Skocz do zawartości

Filmy ostatnio obejrzane


Recommended Posts

Obejrzałem film Filip.

Screenshot2023-08-22at18-38-34Plakaty-Filip(2022)-Filmweb.png.c5ec5909b307fd2f44d6b38d8b14711d.png

Świetna gra aktorska (sceny treningu/autowyżywania się przesadzone jak dla mnie)

Dobre zdjęcia.

Podobno w kinach był ocenzurowany ze względu na ostre sceny erotyczne, ale nie bardzo rozumiem tej sytuacji.

Wyraźnie inaczej rozumiem "ostre sceny erotyczne" a jeżeli była cenzura ze względu na młodych widzów to po co tych młodych ściągać na ten film. Od strony poznawczej, nie widzę sensu. To jest tak mikroskopijny fragment życia Tyrmanda, że jakoś nie rozumiem tego.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Indiana Jones i artefakt przeznaczenia - po 4 paź części , można było spodziewać się ,że nie będzie dobrze , ale jest , jak dla mnie jest to 3cia wg jakości część po Ostatniej Krucjacie oraz Zaginionej Arce , Świątynia zagłady nie ma podejścia z uwagi na "bondowe scifi".

Film zaczyna się od 2 wś , Harisson z cgi twarzą , choć głos "stary" , przyjemna scenorgrafia , potem główna akcja 1969r - jest Mads Mikellsen , naziści , trochę klimatu z dawnego Indiany. 4 część przy tej wygląda jak Szklane Pułapki po 3-ciej ;)

Także polecam , fajna przygodówka sensacyjna

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
34 minuty temu, maxredaktor napisał:

Książka też jest cudowna.

Ja w ogóle bardzo lubię Ishiguro i cieszę się, że dzięki Nagrodzie Nobla jego starsze książki doczekały się w Polsce wznowień. Każdemu polecam szczególnie "Malarza świata ułudy" i świetny zbiór opowiadań "Nokturny" (z wątkiem autobiograficznym). "Pejzaż w kolorze sepii" i "Kiedy byliśmy sierotami" też dobre, ale moim zdaniem nie aż tak, jak "Malarz", który jest naprawdę wyjątkowy. Natomiast "Nie opuszczaj mnie" - potwornie przygnębiające i po tej lekturze nie odważyłem się już oglądać filmu. "Niepocieszonego" wypożyczyłem z biblioteki i nie byłem w stanie się wciągnąć - to jego jedyna książka, którą zacząłem i nie skończyłem. A teraz kupiliśmy sobie "Klarę i słońce", ale czeka w kolejce, bo pierwszeństwo mają książki z biblioteki. :)

Przepraszam za książkowy offtop w wątku filmowym. :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barbie - pierwsze minuty ciężko było przetrwać , potem niby lepiej , film o feminizmie , wstawki śpiewane , ogólnie spore dziadostwo - a jednak ponad 1mld $ zarobku , to wiele mówi o ludności na Świecie - finałowy remix aqua podnosi ocenę do jakiś 3,5/10 głównie za efekty / scenografię

Ostatnio naszła mnie taka refleksja oglądając Stawkę większą niż życie , wtedy aktor to był ktoś - interakcje , dykcja ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kubakk napisał:

Barbie - pierwsze minuty ciężko było przetrwać , potem niby lepiej , film o feminizmie , wstawki śpiewane , ogólnie spore dziadostwo - a jednak ponad 1mld $ zarobku , to wiele mówi o ludności na Świecie - finałowy remix aqua podnosi ocenę do jakiś 3,5/10 głównie za efekty / scenografię

Ostatnio naszła mnie taka refleksja oglądając Stawkę większą niż życie , wtedy aktor to był ktoś - interakcje , dykcja ...

10 minut wytrzymałem... dostałem krwotoku z oczu 🤣

 

To prawda co piszą że IQ ludzkości jest stałe :D  natomiast ilość ludzi rośnie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Fafniak napisał:

a co to jest ten PLEX ?

PLEX Serwer to aplikacja zarządzająca moją prywatną biblioteką mediów na domowym serwerze (u mnie QNAP). Automatycznie wszystko kataloguje i sprawia że obsługa na klientach PLEX (takie playery na apce TV, PC, smartfona itd) jest zbliżona do serwisów typu Netflix czy Disney+. PLEX umożliwia też oczywiście udostępnianianie treści poza sieć domową.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ostatnio Ostatni pojedynek (2021) Ridley'a Scotta. Od razu nasunął mi się na myśl debiut reżysera, czyli Pojedynek (1977) - obok Aliena mój ulubiony film Ridley'a. Łączy je tytułowy pojedynek, natomiast motywy są już całkiem inne. The Last Duel oparty jest na faktach.

Dobrze się oglądało. Niezłe zdjęcia autorstwa Dariusza Wolskiego, przyzwoite główne role.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...