Skocz do zawartości

The Audio Critic - krytyka współczesnego rynku audio


Kraft

Recommended Posts

2 minuty temu, tomek4446 napisał:

Jarek , po grzyba takie ustrojstwo. Jak pasuje Ci brzmienie lampy to kupujesz lampę, a nie sztuczny substytut.

Może do jednych gatunków lepszy tranzystor, a do innych lampa. Jak masz szerokie zainteresowania muzyczne, to wtedy ma ten sprzęt sens. 

A może po prostu dla zabicia nudy, jak któreś brzmienie się osłucha. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kraft napisał:

Może do jednych gatunków lepszy tranzystor, a do innych lampa. Jak masz szerokie zainteresowania muzyczne, to wtedy ma ten sprzęt sens. 

Sorki , siedzi w tym ustrojstwie jakaś lampa ? Bo jak nie, to pachnie mi to na kilometr kolejnym gadżetem w stylu EQ - POP , ROCK , Extra bas itp.

8 minut temu, Kraft napisał:

A może po prostu dla zabicia nudy, jak któreś brzmienie się osłucha. 

Z tym się akurat zgodzę. A z drugiej strony, przecież każdy wie , że brzmienie to sobie można zmienić kabelkiem :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kraft napisał:

Zmiana jest wprowadzana analogowo, nie przez DSP. 

Jarek , nie przekonasz mnie. Jestem ortodoksem w kwestii wyboru rodzaju przetwarzania sygnału. Nie neguję żadnej z klas , nie mam nic przeciw lampą czy tranzystorom. Ale takie wynalazki jak hybrydy lub przełączniki zmieniające brzmienie tranzystora na lampowy ? Zresztą jaki lampowy ? ECC 83 , ECC 88 , 211 , 2A3 , 6SN7 .......

Jaki jest wzorzec ? Czy to tak luźno napieprza tymi parzystymi harmonicznymi jak leci ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wnikam jak to z kolorowaniem grania w D klasie przez sztuczne harmoniczne... ale  fakt że dac który mi wyjątkowo przypadł do gustu i dla mnie osobiście zagrał lepiej od Rme, a potem Qutesta ma akurat 2 harmoniczne najmocniejsze... (przy ogólnie niskim poziomie zniekształceń) 

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marcinmarcin napisał:

Nie wnikam jak to z kolorowaniem grania w D klasie przez sztuczne harmoniczne... ale  fakt że dac który mi wyjątkowo przypadł do gustu i dla mnie osobiście zagrał lepiej od Rme, a potem Qutesta ma akurat 2 harmoniczne najmocniejsze...

Jak rozpoznajesz na ucho te parzyste harmoniczne? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Bebop napisał:

Jak rozpoznajesz na ucho te parzyste harmoniczne? 

Pytam zupełnie poważnie. Zwłaszcza interesują mnie te 2 harmoniczne najmocniejsze. Jak to rozpoznajesz? 

No i czy w ogóle DAC'ki (jako przetworniki jedynie) mają wpływ na składowe tonu? 

Edytowano przez Bebop
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, tomek4446 napisał:

Ale takie wynalazki jak hybrydy lub przełączniki zmieniające brzmienie tranzystora na lampowy ?

Wzmacniacz np. W klasie D plus pre oparte o lampe może byc spoko rozwiazaniem🤔

Ktoś ma taki sprzęt? Może być nawet DIY.

Mógłby coś skrobnąć na temat wrażeń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Bebop napisał:

Pytam zupełnie poważnie. Zwłaszcza interesują mnie te 2 harmoniczne najmocniejsze. Jak to rozpoznajesz? 

No i czy w ogóle DAC'ki (jako przetworniki jedynie) mają wpływ na składowe tonu? 

Zupełnie nie rozpoznaje... podoba mi się brzmienie Claretta, a gdzies w internetach znalazłem jego pomiary i właśnie 2 harmoniczna jest najmocniejsza. 

Ale fakt że granie z tym dac przypomina mi trochę dobre systemy lampowe...

24 minuty temu, Chyba Miro 84 napisał:

Wzmacniacz np. W klasie D plus pre oparte o lampe może byc spoko rozwiazaniem🤔

Jest nawet takie coś jak Extraudio x250 MK2 za spore pieniądze, ale u mnie lepiej od Hypexa nc252 zagrał Arcam a29 ze swoim początkiem w A klasie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Bebop napisał:

Zgadzam się że DAC ma wpływ na jakość.   Ale, że na składowe tonu też? i na tą drugą harmoniczną? Chyba to różne rzeczy są.

Harmoniczne z daca (a każdy dodaje w mniejszym lub większym stopniu) zostaną wzmocnione przez wzmacniacz wraz z resztą sygnału... (i zostaną jeszcze dodane harmoniczne od wzmacniacza).

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/focusrite-clarett-2pre-usb-quick-measurements.10576/page-2

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Chyba Miro 84 napisał:
3 godziny temu, tomek4446 napisał:

lampowy ?

Wzmacniacz np. W klasie D plus pre oparte o lampe może byc spoko rozwiazaniem🤔

Ktoś ma taki sprzęt? Może być nawet DIY.

Mógłby coś skrobnąć na temat wrażeń

Takie coś na pewno ma kolega z drugiego forum, w klubie WBA. Pre ma właśnie lampowe WBA i do tego coś w klasie D, nie pamiętam ale chyba hypex. Jest z tego zadowolony. Dlatego sprzedał chyba  koncowke mocy WBA.

3 godziny temu, Kraft napisał:

Może do jednych gatunków lepszy tranzystor, a do innych lampa

Bardziej doświadczeni koledzy z drugiego forum, twierdza ze dobra lampa brzmieniowo idzie  troche w strone tranzystora, a dobry tranzystor w strone lampy. 

Taki paradoks, ale kilka razy spotkalem się z takimi wypowiedziami. Cos w tym musi być.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...