Skocz do zawartości

***** ***


Recommended Posts

5 minut temu, soberowy napisał:

Co Ty opowiadasz ? Przecież ponad 80% społeczeństwa jak nie więcej było za kompromisem aborcyjnym. 

Sam Lech Kaczyński mówił, że kompromisu nie należy ruszać, bo zaostrzenie prawa aborcyjnego może spowodować w przyszłości jego liberalizację na fali niezadowolenia. Miał całkowitą rację, bo dokładnie tak będzie.

Dlaczego więc PiS ruszyło ten kompromis? Ponieważ do wyborów chodzi połowa uprawnionych, z czego ich twardy elektorat to jakieś 25-30%. Temu radykalnemu elektoratowi zaostrzenie prawa aborcyjnego podoba się nawet bardziej niż kompromis (mówię o zaostrzeniu, a nie całkowitym zakazie).

No ale przecież 25-30% może nie wystarczyć, żeby wygrać wybory, a już na pewno nie rządzić samodzielnie. Otóż to nic takiego, bo dodatkowe 10-15% można ugrać sypiąc socjalem - jak to miało miejsce ostatnio. Reasumując, bez poparcia radykalnego kościoła PiS nie ma szans, a temu kościołowi bardzo podoba się zaostrzenie prawa aborcyjnego, natomiast na dodatkowe głosy i tak muszą pracować obiecując pieniądze dla "najbiedniejszych".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, soberowy napisał:

Zapomniałem, że pandemia w kraju to wina PiS, zgony to wina PiS, mają krew na rękach. To że zaszczepiło się tylko ponad połowa obywateli to wina PiS. 

Czyli ogólnie mówiąc 8 gwiazdek i ....

I niby ja cię bezpodstawnie oskarżam o propagandę? 

Nie odnosisz się do konkretów, a jedynie sypiesz kolejnymi, zguglowanymi sloganami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o tym wyżej, ale powtórzę. PiS zrobiło duży błąd zmieniając kompromis. TVP info poszlo krok dalej od TVN24 siejąc jeszcze większa propagandę. Zatrudnianie rodzin w radach nadzorczych w spółkach skarbu państwa kolejna wtopa PiS. Wypłyną jakiś Mejza, z którego publicznie nie umieją się wytłumaczyć. 

Napisałem tylko, że nie podoba mi się język debaty, która obecnie występuje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, soberowy napisał:

Pisałem o tym wyżej, ale powtórzę. PiS zrobiło duży błąd zmieniając kompromis. TVP info poszlo krok dalej od TVN24 siejąc jeszcze większa propagandę.

TVP nie zrobiło żadnego kroku dalej, tylko przebiegło maraton i przebiło komuchów, bo nawet za PRLu z telewizora nie lała się tak cyniczna i ordynarna propaganda. Przypominam też, że PO obwiniało TVN za przegrane wybory, bo walili ośmiorniczkami całe dnie po publikacji nagrań.

Krótko mówiąc, z jakiegoś powodu relatywizujesz i wyraźnie widać na czyją korzyść.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, soberowy napisał:

Napisałem tylko, że nie podoba mi się język debaty, która obecnie występuje. 

Gościa skopali i okradli w biały dzień na oczach policji, a Ty czujesz się zniesmaczony kwestiami językowymi, bo stwierdził po wszystkim  - k... a, co za p...... y kraj? 

20 minut temu, soberowy napisał:

 Zatrudnianie rodzin w radach nadzorczych w spółkach skarbu państwa kolejna wtopa PiS. 

Wtopa to jest, jak źle dobierzesz kolor skarpet do sandałów. Natomiast to, o czym Ty piszesz, to jest bezczelne okradanie nas z naszych pieniędzy. Bezczelne, bo w świetle jupiterów, a mimo to w poczuciu całkowitej bezkarności (po coś się w końcu ten wymiar sprawiedliwości przejmowało). 

Edytowano przez Kraft
  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba Kraft zapomniałeś za jakie pieniądze politycy PO pracowali w spółkach skarbu Państwa i jakie dostawali odprawy. Był u Roberta Mazurka w porannej rozmowie taki jeden, którego z nazwiska nie pamiętam już ale w dwa miesiące zarobił jak mnie pamięć nie myli 800 tyś zł. Tylko, że jak PO kradło to robili to z "klasą" natomiast PiS to robi bezczelnie. Wyżej pisałem o tym, że dziwię się iż Jarosław nie zrobił z tym porządku. 

Nie wiem Kraft kogo przekopali w biały dzień, staram się jak najmniej oglądać tv i czytać to co dziennikarze napiszą. 

Natomiast lubię posłuchać poranną rozmowę u Mazurka w RMF i u Pani Beaty Lubeckiej w radio Zet.

 

@Karaluchwidzę, że media skutecznie działają na Twoich emocjach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pensje i odprawy to tylko wierzchołek góry lodowej. Kryminał zaczyna się potem. Lewe przetargi, ustawione konkursy, dotacje dla swoich, finansowanie partyjnych spraw z firmowej kasy itd. Np. 300 milionów złotych dla dziwnych firm na opracowanie polskiej szczepionki na covid. Oczywiście szczepionki nigdy nie zobaczymy na oczy, ale kasa przytulona, a prokuratura na pewno nie będzie drążyć tematu niegospodarności. O interesie życia z respiratorami i maseczkami już nie wspomnę. Jak się ma ludzi na odpowiednich stanowiskach, to już z górki. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, soberowy napisał:

Chyba Kraft zapomniałeś za jakie pieniądze politycy PO pracowali w spółkach skarbu Państwa i jakie dostawali odprawy.

Wszystkie partie po dojściu do władzy do pewnego stopnia stosowały nepotyzm, ale znane było z tego przede wszystkim PSL. Tyle że nawet nepotyzm PSL to jest pikuś wobec skali nepotyzmu w wydaniu PiS.

7 minut temu, soberowy napisał:

widzę, że media skutecznie działają na Twoich emocjach.

Nie, skutecznie na moje emocje działają ludzkie tragedie, o których media informują, a o których mogą niedługo przestać informować, jeśli będą niewygodne dla PiS.

I nie chodzi tutaj o to, że "ktoś umarł", ale o to, że ktoś umarł na skutek cynizmu polityków, chociaż można mu było pomóc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, soberowy napisał:

Chyba Kraft zapomniałeś za jakie pieniądze politycy PO pracowali w spółkach skarbu Państwa i jakie dostawali odprawy.

@Karaluch

Jest jeszcze problem skali żenady nepotyzmu PISu. Symbolem może być Przyłębska. Beznadziejna sędzina, bez widoków na awans, zostaje nagle przewodniczącą najważniejszego sądu w naszym państwie. Albo Mejza. Pensja ministra leciała, ale w pracy się nie pojawił, decyzji żadnej nie wydał. To skala upadku. Już nawet nie muszą udawać, że coś robią. Przypominam też, że to PiS pozmieniał różne przepisy, żeby państwowe posady mógł obejmować ktokolwiek. Po co się ograniczać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kraft napisał:

Jest jeszcze problem skali żenady nepotyzmu PISu. Symbolem może być Przyłębska. Beznadziejna sędzina, bez widoków na awans, zostaje nagle przewodniczącą najważniejszego sądu w naszym państwie.

Takich spraw jest cała masa w skali lokalnej, typu baba z mięsnego, która nagle została prezesem (przykład z mojego miasta).

A tak przy okazji, bo zostało wyżej wywołane lewactwo, które zagraża naszej zachodniej cywilizacji, jako argument za tym, że PiS nie jest taki zły.

Przypominam, że tematy związane ze sprawami światopoglądowymi, takie jak aborcja czy prawa mniejszości seksualnych, rzadko kiedy pojawiały w mediach za czasów rządów PO. Były to bowiem sprawy, w obliczu których Platforma była podzielona, stąd zawsze ich stosunek do aborcji czy np. związków partnerskich był wymijający. To PiS uczyniło z tych spraw temat nr 1 i używanie ich jako paliwa politycznego będzie miało dokładnie odwrotny skutek, bo władza, która przyjdzie po PiS zliberalizuje wszystko to, przeciw czemu ta partia rzekomo tak dzielnie staje. PiS jest więc największym przyjacielem lewactwa.

Edytowano przez Karaluch
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pisałem wyżej, że Opozycja nic nie musi robić aby wygrać kolejne wybory. PiS sam się zaora. Tylko pytanie brzmi czy Opozycja chce przejąć władzę? Czy społeczeństwo chce aby władzę przejęły partie, które nie potrafią odciąć się od Marty L. oraz innych osób szkodzących wizerunkowo Opozycji? I czy chcą tego służby :)

Na ostatnie pytanie nikt nie zna odpowiedzi, jesteśmy za "mali".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, soberowy napisał:

Dlatego pisałem wyżej, że Opozycja nic nie musi robić aby wygrać kolejne wybory. PiS sam się zaora.

Ciekawe jak te wybory wygra, kiedy prokuratura, sądy i wszystkie media zostaną już przejęte, a służby będą inwigilować opozycję i znać jej każdy ruch z wyprzedzeniem.

Edytowano przez Karaluch
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie róbcie z Polaków idiotów. Akurat według mnie ta propaganda medialna nie przynosi PiSowi kapitału politycznego. Przejmowanie przez Orlen Polska Press to kiepski ruch polityczny. 

Opozycja 2 lata przed wyborami głosząc hasła, że wybory zostaną sfałszowane również nie przynosi im kapitału politycznego. 

Tak jak pisałem, obecnie doradcy czy jak nazwać kiepsko prowadzą zarówno PiS jak i PO. Natomiast w PSL mają mądrą osobę na tym stanowisku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, soberowy napisał:

Już nie róbcie z Polaków idiotów. Akurat według mnie ta propaganda medialna nie przynosi PiSowi kapitału politycznego. Przejmowanie przez Orlen Polska Press to kiepski ruch polityczny. 

Na Węgrzech się to bardzo udało. Propaganda TVP też się opłaciła. Jesteś przerażająco wręcz naiwny.

3 minuty temu, soberowy napisał:

głosząc hasła, że wybory zostaną sfałszowane również nie przynosi im kapitału politycznego. 

Kolejny slogan prawicowych publicystów.

Nie wiem, jak można uważać, że nie istnieje ryzyko fałszerstwa, kiedy Brejza i Giertych to obecnie dwie najbardziej inwigilowane przez Pegazusa osoby na świecie, a prawo łamie się już bez białych rękawiczek, przed kamerami - zarządzając reasumpcje i postępując wbrew regulaminowi prac Sejmu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z Polaków nie robić idiotow? Rozumiem, że można zagłosować raz. Ale widząc co się dzieje głosować po raz drugi?

No i jak czas pokazał opozycja miała rację. Ten rząd ustanowił nowe standardy walki politycznej. Takiej, przed którą można tylko rozłożyć ręce. 

Teraz nikt nie chce przejąć władzy. Ci co są u żłoba już jak widać niebardzo są zaangażowani. Nakradli tyle, że starczy na pokolenia. Teraz starają się zabezpieczyć żeby nie pójść do pierdla. Po to " reforma sądownictwa ". A tego burdelu nie da się odkręcić w 4 lata. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Ty mi piszesz, że ja jestem naiwny a jak Ciebie czytam to jakbym włączył sobie TVN 24 :)

PiS jak przegrywał wybory też płakał, że zostały sfałszowane. Jednak Wy idziecie krok dalej i już dwa lata przed wyborami o tym wiecie :)

Serio mniej zaangażowania w politykę i emocji z nią związanych a będzie żyło się lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, soberowy napisał:

I Ty mi piszesz, że ja jestem naiwny a jak Ciebie czytam to jakbym włączył sobie TVN 24

Przed chwilą pisałeś, że nie oglądasz telewizji. PiS zawsze swoje porażki tłumaczy jakimiś rzekomymi układami i przekrętami po stronie opozycji, ale trzeba być naprawdę ślepym i głuchym, żeby nie widzieć, że to, co się u nas dzieje to krok po kroku kserokopia scenariusza węgierskiego.

Edytowano przez Karaluch
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Karaluch napisał:

Przed chwilą pisałeś, że nie oglądasz telewizji. PiS zawsze swoje porażki tłumaczy jakimiś rzekomymi układami i przekrętami po stronie opozycji, ale trzeba być naprawdę ślepym i głuchym, żeby nie widzieć, że to, co się u nas dzieje to krok po kroku kserokopia scenariusza węgierskiego.

Zacytuj mnie i popraw. Mógłbym napisać, że siejesz propagandę ale ja podchodzę do polityki z dystansem a Ty piszesz o tym z taką nienawiścią jakby Cię zamknęli w domu bo jest godzina policyjna. A tu patrz, luz, wolność i swoboda :)

 

 

Nawet możesz wyjść na ulicę, pokrzyczeć 8 G, Jarosław C... i inne tego typu epitety, tylko nie niszcz budynków po drodze bo po prostu ich szkoda. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, soberowy napisał:

A tu patrz, luz, wolność i swoboda :)

Tylko ceny trochę wzrosły, mam coraz więcej płacić na "najbiedniejszych", na Polskę nakładane są kolejne kary, za które również zapłacę, nie są nam wypłacane pieniądze za łamanie praworządności, a u władzy są ludzie, który dorabiają się na tym wszystkim wielkich majątków i próbują zlikwidować najpopularniejszy kanał informacyjny, który o tym i o wielu innych sprawach mówi.

No ale to przecież "nienawiść" przeze mnie przemawia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, soberowy napisał:

Serio mniej zaangażowania w politykę i emocji z nią związanych a będzie żyło się lepiej.:)

Będzie się żyło lepiej PISowi. I o to też chodzi. Tak zohydzić politykę, żeby wyborcy mieli jej dosyć i przestali się interesować. Wtedy i kraść łatwiej i niekompetencji nikt nie wytyka. Raj. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, soberowy napisał:

Nawet możesz wyjść na ulicę, pokrzyczeć 8 G, Jarosław C... i inne tego typu epitety, tylko nie niszcz budynków po drodze bo po prostu ich szkoda. 

Może skończ już z tymi pozorami i zaczynaj każdy post od "Cześć komuszki!!!!!", a litery "po" pisz z wielkiej litery w każdym wyrazie.

Edytowano przez Karaluch
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Karaluch napisał:

Tylko ceny trochę wzrosły, mam coraz więcej płacić na "najbiedniejszych", na Polskę nakładane są kolejne kary, za które również zapłacę, nie są nam wypłacane pieniądze za łamanie praworządności, a u władzy są ludzie, który dorabiają się na tym wszystkim wielkich majątków i próbują zlikwidować najpopularniejszy kanał informacyjny, który o tym i o wielu innych sprawach mówi.

No ale to przecież "nienawiść" przeze mnie przemawia.

Nie zacytowałeś mnie. 

Zmieniłeś temat ok. Ceny poszły w górę to źle. Nie jestem ekonomistą, nie znam się na rynku. Coś mi się obiło o uszy, że to wpływ pandemii i polityki energetycznej, klimatycznej UE. Ale tak jak pisałem nie znam się na tym. Mogę jedynie napisać 8G i to wina PiS.

Konflikt z UE nie jest Polakom na rękę. Nie wiem czemu jednoosobowo nałożono na nas karę i nie wiem czemu nie zlikwidowano ID. Nie wiem, naprawdę. PiS obiecał, że jeszcze w tym roku pieniądze z UE dostaniemy. Kolejna porażka rządu. Wątpię żeby się coś zmieniło. 

Nie popieram likwidacji TVN, wizerunkowa wpadka PiS. Nic na tym politycznie nie ugrają, a stworzą sobie tylko więcej wrogów. Pisałem o tym wcześniej.

@Kraftmylisz, nie zohydzili nam polityki tylko jeszcze bardziej nakręcili społeczeństwo do zainteresowania się polityką. Im większe zainteresowanie tym więcej pieniędzy. Ja to widzę a Ty?

 

11 minut temu, Karaluch napisał:

Może skończ już z tymi pozorami i zaczynaj każdy post od "Cześć komuszki!!!!!", a litery "po" pisz z wielkiej litery w każdym wyrazie.

Nie przekonałeś mnie nie będę tak się witał. Tak w ogóle to kiepski pomysł.

Mogę napisać, cześć koledzy ale nie wiem czy mogę aby Was nie urazić. Wprawdzie nie jestem PiSowcem, ale też nie popieram ślepo PO. A z tego co wyżej wyczytałem niektórzy zerwali znajomości bo koledzy i koleżanki głosowały na PiS.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...