Skocz do zawartości

Recommended Posts

3 godziny temu, audiowit napisał:

Więc jesli system ich nie odtwarza, to jest coś nie tak.

Zapewniam Cię, że z moim systemem jest wszystko w porządku.

I mówi o nagraniach, gdzie tego efektu być nie powinno.

A jeśli tak to ok. Natomiast wycinanie na siłę ssss,szzzzz,ciiii np okablowaniem prowadzi do wyciecia pewnych skladowych pasma, a co za tym idzie artykulacji, przestrzeni itd.

4 godziny temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

To nie jest tak, że kuje w oczy, do talerzy, fortepianu czy gitary nie mogę się przyczepić, to jest tylko gdzieś na zakończeniach syczących i gwiżdżących głosek wokalu i na pewno część tego jest właściwa.

Ależ tak - chodzi o to w jaki sposób system reprodukuje końcówki wokali. W tym pies jest pogrzebany.

A co do talerzy itp. to chyba nie do końca mnie zrozumiałeś. Więc może jeszcze raz.

Na moim obecnym systemie reprodukcja wysokich jest dużo bardziej dosadna - mocniejsza, ostrzejsza. W końcu talerze brzmią metalicznie, gitara i fortepian w górnych rejestrach tak jak powinno. Ale co ważniejsze - nic nie jest przesadzone. Wysokie są dokładnie takie jak lubię. Dobitne, ale nie jazgotliwe.

A skoro na poprzednim systemie wysokie nie były tak ostre, a pojawiały się na nim czasami sybilanty, to teraz, skoro jest na górze "ostrzej" to tych sybilantów powinno być teraz więcej.

A właśnie jest na odwrót. Wokal się zmaterializował (jest bardziej wyraźny), ale sybilantów poza 2 w/w płytami nie słyszę. Może to zasługa, że właśnie teraz wszystko stało się krystaliczne, bez cienia nerwowości?

Aha - używam także okablowania AQ. Do głośników Rocket 88 w bi-wiringu, a pomiędzy źródłem i integrą mam Earth zbalansowany.

Na jakich popularnych utworach Cię to drażni? Może zrobimy jakąś krótką ankietę i się użytkownicy wypowiedzą?

W sumie jak widzę masz jak hybrydę, więc z sybilantami tym bardziej nie powinno być aż takiego problemu, że Ci to przeszkadza.

Osobiście stawiam na głośniki.

11 minut temu, audiowit napisał:

Natomiast wycinanie na siłę ssss,szzzzz,ciiii np okablowaniem prowadzi do wyciecia pewnych skladowych pasma, a co za tym idzie artykulacji, przestrzeni itd. 

Całkowicie się zgadzam.

Wyciągając wnioski z tematu, zostawmy tak jak jest, bo może faktycznie szukam dziury w całym, a nie zostaje mi nic innego jak zaprosić do siebie na kawę i małą ocenę, co niniejszym czynie, bo na odległość nic nie załatwimy, a sprawa jest rozwojowa i może po wymianie na właściwe druty głośnikowe sprawa przycichnie. Z drugiej strony to chyba nie kolumny jeśli na słuchawkach mam podobne dźwięki.

18 godzin temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Wyciągając wnioski z tematu, zostawmy tak jak jest, bo może faktycznie szukam dziury w całym […]. Z drugiej strony to chyba nie kolumny jeśli na słuchawkach mam podobne dźwięki.

Nie rozumie czemu nagle rezygnujesz. Masz niezły sprzęt, troszkę kosztujący. Nie powinieneś w mojej ocenie iść na kompromis, jeżeli to Tobie przeszkadza.

I przecież nie ma znaczenia, że inny by na to nie zwrócił uwagi. To nie inny słucha, tylko Ty.

Ja niedawno zmieniając sprzęt w końcu uznałem, że lepiej przekroczyć założony budżet  i w końcu kupić system marzeń, niż znowu zadowolić się półśrodkami.

High-end to przecież w końcu high-end.

Gdzieś na innym forum czytałem gościa, który mając sprzęt za jak policzyłem coś ok. 150k zł nadal jest świadomy jego braków. Tego kompletnie nie kumam. Przy tej kwocie czegoś takiego nie powinno w ogóle być. Więc albo gościu dobrał system nie do swoich preferencji, albo ma zwyczajnie go źle dobrany. Trochę smutne...

Napisano (edytowany)

Koniec kwalifikacji w F1

1 godzinę temu, Kubakk napisał:

@Bogusław Kożyczkowski zmień 2 lampy ecc83 sterujące na fajniejsze , niestety wybór ich tak duży ,że trudno doradzić , szczególnie ,że Twój wzmacniacz ma końcówki tranzystorowe.

Tak zrobię, oczywiście weżnę od Baza na test najlepsze jakie ma, chyba to ...Marconi są?

46 minut temu, 1Ender napisał:

Boguś przypomnij jakie masz kolumny. 

20190524_110545.jpg

Heco The New Statement 

==========================================

Które są sterujące, a które prostownicze?   ecc83 i ecc81

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski

Ostatnie wieści, Baza ma tylko jedną parę 83 bez pomiaru i używaną, ale mówi że to 81 są ważniejsze, a te, to ma same perełki.

2 godziny temu, Kubakk napisał:

zmień 2 lampy ecc83 sterujące na fajniejsze

to jak to jest? które są ważniejsze?

@Bogusław Kożyczkowski ECC81 ma około 30% mniejsze wzmocnienie sygnału niż ECC83 ,ale podobno ECC81 daje lepszą barwę. Nie mam pojęcia czemu w niektórych wzmacniaczach dają 2 typy sterujących , trzeba by pewnie sprawdzić w manualu Twego wzmacniacza co i jak.

Ale jak Bazodrut ma jakieś fajne ecc81 to weź na testy i obadaj , ogólnie w tych lampach to chyba audiowit lepiej się orientuje.

PS: podrzuć jakieś kawałki , które u Ciebie syczą , chętnie przetestuje u siebie

Boguslaw, nie wiem, ktore są u Ciebie wazniejsze. Widzę, ze z 81 ma bb i marconi. Sam nie wiem co bym wybral bo obie marki są zacne.

https://allegro.pl/oferta/lampa-marconi-ecc81-8103898636

Tu masz taniej niż u Bazy. Rok grania dla 81 to tyle co nic. No chyba, ze przez caly czas.

A 83 wysylam Ci na pw. Sam się nad nimi zastanawiam.

Mam na zbyciu parkę 83 telefunkena z karbowana anodą. Ale to rowne lampy i mogą nie pomoc na sybilanty ;)

Napisano (edytowany)
3 godziny temu, Kubakk napisał:

PS: podrzuć jakieś kawałki , które u Ciebie syczą , chętnie przetestuje u siebie

Słysze nawet w tym filmiku o kablach AudioQuesta w innym temacie.

1 godzinę temu, audiowit napisał:

Boguslaw, nie wiem, ktore są u Ciebie wazniejsze. Widzę, ze z 81 ma bb i marconi. Sam nie wiem co bym wybral bo obie marki są zacne.

https://allegro.pl/oferta/lampa-marconi-ecc81-8103898636

Tu masz taniej niż u Bazy. Rok grania dla 81 to tyle co nic. No chyba, ze przez caly czas.

A 83 wysylam Ci na pw. Sam się nad nimi zastanawiam.

Mam na zbyciu parkę 83 telefunkena z karbowana anodą. Ale to rowne lampy i mogą nie pomoc na sybilanty ;)

Pożyczę od niego marconi, tak by poczuć o co w tym chodzi? jakiś punkt wyjścia czy zaczepienia,

20 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Pożyczę od niego marconi, tak by poczuć o co w tym chodzi? jakiś punkt wyjścia czy zaczepienia,

Jeśli Ci pożyczy, to jest to najlepsze wyjście.

1 godzinę temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Słysze nawet w tym filmiku o kablach AudioQuesta w innym temacie.

Hmm dziwne , na słuchawkach podczas oglądania nic tam nie syczało

Napisano (edytowany)
11 godzin temu, Kubakk napisał:

Hmm dziwne , na słuchawkach podczas oglądania nic tam nie syczało

yyy, jeśli mówisz, że w prezentowanej muzyce u Ciebie na uchatkach jest git, to albo jestem przeczulony w tym temacie albo oba Questy Carbon (coax i USB) ze swoim dodatkiem srebra dodają coś od siebie, bo nie sądzę by PC z iRiver jako player + Tidal (ust. Asio) tak samo robił jak Emotiva CD

Musze ściągnąć z Gdańska kumpla, u niego wszystko Harmonix`em spięte, niech oceni i przywiezie coś ze swoich drutów. 

Tylko wpierw musze zakupić nowego fona, a w 5 cali ekran wybór nie wielki, a potem liczyć że uda się odtworzyć kontakty z chmury Googla.

Napisano (edytowany)

5.9 cala, Honor 7 sprawdź sobie. Całkiem zgrabny smartfon. Ceny przystępne. 

Edytowano przez 1Ender

Bo to dobry wzmacniacz.

I jeśli doszukujesz się przyczyn powstania sybilantow, to winy doszukiwalbym się w posrebrzanym okablowaniu.

A, przepraszam. Nie widzialem, ze wczesniej kilka postow wpadło.

Napisano (edytowany)
2 godziny temu, Fafniak napisał:

Hjułałej ma kłopoty.. nie wiem co to będzie oznaczać dla użytkowników

Cała sieć T-Mobile i Orange ma problemy związane z instalowanymi chipami szpiegowskimi. Z tego co pamietam ktoś trafił do aresztu w Polsce. I pełna zgoda, nie wiadomo czy nie będą wycofywane z rynku.

Edytowano przez Inferno

Akcja z tym nowym fonem psuje mi cały plan.

Chciałem znaleźć w okolicy coaxa czy cyfrowy xlr, niestety......nikt nie ma na miejscu. Było by super sprawdzić to połączenie, no nic .... dziś F1 i niedziela, wiec nic nie zrobię, ale jest plan by wrócić po NAD 1050

2 godziny temu, audiowit napisał:

Bo to dobry wzmacniacz.

I jeśli doszukujesz się przyczyn powstania sybilantow, to winy doszukiwalbym się w posrebrzanym okablowaniu.

Jak posrebrzane okablowanie wpływa ,że są świszczenia ? Sam zastanawiam się nad takim i teraz mam rozterkę :P 

Z telefonów badaj samsung , xiaomi , ew. jakby był dopływ $$$ iphone , z którym nie ma żadnych problemów :) 

Znanym faktem jest to że jeśli jakiś przewodnik pokryje się metalem o lepszej przewodności to podkreślane są wyższe częstotliwości. Efekt związany z tym że wyższe częstotliwości płyną bardziej po powierzchni przewodnika nazywa się naskórkowym. Teoretycznie powinno to dotyczyć częstotliwości znacznie powyżej akustycznych, jednak praktyka pokazuje że to słychać. 

Telefon dla audiofila to moim zdaniem LG V30, można je czasem kupić w promocjach ostatnio za 1400 zł.