Skocz do zawartości

Absolute beginners stereo w strefie dziennej 32 m2


Asia

Recommended Posts

5 minut temu, Tomasz Kluczynski napisał:

 

"Mam mconnect lite, ale kurczę, strasznie to niewygodne gdy korzysta się z różnych źródeł."

Lepsza normalna wersja kosztuje chyba 27,99zl ,nie ma reklam .A co ci przeszkadza i dlaczego piszesz że to jest niewygodne ?Wszystkie żródła będziesz miała w Play to i jednym kliknięciem wybierasz.

No jest ale z pilota kiepsko to się wybiera ,dużo wygodniej z aplikacji.

A to tak kwestia wprawy i cierpliwości ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Z tą intuicją nie jest tak źle ,ja zawsze klikam Play to ,następnie Browser gdzie wybieram Tidala ,a następnie już tylko trzy poziome kreseczki i tam wybieram My Favorites jeśli chcę swoje zapisane albumy (tu jeszcze trzeba kliknąc w albumy),albo My Playlist gdy swoje playlisty.Po 2-3 dniach wszystko robi się automatycznie i szybko.

Jak dodać inne serwisy do  connect? Jest Tidal i Qobuz, a ja chciałabym dostać się do YT music.

Na pewno można się przyzwyczaić, ale go gorszego zawsze trudniej.

W Sonosie jest jedna aplikacja do wszystkiego, wyszukiwarka szuka od razu we wszystkich wybranych przez użytkownika serwisach, a tych wbudowanych jest mrowie.

Nie musisz wychodzić z jednego serwisu do drugiego żeby zmienić.

Ale jak już zdołam się dostać do tego co chcę to gra rewelacyjnie.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Asia napisał:

Jak dodać inne serwisy do  connect? Jest Tidal i Qobuz, a ja chciałabym dostać się do YT music.

Na pewno można się przyzwyczaić, ale go gorszego zawsze trudniej.

W Sonosie jest jedna aplikacja do wszystkiego, wyszukiwarka szuka od razu we wszystkich wybranych przez użytkownika serwisach, a tych wbudowanych jest mrowie.

Nie musisz wychodzić z jednego serwisundo drugiego żeby zmienić

Na to nie potrafię ci odpowiedzieć.Ja nic nie dodawałem ,Tidala samo mi zaczęło wyświetlać.Z Qobuzem w Polsce są chyba jakieś problemy  ,bo nie jest ogólnie dostępny.YT music na pewno w jakiś sposób można dodac ,tylko nie wiem czy z poziomu "Internet Music",Cloud" czy "Local Server". A czy YT Music masz zainstalowany na tym samym fonie co apkę Mconnect? Może ktoś odpowie na to pytanie ,bo już sobie z tym poradził?

Sonos może jest super ale bezpośrednio jest zainstalowany pewnie tylko w takich sprzętach ,które nie będą ci odpowiadały z innych powodów.

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Asia napisał:

Jak dodać inne serwisy do  connect? Jest Tidal i Qobuz, a ja chciałabym dostać się do YT music.

Na pewno można się przyzwyczaić, ale go gorszego zawsze trudniej.

W Sonosie jest jedna aplikacja do wszystkiego, wyszukiwarka szuka od razu we wszystkich wybranych przez użytkownika serwisach, a tych wbudowanych jest mrowie.

Nie musisz wychodzić z jednego serwisu do drugiego żeby zmienić.

Ale jak już zdołam się dostać do tego co chcę to gra rewelacyjnie.

Mialem podobny dylemat. Rozwazalem rozbudowe systemu Sonos, ale skonczylo sie na szukaniu tradycyjnego stereo. Rozwazalem rozne systemy ze wzlgedy na jakosc dzwieku jak rowniez uzytkowosc. Nie ma w koncu nic gorszego niz swietnie grajacy system z interfejsem uzytkownika i stabilnoscia streamingu jak z poprzedniej epoki. Testowalem Music Cast i Heos. Skonczylo sie na Heos'ie, ktory bardzo dobrze radzi sobie z Tidal'em. Aplikacja jest dosc dobrze zorganizowana, funkcjonalna i pozwala na laczenie systemow w multi-room, co najwazniejsze jest stabilna. Spotify jest obslugiwane bezposrednio przez Spotify Connect. Jesli chodzi o support ze strony Denona/Marantza sa dostepni na telefon. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Walezy napisał:

Mialem podobny dylemat. Rozwazalem rozbudowe systemu Sonos, ale skonczylo sie na szukaniu tradycyjnego stereo. Rozwazalem rozne systemy ze wzlgedy na jakosc dzwieku jak rowniez uzytkowosc. Nie ma w koncu nic gorszego niz swietnie grajacy system z interfejsem uzytkownika i stabilnoscia streamingu jak z poprzedniej epoki. Testowalem Music Cast i Heos. Skonczylo sie na Heos'ie, ktory bardzo dobrze radzi sobie z Tidal'em. Aplikacja jest dosc dobrze zorganizowana, funkcjonalna i pozwala na laczenie systemow w multi-room, co najwazniejsze jest stabilna. Spotify jest obslugiwane bezposrednio przez Spotify Connect. Jesli chodzi o support ze strony Denona/Marantza sa dostepni na telefon. 

No tak ale w przypadku autorki tematu, Heos nie wchodzi w grę. Fakt Heos jest ok mam w sypialni z ampli Marantza, ale szczerze dużo bardziej pasuje mi obsługa Mconnect, z tym że ja zadowalam się samym Tidalem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Asia napisał:

Ufff, po aktualizacji software pojawiła się możliwość połączenia z Googlecast, dodałam do systemu i odtwarza Tidal oraz YT music z ich aplikacji - wiadomo, trzeba wybrać odpowiedni output.

Jeśli chodzi o Lyndorfa to powinno się dać po TIDAL Connect - z aplikacji natywnej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, klimkr napisał:

Do mConnect raczej nic nie można dodać, do HEOS'a zresztą też. Z innych serwisów z iOS/Mac można pewnie skorzystać przy pomocy Airplay.

Dlaczego uważasz że do Mconnect nic nie można dodać? U mnie działa że wszystkim:Arcamem, Marantzem, a działa i z innymi firmami, widzi też telewizory, możesz puszczać też z lokalnych serwerów czy dysków lub z chmury. Heos działa tylko z Marantzem i Denonem. Air Play to trochę gorsza jakość, jeśli jest możliwość używać innych aplikacji to lepiej z nich korzystać.. Mconnect działa też z IOSem. 

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mConnect nic nie można dodać w sensie, że w Ustawieniach jest Cloud Setup i można włączyć/wyłączyć serwisy/chmury, ale dodać, przynajmniej ja, nic nie mogę.

Urządzenia i serwery zgodne z UPnP wykrywa sam, notabene też nie potrafię nic dodać ręcznie np. przez adres IP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.04.2021 o 14:30, Asia napisał:

 trochę (ale tylko trochę) za dużo basu i brakuje trochę (ale tylko trochę) bardziej detalicznej góry

 

Tak na szybko, zdejmij maskownice i odsuń kolumny o 10, 20, 30, 40 cm od ściany, metodą prób na ucho dopasuj niskie tony.

Edycja, skoro kolumny odsunęłaś, to posłuchaj bez maskownic. Powinno być więcej wysokich i detalu. Słuchaj zawsze bez maskownic.

Pozdrawiam

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Asia napisał:

Maskownice niezbędne z powodu pięcioletniego "inżyniera", ale oczywiście wieczorem da się zrobić.  Przy Lyngdorfie basu jakby minimalnie za mało :D, on zdecydowanie studzi dynamikę i bas.

Moj inżynier tez był swego czasu zafascynowany wysokotonowymi w Focal’ach. Do tego stopnia, ze szybko poradził sobie z maskownicami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Asia napisał:

Dla spokoju sumienia wypadałoby sprawdzić Arcama SA30

Nie namawiam, ale... Fajnie byłoby poczytać o Twoich wrażeniach z różnic między Lyngdorfem, a Arcamem😉 W każdym razie ja chętnie bym poczytał 😎

Muszę też przyznać, że obsługa Arcama nie jest intuicyjna 😕 Nie jest trudna i już się przyzwyczaiłem, ale jednak brakuje takiej prostoty, która czasem w nowoczesnych urządzeniach się zdarza. Też (jak @Tomasz Kluczynski ) używam Mconnect Lite... przyzwyczaiłem się jakoś 😜

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazz, muzyka elektroniczna, symfoniczna po prostu rewelacja. Czysty dźwięk, instrumenty oddzielone, słychać te smaczki. Natomiast przy bardziej dynamicznych utworach czy nagraniach koncertowych trochę traci się szaleństwo, to co podrywa. Chciałam mniej basu i wychodzenia do przodu i mam ;).

Oczywiście są ustawienia do modyfikacji, kilkanaście fabrycznych ustawień, ale akurat Bass i Bass1 nie naprawiają tego czego mi (odrobinkę) brakuje.

Mamy jeszcze jeden wieczór na słuchanie, dziś już z pełnym dostępem do serwisów, to powinno dać większą pewność.

Czy jest wszystkomający?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, oTTaki napisał:

Nie namawiam, ale... Fajnie byłoby poczytać o Twoich wrażeniach z różnic między Lyngdorfem, a Arcamem😉 W każdym razie ja chętnie bym poczytał 😎

Muszę też przyznać, że obsługa Arcama nie jest intuicyjna 😕 Nie jest trudna i już się przyzwyczaiłem, ale jednak brakuje takiej prostoty, która czasem w nowoczesnych urządzeniach się zdarza. Też (jak @Tomasz Kluczynski ) używam Mconnect Lite... przyzwyczaiłem się jakoś 😜

 

Ja używam normalnego Mconnecta bez reklam ,żonie zainstalowałem wersję Lite ,bo ona prawie nie korzysta .No w sumie ciekawe było by gdyby Asia porównała Lyngdorfa z Arcamem i jakie wyciągneła by wnioski .Asia jak masz teraz za mało basu to spróbuj coś poprawić kalibracją.Pewnie z Arcamem też nie było by idealnie ,może dopiero po zrobieniu Diraca było by ok.

11 minut temu, Asia napisał:

Jazz, muzyka elektroniczna, symfoniczna po prostu rewelacja. Czysty dźwięk, instrumenty oddzielone, słychać te smaczki. Natomiast przy bardziej dynamicznych utworach czy nagraniach koncertowych trochę traci się szaleństwo, to co podrywa. Chciałam mniej basu i wychodzenia do przodu i mam ;).

Oczywiście są ustawienia do modyfikacji, kilkanaście fabrycznych ustawień, ale akurat Bass i Bass1 nie naprawiają tego czego mi (odrobinkę) brakuje.

Mamy jeszcze jeden wieczór na słuchanie, dziś już z pełnym dostępem do serwisów, to powinno dać większą pewność.

Czy jest wszystkomający?

No pewnie jest ale musiała byś wydać co najmniej 2-3 razy tyle kasy,droższe modele Lyngdorfa,Primare I35 Prisma ,Naim Unity Star lub Nova,lub NAD M33 ten ma dobrą aplikację do sterowania.

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Asia napisał:

Nie strasz, kolumny nadal oficjalnie tylko wypożyczone.

Mojego inzyniera siostry zdybaly i tylko dzieki temu Focal'e graja dalej "po francusku". Najlepiej nie pokazywac, ze maskownice da sie zdjac i ze tam pod nimi schowane jest cos ciekawego. ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomasz Kluczynski napisał:

 

No pewnie jest ale musiała byś wydać co najmniej 2-3 razy tyle kasy,droższe modele Lyngdorfa,Primare I35 Prisma ,Naim Unity Star lub Nova,lub NAD M33 ten ma dobrą aplikację do sterowania.

Pojechałam słuchać wzmacniacza na 3.5 tys,, do domu przywiozłam inny, za 5.5 tys. Przy takim za 9.5 tys. czuję, że sprawy idą w dobrym kierunku... ;)

Tematu kolumn już nawet nie dotykam.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomasz Kluczynski napisał:

...

No pewnie jest ale musiała byś wydać co najmniej 2-3 razy tyle kasy,droższe modele Lyngdorfa,Primare I35 Prisma ,Naim Unity Star lub Nova,lub NAD M33 ten ma dobrą aplikację do sterowania.

Warto by rozwazyc Musical Fidelity M6 Encore 225 (all in one: CD, streaming etc). Czerpie duzo z uznanego wzmacniacza serii M6. 

Edytowano przez Walezy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Asia napisał:

Pojechałam słuchać wzmacniacza na 3.5 tys,, do domu przywiozłam inny, za 5.5 tys. Przy takim za 9.5 tys. czuję, że sprawy idą w dobrym kierunku... ;)

Tematu kolumn już nawet nie dotykam.

A na Lyngdorfie nie można utargować?Arcama SA30 pewnie nawet tam u ciebie w Bielsku wraz z kolumnami co u ciebie grają powinnaś za 13 tys wyrwać a może jeszcze i koszt kalibracji by w to wliczyli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Asia napisał:

Aplikacja mocno średnia. Tylko radio i Spotify, resztę trzeba ciągnąć z zewnętrznych aplikacji, Tidala np. przez mconnect. Potwornie niewygodne.

On obsługuje Tidal Connect. Więc nie musisz mieć żadnej osobnej apki.

22 godziny temu, Asia napisał:

Ogólnie zastanawiam się czy gdybyśmy jednak zdecydowali się na zakup Lyngdorf/Arcam z wbudowanym streamerem to czy i tak nie uzywalibyśmy Sonosa jako źródła. Trochę bez sensu.

Ale dlaczego? Czego realnie brakuje?

 

14 godzin temu, Tomasz Kluczynski napisał:

A na Lyngdorfie nie można utargować?Arcama SA30 pewnie nawet tam u ciebie w Bielsku wraz z kolumnami co u ciebie grają powinnaś za 13 tys wyrwać a może jeszcze i koszt kalibracji by w to wliczyli.

Jesteśmy otwarci na dogadanie.

YT music chyba tylko na Sonos jest dostępny

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałam, po aktualizacji oprogramowania pojawiło się parowanie z Chromecast i obsługa aplikacji stała się o wiele prostsza. Oczywiście to nie to samo co jedna aplikacja do wszystkiego, ale da się żyć ;).

Zdania co do dźwięku nie zmieniliśmy, naprawdę robi wrażenie.

Prawdą jest to co pisałeś, wyraźnie wyciąga górę, dźwięk robi się bardziej analityczny i ostudzony.

Świetnie to działa w muzyce gdzie główną rolę grają instrumenty. Natomiast traci  ciut na dynamice,

Co do YT music - łączy bez problemu przez Chromecast i Airplay. Oczywiście jakość słabsza niż w innych serwisach, wiadomo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MariuszZ locked this topic
  • RoRo unlocked this topic
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...