Skocz do zawartości

Absolute beginners stereo w strefie dziennej 32 m2


Asia

Recommended Posts

Żałuje ze nie było czasu na kawę u mnie, ale wiedziałem doskonale, ile to fajnych sprzętów/systemów czeka do posłuchania w salonie, bo to salon troche inny nic pozostałe i z lepszymi "zabawkami", a że znam już troche system pracy gospodarza, wiedziałem ze "zmarnujemy" tam dużo czasu. A mój set poczeka do kolejnej okazji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.09.2021 o 21:25, Asia napisał:

Ale nie napisałam o ważnej rzeczy - jak miło było poznać Bogusia we własnej osobie. Bardzo dziękuję!

Ale ten wpis został ... dopisany .... bo nie widziałem go wcześniej.

No właśnie ...

mnie również było miło poznać formową Aśkę, która często wielu osobom odpisuje, a tylko niewielu ma tą możliwość poznania się z Nią osobiście.

Roman już pytał, jakie wrażenia pozostały po wizycie w salonie Nautilus i kiedy kolejne odwiedziny? ((czyżby chciał sprzedać 6-setke? ale zaznaczył na spotkaniu, że na ten wzmacniacz zniżek nie ma)) hmm... ciekawe?

Na temat płyty nie dostałem jeszcze odpowiedzi, ale utrwalę telefonem widok okładki przy kolejnym spotkaniu, w końcu musze odebrać mój kabel zasilający Furutech i płytę CD.

Ano, pisał tylko ze jest zachwycony realizacją Audiophile Analog Collection Vol 1 i 2 [192kHz · 24bit] no niestety, ale jego zabawki lepiej doceniają takie samplery niż nasze sprzęty.

sam jestem ciekawy jak to gra u Niego

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Ci dziękuję Bogusiu za opiekuńcze skrzydła i wyrozumiałość.

Nie wiem jakie koledzy mają odczucia gdy po raz pierwszy spotkają osobę znaną z internetu. Ja mogę tylko napisać, że jednak to co i jak piszemy to dobry obraz - ja w każdym razie nie czułam bariery, wręcz jak z dobrym znajomym.

Mnie też znacie - szybko się zapalam do pomysłów, dlatego

43 minuty temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

często wielu osobom odpisuje

😁 No i jednak istnieję.

Oczywiście, że wizyta w Nautilusie, w którym Boguś ma w zasadzie własne kapcie 😉, nie była dla niego taką ekscytacją jak dla mnie.

To co mnie najbardziej zachwyciło to wybrzmienia basu - tego nie mam w domu. Jak pan Roman puścił Octave na 90 dB to całym ciałem czekałam , że się wszystko wysypie , a jednak nie 😁. Dynaudio to bardzo zrównoważone kolumny, bardzo neutralne. Pisałam już przez priv, ale powtórzę - jak przeszliśmy do Confidence 60 pełen zachwyt. A Boguś mówi: poczekaj, poczekaj, one są cholernie dokładne. I tak po czwartym utworze zaczęłam czuć, że ma rację.

Jedno jest pewne - my będziemy wracać nad morze.

 

A, co jeszcze - z ciekawością oglądałam lampy KT150 które były w Ayonie - zwykłe Tungsol. Zresztą rozmowa na temat lamp też była ciekawa i wiodła do wniosków, że twórcy na pewno nie wkładają lamp, które nie będą dobrze brzmieć na wzmacniaczu. A samodzielne poszukiwania to droga bardzo wyboista.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Asia napisał:

 

😁  😉,  😁

 

A, co jeszcze - z ciekawością oglądałam lampy KT150 które były w Ayonie - zwykłe Tungsol. Zresztą rozmowa na temat lamp też była ciekawa i wiodła do wniosków, że twórcy na pewno nie wkładają lamp, które nie będą dobrze brzmieć na wzmacniaczu. A samodzielne poszukiwania to droga bardzo wyboista.

To prawda. Zdążają się podróbki lamp, zużyte, uszkodzone itd.

Dodatkowo ludzie potrafią złożyć w domu poczwarę.

Jednak trzeba pamiętać o jednym. Obecni producenci sprzetu nie mają zbyt dużego wyboru co do marek lamp. I pamiętajmy, że muszą zachować powtarzalność. Nie powiedzą też przecież, że ulomnoscią ich sprzętu jest to za co tak naprawdę kupuję klient, czyli " lampowy".

 

Mam nadzieję Asiu, uslyszalaś że z tą " lampowoscią" to jest mit, gdyż dobry wzmacniacz nie ma " lampowego" dźwięku czyli zaokraglonych konturow, doslodzonymi wysokimi i powolnym basem.

Pan w salonie nie powiedział Ci też pewnie, że kt150 jest nową lampą i nie ma zamienników. Zresztą jest produkowana tylko przez tungsola.

Panów z salonów zżeram na śniadanie. Choć nie powiem zdążają się wśród nich kompetentne osoby.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie brzmiał Ayon "lampowo" czyli ciepło i otulająco? Ostre to było granie trzeba raczej powiedzieć. Co innego Leben CS600, tam ciepła było znacznie więcej (w środku el34 chyba Electro-harmonix).

No tak, masz rację że z bieżącej produkcji nie ma wielkiego wyboru, już zdążyłam się zorientować. A jak trzeba tych lamp więcej niż dwie to dopiero problem!

Ten Ayon grał w trybie triody, czy mam dobre wrażenie, że tryb trioda/pentoda to znak charakterystyczny tej marki?

W Octave, którego nie słyszałam też były KT150 (chyba) Tungsola.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, można grać w trybie triody lub pentody i dźwięk znacząco się różni.

Właśnie typowym dźwiękiem Ayona jest nieco ostry nawet czasem szorstki. Leben odwrotnie. Dlatego 300 nigdy mnie nie interesowała. Zresztą Ayon też ;)

No tak, mam kilka kwadr lamp i trzeba nieźle się napocić żeby dostać dobre lampy. A też z tą ich kwadrowoscią to umówmy się... w pewnych parametrach sà kwadrą. Dlatego łatwiej z bieżącą produkcją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, audiowit napisał:

Pan w salonie nie powiedział Ci też pewnie, że kt150 jest nową lampą i nie ma zamienników.

Nie, w żadnym razie nie. Sam opowiadał swoje perypetie lampowe. Wydaje mi się, że pan Roman zupełnie nie jest "panem z salonu", no i sprzedaje rzeczy z górnej półki - zapewne codziennie klienci próbują go zjeść na śniadanie 😁.

Swoją drogą mnie akurat KT150 (w Haiku) nie powaliła. Bardziej el34 i 6550, ale to chyba jeszcze nie to.

Nie ukrywam, że jak zobaczyłam te Tungsole to natychmiast pomyślałam o Tobie 🙂@audiowit

8 minut temu, Asia napisał:

Swoją drogą mnie akurat KT150 (w Haiku) nie powaliła. Bardziej el34 i 6550, ale to chyba jeszcze nie to.

Z drugiej strony w innym akustycznie (niż moje) miejscu, z innymi kolumnami mogłoby być jednak inaczej.

Jestem w kolejce żeby wypożyczyć na weekend sensei 211, ale wolałabym już wtedy mieć DL.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, lubię ten utwór i płytę.

Zapiszę w pamięci Triodę 25. Unico Due zbyt grzecznie dla mnie grał,

1 godzinę temu, Kubakk napisał:

tu KT170

Bardzo ładne. A świecą?

Oczywiście nie szukam wzmacniacza na razie tylko korzystam z różnych okazji do posłuchania - żeby w miarę możliwości wyrobić sobie własne zdanie.

Przede mną DDRC-22D, a potem najrozsądniej dac.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Asia napisał:

Nie wiem jakie koledzy mają odczucia gdy po raz pierwszy spotkają osobę znaną z internetu. Ja mogę tylko napisać, że jednak to co i jak piszemy to dobry obraz - ja w każdym razie nie czułam bariery, wręcz jak z dobrym znajomym.

Tak to już jest ze osoby "zaangażowane" w audio, jakoś rozumieją się od pierwszego spotkania, to ciekawe prawda? a czemu z pewnymi osobami nie warto zaznajamiać się bliżej?

---------

Niestety, zabrakło czasu na Octave 80 ... który gra jak rasowy tranzystor, a słuchałem go na monitorach i w trudnym i mocnym repertuarze muzycznym, gdzie spokojnie dawał rade a monitory pompowały bas bez skrupułów. Może kolejnym razem, gdy znów przyjedziesz nad polskie morze?

1 godzinę temu, Asia napisał:

Przede mną DDRC-22D, a potem najrozsądniej dac.

I tego się trzymaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może oceniłem go niesprawiedliwie. Akurat obsługa Nautilusa należy do tych kompetentnych.

Nie słyszałem Senseja ale jeśli chodzi lampę 211 nie ma zbyt dużego wyboru. Z Haiku słyszałem kilka wzmacniaczy ale żaden mnie nie porwał. Może jakiś z tych najwyższych tranzystorow. Ale nie pamiętam nazwy.

Z 211 mogę z czystym sumieniem polecić Ci Air Tight 211 :). Wspaniałe monobloki.

Już kiedyś pisałem. Dla mnie lampa 211, el84. Oczywiście wiem, że gra nie tylko lampa ale układ. Mnie żadna z lamp z rodziny KT nie zachwyciła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.09.2021 o 06:54, HQ150 napisał:

No bo to jest najważniejsza adaptacja akustyczna:-)

Ja czekam właśnie na kolejkę u fachowców i też mi będą cały sufit w pokoju kinowym zrywać i zakładać taki akustyczny.

Patrzę i patrzę na nasz sufit i na upartego mogłabym ukraść 10 cm. Ale to pewnie za mało. Jak to ma wyglądać u Was?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Asia napisał:

Patrzę i patrzę na nasz sufit i na upartego mogłabym ukraść 10 cm.

Wystarczy, tylko takie akurat płyty są bardzo drogie.

 

1 minutę temu, Asia napisał:

Jak to ma wyglądać u Was?

U mnie pod obecnymi płytami gipsowymi na suficie jest stelaż metalowy a nad nim drewniane belki grubości 20 cm wypełnione wełną. Więc wystarczą mi perforowane akustyczne płyty i dodatkowo pustą przestrzeń pomiędzy belkami a tymi nowymi płytami też wypełnimy wełną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, HQ150 napisał:

bardzo drogie

Czyli ile za m2? Choć takie dziurki na suficie pokoju dziennego średnio ładne.

Ciekawe jak z lampami sufitowymi przy takich płytach.

Ok. chyba mam płyty Knauf Cleaneo Akusik ~80 zł/m2

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę robił oświetlenie i sufit tak jak tutaj.

Tylko ten niższy sufit będzie po bokach miał tylko 30 cm i tam będzie oświetlenie kierowane na środek też.

A cały środek będzie z tych akustycznych płyt. Wnęka też będzie podświetlona i sterowana obojętnie z czego( pilot, smartfon, player TV)

obraz.png.fdadef90af1d5044f7e9b3461a4d3404.png

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, HQ150 napisał:

Ja będę robił oświetlenie i sufit tak jak tutaj.

Tylko ten niższy sufit będzie po bokach miał tylko 30 cm i tam będzie oświetlenie kierowane na środek też.

A cały środek będzie z tych akustycznych płyt. Wnęka też będzie podświetlona i sterowana obojętnie z czego( pilot, smartfon, player TV)

obraz.png.fdadef90af1d5044f7e9b3461a4d3404.png

Mam taki sam zrobiony sufit jak na zdjęciu, ale niestety ze zwykłych płyt. @HQ150 czy na ten niższy sufit po bokach też będziesz kładł płyty akustyczne czy tylko środek?

U mnie, nie wiem z czego jest sufit, w każdym bądź razie przy wierceniu sypie się czerwony pył, wygląda jakby to była cegła z otworami. Budynek przedwojenny, wysokość pomieszczeń 3,6m. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Amarok napisał:

czy na ten niższy sufit po bokach też będziesz kładł płyty akustyczne czy tylko środek?

Tylko na środek. Te boki to u mnie będzie 30 cm tylko. A i tak jest przecież szczelina i głębokości 10 cm która będzie fale dźwiękowe do wełny tam się znajdującej też wpuszczała.

28 minut temu, Amarok napisał:

Budynek przedwojenny, wysokość pomieszczeń 3,6m. 

No to masz sporo pola do manewru:-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...