Skocz do zawartości

DAC – przetworniki dla zaawansowanych, w cenie powyżej 2 tysięcy zł


RoRo

Recommended Posts

2 minuty temu, J W napisał:

W zasadzie tylko przez, jak dla mnie, brak tego finiszu na górze, który bardzo mi się rzuca w ucho, oddaję go i szukam dalej.

Moim zdaniem większość DAC-ów jest ciemniejsza od A22. W porównaniu z nim, A18 to będzie popołudnie ku zachodowi słońca, Denafrips Ares II - półmrok, a Nuprime DAC-9 - środek nocy. Tak się to miało do siebie u mnie. Jestem bardzo ciekaw Twoich kolejnych obserwacji i wyników w Twoim torze. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Rafał S napisał:

Moim zdaniem większość DAC-ów jest ciemniejsza od A22

No to będzie zabawa, ale te, które wymieniasz wszystkie są na AKM, oprócz aresa. Każdy też przedstawia własne spostrzeżenia najlepiej jak potrafi i niekoniecznie używane pojęcia znaczą dla nas to samo. Pozostaje ściągać i słuchać u siebie - no nie ma innej drogi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Asia napisał:

dac nad m 51

"Do brzmienia NAD-a wracałem wiele razy, aby rozsmakować się w wysublimowanym, wyjątkowo gładkim dźwięku i zawsze się przekonywać, że nie musi on oznaczać ograniczeń w zakresie przejrzystości."

Z opisu to gra przepięknie.... Jak wszystkie z opisu 😃

Miałaś może okazję go posłuchć? Prawdę piszą?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że ten nad to konstrukcja sprzed dziesięciu lat. Właśnie tu też mam taką wątpliwość i właściwie miałem o to zapytać. Czy jest sens kupować tak starego technologicznie daca? Co by nie było to technika cyfrowa z szybkim postępem. Żeby było czytelniej: czy jest sens rozglądania się za np. dziesięcioletnim hiendem zamiast dzisiejszym hifi (mam tu na myśli głównie chifi do tych 5000)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dac wisi już od kilku miesięcy. Był jeszcze drugi, od prywatnego sprzedawcy za 3500 zł. Ja po wtopie z zakupem "kultowego" r-dac Arcama (fatalny stan wizualny) straciłam nieco chęci zakupów na odległość.

4 godziny temu, J W napisał:

czy jest sens rozglądania się za np. dziesięcioletnim hiendem zamiast dzisiejszym hifi (mam tu na myśli głównie chifi do tych 5000)

Nie zdziwisz się zapewne jak napiszę, że zdania kolegów są, o niespodzianko, podzielone. Jedni twierdzą, że postęp w tej dziedzinie jest tak szybki że nie ma co sobie zawracać głowy starociami. A inni - że jak coś jest dobre (i trafia w gusta) to wiek nie ma znaczenia.

Ale ciekawa jestem świeżych przemyśleń osób, które "przerobiły" już parę przetworników .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, J W napisał:

te, które wymieniasz wszystkie są na AKM, oprócz aresa. Każdy też przedstawia własne spostrzeżenia najlepiej jak potrafi i niekoniecznie używane pojęcia znaczą dla nas to samo. Pozostaje ściągać i słuchać u siebie - no nie ma innej drogi.

Prawda. :) Z ciekawości - jaki masz tor, że z A22 brakowało Ci góry?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.02.2022 o 10:36, J W napisał:

Jej jest wystarczająco i jest ładna, ale brakowało mi jej odpowiedniego wykończenia.

Nie wiem, czy akurat DAC to element, od którego należy oczekiwać poprawy pod tym względem. Tzn. teoretycznie może to poprawić, ale zasadniczo on zmienia więcej w kwestii budowania sceny, rozlokowania instrumentów i ogólnego brzmienia. Wydaje mi się mało prawdopodobne, żeby DAC, który wpasuje się idealnie z punktu widzenia stereofonii jednocześnie podkreślił górę tak, jak tego oczekujesz. Tę kwestię łatwiej regulować pozostałymi elementami toru.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przesłuchaniu kilku przetworników w cenie od 2 do 5 tysięcy stwierdzam, że przetwornik powinien być jak najbardziej transparentny dla brzmienia. On ma robić co do niego należy - zmieniać sygnał cyfra/analog. Tyle i aż tyle. Nie ma z tym lekko. Denafrips Ares II (odbieram podobnie jak @Rafał S) -> ciemno, mrocznie, ubita wyższa średnica i góra. Nuprime DAC-9 -> sztuczne ocieplenie, ugrzecznienie i spowolnienie brzmienia na całej linii. RME ADI-2 DAC -> ideał, żadnego koloryzowania. SMSL SU-9 -> minimalnie podbity detal i naprawdę minimalne rozjaśnienie, ale również bardzo dobrze. Czy jest sens modyfikować i szlifować dźwięk swojego systemu za pomocą DACa? Wg mnie to bez sensu.

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Dedal75 napisał:

Płacić 4 tys by go w systemie nie usłyszeć , odjazd 😂. Pzdr

Dokładnie. Choćbym się o tak naprężył to i tak czuję, że słyszę tylko muzykę. Nawet nadający czasem o kablach A British Audiophile stwierdził, że DAC jest neutralny i naturalny.

Biorąc pod uwagę jakość przetwornika, wzmacniacza słuchawkowego, funkcje, wyjścia (w tym zbalansowane), support, niemiecką jakość - IMO sprzęt wart swojej ceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę za pożartować nie można ok.

A Ty go masz , miałeś , zamierzasz mieć ? 

Słychać go, nie słychać , co za różnica , u mnie w domu nie grał jak lubię i tyle a może aż 😉

Co nie znaczy że nie jest wart , bo na zlocie w luźnym odsłuchu mi nie przeszkadzał a nawet zaskoczył . 

Bo to o to chodzi ? Pzdr 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrócę na chwilę do postępu w dacach. Oprócz zwiększania próbkowania i dodania DSD i Mqa to chyba ten postęp raczej się nie dokonał. Większość muzyki i tak nie przekracza 24/96. Zaryzykuję stwierdzenie, że ten Nad spokojnie rozłoży te obcmokane chińczyki w swojej obecnej cenie. Porównywaliśmy ostatnio z Dedalem jego Nuprime z moim dziadkiem Abrahamsenem i jakoś tego postępu w ogóle nie słyszałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...