja jak zwykle wysokich lotów.

 

 

RR-104_Cover.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MMarek napisał:

Przez pewien czas miałem wątpliwości, czy mi nie odbiło, kupując te paczki 😀 Aktualnie po 1.5 m-ca  nie mam, a wręcz przeciwnie

Słyszałem kiedyś Twoje kolumny w salonie. Powiem najprościej jak się da: serdecznie Ci zazdroszczę.

3 godziny temu, Rafał S napisał:

805 D4 (i ogólnie wyższe modele Bowersa) podsumował on jako kolumny dla osób szukających jak największego realizmu i nieupiększonej prawdy o nagraniu.

Zapytam zaczepnie. 🙂 Skąd więc tyle opinii o ich męczącej naturze? A może właśnie dlatego? Mnie też ciężko byłoby wysiedzieć dajmy na to pięć godzin na koncercie na żywo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Grzesiek202 napisał:

Zapytam zaczepnie. 🙂 Skąd więc tyle opinii o ich męczącej naturze?

Pewnie stąd, że prawda o wielu nagraniach nie jest warta poznania. Marek w dużym stopniu żywi się dobrymi technicznie realizacjami. Szanuję takie podejście, ale to nie moja droga. Zbyt dużo jest ważnej dla mnie muzyki, która została tak sobie zarejestrowana, zmiksowana czy zmasterowana. Np. znaczna część klasyki rocka, sporo bluesa itp.

Poza tym, nie oszukujmy się - żadne kolumny, na które kiedykolwiek będzie stać większość z nas nie będą w stanie oddać prawdziwego dźwięku na żywo. To jest szczyt, na który różne marki wspinają się innymi zboczami. Zaczynają ze skrajnie różnych punktów, bo w pewnym budżecie nie da się pogodzić różnych aspektów brzmienia. Im wyżej, tym są jednak bliżej siebie, bo powoli pewne rzeczy udaje się ze sobą pogodzić: szczególnie przestrzeń i dynamikę z barwą. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie ważny jest fun ze słuchania muzyki muzyka ma mi sprawiać przyjemność. Nie mam ochoty męczyć się słuchając do bólu analitycznego systemu. Nie zrozumcie mnie źle . Szanuję wybór każdego z Was , ale czy każdy utwór zawsze brzmi tak samo? Czy na jego brzmienie Nie ma wpływu akustyką pomieszczenia, a nawet dzienna dyspozycja muzyka? Dla mnie ważne są emocje jakie niesie muzyka a wydaje mi  się że takie analityczne granie jest wyprane z emocji

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Slawko69 napisał:

A dla mnie ważny jest fun ze słuchania muzyki muzyka ma mi sprawiać przyjemność.

Mnie nie musisz przekonywać. ;) Płyty, których słucham, choćby w tej chwili, są często zrealizowane tak sobie, więc nigdy nie szukałem kolumn ani elektroniki, które to bezlitośnie obnażą.

Sławek, przypomnisz nam swoje paczki? Pamiętam, że sporo różnych przerobiłeś (i że podzielałem część Twoich wrażeń, np. sympatię do Proaca-a Response D2R). Ale na czym stanęło?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafał S napisał:

Marek w dużym stopniu żywi się dobrymi technicznie realizacjami

Kurczę. Ja też na to zwracam dużą uwagę. Może nawet zbyt dużą?

1 godzinę temu, Rafał S napisał:

Np. znaczna część klasyki rocka

Uśmiecham się tu szeroko, bo wiem doskonale o co Ci chodzi, ale niestety (?), chyba nie kocham tych nagrań aż tak bardzo jak Ty.

18 minut temu, Slawko69 napisał:

A dla mnie ważny jest fun ze słuchania muzyki muzyka ma mi sprawiać przyjemność.

Ale dla mnie też. Ja mam fun jak za sprawą stereo "widzę" jak grają. 

Ale, nie chcę rozwalać tego tematu. Pogadajmy o tym w innych wątkach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Rafał S napisał:

Wczoraj byłem w sopockim Topie i rozmawiałem chwilę z p. Adamem 

Rafale, czy chciałeś sobie tylko popatrzeć, czy znów Cię świerzbią łapki, aby wydawać ciężko zarobione pieniądze? :) 

Nie mam szczęścia do tego salonu, ponieważ ilekroć tam byłem wyjeżdżałem z nowymi paczkami, a było to trzy razy i zawsze B&W :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, MMarek napisał:

Rafale, czy chciałeś sobie tylko popatrzeć, czy znów Cię świerzbią łapki, aby wydawać ciężko zarobione pieniądze? :)

Regularnie wypożyczam tam (i z innych źródeł) jakieś kable. Temat głośnikowych i interkonektów już zamknąłem. Teraz czas na zasilający do Normy i być może też Gustarda. Słyszę, że można pod tym względem inaczej i w pewnych aspektach lepiej, ale jeszcze nie trafiłem na nic, co by mnie całościowo przekonało do kolejnego zakupu. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Rafał S napisał:

Mnie nie musisz przekonywać. ;) Płyty, których słucham, choćby w tej chwili, są często zrealizowane tak sobie, więc nigdy nie szukałem kolumn ani elektroniki, które to bezlitośnie obnażą.

Sławek, przypomnisz nam swoje paczki? Pamiętam, że sporo różnych przerobiłeś (i że podzielałem część Twoich wrażeń, np. sympatię do Proaca-a Response D2R). Ale na czym stanęło?

Stanęło na ProAc D2R

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Rafał S napisał:

Poza tym, nie oszukujmy się - żadne kolumny, na które kiedykolwiek będzie stać większość z nas nie będą w stanie oddać prawdziwego dźwięku na żywo. :)

Nie zgodzę się. Dźwięk na żywo to dźwięk, który słyszymy z kolumn estradowych, bo właściwie wszystkie koncerty są teraz nagłaśniane. Nawet w malutkich salkach. Te grane na instrumentach akustycznych także. Wystarczy więc kupić kolumny z rynku profesjonalnego i mamy dźwięk na żywo 1:1. Proste. Może tak kiedyś zrobię. Jak bym zaczynał dzisiaj od zera, to poszedłbym w tym kierunku. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Rega napisał:

U mnie dziś m.in Obrazki😉

Wspaniałe. Tylko raz słyszałem je na żywo, ale było to jedno z moich większych przeżyć koncertowych, jeśli chodzi o muzykę poważną. Wielka Brama Kijowska absolutnie porywająca. :)

U mnie też muzyka poważna, ale... na jazzowo. Szkoda, że nie nagrali tego więcej... :)

 

 

 

The Classical Jazz Quartet czyli Kenny Barron, Stefon Harris, Ron Carter i Lewis Nash grający Bacha, Rachmaninowa i Czajkowskiego na trzech płytach. Jednak Bach najwdzięczniej wypada w tych interpretacjach i zachowuje tożsamość. Czy to w tym wykonaniu, czy we wcześniejszych (Jacques Loussier, MJQ - "Blues on Bach") Bach zawsze pozostaje Bachem.

Jest jeszcze nagranie The Classical Jazz Quartet wykonujących "Hallelujah" Handla. Jak słucham go po płycie z Bachem, to od razu przypomina mi się wspaniała sztuka "Kolacja na cztery ręce" z Gajosem, Wilhelmim i Trelą. Pamiętacie ją? Teatr Telewizji miał chwile prawdziwej wielkości. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...