Skocz do zawartości
Asia

Absolute beginners stereo w strefie dziennej 32 m2

Recommended Posts

18 godzin temu, Asia napisał:

Taki Bluesound powernode albo Sonos Amp? A jednocześnie streamer.

Tak, wiem że się miotam ;).

To nie poziom wzmaków które słuchasz teraz.

12 godzin temu, Asia napisał:

Powiedzcie drodzy czy brak standby w nieco droższych wzmacniaczach to częste zjawisko?

Tak. To zalezy od konstrukcji wzmacniacza. Sam też mam taki który trybu stand by nie ma.

11 godzin temu, Tomasz Kluczynski napisał:

No właśnie już od paru osób tak słyszałem i dziwiłem się że Piotr z SH4 i Q21 piszą zupełnie inaczej.

K3? No moim zdaniem to nie jest ciemne granie. Nie jest to też jasny wzmak jak Cambridge, Pioneer czy Audiolab. Ale jego bym prędzej określił jako jaśniejszy.

Z tym że przy Fyne można mieć faktycznie inne wrażenie.

8 godzin temu, oTTaki napisał:

Ale już wybrałem😆

To czekamy na relację!

A co do zakupów często sprawdza się - pierwsza myśl najlepsza 🙂.

11 godzin temu, Asia napisał:

A w kwestiach technicznych - jak szybko trzeba wymieniać takie lampy? Dla mnie to ziemia nieznana. Choć źle piszę bo dawno temu mój ojciec miał zapędy i te lampy w Diorze źle pamiętam.

Ten Pier to hybryda z tego co widzę, więc o lampy nie trzeba się martwić. Oczywiście wszystko zależy od konkretnej implementacji, ale ja np. mam wzmacniacz hybrydowy, w którym lampy działają od 25 lat. Co prawda ostatnie 5 lat nie był używany, ale znowu przez pierwsze ok. 10 lat grał w sklepie muzycznym po 8 godzin dziennie. Ostatnio lampy były mierzone i są całkiem zdrowe.

Co innego, gdyby to był wzmacniacz lampowy. Tam lampy (te główne, mocy) zużywają się dużo szybciej. Ale te małe lampki w stopniu wzmocnienia napięciowego (a tylko takie są w hybrydach) działają bardzo długo.

Wytłumaczcie proszę jeszcze taką rzecz - jeśli wzmacniacz nie ma dac to muszę szukać odtwarzacza CD z dac, tak? A większość go ma czy nie? Czy to ma jakieś przełożenie na cenę? Dla was pewnie abecadło, dla mnie kolejna ziemia nieznana.

Nie zamierzam kupować osobnego dac.

Jeżeli ma być po audiofilski to wzmacniacz bez DACa do tego transport (czyli CD bez DACa) no i do tego porządny, zewnętrzny przetwornik. 

A poważnie - to raczej większość odtwarzaczy CD będzie miała przetwornik cyfrowo-analogowy🙂. Jak rozumiem, wybrałaś wzmacniacz bez DACa?

Napisano (edytowany)

Każdy cd ma DAC ale nie każdy ma wejście by wykorzystać go przez urządzenia zewnętrzne.

Jeśli nie potrzebujesz by wpiąć do wzmacniacza innych urządzeń cyfrowych DAC nie jest Ci potrzebny jeżeli jednak chcesz podpiąć ,konsole ,dekoder czy inny sprzęt który posiada wyjście cyfrowe , coaxial, optyk ,lub USB audio albo ma w sobie przetwornik ale kiepskiej jakości Powinnaś  rozejrzeć się za takim urządzeniem  w celu poprawy jakości dźwięku oraz zamiany sygnału z cyfry na analog 👍. Pzdr

Edytowano przez Dedal75

Rozważam wszystkie konsekwencje wyboru. Pier nie ma dac.

Musielibyśmy szybko wymienić szafkę (co i tak należałoby zrobić w przyszłości) - Pier z ledwością się mieści na niej. Decyzja jest tak na 80%.

Gra wyśmienicie więc chyba będę musiała pokochać ten, ekhem, kontrowersyjny wygląd.

4 minuty temu, Asia napisał:

Pier z ledwością się mieści na niej.

A będzie miał w takim razie miejsce aby trochę "oddychać"?

Napisano (edytowany)

Wentylacja jest, ale pewnie nie to masz na myśli. On po prostu jest spory, szczególnie głębokość jest problematyczna.

Wymiary (W x S x G): 18 x 45 x 42cm

Dla pewności weźmiemy jeszcze raz Lyngdorfa, ten design i koncepcja są mi "ideologicznie" znacznie bliższe.

Ale ucha nie da się oszukać.

Edytowano przez Asia

On musi mieć miejsce do oddechu. Co prawda nie ma tam lamp mocy ale tranzystory które także się nagrzewają.

A co do DACa to możemy Ci też pożyczyć takowe urządzenie aby finalnie wszystko sprawdzić.

Napisano (edytowany)

Co Wy z tą wentylacją?

Ja wyczytałem że nie mieści się NA SZAFCE nie W 🥳 i głębokość jest problemem .Pzdr

Edytowano przez Dedal75

Napisano (edytowany)

@Dedal75
 Dziękuję 🙂, nie mieści się zbytnio, rozglądam się za nowym meblem i ciężko znaleźć coś o wystarczającej szerokości.

Stoi na szafce, wentylacja wiadomo, na górze. Ale szafka ma 38 cm. Chciałam zmienić na regał, ale regały mają góra 35 cm. Sprzęt musi stać w miarę wysoko - za duża pokusa dla pięcioletnich rąk.

Impas.

Rozsądek nakazuje wybrać jednak Lyngdorfa - mniej dalszych zmian i wydatków.

Porównam przez weekend.

Pier Audio MS-680 by night 😉

IMG_20210506_115640.jpg

Edytowano przez Asia

Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, Asia napisał:

Rozsądek nakazuje wybrać jednak Lyngdorfa - mniej dalszych zmian i wydatków.

Z tego co pamiętam to nie on zagrał najlepiej. Chcesz później żałować i myśleć co byłoby gdyby?  😏

Osobiście olałbym wygląd, ale to ja.

A tej szafki nie da sie odsunąć o parę cm? Chyba że ma ściankę ale tam też można wyciąć kawałek 😇

Edytowano przez JaZz

Lyngdorf gra bardzo dobrze, góra wybitna. Tylko on tak jakby bardziej technicznie gra, rozdzielczo. Co cieszy mnie w górnym paśmie, mniej w dolnym. Pier daje większe emocje i radzi sobie w każdym repertuarze świetnie. A F502 to niezłe kameleony.

Żeby mieć całkowitą pewność przyjedzie na weekend to się okaże.

I tak, dźwięk Pier ma taki, że jestem skłonna uznać wygląd za "interesujący", "taki inny" itp. 😁

Ja też bym postawił na brzmienie, w końcu kupujemy sprzęt do grania i słuchania a nie do oglądania. Co do wyglądu, to z czasem można się przyzwyczaić, poza tym ten Pier nie wygląda aż tak źle, mi by pasił 🙂. Na You Tube widziałem film, stał ma szafce z innym sprzętem, owszem wyróżniał się ale pozytywnie. Dziecko nie zawsze będzie miało 5 lat. 

Jeśli już to kupię jednak czarny, nie złoty. Z białymi błyszczącymi kolumnami Fyne wygląda to źle.

Trzeba pamiętać że Lyngdorf grał bez swojego układu korekcji akustyki pomieszczenia. Ponoć w nim to właśnie ona nadaje najlepsze brzmienie. Warto to sprawdzić.

1 minutę temu, MobyDick napisał:

Warto to sprawdzić.

Taki właśnie jest plan.

4 minuty temu, Dedal75 napisał:

inne rzeczy mnie nie interesują 🤣

Jeśli okaże się, że Lyngdorf ma jakieś działania uboczne to wspomnę między wierszami 😉

28 minut temu, Asia napisał:

Jeśli okaże się, że Lyngdorf ma jakieś działania uboczne to wspomnę między wierszami 😉

Oby tylko te pozytywne 😉.

Z tego, co pisałaś wcześniej wynika, że słuchacie muzyki głównie wieczorem. Na pewno takie mocne i wielokolorowe podświetlenie nie będzie Wam przeszkadzać?

Moim zdaniem nasze sprzęty grające to nadal sprzęt konsumencki, więc poza jakością dźwięku warto brać pod uwagę łatwość obsługi, wygląd i inne czynniki. Dlatego też ludzie kupują streamery w pięknych obudowach zamiast malinek.

Swoją drogą, śledząc Twoje wpisy, cieszę się, że mieszkam w bloku, bo wydałem tylko trzykrotność pierwotnie zakładanego budżetu :).