Skocz do zawartości

Absolute beginners stereo w strefie dziennej 32 m2


Asia

Recommended Posts

Napisano (edytowany)

Przy trzecim podejściu uznał, że poznał 94%, zalecają 95%. Gdybym miała pojęcie o akustyce to lepiej bym wybierała miejsca.

Pisałeś, że przy Arcamie sprawdza się maksymalnie ile miejsc?
Ja dodałam 5 pozycji, ale na 30 m2.

Kurczę, wydaje mi się, że lepiej. Głośność też się zmieniła - jakby wyznaczył nową głośność od wybranego przeze mnie punktu? A może mi się wydaje bo już wieczór. Swoją drogą ma super precyzyjną regulację głosu (poprzez aplikację).

Edit.

No, jednak jest różnica - wystarczy zmienić na fabryczne ustawienie i jest spora różnica.

Faaaaajne 😁

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wiarę w moje możliwości. Wprawdzie pod wpływem tego forum kupiłam lutownicę z gadżetami, ale jeszcze nawet nie odpakowałam przesyłki 🙂

Tymczasem wrzucam dla ciekawych jak wygląda voicings

 

IMG_20210507_231021.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszej, w miarę udanej kalibracji RoomPerfect, potwierdzam co napisał @Felix1 o tym narzędziu.

Miał też rację określając brzmienie Lyngdorfa jako neutralne. Ja nie umiałam tego nazwać.

Brzmi, o niespodzianko ;), zgoła inaczej niż Pier Audio.

Będziemy słuchać dalej i kombinować z ustawieniami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie wygląda. Lista kontrkandydatów rośnie, już nawet zapisałam się na drugie forum, a tam kolejne pomysły.

Miałam nadzieję, że dziś spłynie na mnie olśnienie i spokój, a tu im dalej tym gorzej. Ogarnia mnie lekka frustracja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Robię kolejną kalibrację pomieszczenia Lyngdorfa, a jednocześnie przeglądam hybrydy 🙃. Wszystkie są bardzo głębokie.

A kalibracja tym razem na 98%, nieźle.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej porównywać wzmacniacze z wyłączonym DSP? Wydaje mi się, że korekcja w pierwszym rzędzie lpoprawi” głośniki i tor wzmacniający. A Diraca, lub inne podobne rozwiązanie, można później zrobić programowo lub dodać w postaci urządzenia…

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MariuszZ locked this topic
  • RoRo unlocked this topic
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...