Skocz do zawartości

Recommended Posts

Też myślę, że fajny i postępowy design. Choć sam jestem fanem prostoty zarówno w wyglądzie jak i w rozwiązaniach. Nigdy jakoś nie miałem problemu z tym, że to zwykłe sześciany i zwracałem uwage na brzmienie i kompatybilność z innymi sprzętami - plus oczywiście na cenę. Mimo wszystko świat idzie do przodu - może w TopHiFi znajdę kiedyś takie egzemplarze, tylko ciekaw jestem jak wpłynie to na akustykę i drgania.

Ależ już takie są. Sprawdź te modele - ELAC Concentro S 507, KEF Q750, Gato Audio FM-30 HG, Vienna Acoustics The Music

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości...

Te kolumny były projektowane kilka lat. Nawet miałem malutki wkład w dobór przetwornikow do tych kolumn, bo polecałem ss illuminator. Widzę że jest ale inny model z tej serii.

Na dole to etony nowej serii. No może nie tak nowej. Znając Divine jest to rewelacja. Cena bardzo przyzwoita.

Edytowano przez audiowit

Dnia 30.10.2020 o 09:35, Kubakk napisał:

Fajnie z tyłu widać zwrotnicę , elegancki projekt - jaka cena ?

No cena niestety niska nie jest ale jak to cena , pewnie do negocjacji. Ale wydaje się że nawet po negocjacjach bez 20 tyś nie podchodź. Wyjściowa 29

Dnia 1.01.2021 o 17:56, Fafniak napisał:

Wyjściowa 29

Cena wyjściowa - katalogowa tych kolumn wynosi 9 tys. Euro.

Cena 29 tys. jest ceną promocyjną dla pierwszych 10 par.

Taką informację uzyskałem bezpośrednio od producenta. W lutym powinna ruszyć sprzedaż.

Ciekawe jak grają ?

pozdrawiam,

29K :35_thinking:, nie wiem czy warte są takiej ceny. Kolumny raczej służą do słuchania a nie do oglądania, czy też jako mebel pasujący do resztyO.o.

Jak zwykle cena nie idzie w parze z jakością dźwięku, czy też parametrów. Dla kogo to pasmo górne (40kHz), świerszczy czy też nietoperzy:/ a jak zawsze brak dolnego pasma - najważniejszego, do tego skuteczność słaba jak na nowości zastosowane przy budowie i też duże wahania pasma -6dB.

Cena i parametry, to  wstępna ocena, może ktoś się nie zgadza z tym, ale to decyduje przy pierwszym podejściu do sprzętu jakiegokolwiek. 

Może kolega @Kraft skusi się na testy i opisze swoje wrażenia.

Napisano (edytowany)

Wygląd podobny do solution i sonusa. 👍 Szkoda ze nie ma podanego wykresu charakterystyki pasma przenoszenia. (Ciekawi mnie te -6dB. Czy tylko tyczy sie to okolic 30-35hz czy też całe pasmo jest poszarpane jak Tatry)

Zawsze mi sie wydawało ze klienta trzeba zachęcić by wybrał produkt do odsłuchu, bo wygląd jest. No ale ja tam na marketingu sie nie znam wiec.... nie było tematu 😜

Edytowano przez Chyba Miro 84