Skocz do zawartości

Sieciowe amplitunery i wzmacniacze stereo


RoRo

Recommended Posts

7 godzin temu, tomek4446 napisał:

Panowie a nie macie poczucia , że teraz to strach kupić cokolwiek ,co ma gniazdo ethernetowe ? Częstotliwość zmian jaka następuje w modelach , co wspierają, a co nie , co będzie aktualizowane a z czym dano sobie spokój , Kupujemy mamy w manu jakieś radia , serwisy streamingowe , za moment ich nie mamy lub są płatne , bo ktoś komuś nie zapłacił w świecie ....

Przeta to się robi chore .

No i dlatego właśnie mam czysty wzmacniacz + streamer za 1800 zł. W razie wspomnianych przez Ciebie problemów, zezłomuję streamer i kupię coś co będzie grało :)  Choć osobiście uważam, że WXC 50 pogra u mnie jeszcze kilka ładnych latek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, DiBatonio napisał:

Oponka Ci wyskoczyła z Viborga

To gumowe dziadostwo średnio się trzyma , przelatuje gdy skręcam wtyk. oplot stawia opór.

10 minut temu, Rega napisał:

No, tak - a uchwyty na kable w smietniku.

na półce za szkłem 😀Roman , muszę zmienić główny głośnikowy z taśmy, na coś okrągłego. obiecuję , że zaraz po Świętach to uczynię.

11 minut temu, Asia napisał:

Kablowissssko.

Wiesz , sam jak patrzę na ilość połączeń to dziwię się , ze to wszystko działa ? 😃

Geniusz jestem , czy coś ?😀

Jak byłem na koncercie Metallici to Oni nie miele nawet połowy kabli ,co to ja mam za szafeczką 😃

12 minut temu, terracan1929 napisał:

Choć osobiście uważam, że WXC 50 pogra u mnie jeszcze kilka ładnych latek.

I tego się trzymajmy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomek4446 napisał:

Stary , nie znam się zupełnie na tym o czym piszesz. Ale mnie akurat słowo dysk się źle kojarzy, odkąd szlag mi trafił kilka tysięcy zdjęć zgromadzonych na dysku twardym 😬

 

Backup się kłania.

Pioneer N-70 A masz, to nie gadaj że nie wiesz o co chodzi.

2 godziny temu, Rega napisał:

A wystarczy, że w pracy własciciel firmy zapomni zapłacić rachunku, bo wtedy kiedy chciał to akurat był problem z siecią, i ... już NIE MASZ.

O banalnym, rozbłysku słonecznym nawet nie wspomnę. Żadna wojna nie jest tu potrzebna. A spróbuj rozbłyskiem zniszczyć płytę CD. 

1. UPS.

2. Ciekawe czym odczytasz te płyty CD po impulsie elektromagnetycznym.

3 godziny temu, sonique napisał:

Myślę, że to jest przyszłość. 

Posted April 23, 2010

Od paru lat używam jako głównego - tak ,tak - jako głównego, transportu Squeezeboxa Classic ! 

Wprawdzie posiadany transport DCSa jest genialny i robi to nieznacznie lepiej, 

ale znowu przepaści nie ma i wygrywa ilość materiału muzycznego zgromadzona na dysku twardym.  

Squeezebox Classic konkurował wcześniej z CD Accu DP-500 i jako transport chyba nieznacznie wygrywał 😉

Dopiero DCS okazał się lepszy. 

Proszę pamiętać ,że cena Squeezeboxa Classic to ok.500-800zł !!! 😉

  

Nigdy nie sprawdzałem jak gra Squeezebox C. sam ze swoim własnym przetwornikiem 😉

Jest ustawiony na maksymalną jakość dźwięku po wyjściu cyfrowym - optycznym - bo tak wyszło lepiej 😉

Robi to doskonale ,ale ma też wady - nie czyta gęstszych formatów ;-( ! 

Ponieważ minęło trochę czasu i transporty - czytniki plików cyfrowych, 

wav, flac czy ape wystrzeliły jak grzyby po deszczu, jestem ciekaw co się zmieniło ? 

Szukamy najlepszego cyfrowego transportu - czytnika plików typu flac,wav,ape itp. urządzenia , 

które zrobi to lepiej od Squeezeboxa. 

Acha - zapomnijcie o Linnie z jego zwariowaną - bzdurną ceną - ostatnio czytałem recenzję Linn Sneaky Ds zdjęcie w środku przedstawia komputerową płytkę - coś jak w moim DVD Pionier za 300zł 😉 ;-)(zdjęcie poniżej) 

Nie słyszałem żadnego Linna i nie neguje jego walorów akustycznych - tylko pobudza mnie do śmiechu cena komputerowych zabawek made in LINN. 

  

Proszę o propozycję do sprawdzenia - co odczyta i prześle - wyjście cyfrowe - po kablu lepiej od Squeezeboxa Classic i proszę też jeśli to możliwe o wpisy sprawdzone ,a nie tylko przeczytane w prasie. 

Oczywiście gęste formaty mile widziane - tylko chyba w tym wypadku musiałbym zmienić przetwornik ?  

Ceny nie określiłem bo i po co 😉

 

https://www.audiostereo.pl/topic/63131-szukamy-najlepszego-cyfrowego-transportu-czytnika-plików-cyfrowych/?do=findComment&comment=1638598

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, dorsz napisał:

Backup się kłania.

Zdjęcia mam nadal , bo miałem wszystkie na kompie. Na tym dysku były wyselekcjonowane , chronologicznie ułożone zdjęcia z wyjazdów. Przygotowane do obejrzenia np. w taki czas jak ten obecny świąteczny. Poświęciłem masę czasu by zrobić ten 2T album. I pewnego pięknego dnia już nie odpalił. Znajomy spec , tylko się zdziwił , że dysk tak długo działał " musiał być z tych lepszych stwierdził , bo normalnie to powinien paść dwa lata wcześniej".

to było moje pierwsze zderzenie z trwałością współczesnej elektroniki 😀

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tomek4446 napisał:

Zdjęcia mam nadal , bo miałem wszystkie na kompie. Na tym dysku były wyselekcjonowane , chronologicznie ułożone zdjęcia z wyjazdów. Przygotowane do obejrzenia np. w taki czas jak ten obecny świąteczny. Poświęciłem masę czasu by zrobić ten 2T album. I pewnego pięknego dnia już nie odpalił. 

No i w tym miejscu, gdyby to był dwudyskowy NAS, to wymieniłbyś dysk na nowy i już. 

Aczkolwiek, jak znam życie, to był dysk przenośny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.12.2022 o 09:54, terracan1929 napisał:

Ze strony Yamaha.comimage.png.05174603772ac6b3e07f933434908036.pngimage.thumb.png.55be1f562ea43e91854d8213adbcad44.png

O prosze. To ciekawe co wypuszczą i za ile.

803ka też?

Dnia 23.12.2022 o 13:34, tomek4446 napisał:

Panowie a nie macie poczucia , że teraz to strach kupić cokolwiek ,co ma gniazdo ethernetowe ? Częstotliwość zmian jaka następuje w modelach , co wspierają, a co nie , co będzie aktualizowane a z czym dano sobie spokój , Kupujemy mamy w manu jakieś radia , serwisy streamingowe , za moment ich nie mamy lub są płatne , bo ktoś komuś nie zapłacił w świecie ....

Przeta to się robi chore .

No dlatego ja uważam że lepiej kupowac streamer osobno.

Jestem ciekawy jak, jeśli wejdzie to Spotify HiFi. Wcale się nie zdziwie jak okaże się że wykrozystuje nie uzywany do tej pory algorytm i na niczym nie pójdzie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Wcale się nie zdziwie jak okaże się że wykrozystuje nie uzywany do tej pory algorytm i na niczym nie pójdzie.

Piotr , chyba o czymś zapomniałeś. Mamy jeszcze Malinkę. Co by nie wykombinowali , to Malina odpali wszystko , wierzę w wolnych programistów 😂 I jak w streamerach za meny dollars nastanie cisza , to ja na urządzonku za 175 zł nadal będę cieszył się muzą 😄 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.12.2022 o 11:08, tomek4446 napisał:

Piotr , chyba o czymś zapomniałeś. Mamy jeszcze Malinkę. Co by nie wykombinowali , to Malina odpali wszystko , wierzę w wolnych programistów 😂 I jak w streamerach za meny dollars nastanie cisza , to ja na urządzonku za 175 zł nadal będę cieszył się muzą 😄 

Też uzywam i mam w... :) To było tylko chwilowe zastanowienie :)

 

13 godzin temu, Hanna Nowak napisał:

Czy to oznacza szybki koniec wsparcia dla R-N602? Nie będzie już usług sieciowych, jak może wyglądać sytuacja w ciągu najbliższych kilku miesięcy? I co z R-N803D, będzie to samo? 

Koniec wsparcia nie.

Poza tym na razie wszystko jest po staremu nic nowego na horyzoncie nie ma.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.12.2022 o 09:11, Piotr Sonido napisał:

Poza tym na razie wszystko jest po staremu nic nowego na horyzoncie nie ma.

 

Jest już Yamaha R-N2000A - cena kosmos 16 999 PLN.

https://www.tophifi.pl/multiroom/musiccast/yamaha-musiccast-r-n2000a.html

 

yamaha-r-n2000a-bl.png

https://www.tophifi.pl/multiroom/musiccast/yamaha-musiccast-r-n2000a.html?color=1711

yamaha-r-n2000a-sr2_1.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Kraft napisał:

No kosmos. Z drugiej strony ta Yamaha jest ekskluzywniej wykonana niż wzmacniacze innych firm kosztujące 10 000-12 000 zł, więc w realiach bajkowego świata audio ta cenna mimo wszystko trzyma się kupy. 

Nie widziałem na żywo ani Yamahy R-N2000A, ani Marantz 40n, ale ze zdjęć to dla mnie z wyglądu podobnej jakości klocki. Yamaha ma większą moc. Różnica w cenie jednak znaczna. Marantz 10 999, Yamaha 16 999 

Edytowano przez mar76ek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...