Skocz do zawartości

Ciekawostki aukcyjne i giełdowe, czyli sprzęt sprzedawany na allegro, eBay, hi-fi.pl, itp.


Recommended Posts

9 minut temu, Rega napisał:

Ostatnio coraz częściej się do tego stosuję. I ..... jakby zdrowszy jestem. Nawet nie odwiedzając lekarzy😉. Watroba przestała gnić.🤣

@RLC2 - No właśnie. Cena nowych w Danii to ok 9 tys koron. W Polsce Polak kupi za 7 tys i po kilku latach użytkowania chciałby sprzedać za 5-6 tys.

To mi przypomina szwagra mojej lepszej połowy 😀 . Chłop zawsze chce sprzedawać objeżdżone samochody tak samo lub drożej niż kupił ,bo "zmienił hamulce" np. . Nie wiem na pewno ,ale wymianę oleju też pewnie liczy 😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę ty zbyt ,,obgadywać,, rodaków, ale Polak kupując, nawet sprzęt audio,, już w momencie zakupu myśli o odsprzedawalności. I to jest jednym z głównych kryteriów zakupu. Nigdzie na świecie nie podchodzi się do zakupów w ten sposób. Mieszkałem w kilku europejskich krajach i NIGDZIE tego nie zaobserwowałem. A w Polsce pierwsza rada na forach - ,, bierz pod uwagę odsprzedawalność,,. No, co kto lubi, ale mnie to śmieszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Rega napisał:

@Nowy75 - ja biedowałem kilkadziesiąt lat na wygnaniu. Z przerwami od 1992 do 2019. Tak mamy , my Polacy. Aby żyć na normalnym poziomie, musimy najpierw wiele lat tesknić na zagranicznym wygnaniu.

Zacny wynik . Choć zazdrościć nie ma czego ,bo większość z naszych "nie leży" by zarobić na ten smaczniejszy chleb . Ja tam tylko podciągam budżet ,bo moja druga połowa nie jest fanką moich wyjazdów. . No i też lata przyszły takie ,że "wzrosło zapotrzebowanie na święty spokój" 😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Nowy75 napisał:

większość z naszych "nie leży" by zarobić na ten smaczniejszy chleb

To fakt, choć wielokrotnie wstyd się przyznać do znajomości z delikwentami ,,świętującymi,, weekend. A, niestety, takich nie brakuje.😒

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.07.2024 o 15:01, Rega napisał:

Ostatnio coraz częściej się do tego stosuję. I ..... jakby zdrowszy jestem. Nawet nie odwiedzając lekarzy😉. Watroba przestała gnić.🤣

@RLC2 - No właśnie. Cena nowych w Danii to ok 9 tys koron. W Polsce Polak kupi za 7 tys i po kilku latach użytkowania chciałby sprzedać za 5-6 tys.

To jeszcze pół biedy.

Na Olx nie brakuje i takich kwiatków gdzie sprzet jest z 2020 roku, a sprzedający chce sprzedać w cenie nowego. W końcu grał u niego(nikomu nie  znanego człowieka), wiec musi być drogi. Poza tym kiedyś dał  3k +, więc nie może stracić😅

 

a.jpg

ps. Ten pierwszy to nawet play.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to jest taka nasza narodowa przywara - kupując coś, już z góry zakłada się odsprzedawalnośc oraz aby nie stracić. Na ogół, na świecie kupując jakiś sprzęt, kupujący chciałby aby użytkować go jak najdłużej, a jeśli już trzeba bedzie odsprzedać to liczy na jakiś niewielki procent ceny zakupu. U nas odwrotnie - dobrze by było aby po kilku latach użytkowania uzyskać cenę nie mniejszą niż zakup. Pisałem o tym wielokrotnie, a mam porównanie bo koleje losu zmusiły mnie do mieszkania w kilku krajach europejskich. I to nie kilka miesięcy, a znacznie dłużej. To jest ta przysłowiowa ,,zaradność,, Polaków. Ale, moim zdaniem, w tym wypadku granicząca z pazernością, a nawet wręcz chytrością, w negatywnym tego słowa znaczeniu. Spotkałem się nawet w Danii z drwinami na ten temat. Nie będę przytaczał , bo to niezbyt chwalebne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...