Skocz do zawartości

Czy wzmacniacze mają brzmienie?


Kraft

Recommended Posts

5 minut temu, MMarek napisał:

Ja posiadam wzmacniacz z modułami streamera i odtwarzacza USB,  a nawet SD. To dopiero musi być lipa dla prawdziwych audiomaniaków :) 

Podobnie jak mój phonostage, dac i preamp w jednym. Toż to NIE MA prawa dobrze zabrzmieć bo przecież jest w tej samej obudowie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MMarek - Ale zwróć uwagę, że już Jan Kochanowski lubił posiedzieć pod lipą😉.  A my lubimy posiedzieć obok.

@Kraft jeszcze nie przyzwyczaiłeś się do tego, ze obojętne, co byś powiedział, to zawsze będzie faux pas dla części forumowiczów? 

Dlatego w czeluściach mojej piwnicy, na poczesnym miejscu stoi Tandberg TR 2055, a przecież to tak pogardzany amplituner. Co prawda stereo , a nie KD, ale jednak. A jak brzmi mogą powiedzieć jedynie Ci, którzy go słuchali. Śmiem twierdzić , ze lepiej niż .... . Nie będę wymieniał bo mogę się narazić wielu forumowiczom😉

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Kraft napisał:

Kurde, jeszcze chwila, a powiedzenie "amplituner zawsze zagra gorzej..." będzie uważane na forum za grube faux pas:)

Na tym forum może być. 

9 godzin temu, Kraft napisał:

Po tyle moduły radia FM sprzedają w detalu. 

Teraz nawet buty można kupić po 10zł. Też się da w nich chodzić. Da się.

 

22 godziny temu, Rega napisał:

@MMarek - Ale zwróć uwagę, że już Jan Kochanowski lubił posiedzieć pod lipą😉.  A my lubimy posiedzieć obok.

@Kraft jeszcze nie przyzwyczaiłeś się do tego, ze obojętne, co byś powiedział, to zawsze będzie faux pas dla części forumowiczów? 

Dlatego w czeluściach mojej piwnicy, na poczesnym miejscu stoi Tandberg TR 2055, a przecież to tak pogardzany amplituner. Co prawda stereo , a nie KD, ale jednak. A jak brzmi mogą powiedzieć jedynie Ci, którzy go słuchali. Śmiem twierdzić , ze lepiej niż .... . Nie będę wymieniał bo mogę się narazić wielu forumowiczom😉

I gra gorzej też od wielu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twojego, nie. Co nie znaczy, że istnieje cała masa sprzętu który gra lepiej od 2055. Słuchałem za to 2075,80. Porównywałem te 2 bezpośrednio z sansui 9090. Chciałem kupić któregoś kupić w Tarnowie od znajomego. Nie miały startu do sansui. Obydwa były zbyt wysoko wycenione. A że sansui nie ma startu dźwiękowego do sony strv z lat 70 to domyślasz się, że nie kupiłem. Ale za pół tej ceny czemu nie. Charakterystyczny dźwięk. 

Idąc dalej. Sony strv nie ma polotu z takim samym tae7 czyli z Integra. A tae7 to taka gorzej wykonana " połowka" tan7. Więc opowiadanie bajek o rownozednosci amplitunerow w stosunku do wzmacniaczy czy systemów dzielonych tych samych serii to możecie na tym forum, nieopierzonym słuchaczom opowiadać. No chyba że opowiadacie o modułach radia za 5zl w obecnym budżetowym sprzęcie, gdzie nie ma znaczenia co tam w środku jest bo kupujący nie rozróżnia "wierzy" szwagra od burczenia w brzuchu teściowej. Jeszcze przez telefon. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, audiowit napisał:

Twojego, nie. Co nie znaczy, że istnieje cała masa sprzętu który gra lepiej od 2055. Słuchałem za to 2075,80. Porównywałem te 2 bezpośrednio z sansui 9090. Chciałem kupić któregoś kupić w Tarnowie od znajomego. Nie miały startu do sansui. Obydwa były zbyt wysoko wycenione. A że sansui nie ma startu dźwiękowego do sony strv z lat 70 to domyślasz się, że nie kupiłem. Ale za pół tej ceny czemu nie. Charakterystyczny dźwięk. 

Idąc dalej. Sony strv nie ma polotu z takim samym tae7 czyli z Integra. A tae7 to taka gorzej wykonana " połowka" tan7. Więc opowiadanie bajek o rownozednosci amplitunerow w stosunku do wzmacniaczy czy systemów dzielonych tych samych serii to możecie na tym forum, nieopierzonym słuchaczom opowiadać. No chyba że opowiadacie o modułach radia za 5zl w obecnym budżetowym sprzęcie, gdzie nie ma znaczenia co tam w środku jest bo kupujący nie rozróżnia "wierzy" szwagra od burczenia w brzuchu teściowej. Jeszcze przez telefon. 

Idea synergii prysła jak bańka mydlana;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.01.2023 o 02:02, Kraft napisał:

Po tyle moduły radia FM sprzedają w detalu.

to robimy błąd kupując wzmacniacze u producenta, przecież podzespoły czy też gotowe moduły kosztują dużo mniej :)

 

Jednak widz, że nie uda mi się odpowiedzieć Ci na Twoje pytanie bo nawet nie prubujesz zrozumieć rynku wyskakując mi z ceną modułów AM/FM :) swoją drogą, wiesz, że ten moduł wyjdzie jeszcze taniej jak sobie go zbudujesz z pojedynczych komponentów ?:>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audiowit - Nie mam zamiaru dyskutowac z Tobą na temat brzmienia Tandberga vs inne. Też mam okazję porównywać z Sansui i mam odmienne zdanie. A jeśli Ty nadal chcesz dyskutować  to proponuję skontaktować się z pmcomp, który uchodzi za trochę większy autorytet niż audiowit w tej sprawie i to już od bardzo wielu lat. Tyle ode mnie. Pozdrawiam i życzę pomyślności w Nowym Roku. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rega napisał:

 który uchodzi za trochę większy autorytet 

Serio @Rega? Autorytet w audio 😳

a pisząc ze jeden wiekszy niz drugi to juz wogóle 🤣

Jakie trzeba spełniać "wymagania" by być postrzegany jako autorytet? 

 

1 godzinę temu, Makumba napisał:

na tzw. zamkniętych forach 

(Zamknietych) z nazwy chyba :) 

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rega napisał:

@audiowit - Nie mam zamiaru dyskutowac z Tobą na temat brzmienia Tandberga vs inne. Też mam okazję porównywać z Sansui i mam odmienne zdanie. A jeśli Ty nadal chcesz dyskutować  to proponuję skontaktować się z pmcomp, który uchodzi za trochę większy autorytet niż audiowit w tej sprawie i to już od bardzo wielu lat. Tyle ode mnie. Pozdrawiam i życzę pomyślności w Nowym Roku. 

Wiem kto zacz. Dziękuję, mam uszy, nie muszę się podpierać autorytetami.

Dziękuję za życzenia i również życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Kubakk napisał:

Wg mnie amplituner może fajnie zagrać

Czy jesli nie kozystamy z wbudowanego radia, one nadal jest "aktywne"? Np. W moim cd nawet podczas odsłuchu po ok sekundzie od uruchomienia dowolnego utworu, automatycznie są "odcinane" układy, które mogą (choć nie muszą) wprowadzać pewne zniekształcenia np. Odcinanie wyświetlacza. A piszą tu na forum że niby...

 

23 godziny temu, audiowit napisał:

Marantze leżą przy wyjściu obok płynu do spryskiwaczy.

 

Jest to oczywiscie opcjonalne, bo mozna zostawić tego typu układy aktywne. 

 

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.01.2023 o 20:04, audiowit napisał:

Acha, byłbym zapomniał. Inżynier Thandberga po popełnieniu tych amplitunerow popełnił samobójstwo.

Słyszałem, że ów inżynier otrzymał konkretne pogróżki od konkurencji zaniepokojonej jego świetnymi rezultatami a właściciel Tandberga (zimny brodaty Wiking o małych chytrych oczach) odparł, że go to nic nie obchodzi i i tak nie zatrzyma produkcji bo ceny w Norwegii horrendalne a dzieci wyżywić trzeba… i dodatkowo jeszcze (aby tego było mało) zostawiła go partnerka bo ów inżynier pracując nad idealnym dźwiękiem do późna w nocy i to przez wiele miesięcy z rzędu kompletnie zaniedbał związek… Nie było wyjścia… skok z klifu wprost do  lodowatej wody Oslofjord wydawał się jedynym wyjściem…

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...