Skocz do zawartości

Muzyka klasyczna


RoRo

Recommended Posts

2 godziny temu, Rafał S napisał:

Panie i Panowie - miłośnicy muzycy klasycznej (a w tym przypadku również poważnej) - mam prośbę. Czy ktoś mógłby mi polecić dobrą wersję "Obrazków z wystawy" na CD? Mam oczywiście na myśli aranżację orkiestrową Ravela, wykonanie z klasą, rozmachem, odpowiednią jakością nagrania i realizacją (dynamika!) i do tego przyzwoicie wydane (może Decca, Haenssler albo DG?). Najlepiej dostępne jako nówka w rozsądnej cenie. Krótko mówiąc, żeby robiła wrażenie zarówno muzyka, jak i dźwięk. Pomożecie? :)

@Highlander_now, @AudioTube, @audiowit, @Melo-man, @HQ150, @Kraft, @Bogusław 66, @RoRo, @Meloman20

Niestety nie jestem w stanie pomóc. Nie mam ani jednego wykonania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DiBatonio napisał:

Jakieś płyty są na allegro

Te z allegro już w większości sprawdziłem. Żadna mnie do końca nie kusi. Rozważałem wersję nagraną przez Chicago Symphony Orchestra i wydaną przez DG, ale rejestracja "Obrazków" jest ponoć z 1977 r. Wolałbym coś świeższego tzn. z ostatnich 30 lat. :)

32 minuty temu, DiBatonio napisał:

Pewnie świetne, ale to wersja wg opracowania kompozytora, tzn. na fortepian solo. Zdecydowanie szukam czegoś z orkiestrą. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Rafał S napisał:

Pewnie świetne, ale to wersja wg opracowania kompozytora, tzn. na fortepian solo. Zdecydowanie szukam czegoś z orkiestrą. :)

A w wykonaniu Minnesota Orchestra?

Ich realizacje są naprawdę bdb, nawet jakąś płytę na półce mam na Tidalu też i zawsze słucha się z przyjemnością. 

Jest na YT 😉

https://youtu.be/NjMzNi7yoak?si=ruvIYFOMPGq7S1xo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafał S niestety też nie mam żadnego wydania tego dzieła, lecz w konsekwencji Twojego wpisu to się zmieni 😄

@DiBatonio mnie ubiegł skubany, ale myślę że jego propozycja to jest to, czego szukasz. 

EIJI OUE + MINNESOTA ORCHESTRA + REFERENCE RECORDINGS wydanie 24 Bit (przy okazji HDCD)

Mam kilka innych płyt tej orkiestry pod batutą Eiji Oue i powiem Ci, że to jest MIAZGA. Genialne, żywiołowe wykonania z ogromna skalą dynamiki i z najwyższych lotów jakością zapisu - tego przecież szukasz, co nie?

Jeden minus - cena. Płyty RR niestety kosztują, trzeba polować na okazje lub... ominąć węża w kieszeni 🙃

Eiji_Oue_Pictures.jpg.b1cd300fafde2d0eb1c131d6eb10fe27.jpg

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Profi napisał:

@DiBatonio mnie ubiegł skubany, ale myślę że jego propozycja to jest to, czego szukasz

Eeeee...nie taki skubany na jakiego wygląda 🤭, ale dzięki, że doceniasz moje propozycje😉

1 godzinę temu, Profi napisał:

Jeden minus - cena. Płyty RR niestety kosztują, trzeba polować na okazje lub... ominąć węża w kieszeni

Jak każde dobrej wytwórni, za taką realizację warto, są płyty za wiele więcej "talarów".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, DiBatonio napisał:

Eeeee...nie taki skubany na jakiego wygląda 🤭, ale dzięki, że doceniasz moje propozycje😉

Jak każde dobrej wytwórni, za taką realizację warto, są płyty za wiele więcej "talarów".

Doceniam, bo ciekawe i dobre rzeczy wrzucasz 😊

Co do płyt za więcej "talarów", pełna zgoda, tylko że @Rafał S ma limit do 50 zł/szt. Sam się przyznał... 😄

 

Dziś jeszcze odkryłem inne wydanie, stara wersja w nowej wersji, nie wiem co to jest warte

https://audiophilereferencerecordings.com.au/lorin-maazel-mussorgsky-pictures-at-an-exhibition-limited-edition.html/?SID=ee7c654eb789c1696b92801d28521fde

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...