Skocz do zawartości

DAC – przetworniki dla zaawansowanych, w cenie powyżej 2 tysięcy zł


RoRo

Recommended Posts

Dnia 11.05.2024 o 19:57, terracan1929 napisał:

Jaki DAC ze zbalansowanymi wyjściami mogli byście polecić ?

Nie jakiś horrendalnie drogi, bo dopiero co wyportkowałem się na wzmacniacz z wejściami zbalansowanymi właśnie.... :) 

 

 

Twój wzmacniacz jest faktycznie zbalansowany, to nie wydmuszka z desymetryzacją sygnału zaraz za wejściem. Dlatego warto wstawić w tor dobry przetwornik zbalansowany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.05.2024 o 19:57, terracan1929 napisał:

Jaki DAC ze zbalansowanymi wyjściami mogli byście polecić ?

Nie jakiś horrendalnie drogi

Chyba byłoby łatwiej gdybyś podał górną kwotę, preferowaną sygnaturę brzmienia i czy musi być nowy.

Od siebie dodam, że jeśli niedrogi i zbalansowany, to raczej "chińczyk". Prawdopodobnie delta-sigma, bo sensowne R2R wyszłoby zbyt drogo (chyba, że jakaś wyjątkowa okazja, sporo starszy egz. itp.). Miałem kiedyś Gustarda A18 na AKM. Jasny, ale jednocześnie muzykalny i ocieplony (nie, to się nie wyklucza). Bardzo przyjemny, bezpośredni, grający lekko do przodu, sporą sceną. (Nowy właściciel też był zadowolony.) Do tego nieźle mierzy, jeśli wierzyć ASR. Nówka ok. 3 tys., używany odpowiednio taniej. Ne wiem, czy o to Ci chodzi. :) 

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Rafał S napisał:

Ne wiem, czy o to Ci chodzi.

:) Chodzi mi o taki w cenie nowego do ok 4 tysi.

Gustarda A18 Bardzo przyjemny, bezpośredni, grający lekko do przodu, sporą sceną. 

Przyglądałem się już temu Gustardowi . Ale chińszczyzny wolałbym uniknąć :) 

Na razie chciałbym zebrać jakieś propozycje.

Temat samego zakupu wróci za jakiś czas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowiles ze chinszczyzny chcialbys uniknac, ale to może być trudne do 4000 tys Zł. 

Mam obecnie Singxer sda2 - dac na AKM i wzmacniacz. Serenade od Hifiman - R2R dac, wzmacniacz sluchawkowy i streamer ale niestety nie bezprzewodowy. Oba bardzo przyjemnie brzmią przez sluchawki i kolumny. Serenade trochę więcej niż 1000 Euro.

Hifiman ma jeszcze poniższe. Kupić nie musisz ale sprawdzić może warto. Zdjęcia. 

Oprocz tego to Cambridge Dacmagic M 200, Fiio R7 lub K9 , R7 to dac/wzmacniacz sluchawkowy i streamer a K9 i CA M200 to dac/ wzmacniacz.

Matrix audio Mini - I Pro 3 lub Mini - I 3.

Mają wzmacniacze ale to raczej,  z tego co pamiętam, w pierwszej kolejności przetworniki są a wzmacniacz tak na dodatek.

R2r to będą znów z Azji, Denafrips Ares i Enyo. Holo Audio Cyan 2. Eversolo dacZ8. 

Trochę powyżej tys Euro coś z Pro - ject, Merason Frerot , Singxer SDA6 Pro 2.

Jeśli gdzieś nie zrobiłem błędu to wszystkie mają wyjścia zbalansowane.

Jeszcze jeden od IfI audio Neo iDSD dac.

Screenshot_20240513_183110_Chrome.jpg

Screenshot_20240513_183228_Chrome.jpg

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci bardzo za tak obfite informacje :) 

Poczytam, popatrzę, może się jeszcze doradzę i z czasem coś wypróbuję.

1 godzinę temu, Artur Brol napisał:

Mowiles ze chinszczyzny chcialbys uniknac, ale to może być trudne do 4000 tys Zł. 

Wiem. Ale chciałbym nie znaczy, że muszę. Jeśli nie będzie alternatywy, to nie wykluczam także chińczyka.

Kiedyś już interesowałem się Eversolo Z8 .

Póki co, jeszcze raz dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Bardzo polecam nowego PONTUSA II 12th-1

Gra wg kosmicznie doskonale - słuchałem też drogiego Mola Mola Tambaqui i nieczym mój PONTUS nie odbiega
Następnym razem kupiłbym to samo czyli PONTUSA . Tu jest end of game dla mnie w temacie doboru DAC-a.
Na pewno lepiej gra od DAC-ów nawet wbudowanych w najdroższe modele HEGLA. Mam H390 i PONTUS kłądzie wbudowanego na ziemię w szczegółlowości, średnicy, brzemieniu, vokalu i cieple.

Każdy dolar wydany na PONTUSA był wydany najlepiej jak mogłem.

Mam więc nie ma tu projekcji..

Edytowano przez Marek333
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.04.2024 o 16:00, Tomasz S. napisał:

Hej zostawię tutaj może ktoś będzie miał ochotę na zabawę w porównywanie DAC na swoim sprzęcie.

Który plik A,B czy C brzmi najlepiej ?

Pliki:

https://drive.google.com/file/d/1i_xvvd3wMuRWaGb5mghYEwnmzck7ufTK/view?usp=drive_link

Ankieta tutaj:

https://freeonlinesurveys.com/s/LRUv44ja

Hej, robił ktoś może test ? Jak wam wyniki wyszły ?

Już wiadomo jakie to były urządzenia.

Apple USB-C to 3.5mm Headphone Jack Adaptor ( 9 USD )

Linn Majik DS + Dynamik Power Supply ( 3000 USD )

Linn Klimax DSM/2 Katalyst  ( 20000 USD )

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, widzę obszerny temat odnośnie dacków i tak się składa że szukam porady.

Panowie przymierzam się do zakupu dacka, aktualnie mam yamahe as701 podpiętą pod kartę muzyczną SB ZXR ale chcę się pozbyć takiego rozwiązania.

Najbardziej zaciekawiły mnie Topping D70 Pro Sabre, Topping D70 Pro Octo, EverSolo DAC-Z6

Cenowo myślę że w granicach 3tys., co byście polecili ?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecał - choć to nie tylko dac - Hifiman Serenade. R2r to jest i fajnie brzmiał, tyle że może z drugiej ręki. Nowy trochę ponad tysiąc euro kosztuje. Mam jeszcze Singxer SDA2, ale to jest też, jak wyżej, wzmacniacz sluchawkowy z dakiem, ale z równie dobrym brzmieniem.

Warto sprawdzic. A, ten Singxer też z drugiej ręki,  bo już nie produkują. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.05.2024 o 15:45, Marek333 napisał:

Na pewno lepiej gra od DAC-ów nawet wbudowanych w najdroższe modele HEGLA. Mam H390 i PONTUS kłądzie wbudowanego na ziemię w szczegółlowości, średnicy, brzemieniu, vokalu i cieple.

Większość zewnętrznych jak nie każdy grają lepiej niż te wbudowane we wzmacniacze na płytce wielkości pudełka zapałek może troszkę większej.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za wyrozumiałość. 

Polecałbym jednak, każdemu  szukającemu nowego przetwornika, samemu sprawdzić i nie polegać na tym co się w necie czyta. 

Ewentualnie, podejść do tych informacji jak do kierunkowskazu. 

Nie pewnika. 😏

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Artur Brol napisał:

Polecałbym jednak, każdemu  szukającemu nowego przetwornika, samemu sprawdzić i nie polegać na tym co się w necie czyta. 

Komu to polecasz, bo chyba nie mnie ? 😁

 Kolega @Marek333 sprawdził na sobie, moje zdanie znasz i powinieneś wiedzieć, że moje opinie nie są zaczytane, tylko sprawdzone w moim systemie z moimi klamotami.

Przy okazji, masz dobry DAC/amp słuchawkowy ze słuchawkowym wyjściem symetrycznym (zbalansowanym) i asymetrycznym jack 6,3mm. Słuchałeś z obu wyjść swoich słchawek?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj, to Ty jak czegos szukasz, nie sprawdzasz tego zanim kupisz?

Polecam, czy ktoś skorzysta , nie mam pojęcia. 

Moja opinia to pochodna tego co ja sprawdziłem. 

Tak, słuchałem z 6.3 i XLR.

Przełączałem tam i z powrotem- różnica? XLR jest jakby głośniejszy.

Nie lepszy, tylko głośniejszy. Czy może powinienem napisać, że ma więcej energii.

Jednak jakość brzmienia, nie uslyszalem by cokolwiek, poprzez XLR grało lepiej.

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, pawelcb napisał:

Witam, widzę obszerny temat odnośnie dacków i tak się składa że szukam porady.

Panowie przymierzam się do zakupu dacka, aktualnie mam yamahe as701 podpiętą pod kartę muzyczną SB ZXR ale chcę się pozbyć takiego rozwiązania.

Najbardziej zaciekawiły mnie Topping D70 Pro Sabre, Topping D70 Pro Octo, EverSolo DAC-Z6

Cenowo myślę że w granicach 3tys., co byście polecili ?

 

 

Chord Mojo 2

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, marcinmarcin napisał:

Szukasz daca czy streamera? U mnie i u kolegi Eversolo Z8 poległ z kretesem w porównaniu z Volumio Primo  (który sprzedaje) i z CXN 100 kolegi. U mnie nawet Topping E30 II grał lepiej niż to Z8...

Szukam daca, co było nie tak z Z8?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...