Skocz do zawartości

Kef ls50 - budżetowy hi-end czy marketingowa wydmuszka ?


KrólKiczu

Recommended Posts

Dnia 29.05.2021 o 11:17, Kraft napisał:

Dla małych monitorów może się pojawiać gdzieś od ok. 3500 zł. Dla większych przy 4500 zł. A na grające namacalnie podłogówki trzeba wysupłać z 6500 zł (i to trzeba się naszukać, bo w tej cenie to ciągle rzadkość).

Odsłuchy w kolejnych miesiącach zweryfikowały trochę moje wcześniejsze wnioski. Muszę przyznać, że monitory za 2000-3000 zł też potrafią zagrać namacalnie. Tylko się cieszyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
22 minuty temu, MarSZ napisał:

Co zyskam/stracę dopłacając do Elac vela 403?

Zyskasz pięknie lakierowany fornir. Te Vela są ponad dwa razy droższe. To bardzo duża różnica. Słuchałem poprzedniej generacji.  Fajne kolumny, Bardzo dobrze zestrojone. Detaliczne i o świetnej mikrodynamice. Brakowało mi w nich jednak poczucia namacalności, a to dla mnie ważna kwestia. Mogłem je mieć z outletu za 4 000 zł. Nie kupiłem. A LS-y tak.

Obie konstrukcje są dostępne w tej samej sieci, więc co szkodzi pójść posłuchać. Godzinka i będziesz wiedział najlepiej z całego forum.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego co Kraft powiedział dodam tylko, że mały monitor ma swoje ograniczenia i o tym też trzeba pamiętać. Miałem ostatnio Harbeth P3 ESR XD i nawet, naaaawet jeżeli przyjąć, że dysponują - niech będzie - najlepszą ( a co ! ) średnicą na świecie to ja nie mogłem zaakceptować ich ograniczeń w wielu gatunkach słuchanej muzyki i to nawet z mocno dociążającym piecem jakim jest Supernait 3  oraz w małym pokoju. Nie i nie nawet jak średnica na tak.

To samo może być z Elac Vela vs Kef ls50, więc przy wyborze zapominamy o recenzjach a słuchamy swojej muzyki na obu monitorach.

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kaczadupa napisał:

Miałem ostatnio Harbeth P3 ESR XD i nawet, naaaawet jeżeli przyjąć, że dysponują - niech będzie - najlepszą ( a co ! ) średnicą na świecie to ja nie mogłem zaakceptować ich ograniczeń w wielu gatunkach słuchanej muzyki i to nawet z mocno dociążającym piecem jakim jest Supernait 3  oraz w małym pokoju. Nie i nie nawet jak średnica na tak.

🤦‍♂️ subek byś dołożył i byłoby ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chyba Miro 84

Moim zdaniem, a raczej z odsłuchów/moja córeczka 3 lata je ma; im brakuje nie suba😉, a mięsistego basu. To około 45-65Hz. Ponadto bardzo mi dokucza brak tego troszkę wyższego basu 85-120Hz, który w brzmieniu odpowiada za energiczne pełne i ciepłe brzmienie. 

Jadą te Herbatniczki na „przychylnych” im reckach, a i miejsca zajmują niewiele, to i u nas mają dożywocie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, AudioTube napisał:

@Chyba Miro 84

Moim zdaniem, a raczej z odsłuchów/moja córeczka 3 lata je ma; im brakuje nie suba😉, a mięsistego basu. To około 45-65Hz. Ponadto bardzo mi dokucza brak tego troszkę wyższego basu 85-120Hz, który w brzmieniu odpowiada za energiczne pełne i ciepłe brzmienie. 

Jadą te Herbatniczki na „przychylnych” im reckach, a i miejsca zajmują niewiele, to i u nas mają dożywocie.

Jakie to "herbatniczki"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Z racji wymiarów pokoju, można mówić o jakiejś optymalnej/minimalnej odległości słuchacza od kolumn, gdzie sensownie zagraja?. Obecnie trójkat zmniejszył sie do 150 cm, bo w tym ustawieniu bas najmniej sie wzbudza. Może zepsuła sie szerokosc sceny, jakość wysokich, ale da sie słuchac elektroniki z wiekszą ilościa basu. Póki nie ogarne pułapek, nie zrobie sufitu i miejsca za fotelem tak zostanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Pitt39 napisał:

Z racji wymiarów pokoju, można mówić o jakiejś optymalnej/minimalnej odległości słuchacza od kolumn, gdzie sensownie zagraja?. Obecnie trójkat zmniejszył sie do 150 cm, bo w tym ustawieniu bas najmniej sie wzbudza.

Jesli mowa o przetwornikach typu współosiowy/koncentryczny/fullrange to tak naprawdę odległość nie ma az takiego znaczenia przez wzglad na powyższe. U mnie przetwornik dualconcentric (tannoy) kolumna wolnostojąca, a odsluch niekiedy nawet w polu bliskim czyt 1/1.5metra bez uszczerbku (może poza basem ;) ), a wrecz zyskują w "bliższym kontakcie".

Ty natomiast rozgladasz sie za ls-ami więc również nie powinieneś narzekać na zbyt bliski "kontakt"

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Pitt39 napisał:

Przewertowałem cały wątek, no prawie.

Budżet na kolumny miałem 2k, ale widze że mety za 3k się dostanie.

Do 10m2 nie beda za duże jakbym się chciał bliżej zainteresować?

Absolutnie nie

To kolumny do takich właśnie pomieszczeń.

19 godzin temu, Pitt39 napisał:

klipsch the fives. 

I co Ci w nich nie pasuje? Czemu chcesz zmienic?

Możesz pokazać jak stoją?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

5 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Absolutnie nie

To kolumny do takich właśnie pomieszczeń.

I co Ci w nich nie pasuje? Czemu chcesz zmienic?

Możesz pokazać jak stoją?

 

W salonie mi przeszkadzały do muzyki(ale to w dużej mierze wynik asymetrii, braku możliwości odpowiedniej adaptacji), w nowym pomieszczeniu grają co raz lepiej, ale ze pozbyłem się  soundbara to musza wrócić jako KD, a w to miejsce chce wcisnąć coś nowego.

IMG_20240119_120358.jpg.94e4025a303f55a61f88cc8fd59ed6c4.jpgIMG_20240118_223736.jpg.1028343b308aae3e02e0861157aec0e0.jpg

Tak jak napisałem. W tym momencie, na tych Klipsach jest to trójkąt 160-170cm, pomieszczenie jakieś 10m2. 

Edytowano przez Pitt39
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...