Skocz do zawartości

Ciekawostki aukcyjne i giełdowe, czyli sprzęt sprzedawany na allegro, eBay, hi-fi.pl, itp.


Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Sprawa taka. Mam na oku sprzęt za kila tys. Mam obawy kupować na olx (z przesyłką olx). Sprzedający wygląda ok ale ... I czy allegro lokalnie (z kup teraz, i ew. dostawa smart) jest ok?  Prowizja w dziale elektronika wynosi 4.9% co jest mniej o ok. 1/3 w porównaniu z allegro.Czy jak on ma smarta (ja mam) to może wstawić darmowa dostawa smart (paczkomat inpost)? Na allegro na dole jest normalny nr oferty po którym można ją wyszukać a na lokalnie jest jakby hash typu "f4996ab2-c85c-4371-bd1f-39ea1948dfxx ", który jest niewyszukiwalny, jest gdzieś normalny numer?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem z tym linkiem. Jest przedmiot w każdym razie tańszy niż zazwyczaj kila stówek. Staż kilkuletni, opinia dobra.

To już lepiej nie dziadować ;) i niech wystawi na regularnym allegro i niech poda nr aukcji i wejść na aukcję w wyszukiwarce allegro po numerze a nie po ew. przesłanym linku. Nie sądziłem, że na lokalnie są wały jak sie trzeba zalogować kontem allegro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.02.2024 o 15:30, San Sim napisał:

Mam obawy kupować na olx (z przesyłką olx).

Ostatnio na OLX kupiłem CD za sporą kasę. Miałem dobę od momentu odbioru na potwierdzenie, że wszystko jest ok. Gdybym nie potwierdził, gościu nie dostał zapłaty. Także taka forma się sprawdziła, wszstko przebiegło dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, terracan1929 napisał:

 Gdybym nie potwierdził, gościu nie dostał zapłaty. 

To tak nie działa. Masz 24h, żeby zgłosić, że coś jest nie tak i w takim przypadku wypłata kasy jest blokowana. Jeżeli po odebraniu przesyłki nic nie zgłaszasz, system po 24h automatycznie przekazuje wypłatę sprzedającemu. Brak Twojej aktywności system traktuje, że wszystko OK.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

To chyba starsza siostra ZU DWX czyli mojego marzenia niespełnionego 😉 Warto przy szukaniu kolumn do wzmacniaczy lampowych uwzględniać w analizach. 

Konstrukcja szerokopasmowa ze wspomaganiem. Filtr tylko na tweeterze, linearyzowana impedancja o "lubianej" przez lampy wartości. Wielu jest pod wrażeniem "grania" ale dostępność u nas ograniczona niestety.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MariuszZ dobrze mi się to czyta i chciałbym Cię zachęcić, no ile mogę, byś samemu  lub z małą pomocą wykonał taki lub bardzo podobny projekt. 
Marzenia fajnie mieć, ale jeszcze lepiej je spełniać. 
Życzę odwagi. Całą resztę już masz pod ręką.

 

Edytowano przez AudioTube
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
7 godzin temu, RLC2 napisał:

Ceny to są ok, ale tej Yamahy od tego gościa bym niekupił. Bardzo mało wiarygodny.Kupił i od razu sprzedaje, bo nie wiedział, że pilotem od tv wszystkiego nie obsłuży.Takich lepiej unikać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Kupił i od razu sprzedaje, bo nie wiedział, że pilotem od tv wszystkiego nie obsłuży.Takich lepiej unikać.

Wielu jest takich że  nie mają pojęcia do czego może służyć dany sprzęt 😉

Edytowano przez RLC2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu powtarza się sytuacja wielokrotnie przeze mnie opisywana. Polski sprzęt jest najdroższy w Polsce. Za granicą już niekoniecznie . Oto polski wzmacniacz słuchawkowy Feliks Audio kupiony przed miesiącem, tańszy o połowę za granicą niż w Polsce. Gwarancja prawie pełna. Po przeliczeniu cena 2112 zł. W Polsce prawie 4 000.

https://www.dba.dk/hovedtelefonforstaerker-andet/id-1113319011/

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Rega napisał:

Tu powtarza się sytuacja wielokrotnie przeze mnie opisywana. Polski sprzęt jest najdroższy w Polsce. Za granicą już niekoniecznie . Oto polski wzmacniacz słuchawkowy Feliks Audio kupiony przed miesiącem, tańszy o połowę za granicą niż w Polsce. Gwarancja prawie pełna. Po przeliczeniu cena 2112 zł. W Polsce prawie 4 000.

https://www.dba.dk/hovedtelefonforstaerker-andet/id-1113319011/

A normalny człowiek chciałby wspomagać własną gospodarkę . Za granicą trzeba konkurować ,a w kraju kiszkować delikwenta . Na forum zegarkowym zrobiono kiedyś takie porównanie: czasomierz za ok. 2500 euro w Niemczech ,w Polsce kosztował tak ,że można było pojechać na dwa dni do Berlina ,pospać w normalnym hotelu dwie noce,pozwiedzać ,kupić wymarzony sikor i jeszcze przywieżć resztę do kraju . Ojczyzna pod różnymi względami nas nie rozpieszcza 😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dlatego, że pod względem zarobków jesteśmy na trzecim miejscu od końca w Europie. Polak Polaka potrafi ........ .😉 I na nic tłumaczenie, że koszty produkcji, podatki itd. W kraju skąd pochodzi link, podatki są wielokrotnie wyższe niż w Polsce. Najniższy podatek dochodowy to 38% + 8%. Ale prawie każdy płaci wyższy. Na tym samym portalu można znaleźć produkty Lampizatora (Baltic, Atlantic, Pacific itd) z ceną podobnie niższą niż w Polsce. 

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano potrafi 😀 . Cała ta sytuacja sprawia ,że w sektorze prywatnym mamy ciągłe ciśnienie na wynik ,jaki by nie był jest prawie zawsze "za mało" . Potem rodak chodzi zmęczony ,smutny ,a na emeryturze krócej żyje. Więcej luzu, uczyniłoby nasz kraj lepszym ,pomimo licznych niedomagań . Dobrze ,że czasem można posłuchać audio zamiast wiadomości w tv 😀

Cholera! I w Danii korona spadła !😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Nowy75 napisał:

Dobrze ,że czasem można posłuchać audio zamiast wiadomości w tv 😀

Ostatnio coraz częściej się do tego stosuję. I ..... jakby zdrowszy jestem. Nawet nie odwiedzając lekarzy😉. Watroba przestała gnić.🤣

@RLC2 - No właśnie. Cena nowych w Danii to ok 9 tys koron. W Polsce Polak kupi za 7 tys i po kilku latach użytkowania chciałby sprzedać za 5-6 tys.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...