Skocz do zawartości

Absolute beginners stereo w strefie dziennej 32 m2


Asia

Recommended Posts

Napisano (edytowany)

Gra dobrze, ale to nie moje granie. Doceniam, ale mnie nie porusza. Najwyraźniej wolę cieplejsze tony. Bas za mało plastyczny, wbudowane voicings dodają wprawdzie niskich tonów, ale kolumny zaczynają dudnić w niektórych utworach. Pewnie trzeba je trochę przesunąć i to by trochę pomogło, ale chyba nadal to nie byłoby to brzmienie.

 

Możliwe, że najbliżej mi do hybrydy, ale takiej bardziej user friendly. Tylko przy hybrydzie jednak lampy jako słabszy element, a jeśli w naszej sieci występują okresowo wzrosty mocy (tak twierdzi kolega) to raczej niebyt korzystne.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Najchętniej sprawdziłabym Magnata MA 1000 (ma m.in. dobrą wielkość ),ale to już model schodzący z rynku, wątpię czy da się wypożyczyć.

Mąż mówi, że już się pogubił, nalał mi wieczorem wiśniówki i poszedł do komputera. To w kwestii skutków ubocznych Lyngdorfa 😁.

Dziękuję, że mi towarzyszycie w tej epopei 😉.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Asia napisał:

 Najchętniej sprawdziłabym Magnata MA 1000 (ma m.in. dobrą wielkość ),ale to już model schodzący z rynku, wątpię czy da się wypożyczyć.

Mąż mówi, że już się pogubił, nalał mi wieczorem wiśniówki i poszedł do komputera. To w kwestii skutków ubocznych Lyngdorfa 😁.

Dziękuję, że mi towarzyszycie w tej epopei 😉.

Tak jak mówiłem wcześniej te kolumny są trudne do sparowania z elektronika i po początkowej frajdzie z testowania rożnego sprzętu widzę, ze tak jak przewidywałem wdarła się w ten cały proces frustracja. 
Jedyne co mogę ja ci poradzić to spróbuj sprzętu Denona i Maranza bo takowe są parowanie w zestawach z Fyne w UK. Sklepy nie łączyłyby takich komponentów, gdyby nie brzmiały one dobrze i nie trafiały w gusta klientów. Wiadomo, ze kazdy z nas obiera efekty akustyczne inaczej, ale może właśnie cis jest w takim połączeniu Denon/Marantz i Fyne? 35% oceny tego czy brzmienie jest odebrane jako dobre zależy od odpowiedzi w dolnym zakresie częstotliwości, i zarówno producenci kolumn jak i sklepy tworzące ofertę wiedza o tym. Basy powinny być dobre w tych zestawach.

Edytowano przez Walezy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Asia napisał:

Najwyraźniej wolę cieplejsze tony. Bas za mało plastyczny

Tego właśnie mi najbardziej brakowało w zdecydowanej większości testowanych kolumn...

Ale w trakcie ich wybierania, dowiedziałem się o sobie, że jestem basolubem i to takim "mięciutkim"😆 

I tego miękkiego, z lekka rozlazłego basu w Fyne'ach nie znalazłem, z Arcamem zresztą 😎 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
5 minut temu, oTTaki napisał:

I tego miękkiego, z lekka rozlazłego basu w Fyne'ach nie znalazłem

Twoje to była wersja SP, bardziej audiofilska.

Ale ogólnie nie zbliżyłam się nawet o krok do celu.

Poproszę męża żeby znalazł ten stary amplituner Sony na strychu, tyle chyba jeszcze dla mnie zrobi 😁. Może on da mi właściwą perspektywę 😉.

 

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Asia napisał:

Twoje to była wersja SP

Racja😁 Czy bardziej audiofilskie? Nie wiem, nie znam się 😉, za to cena jak najbardziej😝

Natomiast na odsłuchach miałem do czynienia, chyba dwukrotnie, ze zwykłymi 501-kami i też nie znalazłem w nich tego miękkiego, plastycznego basu, o którym, jak mi się wydaje, piszesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, oTTaki napisał:

Racja😁 Czy bardziej audiofilskie? Nie wiem, nie znam się 😉, za to cena jak najbardziej😝

Natomiast na odsłuchach miałem do czynienia, chyba dwukrotnie, ze zwykłymi 501-kami i też nie znalazłem w nich tego miękkiego, plastycznego basu, o którym, jak mi się wydaje, piszesz.

Trzeba było spróbować siostrzane Tannoy XT8 ,u nich ten bas powinien ci pasować i są ciut bardziej muzykalne o Fyne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
8 minut temu, oTTaki napisał:

zwykłymi 501-kami i też nie znalazłem w nich tego miękkiego, plastycznego basu

To może już wystawię Fyne na olx? I kupię Pylony (które odrzuciłam w przedbiegach).😁

5 minut temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Trzeba było spróbować siostrzane Tannoy XT8

Ich już właściwie nie ma, koniec produkcji.

Ale z basem nie tak do końca bo w Cambridge cxa 81 jego było pod dostatkiem, tam brakowało mi góry, a w Pier Audio bardzo mi się podobał.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku porównań Fyne 501 i 502 do Tannoy Revolution xt6f i xt8f,to wiele osób ,które między nimi wybierało,to zdecydowanie polecają przy porównaniu mniejszych aby wybrać f501,za to w porównaniu kolumn większych ta sytuacja się zmienia na korzyść xt8f.

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Asia napisał:

A na strychu takie audiofilskie perełki 😉

IMG_20210509_125802.jpg

Amplituner odnaleziony, ale to taki świetny sprzęt, że kable mają za duży przekrój dla tego mocarza. Przy okazji odkopany odtwarzacz DVD, podłączony i już gra.
Dźwięk z płyty jest 100% lepszy niż że streamingu.
Muszę przyspieszyć pracę bo chciałabym zdążyć na urodziny męża w lipcu i sprezentować mu odtwarzacz CD 😏

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Trzeba było spróbować siostrzane Tannoy XT8

Gdzieś usłyszałem lub przeczytałem, że Fyne'y, to takie tannoy'owe brzmienie, więc odpuściłem...

1 godzinę temu, Asia napisał:

I kupię Pylony

Nikogo nie namawiam na Pylony😳. Po prostu mi spasowały i tyle😎. I już pojawił się głos w moim temacie, że może jestem "powiązany" z firmą PA🤦🏻, a ja tylko znalazłem w nich odpowiadające mi brzmienie, zresztą bez kompromisów się nie obeszło...😒

😜😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie namawiasz, ale dużo o nich czytałam i prawdopodobnie prezentują styl grania, który by mi się spodobał.

2 minuty temu, oTTaki napisał:

I już pojawił się głos w moim temacie, że może jestem "powiązany" z firmą PA🤦🏻

Zabawne, no byłby to marketing szeptany na najwyższym z możliwych poziomów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, podchodząc u siebie do zmian w audio, wychodziłem z założenia (być może mylnego ;)), że w największym stopniu za ostateczne brzmienie całego toru odpowiadają przede wszystkim kolumny i to raczej w nich powinniśmy szukać "podstaw" swoich oczekiwań brzmienia, a później elektroniką tylko to skorygować, czy doprawić. 

Wszak nie wyobrażam sobie, żeby elektroniką można było zrobić z KEF'a Klipscha i na odwrót.

Czyli co Asia, bierzesz pod uwagę scenariusz, gdzie zaczynasz zabawę od początku, z wyborem kolumn? 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MariuszZ locked this topic
  • RoRo unlocked this topic
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...