Skocz do zawartości

Jaki sens używać DAC-a


BlackJack

Recommended Posts

1 minutę temu, Wito76 napisał:

Po prostu jakoś tak znajomo mi to zabrzmiało. Nieważne, nigdy tego nie rozstrzygnęliśmy i tym razem też się nie uda nikogo przekonać co w audio gra a co nie. Szkoda na taką dyskusję niedzielnego popołudnia. Pozdrawiam

Pewnie z kimś mnie mylisz, a odnośnie  audio na pewno grają kolumny i wzmacniacz plus źródło, i przy wyborze kierowałbym się zakupem wyżej wymienionych rzeczy a resztę traktował z przymrożeniem oka lub jako hobby. Z wiekiem o czym w hi end się nie mówi przydałby się badania słuchu przed zakupem sprzętu , tak by się upewnić czy nasz słuch jest tym referencyjnym 😉i na pewno słyszy te hi end częstotliwości, pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ROBIXXX napisał:

Z wiekiem o czym w hi end się nie mówi przydałby się badania słuchu przed zakupem sprzętu , tak by się upewnić czy nasz słuch jest tym referencyjnym 😉i na pewno słyszy te hi end częstotliwości, pozdrawiam. 

Na pewno jest tak, że takie badania nie mają wpływu na słyszenie lub niesłyszenie w audio.

 

 

11 minut temu, ROBIXXX napisał:

Pewnie z kimś mnie mylisz

xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Adi777 napisał:

Na pewno jest tak, że takie badania nie mają wpływu na słyszenie lub niesłyszenie w audio.

 

 

xD

Polecam skorzystać z takich badań, bo powiedzą nam jaki mamy ubytek słuchu i jakie częstotliwości słyszymy, ps. przeważnie tracimy te wysokie częstotliwości ale każdy jest inny, plecam badania na audiogramie. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adi777 napisał:

Na pewno jest tak, że takie badania nie mają wpływu na słyszenie lub niesłyszenie w audio.

 Mają i nie Mają.

W takim badaniu jest jeszcze jedna zmienna, czynnik ludzki, czas reakcji itd.

A w audio można i trzeba się nauczyć słuchania by nabyć umiejętności rozróżniania i tego na co zwracać uwagę. 

Słuch jest tylko narzędziem do odbioru, resztę skleja w całość mózg. Mam swoje lata, a słyszę podobnie jak wiele młodsi koledzy, bo wiemy na czym skupić się w muzyce, by dostrzec zmiany na przykład przy zmianie okablowania, dowolnego okablowania lub DACa.

To efekt tzw, treningu, kiedyś był o tym wątek na innym forum.

1 godzinę temu, Fafniak napisał:

Prywatnie - do 20 khz

Gdzie?

Możesz podać namiary?

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DiBatonio napisał:

To efekt tzw, treningu, kiedyś był o tym wątek na innym forum.

Na tym też był...

Tylko jest mały problem. Autor 🤷‍♂️

1 godzinę temu, Fafniak napisał:

Ja to zrobiłem przy okazji zdjęć do programu medycznego.

I? 😉

2 godziny temu, J4Z napisał:

Co ma hiend do częstotliwości? 

Próbuję rozkminić to pytanie, ale za cholerę mi nie wychodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, J4Z napisał:

Co ma hiend do częstotliwości? 

Jaki zakres częstotliwości bada audiogram? 

Bardzo dużo jeżeli masz ubytki w słuchu to nie będziesz słyszał drobnych szczegółów w dźwięku i wymiana na coraz droższy sprzęt nie ma sensu, chyba że z wiekiem będziesz słuchał coraz głośniej ale to też wszystkiego możesz nie słyszeć 🙉 najlepszy słuch mają dzieci ale one nie są audiofilami ☺️😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ROBIXXX napisał:

I jak masz może wykres 📊 

Niestety, nie zrobiłem screena, a jak klikam w pokaż rezultat, to wyświetla się, że link wygasł.

Jest tylko:

Wyniki sprawdzenia słuchu

 

Wyniki wskazują, że możesz mieć dobry słuch. Jednak ta szybka kontrola nie zastępuje profesjonalnej kontroli słuchu. Chociaż wyniki wskazują, że Twój słuch jest dobry, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, skontaktuj się z nami.

Lipa, ale było dobrze, wszystko na zielono :D

Jutro zrobię jeszcze raz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, ROBIXXX napisał:

Bardzo dużo jeżeli masz ubytki w słuchu to nie będziesz słyszał drobnych szczegółów w dźwięku i wymiana na coraz droższy sprzęt nie ma sensu,

Nie bardzo wiem co chcesz udowodnić ? To , że z wiekiem nie słyszymy 20 kHz , nie oznacza , że obojętnie co kupimy będzie dobrze. Praktycznie wszystkie , po za niewielkimi wyjątkami instrumenty zamykają się do 10-11 kHz. Dobry dźwięk nie opiera się wyłącznie na " smaczkach" to dużo szersze subiektywne pojęcie. Wracając do DAC- ów , np. DAC Denona DCD 1500 II prezentuje dźwięk liniowy , DAC w Yamaha CDX - 1060 to ciepło i zaokrąglenia / te dwa CD jako transporty brzmią identycznie/ . Meridian 508.24 granie analityczne z dołożeniem separacji sceny , DAC RME linia i szczegóły , scenę pozostawia reszcie elektroniki.

co to ma wspólnego z pasmem słyszenia ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, tomek4446 napisał:

nie oznacza , że obojętnie co kupimy będzie dobrze.

Hmm, chyba mała nadinterpretacja. Kolega nie napisał przecież, że wystarczy kupić byle co.

28 minut temu, tomek4446 napisał:

Praktycznie wszystkie , po za niewielkimi wyjątkami instrumenty zamykają się do 10-11 kHz.

Wydaje mi się, że koledze chodziło ogólnie o pogorszenie słuchu z wiekiem. Niekoniecznie niesłyszenie jakichś określonych częstotliwości, chyba, że się mylę, to @ROBIXXX proszę o wyprowadzenie mnie z błędu.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ROBIXXX napisał:

jeżeli masz ubytki w słuchu to nie będziesz słyszał drobnych szczegółów w dźwięku i wymiana na coraz droższy sprzęt nie ma sensu,

 

17 minut temu, Adi777 napisał:

Kolega nie napisał przecież, że wystarczy kupić byle co.

W ogóle nic nie napisał , to taki wtręt z dupy. Wymiana na droższy w porównaniu z czym , wieżą Kruger & Matz czy systemem Gryphona ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Adi777 napisał:

Hmm, chyba mała nadinterpretacja. Kolega nie napisał przecież, że wystarczy kupić byle co.

Wydaje mi się, że koledze chodziło ogólnie o pogorszenie słuchu z wiekiem. Niekoniecznie niesłyszenie jakichś określonych częstotliwości, chyba, że się mylę, to @ROBIXXX proszę o wyprowadzenie mnie z błędu.

 

 

Dokładnie nic dodać nic ująć i tu nie chodzi o market sprzęt tylko dobry i już drogi, i zabawy w jakieś hiendy już mija się z celem, bo starsza osoba już nie wychwyci tych niuansów, odnośnie DAC tu słychać jak to gra tak samo jak różne wzmacniacze brzmią trochę inaczej ale nie o to chodziło w moim poście. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ROBIXXX napisał:

bo starsza osoba już nie wychwyci tych niuansów

Nieprawda

Tu wchodzi już kwestia co dla ciebie oznacza starsza osoba.

Niedawno nagrywałem wypowiedź stroiciela instrumentów dawnych ( w tym wypadku fortepianu używanego w Europie Chopina 2022) facet nie wyglądał na 40 latka ;) raczej bliżej 60

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Fafniak napisał:

Nieprawda

Tu wchodzi już kwestia co dla ciebie oznacza starsza osoba.

Niedawno nagrywałem wypowiedź stroiciela instrumentów dawnych ( w tym wypadku fortepianu używanego w Europie Chopina 2022) facet nie wyglądał na 40 latka ;) raczej bliżej 60

Zgadzam się z tobą są ludzie z super słuchem dlatego ten pan stroi instrumenty i jego słuch jest tu referencyjnym(chciałbym zobaczyć porównanie z równolatkami} , dlatego ten pan słyszy więcej od standardowej osoby która jego wieku już nie dosłyszy. Pozdrawiam i proszę nie traktować tego jak atak. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...