Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

Tak. Znam jego muzykę. Jako kolejny album polecam Ci "Blue Maqams". Podziel się wrażeniami 🙂.

2 minuty temu, MMarek napisał:

Dla mnie najlepszy utwór to ten tytułowy. Super, można słuchać w nieskończoność.

Absolutnie podzielam Twoje zdanie.

Edytowano przez Grzesiek202
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Grzesiek202 napisał:

Screenshot-20230116-220256-Blu-OS.jpg

Jeszcze raz, pełniej. Posłuchałem wczoraj obszernych fragmentów…  i nie chciałem przestać. Dlatego dzisiaj już cała płyta. Bardzo fajny, lekki, wręcz relaksujący materiał. Świetnie zrealizowany. Dużo się dzieje i jest niezwykle dynamicznie. Szeroko i głęboko. Ogromny plus dla perkusisty. No i solidny dla autora tego zamieszania, który fajnie biega po kontrabasowym gryfie.

Kiedyś kolega pożyczył mi „Continuo” i nie przypadła mi do gustu. Może nie był to dzień na taką muzykę…

1 godzinę temu, Adi777 napisał:

@sonique Znasz tę płytę? Polecam. Poprzedniczkę także, równie dobra.

Nie znam ale już mi się podoba. A niech to, chyba nie ma na TIDALu…

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, sonique napisał:

Nie znam ale już mi się podoba. A niech to, chyba nie ma na TIDALu…

Bardzo lubię Keitha Tippeta, zarówno płyty sygnowane jego nazwiskiem - dwie wymienione powyżej, ale też Frames formacji Keith Tippett's Ark, jak i granie w King Crimson, także bardzo dobry album Cruel But Fair z między innymi Hugh Hopperem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Adi777 napisał:

Bardzo lubię Keitha Tippeta, zarówno płyty sygnowane jego nazwiskiem - dwie wymienione powyżej, ale też Frames formacji Keith Tippett's Ark, jak i granie w King Crimson, także bardzo dobry album Cruel But Fair z między innymi Hugh Hopperem. 

No tak. Takie fajne granie, że człowiek słucha i się zastanawia dlaczego tak późno poznał. Thanx man!:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy polecałeś - nie pamiętam. Jest to możliwe bo płytę mam polubioną na TIDALu - więc coś się w okół niej działo. Ale raczej wcześniej nie słuchałem bo nie pamiętam.

CD nie mam bo… nigdy się nie ukazało (jest tylko LP). Manfred Schoof nagrał w latach siedemdziesiątych trzy płyty dla filli ECM: "Scales", "Light Lines" i "Horizons". Wszystkie trzy trafiły na wydany w 2009r album wspomnieniowy „Resonance” a zawierający dwie płyty CD. Wygląda tak jak poniżej i właśnie go słucham. Jest dobrze. Ciekawy. Dość spokojny, poukładany i nawet melodyjny. Podobno Manfred free jazzowe szaleństwa miał już wtedy za sobą. Dzięki za przypomnienie!

42-F32706-6-F12-48-CD-B419-641637-F5-C73

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starych nagrań czasem nie wydają na „kompakcie”. W tym przypadku nie masz co prawda oryginalnego wydania takiego jakie jest na LP ale w zamian dają przynajmniej kompilację trzech płyt jak wyżej. Można ją kupić za stówę, nową, więc nie narzekam;)

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...