Skocz do zawartości

Quadral Aurum Sedan 9 - Kraftest


Kraft

Recommended Posts

Zostały sprzedane do Astrali, 4 lata temu, ale muszę poszukać zdjęć na starym laptopie, może jutro wstawię.

 

To były z kolumn JVC "0"

Lata 80, początek.

 jak mnie wzrok nie myli to 9

Jak mi coś do ucha nie wpada to raczej się nie interesuję tym sprzętem, a może kolega ma złą akustykę, nie wiem, ale już je oddał czy sprzedał ma nowe.

 

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 269
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Ekspert ma też inne zajęcia.

14 godzin temu, Kraft napisał:

 

Jak widać wstęga niejedno ma imię;) 

 

 

 

 

 

Inna zasada działania więc różnica jest zasadnicza. Jak areoplan mozna nazwać samolotem to już helikopterem już nie. Nie obrazaj naszej inteligencji.

I nie wiem co masz na myśli, ze żółtą wstążka właściwa dla AMT. Mylar jest bezbarwny. To, ze gdzieś widziałeś zafarbowany na żólto to nie jest cechą charakterystyczną...dla amt. To tak jakbyś powiedział, ze to napewno są kolumny Canton bo w gazetce Audio kiedyś widziałeś canton w kolorze czarnym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, audiowit napisał:

I nie wiem co masz na myśli, ze żółtą wstążka właściwa dla AMT. Mylar jest bezbarwny. 

Nie napisałem "właściwa", tylko "typowa"*. I tak jest. Zdecydowana większość wstążek w przetwornikach AMT jest koloru żółtego.

*typowy - często spotykany, będący reprezentantem jakiegoś typu, najlepiej oddającym jego specyfikę

Znowu spudłowałeś:)

38 minut temu, audiowit napisał:

Tomek, w Dynavoice mialeś wstęgę.

Aha. I nie powtarzaj po mnie:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez tyle postów wałkowaliśmy te wstęgi, aż im się plisy wyprostowały. Ale dobrze. Przynajmniej będzie wiadomo, czym wstęga Sedanów się na tym tle wyróżnia.

A wyróżnia się. Po pierwsze, to klasyczna, najprawdziwsza, genuine, original wstęga. Z aluminiową wstążką i transformatorem. Po drugie, różni się podobnych konstrukcji tym, że ma wstążkę stosunkowo szeroką i krótką. Dzięki temu wyeliminowano jedną z bolączek klasycznych wstęg, czyli słabe rozpraszanie dźwięku w płaszczyźnie pionowej. Przetwornik nosi zastrzeżoną nazwę quSENSE®. Quadral sam go zaprojektował i produkuje w siedzibie firmy w Hanowerze. Co ciekawe, mimo że przetwornik jest wykorzystywany tylko w serii Aurum, jest produkowany w trzech rozmiarach. Ze wstęgą długości: 50, 70 i 90 milimetrów (Sedany wykorzystują środkowy rozmiar). Warto jeszcze zwrócić uwagę na wycięcie dolnej (lub dolnej i górnej) krawędzi frontu, które pozwala zbliżyć do siebie osie wstęgi i głośnika średniotonowego (lub średnio-niskotonowego). W 9. generacji Aurum zastosowano ten myk po raz pierwszy.

8-2.png.596c2aff9f80c43424a4fc756a92f56e.png

Co tu dużo gadać. Tweeter quSENSE® to piękna konstrukcja. Gruby, dizajnersko ukształtowany, aluminiowy front. Za nim techniczne zaawansowana konstrukcja właściwa. Solidne wykonanie całości. Nie można chcieć więcej. 

 

2017-6-Quadral_Sedan9_Tweeter.jpg.928c2655b75e60301e17798d016ee9aa.jpg

2.thumb.jpg.6e3f847fcd1e3d4a95daa9dfa671dccd.jpg

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...