Skocz do zawartości

Sens kupowania nowego stereo za 10-12 tys zł


bartek2

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 314
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mateo,

sprawdź jeszcze konfigurację Sonego z nowymi kolumnami i odwrotnie - nowy ampli z kolumnami od Sony. Ustalisz który element wpływa najbardziej na negatywny odbiór.

A co do tego, że kolumny są za duże - ja mam zestaw z 30-to cm wooferami na 12m2 i czy cicho czy głośno grają bez dudnienia z fajnym basem. Ale moje mają przedni br

Długość fali akustycznej o ustalonej częstotliwości nie zmieni się przecież po wymianie kolumny na mniejszą, co najwyżej spadnie efektywność

Edytowano przez wallace
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy złej akustyce w salonie audio też bas odnajdywałem w różnych zakamarkach , zazwyczaj po bokach pomieszczenia gdzieś tak w połowie ;)

Wg mnie dodatkowo jeszcze membrany , kosze (czy co tam się porusza) nie dogrzały się odpowiednio by generować odpowiednio niskie tony

Dodatkowe pytanie , czy w salonie audio słuchałeś tych samych kolumn które kupiłeś czy innych ? Pytam z uwagi na w/w zdanie o wygrzaniu , bo jak to są te same to jedynie akustyka pomieszczenia coś nie gra. Sam mam możliwość "zatkania" pokoju i zmniejszenia jego pojemności , dźwięk niskich częstotliwości zmienia się lekko ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wrócę do domu to podam rysunek pokou jaki mam. Kolejna sprawa jest taka że podłączyłem już te kolumny pod Sony wieże i fajnie to grało ale nie na dużych proporcjach głośności bo by tego nie wytrzymały a nie chciałem ich zniszczyć ale jedno co zauważyłem to że kolumny od Sony a dokładnie przetwornik basowy jest dużo bardziej elastyczny bardzo miękko się porusza, wychyla przy  małych poziomach głośności na jednym i drugim sprzęcie. Nie podłączyłem monitor audio silver 10 do wież bb mmogę ją uszkodzić a nie chce tego. Te zabiegi zrobiłem z zamiana kolumn zrobiłem wczoraj a dzisiaj już wieże zawiozlem do domu który buduje i tam jej słucham. Co do pytania czy słuchalem dokładnie tych kolumn w salonie odpowiem że jeśli pytanie pada o model to tak słuchalem silver 10 ale inna parę ale niby ta która kupiłem też była kiedyś dwa lub trzy razy odsluchiwana taka informacje dostałem już po samym kupnie sprzętu i trochę miałem niesmak bo zapłaciłem jak za całkowicie nowe, to bolało mnie mocno. Jeśli spytać w jakim salonie taki numer mi zrobili to powiem że  tak bez powodu nie będę pisał bo przecież to branża z forum która każdy poleca a ja już u nich nic nie kupię za niby mały ale bardzo ważny szczegół o którym mi nie powiedziano a trzymano mnie z informacją że są niby nowe do samego końca aż zapłaciłem    .

Mniejsza o to bo nie no tym ten wątek. Jeśli macie jeszcze jakieś sugestie to proszę piszcie postaram się co kolwiek zrobić by wasze rady nie poszły na marne  

Edytowano przez Mateo89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mateo89 napisał:

Co do pytania czy słuchalem dokładnie tych kolumn w salonie odpowiem że jeśli pytanie pada o model to tak słuchalem silver 10 ale inna parę ale niby ta która kupiłem też była kiedyś dwa lub trzy razy odsluchiwana taka informacje dostałem już po samym kupnie sprzętu i trochę miałem niesmak bo zapłaciłem jak za całkowicie nowe, to bolało mnie mocno. Jeśli spytać w jakim salonie taki numer mi zrobili to powiem że  tak bez powodu nie będę pisał bo przecież to branża z forum która każdy poleca a ja już u nich nic nie kupię za niby mały ale bardzo ważny szczegół o którym mi nie powiedziano a trzymano mnie z informacją że są niby nowe do samego końca aż zapłaciłem    .

Pierwszej części (czyli w tej w której piszesz "co do czego podłączyłeś) kompletnie nie zrozumiałem.

Co do tej części powyżej którą zacytowałem.

Nie rozumiem twojego zniesmaczenia, oburzenia itp. Myślisz że to ma jakiekolwiek znaczenie czy kolumny są właśnie wyjęte  z pudełka czy były odsłuchiwane kilka razy?

W salonie gdzie ustawianiem i wyjmowaniem zajmuje się obsługa , często w białych rękawiczkach (takie mam doświadczenie) a klient nie ma prawa poprawiać i ustawiać kolumn to takie kolumny sa praktycznie dziewicze a już trochę rozruszane. Naprawdę nie przesadzaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja zadam teraz pytanie Tobie fafniak. Czy Ty kupując samochód w salonie nowy za który płacisz cenę xxx dostajesz samochód który był już w jaki kolwiek sposób dotykany i odpalany przez innych zainteresowanych takim samym modelem? też mogę stwierdzić że samochód trzeba odpalić kilka razy i pojeździć nim trochę by się dotarł a porównuję ta ostatnia moja wypowiedź do tego że powiedziałeś iż "kolumny są praktycznie dziewicze i trochę rozruszane" to takie porównanie ode mnie. 

Nie rozmawiamy już o tym w jaki sposób kupiłem kolego bo dla mnie źle zrobili i tyle. Najbardziej boli to że oklamali klienta a to już przesada ale z ich strony. 

Edytowano przez Mateo89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie się zgadzam. A rzeczy z prawem "pierwszego dotyku" to tylko tu ;)... 

Wiele osób kupuje świadomie już otwarte sprzęty, bo są sprawdzone, bo jak by miało coś wyskoczyć (słaba kontrola jakości) to by wyszło właśnie w czasie tych pierwszych prób. Decydując się na nowe-dziewicze i tak przed zabraniem do  domu odpala w salonie, więc poniekąd już nie są nowe. Granica sprzęt nowy, a używany chyba nie przebiega w salonie po podłączeniu jednym, czy drugim...:) Czy przebiega?

Tak więc nie bądź aż tak małostkowy, bo zaczyna się to robić nieco dziwne...   abyś nie zastanawiał się kto pakował w fabryce kolumny do styropianów, pan z wąsami, czy modelka Victoria's secret ;) Tak, kupując auto w salonie każde ma nabite kilkanaście, do kilku dziesięciu kilometrów, ( i jest wyszarpane w fabryce )co gorsza odpalane na krótkie dystanse, co zużywa silnik (kolumną wychodzi to akurat na dobre), fakt niekoniecznie robili to inni zainteresowani, ale co za różnica. Nikt nie powie, że odliczy klientowi za każde z 10-20 odpaleń po tysiaku, no i co ważne, nikt o to się nie upomina i nie dochodzi ile razy było. Bardziej boli, czy może niepokoić przymierzanie butów, czy spodni w salonie bo nie wiadomo kto wcześniej przymierzał, a zapłacić trzeba jak za nowe. Przerażać i budzić niesmak może, że budowlańcy przed oddaniem domu, lub mieszkania chodzą w używanych uniformach, depczą parkiet, korzystają z naszej nowej toalety i wylewają brudy do brodzika itd. Mnie bardziej przeraża kasjer i sprzedawca w jednej osobie np. wędlin, lodów, wyrobów cukierniczych( choć bardziej przerażają mnie inne rzeczy, postawy, ale to nie miejsce na to ).

Mateo zacznij się cieszyć sprzętem, bo może budowa Cię stresuje : )?

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateo musisz się przyzwyczaić do grania jakie prezentuje MA silver 10 + dla pocieszenia , moje focale po mocniejszych bitach i jakiś ponad 150godzin grania lekko zmieniły się na dole ;)

Testowałem teraz , przy ~75dB peaku siedząc te 3-4m od kolumn bas focali mnie lekko masował (utwory dosyć spokojne , fortepian , wiolonczela , nothing compares 2 u ,itp. więc bez umca umca), detale średnicy i góry były wyraźniejsze - może trzeba słuchać trochę głośniej by więcej poczuć + sprawdź w rogu pokoju czy nie ma różnicy w basie -  u mnie jest go tam zawsze więcej a że mam miejsce odsłuchowe tak ustawione to przyjemnie ;)

 

A wracając do ma silver 10 z yamahą to chyba takie suchotnikowe zestawienie czy może się mylę ? Ciekawe jak by zagrało z czymś cieplejszym , tak czy siak wg mnie MA silver to jedne z lepszych kolumn i fajnie wyglądają , trzeba dać sobie czas - najgorsze ,że cały czas się stresujesz i doszukujesz się złych dźwięków.

Edytowano przez Kubakk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Mateo89 napisał:

niby ta która kupiłem też była kiedyś dwa lub trzy razy odsluchiwana taka informacje dostałem już po samym kupnie sprzętu i trochę miałem niesmak bo zapłaciłem jak za całkowicie nowe, to bolało mnie mocno. Jeśli spytać w jakim salonie taki numer mi zrobili to powiem że  tak bez powodu nie będę pisał bo przecież to branża z forum która każdy poleca a ja już u nich nic nie kupię za niby mały ale bardzo ważny szczegół o którym mi nie powiedziano a trzymano mnie z informacją że są niby nowe do samego końca aż zapłaciłem.

Czy mnie pamięć zawodzi, czy kupiłeś te kolumny w okazyjnej cenie z wyprzedaży? Jeśli tak, to o co te żale.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Mateo89 napisał:

ale może w przyszłości w nowym miejscu będzie dużo lepiej. 

Tak... i nie może, a zapewne, oczywiście jak się nieco postarasz ( mądra aranżacja nowego wnętrza salonu) to będzie duużo lepiej, (sorry ale teraz jest fatalnie ustawione). Ten zestaw ma potencjał i potrafi zrobić wrażenie wielu aspektacho i te 10ki muszą pograć, dotrzeć się.

Tak kubakk mylisz się, to nie jest nie suchotnikowe zestawienie, są dużo bardziej, (z Onkyo tx imo, byłoby namacalnie gorzej). Jest dobra energia, drive, dynamika, Yamahy RN-ki nie grają sucho, a silvery ( 8,10)dół mają dobry, średnica może nie jest najcieplejsza, ale ma dobry poziom, góra jest nośna, czysta więc całość gra mocno i efektownie(plus parę innych przymiotników, typu głębia, wybrzmienia itd)...no ale musi mieć warunki. I tak jak słuchawek nie zakładamy na  klatkę piersiową, tak dobry zestaw audio nie może stać byle gdzie i byle jak, sorry.

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraft faktycznie napisałem że kupuję je z wyprzedaży ale może źle to nazwałem bo kupiłem je w momencie obniżenia ceny bo weszły jak dobrze pamiętam około miesiąca wcześniej może więcej silver 500. 

Koledzy mnie nie boli tak bardzo to że ktoś ich słuchał chodź bałem się też o to  że były dojeżdżane w salonie przez osoby odsłuchujace ale najbardziej to że zrobiłem rezerwację na nie zapłaciłem zaliczkę już miesiąc szybciej a sprzedawca w sumie rozmawiałem z 3 osobami ciągle utrzymywał że kolumny są całkowicie nowe w kartonie nie otwierane i tym samym mnie kłamał więc jak można bronić takiego człowieka? a jak już się zorientowałem po otrzymaniu kolumn to otrzymałem odpowiedź że to niemożliwe że ktoś tak powiedział że to nowe bo one są po odsluchach w salonie a Ja na to że mam wiadomość email gdzie konto też napisał ten sam pracownik więc co teraz o tym sądzicie? bo dla mnie to kłamca a nie sprzedawca i tyle. 

Nic nie chce sprzedawać. Mówię w jaki sposób kupiłem kolumny i tyle. Już o tym nie będę pisał bo się robi burdel w wątku. 

Edytowano przez Mateo89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, audiowit napisał:

 Mam nadzieję, że mylę sie Kubak wyczuwajac ironię.

?? no nie opłaca się tego zestawu sprzedawać + wg mnie ten sprzęt ma spory potencjał , który jeszcze zabłyśnie - skoro na yt widziałem nagrania gdzie silver 10 wali basem tzn. ,że jeśli wszystko jest sprawne to w czymś innym jest problem. Może wygrzać mocniej trzeba , u siebie zauważyłem (może to jakieś audio voodoo) ,że po paru sesjach ostrego "umca umca" niskie tony mam teraz mocno lepsze w każdym utworze ;)

Ja mam dywan gdzieś tak od połowy pokoju , możesz spróbować po bokach z tyłu ustawić 2 osoby z zasłonami i sprawdzić czy to coś da (i nie żartuje) ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim, fascynuje mnie ten wątek od dwóch dni. Mateo, to czy dywan nie zepsuje wyglądu salonu to zależy od dywanu i reszty wystroju. Najwyżej skonsultuj z żoną. Jakby były jakiś problemy to mam projektanta, który aranżował mi cały dom, nieźle wyszło, mogę kontakt podrzucić. Czytam, że mocno narzekasz na nowy sprzęt, mogę spróbować zorganizować dwie takie wieże Sony i zamienię się na Twój zestaw. A tak na poważnie- może weź sprzęt do jakiegoś znajomego czy kogoś z rodziny, kto ma większe pomieszczenie, może nawet garaż i mniej ortodoksyjne podejście do chwilowego przestawienia mebli i rozwiążesz dylemat, czy gra, czy nie gra. I jestem pewien, że po takim teście przyspieszysz budowę domu, coby szybciej posłuchać muzyki u siebie. A jak nie zagra- moja oferta zamiany na 2 wieże Sony z lat 90 będzie aktualna. Pozdrawiam i życzę cierpliwości- sam niedawno skończyłem budowę i win z czym to się wiąże.

Edytowano przez aenneus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=41837]Dag[/mention] mam nadzieję że nie przeżyjesz tego co ja ale chciałbym po części by inna osoba umocniła moje przekonanie tutaj na forum i opisała swoje możliwe rozczarowanie z nowego sprzętu bo ja kupując najwyższy model yamaha rn803d z tak wychwalanymi  kolumnami MA silver 10 liczyłem naprawdę na dużo więcej a uważam że dostałem dźwięk porównywalny do sprzętu dużo mniejszej wartości. Jestem trochę rozbity przez to co mnie spotkało i nie życzę nikomu moich przeżyć z nowym stereo ale takie są jak widać realia kupienia drogiego nowego sprzętu na który zbierałem bardzo długo a przy żonie teraz muszę udawać że jestem mega zadowolony bo jest wstyd mi się przyznać że najchętniej oddał bym cały zestaw wraz z kablami chord clearWay za które też mało nie dałem moim zdaniem. No cóż chciałem nowe stereo które pięknie wygląda ale nie gra jak bym chciał i wątpię że nawet jak bym odesłał kolumny by przysłali mi nowe które może coś zmienia to nie wierzę w wielką zmianę po prostu sprzęt który jest teraz produkowany stracił to coś co kiedyś było w dźwięku, tą jakość za którą teraz trzeba zapłacić grube tysiące złotych by w końcu powiedzieć Wow ale mnie na to nie stać bo ledwo uzbieralem na to co mam teraz, to jest smutne. 
Kupiłes MA to sie nie ma co dziwić. Ja jak sprzdałem swoje 8 to byłem w niebo wzięty. Ten dzwiek z nich to jakiś dramat. Wzmiacniaczy DACów wszystkiego przewaliłem i dalej porażka była.
Kupujcie ludzie polskie kolumny za mniejsze pieniadze dostaje sie duzo duzo wiecej. A mamy w Polsce kilku zacnych producentów gdzie za umiarkowane pieniądze dostajemy sprzęt na markowych przetwornikach a nie chinolach za 50 zł w zakupie

Wysłane z mojego TbooK 16 Power(M5F8) przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RoRo unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...