Skocz do zawartości

The Audio Critic - krytyka współczesnego rynku audio


Kraft

Recommended Posts

20 minut temu, marcinmarcin napisał:

dla mnie wiarygodność bliska słyszącym druty

Nie da się sfabrykować czegoś takiego jak pomiary sprzętu, a ja tam głównie po to wchodzę. Jakieś dramy mnie nie obchodzą, a żeby w pełni zrozumieć kwestię MQA trzeba dość zaawansowanej wiedzy. Mnie się to nie podoba głównie z punktu widzenia anty-konsumenckich praktyk.

Na pewno nie da się ukryć, że Amir nie należy do najsympatyczniejszych ludzi na świecie. Jest to facet, który dość łatwo się irytuje i tego nie ukrywa. Mnie jednak interesują informacje, a nie to czy ktoś, kto je przekazuje jest miły i uśmiechnięty.

Edytowano przez Dzik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Dzik napisał:

Mnie jednak interesują informacje, a nie to czy ktoś, kto je przekazuje jest miły i uśmiechnięty.

Mam gdzieś śmieszki Amira. Po prostu wkurza mnie brak rzetelności i zatwardzenie mózgów członków sekty. 

Co nie zmienia faktu że sam dużo tam szukam i czytam. Niestety trzeba czytać ze zrozumieniem i między wierszami

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie pomyślałem ,że nie było by nic złego w drogich kablach gdybyśmy traktowali je jak biżuterię np. zegarki a nawet lepiej gdyby firmy to tak reklamowały. Taka szwajcarska firma zegarkowa daje przekaz w stylu : Jestesmy marką z tradycjami, poświęciliśmy dużo czasu aby nasze zegarki były doskonale zrobione i wyglądały elegancko, szafir pokrywający tarczę jest zaoblony trochę bardziej niż u konkurencji ,dzięki temu lekko się wyróżnia a mechanizm w środku pracuje jak należy. Dodaliśmy kilka komplikacji aby pokazać innowacyjność. Zegarek pokaże godzinę tak samo dobrze jak inny zegarek. Jesteśmy prestiżową marką i inni znawcy będą patrzeć z uznaniem na Twój zegarek. Mamy nadzieję,że Ci się podoba. Kosztuje 55000 zł i zrobiliśmy 200 sztuk więc płacisz też za unikalność.

Chyba nikt się nie gniewa na taki przekaz a zegarki nadal się sprzedają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Tomasz S. napisał:

Tak sobie pomyślałem ,że nie było by nic złego w drogich kablach gdybyśmy traktowali je jak biżuterię np. zegarki a nawet lepiej gdyby firmy to tak reklamowały.

Biżuterię czy zegarki eksponujesz, jest to pewien znak statusu. Pewnie, że przeciętny Kowalski nie odróżni Rolexa od zegarka z targowiska, ale nie o to chodzi.

Audiofilskich kabli nie kupujesz tylko po to, żeby się nimi chwalić (choć po to też), ale głównie ze względu na ich rzekome właściwości. W przypadku zegarków nikt nie twierdzi, że lepiej pokazują czas, albo że po ich założeniu zaczynasz inaczej odczuwać upływ czasu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Dzik napisał:

Audiofilskich kabli nie kupujesz tylko po to, żeby się nimi chwalić (choć po to też), ale głównie ze względu na ich rzekome właściwości.

Ja kupuje ze względu na wygląd i dla kaprysu , mam gdzieś czy wzmocni się bas lub uwypuklą wysokie . Nieco to przeczy Twoim pewnikom. Analogia @Tomasz S. kabli do zegarków jest dobra i zachęca byśmy dali ludziskom kupować to na co mają ochotę. Póki jeszcze mogą :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Dzik napisał:

To skąd te wszystkie kłótnie grają vs nie grają?

Bo za wszelką cenę NIEKTÓRZY próbują wmówić tym co słyszą zmiany , że ich nie słyszą ! Od dawna pytam po co ? I błagam, nie wyjeżdżaj z krucjatą w obronie nieświadomych , początkujących owieczek . każdy kto tylko wyklika w wyszukiwarce hasło "kable - forum" od razu napotka na rozbieżne zdania i sam wybierze . To nawracanie nie ma już sensu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, tomek4446 napisał:

Bo za wszelką cenę NIEKTÓRZY próbują wmówić tym co słyszą zmiany , że ich nie słyszą !

Nikt nikomu nie mówi, że czegoś NIE SŁYSZY, tylko że SŁYSZY za sprawą sugestii. Tak samo jak sugestia może zmienić smak, węch, odczuwanie, tak samo może wpłynąć na słuch. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego i niezbadanego, ale wy z tej kwestii robicie "NIE NO JAK TO HAHAHA JAKAŚ SUGESTIA NIE NO JA WIEM CO SŁYSZE O JA PIER NIE NO CO ZA BZDURY SUGESTIA O JA NIE MOGE!".

Tak. Dokładnie tak. Tak. Sugestia może sprawić, że usłyszysz coś inaczej. Myśl na tym zdaniem tak długo aż jego sens stanie się jasny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcinmarcin to , że działa marketing nie jest niczym nowym. Ale do diabła , każdy z nas ma jakiś naturalny hamulec jak nie w postaci mózgownicy, to choćby budżetu. Kable jak się natniemy zawsze można sprzedać , nikt nam ich nie przyspawa do kolumn czy wzmacniacza. Kurde , każda religia oparta jest wyłącznie na ślepej wierze , wiele osób nadal zawraca jak im przebiegnie drogę czarny kot , niektórzy robią dziwne rzeczy na widok zakonnicy i nikt nie prowadzi przeciwko nim krucjaty? Dlaczego staramy się tak chronić ludzi przed zakupem drogich kabli ? Marcin , bardzo , naprawdę bardzo bym chciał , byśmy tak gorliwie walczyli o NASZE pieniądze idące na właśnie rozbieraną elektrownię , 500+ bez związku z pracą , elektryczne samochody , port lotniczy , Mierzeję Wiślaną etc . Cena tych kabelków Nordosta to ułamek marnotrawionych kwot.  Wiem , że nie powinienem do tego nawiązywać , i być może robię to za często , ale  ostatnio jakoś polityka wypiera w mojej codzienności muzykę. Postaram się powstrzymać , przepraszam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, tomek4446 napisał:

Ale do diabła , każdy z nas ma jakiś naturalny hamulec jak nie w postaci mózgownicy, to choćby budżetu.

O słodka naiwności.

Wiesz ilu starszych ludzi nacina na się na super garnki, miksery itp.? Ja wiem, bo mam z takimi sytuacjami do czynienia. A większość audiofilów, których stać na te horrendalnie drogie kable, to już seniorzy albo późne lata średnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Asia napisał:

Niewinnie zapytam: ile to późne lata średnie?

Nigdy się nie zastanawiałem nad precyzyjną granicą, ale wg. medycyny "starość" zaczyna się chyba po 60/65 roku życia, więc "późne lata średnie" plasowałyby się nieco wcześniej. Na pewno niektórzy starzeją się trochę szybciej, a inni trochę wolniej, ale kiedy pojawiają się u kogoś takie zachowania jak zbieractwo, otaczaczanie się psami/kotami, słuchanie drogich kabli czy inne zdziwaczenia, to już najczęściej sygnał, że taka osoba jest jedną nogą w Geriatrowie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...