Skocz do zawartości

Filmy ostatnio obejrzane


Recommended Posts

Z sf, to hmm Stalker bym powiedział że to klasyk, Droga, Book of Eli, Interstellar klasykiem też już jest. Akira, Ghost in the shell, Cowboy Beepop (i Firefly razem z nim). Z nowszych to zdecydowanie Edge of Tommorow (na podstawie mangi), Ad Astra. Jednym z większych klasyków jest np. Starship Troopers (ale tylko część pierwsza, pozostałe to w większości gnioty - aczkolwiek Marauder jest najbliższy książce, jest też anime z lat 80tych, całkiem niezłe swoją drogą). Klasyki to zdecydowanie Terminator I i II i Predator I (ten nowy predator jest niczego sobie). Bardzo fajny reboot sędziego Dredda z Karlem Urbanem, zdecydowanie przebił tego ze Stallonem. Blade Runner 2045 będzie klasykiem, tak samo jak nowa Duna. Ze starszych jeszcze Nausica z doliny wiatrów, Gundamy wszelkiego rodzaju (tutaj można dorzucić jeszcze Robota Joxa jako amerykański wkład w wielkie roboty). Battle Angel Alita jest też naprawdę dobrym filmem. 

Czy Odyseja kosmiczna jest klasykiem? Jest, ale jednoczęśnie jest to cholernie nudny film. Książki są o niebo lepsze, łącznie z domykającą serię Odyseją 3001.

 

IMHO za klasyki powinniśmy uznać filmy które zdefiniowały podgatunek w gatunku. Właśnie Odyseja Kosmiczna jako typowy przedstawiciel Hard SF (teraz czekamy na Niezwyciężonego na podstawie książki Lema), mamy sf horror gdzie wyznacznikiem jest OBCY 1,2,3 (4 nie, a prometeusz to już w ogóle) i bodajże Into The Sun (film o statku który leci zrestartować słońce). Jest sf naparzankowo/strzelające gdzie mamy Terminatora + Predatora (i próbujący płynać na fali Total Recall). Mamy CyberPunk gdzie poniekąd Blade Runner dzieli i rządzi (dla tych co nie oglądają Anime, dla tych co oglądają to jednak Akira + Ghost in the shell) ale blisko jest Johnny Mnemonic, a kanonicznym przestawicielem jest serial CyberPunk na Netflixie. Mamy SteamPunk gdzie jest Mutant Chronicles. Megaroboty - Gundam. Są SF survival - Marsjanin. I jeszcze trochę tego będzie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.08.2022 o 10:00, Adi777 napisał:

Dzisiaj Samsara.

Pozycja odhaczona. Co ciekawe PLEX na TV Sony w sieci domowej miał kłopoty, nie chciała iść ścieżka DTS. Transkodowało. Chwila uwagi na parametry filmu i wszystko jasne. DTS-HD Master Audio 7.1 96kHz. Ale Zidoo dał radę ;)

A sama pozycja... No cóż. To dokument. Ale piękne ujęcia i nastrojowa świetnie skomponowana muzyka w tle spowodowały że dzień milej upłynał, stres gdzieś umknął i poleciał daleko. Polecam jak ktoś chce się odhamić i zrelaksować.

Samsara.png.5792cc8edb67f55c61d18ed295605061.png

20230425_183828(Kopiowanie).jpg.d8c87be887672ce1fa62e5c6412eabe5.jpg

20230425_183514(Kopiowanie).jpg.398fb1d60efa3c5fac1acb02c204db74.jpg

20230425_183522(Kopiowanie).jpg.7858b38ee0def4ae75950a15a367597e.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

John Wick 1,2,3 - parę lat zbierałem się by obejrzeć i muszę przyznać wgniotło w fotel , super kino akcji w starym stylu. Do tego jakość realizacji : kamera , montaż , dźwięk / muzyka ... co prawda 3ka już lekko słabsza ale daję 9,5/10 - elementy skojarzyły mi się z grami assasin creed + gta ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Rafał S napisał:

Tak, "Upadek" muszę koniecznie obejrzeć ponownie - ze starszą córką. Pewnie stwierdzi, że to o mnie. ;)

Też masz ochotę wygarnąć z giwery, kiedy dostajesz swoją kanapkę w fast foodzie, patrząc na jej piękne zdjecie??? 

Edytowano przez stach_s
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Kubakk napisał:

ciekawe czy są z dodaną głową Putina

O nim też jeszcze coś epickiego nakręcą. Ten gnój świetnie nadaje się na "bohatera" w produkcji wielkiego formatu. Nawet zwykłe dokumenty wydają się ciekawe i jednocześnie abstrakcyjne jak produkcje Marvela co bardzo wciąga.

Pa-ac-dla-Putina.png

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.05.2023 o 17:36, Butler napisał:

Upadek... Zanim przeczytałem dalej to pierwsze skojarzenie to https://www.filmweb.pl/film/Upadek-2004-138504

Też polecam... Swojego czasu sporo kontrowersji wywołał. Przedstawia kilka ostatnich tygodni istnienia III Rzeszy i życia Adolfa Hitlera. 

7519140.3.jpg

Bardzo lubię takie filmy. Dziękuję za polecenie, dziś obejrzę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Air (jest na Amazon) https://www.imdb.com/title/tt16419074/?ref_=nv_sr_srsg_0_tt_8_nm_0_q_air

w rolach głównych matt damon , jason bateman , chris tucker , ben afleck (który też reżyseruje)

Zaczyna się od wspominek co wydarzyło się w 1984 przy utworze money for nothing (jest klimat) , film opowiada o tym jak firma Nike weszła we współpracę z Michaelem Jordanem - buty Air Jordan. Bardzo dobra realizacja + co jakiś czas pojawia się kawałek muzyczny z epoki

Polecam

Edytowano przez Kubakk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ogromnym zaskoczeniem okazał się film: Strażnicy Galaktyki 3, mimo że twórczość Marvela nigdy nie była moim ulubionym rodzajem. Jestem zafascynowany graficznymi rozwiązaniami, które po prostu uruchamiają i relaksują wypełnienie czaszki. 
Fabuła swoją drogą, dość przewidywalna, ale kilka elementów bardzo mnie zaskoczyło. Może ktoś obejrzał w 3D? Warto?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Ramgedon napisał:

Dla mnie ogromnym zaskoczeniem okazał się film: Strażnicy Galaktyki 3, mimo że twórczość Marvela nigdy nie była moim ulubionym rodzajem. Jestem zafascynowany graficznymi rozwiązaniami, które po prostu uruchamiają i relaksują wypełnienie czaszki. 
Fabuła swoją drogą, dość przewidywalna, ale kilka elementów bardzo mnie zaskoczyło. Może ktoś obejrzał w 3D? Warto?

 

 

Jesli juz ktos o tej pozycji wspomnial.

Dla mnie ten film tez okazal sie zaskoczeniem. Niestety negatywnyn.

Jak do tej pory najgorszym filmem z marvela byl dla mnie ostatni Thor .

Wakandy nie ogladalem.  Ale w tym odlecieli totalnie. Wszedzie piosenki, bohaterowie juz nie rozmawiaja ale krzycza na siebie, wprost mowienie o jednym z bohaterow ze jest glupi ? By zapytac gdzie kogos moga znalezsc musieli wyladowac na domach i doprowadzic do bojki. Oczywiscie wielka czerwona piramida byla niewidoczna. Kilka jeszcze drobnostek ale juz nie bede wymienial.

Film jak najbardziej ok do ogladniecia jednak takie wpadki potrafia czlowiekowi zepsuc nastroj. Szczegolnie w sytuacji gdy poprzednie filmy byly naprawde dobre.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...