Skocz do zawartości

Forumowy zlot miłośników AUDIO


lpomis

Recommended Posts

Dzięki wszystkim za spotkanie , niech żałują Ci co nie byli :)

Ktoś pytał o ranking kolumn. Dla mnie

Monitorki

PMC

AP

Gato *

Podłogówki

SF Sonetto V 

Wigg Art Enzo

Rubicon 8 

Te duże Focale :D

Te Hamerykańskie na D .... jakoś mi tak dziwnie Klipsche z niskiej serii przypominały. 

 

A teraz dlaczego * - jak dla mnie ( i muzyki której słucham ) za spokojne. Wokal , jazz, akustyczne melodyjki : super. Klimat , dociążenie , barwa , przyjemność słuchania - ekstraklasa . Natomiast jak wleciało coś szybszego , rockowo/metalowo/elektronicznego to już tak różowo nie było. Przy każdym wzmacniaczu było podobnie , więc to raczej cecha kolumn

 

Acha , chcę lampy :D

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, mkk napisał:

Dzięki wszystkim za spotkanie , niech żałują Ci co nie byli :)

Ktoś pytał o ranking kolumn. Dla mnie

Monitorki

PMC

AP

Gato *

Podłogówki

SF Sonetto V 

Wigg Art Enzo

Rubicon 8 

Te duże Focale :D

Te Hamerykańskie na D .... jakoś mi tak dziwnie Klipsche z niskiej serii przypominały. 

 

A teraz dlaczego * - jak dla mnie ( i muzyki której słucham ) za spokojne. Wokal , jazz, akustyczne melodyjki : super. Klimat , dociążenie , barwa , przyjemność słuchania - ekstraklasa . Natomiast jak wleciało coś szybszego , rockowo/metalowo/elektronicznego to już tak różowo nie było. Przy każdym wzmacniaczu było podobnie , więc to raczej cecha kolumn

 

Acha , chcę lampy :D

 

Ehhh, nie lubię gadać " a nie mowiłem"

Fafniak też niech usłyszy od Was, bo mnie pewnie nie uwierzy bom gupi audiofil.

Lampa w sterowaniu inaczej zachowuje się niż na wzmocnieniu.

Ciekawe jak irony się spisały. Nie widziałem tam kolumn przyjaznych dla lampy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, audiowit napisał:

Ehhh, nie lubię gadać " a nie mowiłem"

Fafniak też niech usłyszy od Was, bo mnie pewnie nie uwierzy bom gupi audiofil.

Lampa w sterowaniu inaczej zachowuje się niż na wzmocnieniu.

Ciekawe jak irony się spisały. Nie widziałem tam kolumn przyjaznych dla lampy. 

Nie wiem, może mało osłuchany jestem, ale mam wrażenie że w dzisiejszych czasach lampą "łagodzi" się źle zestrojone zg... 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, muzofan napisał:

Nie wiem, może mało osłuchany jestem, ale mam wrażenie że w dzisiejszych czasach lampą "łagodzi" się źle zestrojone zg... 😉

Też można. Ale załóżmy, że rozmawiamy o lampach z wyższej półki, nie o mulach bagiennych.

Lampa dodaje przestrzeni, aury.

4 minuty temu, J4Z napisał:

Wydaje mi się że jest trochę inaczej. 😏

Jazz, nie zaczynaj, bo znów będziesz musiał biec do pani na skargę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jestem już w domu, po, bagatela 14.5 godzinach słuchania muzyki. I, co dziwne, wcale nie mam dość więc wszelkie propozycje kolejnych zlotów potraktuję bardzo poważnie.

Co do mojego rankingu to muszę się na spokojnie zastanowić. Ale nie było wstydu z Brightem 😉.

Bardzo dziękuję wszystkim za świetną atmosferę i salonowi za udostępnianie bardzo fajnej sali (widzieliście sufit) i całkowitej swobody.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, audiowit napisał:

Też można. Ale załóżmy, że rozmawiamy o lampach z wyższej półki, nie o mulach bagiennych.

Lampa dodaje przestrzeni, aury.

Jazz, nie zaczynaj, bo znów będziesz musiał biec do pani na skargę.

Wiem że masz WBA. Jednak chyba nie pomylę się jeśli napiszę że z pełną świadomością wziąłeś je sobie do wysokoskutecznych kolumn vintage...

Co innego celowy zamysł świadomego melomana, co innego łagodzenie męczących zg... 😉

Słuchałem kilku różnych "nowoczesnych, marketingowych" kolumn 😉. Szczególnie polecam do głośniejszych odsłuchów Dynaudio serii evoke...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, muzofan napisał:

Wiem że masz WBA. Jednak chyba nie pomylę się jeśli napiszę że z pełną świadomością wziąłeś je sobie do wysokoskutecznych kolumn vintage...

Co innego celowy zamysł świadomego melomana, co innego łagodzenie męczących zg... 😉

Słuchałem kilku różnych "nowoczesnych, marketingowych" kolumn 😉. Szczególnie polecam do głośniejszych odsłuchów Dynaudio serii evoke...

Nie, muzofanie, wziąlem je do różnych kolumn, teraz gram na obecnie produkowanych. Ale tak, przyznaję, że kolumny vintage to dobry trop. I wiedz, że częściej gram na tranzystorze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, audiowit napisał:

Nie, muzofanie, wziolem je do różnych kolumn, teraz gram na obecnie produkowanych. Ale tak, przyznaję, że kolumny vintage to dobry trop. I wiedź, że częściej gram na tranzystorze.

Czyli masz świadomość że dobry tranzystor plus bardzo dobre zg, przy odpowiednim źródle i okablowaniu da pełnię szczęścia 😉😉

Ja obecnie gram na SREBRZE przy ATC i przy odsłuchu na poziomie dla utworu 80 - 83 dB nic nie męczy słuchu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że mam. Nie jestem zafiksowany na lampy. Dobra elektronika, to dobra elektronika. Jeszcze trzeba to dobrze podobierać. Gram teraz na miedzi, ale bardzo szybkiej, ale też nie twierdzę, że tylko miedź. Srebro może być ciekawsza. Wszystko to odpowiedni dobór.

Asia, a Tobie co najbardziej się podobało?

Jazz, a tu coś o " dobrym czlowieku"

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...