Skocz do zawartości

Nowy wzmacniacz


Bogusław 66

Recommended Posts

2 minuty temu, Bogusław 66 napisał:

a jeszcze miesiąc leżenia mnie czeka.

Poczekam ten miesiąc, a nawet dwa . W przyszłym tygodniu właściwie mnie nie ma . Jak będziesz nadal nalegał to w grę wchodzi początek marca. Co do kabli to zdam się na Ciebie. Bo tak , XLR mogę podłączyć między pre a DAC-em , natomiast RCA , między pre a monoblokami. Co usłyszę szybciej ? :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, tomek4446 napisał:

Poczekam ten miesiąc, a nawet dwa . W przyszłym tygodniu właściwie mnie nie ma . Jak będziesz nadal nalegał to w grę wchodzi początek marca. Co do kabli to zdam się na Ciebie. Bo tak , XLR mogę podłączyć między pre a DAC-em , natomiast RCA , między pre a monoblokami. Co usłyszę szybciej ? :) 

hmm... odnoszę wrażenie, że nie chcesz narazić mnie na walkie z kablami w obecnym stanie, ale nie bój nic, żonkile mam już w domu na stałe (koniec z działalnością gos,) wiec pomoże, no i jeszcze młodszy syn w domu wiec ogarniecie kabli to żaden kłopot.

No ale jak chcesz czekac .. nic nie poradzę.

12 godzin temu, Asia napisał:

Oj, toś Pan nabroił. Szybkiej  rekonwalescencji.

Eeeee .... "rozbił Pan Bank .... nie, ja tylko pociągnął"

@Rafał S

@Piotr Sonido

Dziękuje Wam.

 

Myślałem o CXN ale ten ma swojego DACa.

Bardziej skłaniam się pod U2mini tylko inna sieciówka (coś ze srebrem w drutach) bo na AQ Blizzard miałem za dużo basu a Lumin potrafi, oj potrafi zejść bardzo nisko.

Edytowano przez Bogusław 66
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

---------------------

Mo i jeszcze jedna rzecz do przegadania...

Dostałem zezwolenie na 3X STX HPA1 wzór 8

https://stx.pl/hybrydowy-panel-akustyczny-stx-hpa1-material-czarny-grafika-biala.html

Ponoć byli w ramach reklamy na ostatni AVS? ktoś coś wie?

Nie ma żadnych pomiarów na stronie, co mnie martwi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Bogusław 66 napisał:

---------------------

Mo i jeszcze jedna rzecz do przegadania...

Dostałem zezwolenie na 3X STX HPA1 wzór 8

https://stx.pl/hybrydowy-panel-akustyczny-stx-hpa1-material-czarny-grafika-biala.html

Ponoć byli w ramach reklamy na ostatni AVS? ktoś coś wie?

Nie ma żadnych pomiarów na stronie, co mnie martwi.

Właśnie też o tym myśałem. Paneli na AVS nie widziałem mimo że byłem. Jak kupisz to daj prosze znać.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena tego wynalazku jest niewielka można zaryzykować, pierwotny plan na panel za głową był inny .. miałem powiesić  AcouSTAND tylko był spór o wzór i obawy o grubość/głębokość panelu (20cm) na ścianie w tym czasie kosztował coś chyba 570 a dziś 970 i zrobiło się drogo, ale jest jeden pewniak ... w przeciwieństwie do STX HPA1 potwierdzona pomiarem skuteczność działania panelu od Mega Acoustic

Edytowano przez Bogusław 66
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... za kolumny?

Nasz Guru-Akustik Bartek coś chyba wspominał, że panel za kolumną niewiele daje, osobiście też mam wątpliwości.

Gdy nabyłem moje Heco znalazłem jakieś niemieckojęzyczne wytyczne odnośnie odległości od ściany przez zastosowanie otwartej komory sredniotonowca. Po przetłumaczeniu na język zrozumiały dla mnie wyszło że maja stać 1,5m od tylnej ściany gdyż jet to prawidłowy czas odbicia się fali od ściany i korelacji z resztą głośników i fazy, wiec ogólnie to ja nic nie mogę postawić za kolumnami bo skutecznie zaburzę ten optymalny czas odbicia, a swoja droga skutecznie zaburzam ten parametr obecnie (20cm od tylnej ściany) bo, nie przemyślałem sprawy głębokości tych kolumn przy zakupie i teraz mam jak mam, ale liczę że tego lata ekipa wejdzie do dobudówki i zrobi mi sufit podwieszany z wełną 10?-15cm + Płyty RIGITONE 

PS. Roman z Nautilus donosi, że Ayon wypuści czysty streamer w budzie/obudowie S10 i mam czekać. Ciekawe ... za ILE?

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Ja bym zrobił swoje loga jakieś ciekawe i chyba tez zaryzykuje. Tylko dam do przodu za kolumny.

 

Edytowano przez Bogusław 66
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Bogusław 66 napisał:

znalazłem jakieś niemieckojęzyczne wytyczne odnośnie odległości od ściany przez zastosowanie otwartej komory sredniotonowca. Po przetłumaczeniu na język zrozumiały dla mnie wyszło że maja stać 1,5m od tylnej ściany gdyż jet to prawidłowy czas odbicia się fali od ściany i korelacji z resztą głośników i fazy, wiec ogólnie to ja nic nie mogę postawić za kolumnami bo skutecznie zaburzę ten optymalny czas odbicia, a swoja droga skutecznie zaburzam ten parametr obecnie

Jak nisko siega sredniotonowy w tym przypadku?

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Bogusław 66 napisał:

Nasz Guru-Akustik Bartek coś chyba wspominał, że panel za kolumną niewiele daje, osobiście też mam wątpliwości.

Poprzednio miałem jedną kolumne w rogu. Nie dało się tego uniknąć

I Apama była za kolumną i z boku. Robiła taka izolację rogu. Słuchałem z i bez i dużo to dało.

obraz.png.55fdd68713f05a0a8780ed35078be1bf.png

Pytanie dlaczego wszyscy tak dają właśnie. Na Audioshow też sporo pokoi ma właśnie za.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie to nie mój. To jedynie przykład który udało mi się na szybko znaleźć w sieci ilustrujący panele z tyłu.

Takich jest wiele.

Dnia 17.02.2023 o 14:47, Bogusław 66 napisał:

Nie widzę sprzętu po środku, więc cieszę się, że nie jestem jedyny co sprzęt ma gdzieś z boku 🙂 

To prawda to jest rzadkość. :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ostatnio więcej aktywności uskuteczniam, więc trafiłem (oczywiście zupełnie przypadkowo) do Nautilusa a tam ..  Estelon. Niestety nie były to te z ostatniego AVS a model niżej sytuowany. 

IMG-20230317-175816.jpg

 

Roman się skarżył ze mocno upierdliwe dla wzmacniacza, końcówki Octave nie radziły sobie należycie i musiał domówić drugi piec Moon`a a potem oba mostkować do mono. 

To miłe granie z mocnym niskim zakresem oczywiście dobrze kontrolowanym, nie wiem, jak uzyskano tak niskie zejście z jednego głośnika w kolumnie, ale czuć (dosłownie) jego moc. Reszta podporządkowana pod niski zakres, gładka średnica i wyrazista góra, ale bas subtelnie dominuje. Obok były jeszcze o model niższe, ale te posłucham następnym razem.

PS. Te prezentowane (rozsuwane) z AVS były jedyne na PL i .... tu zostały sprzedane, więc nie prędko będzie mi dane ich posłuchać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bogusław 66

mam dwa pytania

1/zechciałbyś napisać o adaptacji akustycznej tego salonu? Interesuje mnie szczególnie ta część adaptacji odpowiadająca za najniższe rejestry w paśmie 30-100Hz

2/czy ten salon prowadzi dystrybucję wzmacniaczy polskiej manufaktury/Labs i czy mają ot tak na stanie do obejrzenia, odsłuchu.

Dziękuję 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest nautilus więc to ma w dystrybucji:

https://nautilus.net.pl/

Co innego w ofercie. Bo co jakiś czas ściągają do siebie coś innego jak tutaj Moon.

Ale przy najmniej w Krakowskim to nie pamiętam czy kiedykolwiek widziałem coś polskiego.

Bogusław czy Ty aby wymieniasz Heco? Czy to "tylko" audiofilskie zacięcie i "no muszę zaglądnąć " ?:)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, AudioTube napisał:

@Bogusław 66

mam dwa pytania

1/zechciałbyś napisać o adaptacji akustycznej tego salonu? Interesuje mnie szczególnie ta część adaptacji odpowiadająca za najniższe rejestry w paśmie 30-100Hz

2/czy ten salon prowadzi dystrybucję wzmacniaczy polskiej manufaktury/Labs i czy mają ot tak na stanie do obejrzenia, odsłuchu.

Dziękuję 

Adaptacja tam skromna, jakiś ozdobny panel jak na załączonym obrazku i ....... sufit podwieszany z wypełnieniem watą i dziurowany regips, po pomiarach jest Mod na 75 czy 76Hz a reszta bardzo przyzwoita. Pomieszczenie w kształcie prostokąta ale jest tak że lepiej jest ustawić sprzęt na długiej ścianie, pomimo że traci na tym delikatnie głębia przez małe odległości do ściany i krótki dystans do miejsca odsłuchowego, ale absolutnie nic się nie wzbudza co miało sporadycznie miejsce (w zależności od nagrania), gdy sprzęt był ustawiony na krótkiej ścianie

Na stanie i do odsłuchu jest A200 

6 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Bogusław czy Ty aby wymieniasz Heco? Czy to "tylko" audiofilskie zacięcie i "no muszę zaglądnąć " ?:)

hehe.... trudno znaleźć coś lepszego od Heco. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogusław

Wkleiłem zdjęcie z neta/fejs. Nautilus Wejherowo. Tuba z Octave monobloki na 300B. 
Czy zechciałbyś napisać swoje obserwacje z odsłuchu, gdybyś przypadkowo tam wpadł?

Dużo systemów miałeś okazję słyszeć. Czytam z uwagą Twoje wpisy. Próbuję w nich wyłapywać rzeczy, które mnie interesują. Są dla mnie zatem pożyteczne. Może i kolegom także jakoś się przydadzą.

Zazdroszczę bliskości zamieszkania. I możliwości tam odsłuchów.

Pozdrawiam

Adam

8A1C64E4-EED7-4913-8ECC-A6441D11576B.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...