Skocz do zawartości

Yamaha R-N803 - test mało subiektywny


Kraft

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 421
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

48 minut temu, Top Hi-Fi Poznań napisał:

Forum z zasady ma pomagać, a w rzeczywistości... Ile razy już słyszałem, "Panie, zacząłem czytać 2 tygodnie temu te fora i już nic kompletnie nie wiem" :P

Racja , dlatego powinno się zwracać tylko uwagę na modele godne polecenia, a reszta to już tylko odsłuch. Zresztą z tego co czytam to ciągle wszystko się kręci wokół NAD-a , Yamahy i czasem Onkyo jakiś Cambrige ,więc ławka jest krótka :)  

Zresztą jaki budżet taka ławka :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Top Hi-Fi Poznań napisał:

Forum z zasady ma pomagać, a w rzeczywistości... Ile razy już słyszałem, "Panie, zacząłem czytać 2 tygodnie temu te fora i już nic kompletnie nie wiem" :P 

Pisałem o tym. To jest standard. Większość klientów tak przychodzi. Albo fora, albo gazetki. Ehhh

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek4446 jeszcze kręci się wokół Atolla in 100 se tego gniota za ponad 4 koła bez daca, co upraszcza dźwięk i nawet piszą o tym guru audiofili tutejsi, co się wypowiadają tu w innych tematach i mają ten portal audiolub ? jestem zagorzałym wrogiem tego Atolla, jak i Yamahy rn 602 i 803d hahahaha i podoba mi się to, bo jest wesoło ? fajne tematy poruszacie ostatnio, miło się czyta, pozdrowienia dla wszystkich ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo sprzęt aby mógł stać się używany ktoś musiał go kupić po raz pierwszy. To oczywiste ze jest szansa na to że wzmacniacz używany, który kiedyś kosztował sporo więcej może wypaść lepiej niż nowy w obecnie założonej cenie. Jest jednak ryzyko że był źle naprawiany i z wiekiem szansa na to że nawali wzrasta. Doprowadzenie do stanu w którym będzie miał wymienione newralgiczne podzespoły wymaga działań i dodatkowych kosztów. Dlatego szukamy alternatywy wśród nowych sprzętów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja postanowilem zostawic yamahe.Doszedlem do wniosku ze nie znajde niczego co mnie naprawde uszczesliwi w budzetach ktore sa mi dostepne.A poza tym nawet juz mi sie nie chce szukac?.Jedno wiem napewno ze yamaha jest milion razy lepsza od nieszczesnego audiolaba.A ze gorsza od innych....nie mozna miec przeciez wszystkiego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co takiego złego odkryłeś w audiolabie ? Może był popsuty :) ? Albo po prostu Ci nie podpasował ?

Problem ze wzmacniaczami jest często taki że jedni szukają więcej energii i emocji a inni rozdzielczości. Trudno to spotkać na raz. Nawet w drogim sprzęcie. Dlatego zwykle ten sam wzmacniacz który odpowiada jednemu dla kogoś innego jest kiepski.

Osobiście jestem zdania że nawet nieidealny wzmacniacz zawsze zagra lepiej z lepszymi kolumnami niż lepszy z kiepskimi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doczytałem. Ale Roksana w tej kwocie chyba raczej nie. Dlaczego tak "jedziecie" po Atolu?

Wielu sobie chwali czy to 100 czy 200. Choć ja brałbym 200. Pomijam ceny bo te to chyba napędzane.

Sam mam Roksan Kandy K3, używkę za 3800zł i tyle byłem w stanie jeszcze zapłacić.

Miałem Audiolaba 8000S i po wymianie kondensatorów było to bardzo fajne granie jak na wzmak do 2000 tys. zł.

W tym Roksanie byłem przygotowany na zmianę kondensatorów na Mundorfy ale już były co mnie ucieszyło.

Kandy K3 to jednak większa kultura grania, przejrzystość, czytelność, brak oznak wyostrzenia dźwięku.

Mam też DAC'a Hegel HD11. Jak na przetwornik do 2000 zł też gra całkiem przyzwoicie (wymienione kondensatory na Mundorfy).

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MobyDick napisał:

A co takiego złego odkryłeś w audiolabie ? Może był popsuty :) ? Albo po prostu Ci nie podpasował ?

Problem ze wzmacniaczami jest często taki że jedni szukają więcej energii i emocji a inni rozdzielczości. Trudno to spotkać na raz. Nawet w drogim sprzęcie. Dlatego zwykle ten sam wzmacniacz który odpowiada jednemu dla kogoś innego jest kiepski.

Osobiście jestem zdania że nawet nieidealny wzmacniacz zawsze zagra lepiej z lepszymi kolumnami niż lepszy z kiepskimi.

Na 10 punktow-audiolab 2,5 a yamaszka 6.Wiec audiolab nie dla mnie.Sluchalem tez 8000A i praktycznie nie slyszalem roznicy miedzy A i S.Mi jest chyba blizej do japonskiego grania.Ale podkreslam-chyba...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kraft napisał:

No to poleć, co kupić nowego w tych pieniądzach. Co wciąga nosem Atolla i Yamahę?

Wróciłem od kolegi z komisu trochę posłuchałem i jak by pominąć " nowego"  to:

Marantz SR 8010 DC 

Accuphase E-210 

Accuphase E-301

NAD 319

Denon PMA 757

Hitachi HMA 8500 Mk II

+ Raspberry Pi3 B+

:) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie pomijamy nowego :P

do yamahy 602 to można przyrównać onkyo 8250/8270 , do 803 chyba nie ma nic rozsądnego nowego (nawet wzmak + sieć) w tej cenie , i chyba nie ma co brnąć dalej.

Temat tego iż jest to w swoim budżecie i funkcjonalności najlepszy wybór został przetestowany przez Krafta oraz wielu innych nabywców , szczególnie jak się wyrwie na rabacie albo w jakimś fajnym zestawie z aurorami 700 :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Szybki napisał:

Kupując zestaw z kolumnami w jednym salonie, będzie można Magnata z pro m30 dostać poniżej 4000.

Proponuję w tej zabawie trzymać się cen regularnych. R-N8003 też można kupić taniej niż za 3500 zł (i to bez promocji z kolumnami), więc to niczego nie zmienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...