Skocz do zawartości

DAC – przetworniki dla zaawansowanych, w cenie powyżej 2 tysięcy zł


RoRo

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Muszę przyznać, że podoba mi się na razie SMSL i skradł moje ucho chyba bardziej niż RME. Porównuję go z przetwornikiem wbudowanym w Hegla H95 i H190 na bazie kości AKM4490. SMSL jest nieco bardziej rozjaśniony, ale naprawdę minimalnie. Powoduje to, że wyciąga z nagrań nieco więcej niuansów. Tu i ówdzie można usłyszeć jakiś drobny dodatkowy detal, który wybrzmi gdzieś w oddali - pod warunkiem, że znamy perfekcyjnie dany utwór. SU-9 prowadzi też nieco inaczej bas. Wydaje się mieć nieco większą masę, odrobinkę więcej mięska. Ale znów - jak dla mnie są to różnice bardzo, ale to bardzo subtelne. Na plus jeszcze to, że przetwornik nie wydaje z siebie żadnych dźwięków, pisków, itp. RME miał mnóstwo wbudowanych bajerów, equalizer, różnego rodzaju korektory, a nawet wyjście słuchawkowe. Tutaj producent ograniczył się jedynie do kilku predefiniowanych filtrów. Dla mnie jest to w zupełności wystarczające.

Dodam jeszcze, że odsłuchy prowadzę przełączając się między DACami praktycznie 1 do 1. Używam złącza USB, dwóch laptopów podłączonych jednocześnie do dwóch różnych urządzeń.

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, S4Home napisał:

Ale że audio z laptopa po USB? Jak to? Nie audiofilsko

(Czytaj, Sarkazm)

Piotr

Piotr, sam myślałem że audiofilsko do czasu usbridge signature 😉

6 godzin temu, lpomis napisał:

Muszę przyznać, że podoba mi się na razie SMSL i skradł moje ucho chyba bardziej niż RME.

Ciekawi mnie czy granie Rme się zmieniło na Ess. Dziwne z tą ładowarką, moja popiskiwała ale to był dźwięk słyszalny w nocy, w absolutnej ciszy z odległości może 10cm... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, marcinmarcin napisał:

U mnie Rme zastąpił D90 właśnie. D90 miała więcej basu, ale Rme więcej życia 

A wielu ludzi a także "recenzentów" audio twierdzi ze jest bardziej detaliczny i w wielu wypadkach ociupinę "jaśniejszy"

@lpomis - ty na 100% miałeś tego RME na ustawieniach fabrycznych ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Fafniak napisał:

A wielu ludzi a także "recenzentów" audio twierdzi ze jest bardziej detaliczny i w wielu wypadkach ociupinę "jaśniejszy"

D90 u mnie i u kolegi był ewidentnie ciemniejszy od Rme, Rme miał więcej detali i lepszą przestrzeń. Nie było przepaści, różnice niewielkie, ale dla mnie Rme zauważalnie precyzyjniej i o dziwo bardziej naturalnie grał. Wszystko na swoim miejscu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcinmarcin napisał:

D90 u mnie i u kolegi był ewidentnie ciemniejszy od Rme, Rme miał więcej detali i lepszą przestrzeń. Nie było przepaści, różnice niewielkie, ale dla mnie Rme zauważalnie precyzyjniej i o dziwo bardziej naturalnie grał. Wszystko na swoim miejscu. 

Mój Gustard A18 na tej samej kości AKM, co pierwszy Topping D90 (obecne Toppingi są już na ESS Sabre) jest dość jasny i ponoć jaśniejszy od D90. Niestety nie słyszałem tego D90 na AKM (chciałem pożyczyć, ale już ich nie ma w sprzedaży). Ciekawe, jak miałby się mój Gustard do standardowego brzmienia RME (bez korekcji). Może kiedyś będzie okazja porównać.

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, lpomis napisał:

Muszę przyznać, że podoba mi się na razie SMSL

 

Mam pytanie. Ten DAC ma w specyfikacji Bluetooth 5.0. Czy to jest BT dwukierunkowy? Chodzi mi o to, czy da wysyłać z niego sygnał do słuchawek BT? Wiem, że to znowu nieaudiofilskie ale cholernie praktyczne. Dałbyś radę to sprawdzić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.01.2022 o 14:38, Paweł Pawlik napisał:

Czy to jest BT dwukierunkowy?

Właśnie kombinuję i chyba nie jest to jednak BT dwukierunkowy lub ja czegoś nie potrafię. Jeszcze powalczę i dam znać. @mkk wiesz coś może o takim bajerze?

Dnia 28.01.2022 o 10:04, Fafniak napisał:

ty na 100% miałeś tego RME na ustawieniach fabrycznych ?

Tak, ale sprawdzałem też i inne.

Dnia 28.01.2022 o 08:38, Fafniak napisał:

jak lubisz taki dźwięk to moze topping 90 ?

Ale że niby jaki? Techniczny? Hegel nie jest taki beznamiętny jaki sobie wyobrażasz, że jest :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lpomis napisał:

Ale że niby jaki? Techniczny?

detaliczny 

3 godziny temu, lpomis napisał:

Hegel nie jest taki beznamiętny jaki sobie wyobrażasz, że jest

słuchałem 2 hegli z różnymi kolumnami - jeden był naprawdę spory a drugi to chyba była 80 ?

I nie umiem powiedziec co mi nie pasowało, po prostu to nie moja bajka 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...