Skocz do zawartości

***** ***


Recommended Posts

@Karol64208, przepraszam, ale wprowadzasz narrację typowego wyborcy PiS. Jak człowiek ma inne przemyślenia to słyszy (lub czyta) że nie potrafi samodzielnie myśleć. Równie dobrze można to o Tobie w tym momencie napisać, że samodzielnie nie myślisz  bo się idealnie wpasowujesz w schemat.

Nie ma sensu się tu nawzajem obrażać.

Siedzisz za granicą wiec to Cię tak bardzo nie dotyka jak nas tu na miejscu. 

Jeśli chodzi o referendum to pytania w nim były "tendencyjne". Zapewne przypadkowo idealnie wpasowujące się w program wyborczy PiS. Dla mnie to było ordynarne załatwienie sobie dodatkowych środków publicznych do prowadzenia kampanii wyborczej, w taki sposób by nikt nie dał rady tego zaskarżyć. Normalnie partie mają ograniczone fundusze na ten cel. Referendum dało PiSowi praktycznie nieograniczone dodatkowe środki.

PiS i jego referendum to obraza dla myślącego człowieka.

To niemyślący (albo zwolennik PiS - bo tak wypada) będzie ślepo wierzył w szlachetną ideę zadania narodowi tych konkretnych czterech pytań. 

Ja się tylko spytam, - po co jakiemukolwiek odchodzącemu rządowi, który nie wie czy dalej będzie rządził jakiekolwiek referendum?  

 

  • Gratulacje 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Dedal napisał:

A co Ty nas rozliczasz że mamy rządzących bez honoru i to na dodatek z emigracji?

Sorry, nie rozliczą tylko to jest moje refleksja nad tym co dzieje się w mojej ojczyźnie.

Co do honoru dzisiaj słyszałem w radio " z więzienia na europosła" nic dodać nic ująć - tylko "honor"

2 minuty temu, Chmarski napisał:

Siedzisz za granicą wiec to Cię tak bardzo nie dotyka jak nas tu na miejscu. 

dlatego pozwoliłem sobie napisać moje przemyślenia, znam Pis i Po wiem na co ich stać. Dziwi mnie że dalej na nich ludzie głosują, to jest dla mnie zagadką, dlaczego?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Chmarski napisał:

Jeśli chodzi o referendum

5 minut temu, Chmarski napisał:

Dla mnie to było ordynarne załatwienie sobie dodatkowych środków publicznych do prowadzenia kampanii wyborczej, w taki sposób by nikt nie dał rady tego zaskarżyć

To była zagrywka o której pisałem,  ale Karol tego nie łapie. 

Może nieoczytany, nie wiem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Karol64208 napisał:

Co do honoru dzisiaj słyszałem w radio " z więzienia na europosła" nic dodać nic ująć - tylko "honor"

I trąbiły o tym wszystkie media od lewa do prawa. Gdyby sytuacja miała miejsce z kimkolwiek z piss w tvp bys o tym nie usłyszał i to jest ta kolosalna różnica.

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Chmarski napisał:

Jeśli chodzi o referendum to pytania w nim były "tendencyjne". Zapewne przypadkowo idealnie wpasowujące się w program wyborczy PiS. Dla mnie to było ordynarne załatwienie sobie dodatkowych środków publicznych do prowadzenia kampanii wyborczej, w taki sposób by nikt nie dał rady tego zaskarżyć. Normalnie partie mają ograniczone fundusze na ten cel. Referendum dało PiSowi praktycznie nieograniczone dodatkowe środki.

to nie istotne, właśnie pokazuje braku świadomości co to demokracja.

Za wydatki można ich rozliczyć, dla tego pomijałem to co Wam do głowy wkładano.

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Karol64208 napisał:

 jaki by rząd nie był referendum jest dla społeczeństwa dla wskazania drogi rządzącym i to jest najważniejsze  w demokracji -referendum.

To jeszcze raz napiszę, przez ostatnie 8 lat rząd miał wiele powodów do przeprowadzania referendów w ważnych dla społeczeństwa sprawach.

To był czas, a nie przy wyborach.

A dlaczego to zrobili teraz, napisał Tobie kolega @Chmarski

 

  • Gratulacje 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, misiekx napisał:

I trąbiły o tym wszystkie media od lewa do prawa. Gdyby sytuacja miała miejsce z kimkolwiek z piss w tvp bys o tym nie usłyszał

wiesz nie pisałem o mediach a o politykach nie ważne z jakiego obozu pochodzą.

11 minut temu, DiBatonio napisał:

To jeszcze raz napiszę, przez ostatnie 8 lat rząd miał wiele powodów do przeprowadzania referendów w ważnych dla społeczeństwa sprawach.

powtarzasz ale ok, gdy dorastałem i nie podobało mi się co działo się za PZPR, organizowaliśmy protesty czynne czy też bierne itd.

Skoro tak to dlaczego wszystkie protesty w ostatnich latach kończyły się tak jak się kończyły🤣

I tego nie potrafię zrozumieć skoro tak było źle a może dobrze😏

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facet zachował sie jak zachował ,bez honoru ok. Ale przynajmniej wszyscy go pietnują ,albo przynajmniej tego nie pochwalają. Po drugiej stronie barykady udawaliby że nie wiedza o co chodzi albo beszczelnie go bronili. Pomijajac fakt że 36 % społeczeństwa w ogóle o sprawie by nie usłyszała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Karol64208 napisał:

Co do honoru dzisiaj słyszałem w radio " z więzienia na europosła" nic dodać nic ująć - tylko "honor"

Tu akurat jest inna sytuacja. Europoseł dostał się do sejmu czy senatu i przestaje być europosłem. Na jego miejsce do europarlamentu angaż dostaje człowiek z drugim wynikiem w danym okręgu wyborczym. Tu się okazało, że zmarł jakiś czas temu, więc kolejny dostaje to miejsce. Akurat siedzi w więzieniu w tej chwili, I tu jest problem prawny, bo czegoś takiego nie przewidzieli. Wygląda na to, że choć dopiero dzisiaj oficjalnie, to jednak mandat europosła otrzymał zanim poszedł siedzieć. To z kolei oznacza, że przysługuje mu immunitet.

1 minutę temu, Karol64208 napisał:

 jaki by rząd nie był referendum jest dla społeczeństwa dla wskazania drogi rządzącym i to jest najważniejsze  w demokracji -referendum.

Zrozumiałbym gdyby to było referendum dotyczące PolExitu - wychodzimy czy nie, i byłoby to danie wskazówki nowemu rządowi. 

Jak mnie rząd pyta czy jestem za wyprzedażą majątku narodowego, czym napierdziela w przeciwników politycznych bo jak rządzili te kilkanaście (skończyli 8 lat temu) to sprzedawali. A przy okazji ten pytający mnie o to rząd robi sobie co chce z naszym majątkiem narodowym i ma kompletnie w dupie moje zdanie na ten temat.

Ja widzę różnicę pomiędzy faktycznie ważnym pytaniem, które powinno być zadane w referendum (a jeśli jest konieczna natychmiastowa decyzja, to niech będzie i przy wyborach), a pytaniem którego w referendum zadawać się nie powinno.

 

Jak pisałem powyższe to odpisałeś, więc już tu poniżej jeszcze raz:

6 minut temu, Karol64208 napisał:

to nie istotne, właśnie pokazuje braku świadomości co to demokracja.

Za wydatki można ich rozliczyć, dla tego pomijałem to co Wam do głowy wkładano.

 Jak ich rozliczyć za wydatki na referendum? Przecież to nie są wydatki na kampanię wyborczą tylko na referendum. Przynajmniej oficjalnie i nikt się nie da rady do tego przywalić. A jak będą psioczyć z opozycji to się powie, że niszczą demokratyczne narzędzie jakim jest referendum. 

Przepraszam, ale serio wypowiadasz się tutaj jak zaślepiony PiSowski wyborca.  

Jeśli chcesz mówić o świadomości demokracji, to popatrz jak wygląda organizacja referendów w Szwajcarii. Co jest przygotowywane, w jaki sposób i jakie materiały dostarczane są wyborcom. Potem porównaj sobie to tam działa prężnie i można nazwać REFERENDUM z tym czymś co tu u nas ostatnio zaistniało\

Ile z tego prawdziwego (dajmy na to szwajcarskiego) REFERENDUM zobaczyliśmy u siebie?  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Karol64208 napisał:

powtarzasz ale ok, gdy dorastałem i nie podobało mi się co działo się za PZPR, organizowaliśmy protesty czynne czy też bierne itd.

Skoro tak to dlaczego wszystkie protesty w ostatnich latach kończyły się tak jak się kończyły🤣

Ty mnie pytasz?

Pytanie raczej do rządzących, dlaczego tak się kończyły, a nie przeprowadzeniem referendum.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, misiekx napisał:

Co to ma do rzeczy ?  Niedoinformowanie społeczeństwa a świadomy wybór ?

dobre pytania, te dane 36% nie brało udziału w referendum

 

2 minuty temu, Chmarski napisał:

Tu akurat jest inna sytuacja. Europoseł dostał się do sejmu czy senatu i przestaje być europosłem. Na jego miejsce do europarlamentu angaż dostaje człowiek z drugim wynikiem w danym okręgu wyborczym.

i tak dalej, to tylko tłumaczenie dla mas, a jak powinno być Twoim zdaniem w demokratycznym prawym państwie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4 minuty temu, Chmarski napisał:

Przepraszam, ale serio wypowiadasz się tutaj jak zaślepiony PiSowski wyborca.  

to samo mógłbym powiedzieć o Tobie, powtarzasz jak baranek co wam przekaże guru lub media. Jakie by nie było to referendum co jest rzadkością w Pl i tego powinno żądać społeczeństwo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mie

1 minutę temu, misiekx napisał:

Panowie idę spać, widzę że kolega przesiąkł propagandą tvp a udaje bezstronnego i nie opowiadającego się za żadna opcją. 

Mieszkam tu gdzie mieszkam i wiem czego można oczekiwać po politykach i czego oczekiwałem w Pl gdy mieszkałem.

Milej nocki, też się wybieram.

2 minuty temu, DiBatonio napisał:

Raczej tyle tylko brało udział, skoro wyszlo im ledwo 40% 

wszystkich biorących udział w głosowaniu było ok 76% - 36% = 40% bralo udział w referendum, chyba dobrze policzyłem😉.

PaPa😏

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Karol64208 napisał:

i tak dalej, to tylko tłumaczenie dla mas, a jak powinno być Twoim zdaniem w demokratycznym prawym państwie?

W państwie demokratycznym działa się według prawa. Czasami nie wszystko udaje się przewidzieć i w nim zapisać. Facet miał bierne prawo wyborcze. Po latach się okazało, że w wyniku splotu okoliczności został wybrany zgodnie z prawem. Skoro przy tworzeniu prawa nie wzięto takiej sytuacji pod uwagę to tym europosłem został.

Jakby teraz takie prawo wprowadzić to i tak facet już w teorii jest europosłem, a prawo nie działa wstecz. Może i wstyd, ze taka sytuacja ma miejsce, ale jeśli mowa o demokracji to trzeba się trzymać litery prawa, a już szczególnie prawa wyborczego.

9 minut temu, Karol64208 napisał:

to samo mógłbym powiedzieć o Tobie, powtarzasz jak baranek co wam przekaże guru lub media. Jakie by nie było to referendum co jest rzadkością w Pl i tego powinno żądać społeczeństwo

Ty pierwszy tu zacząłeś sugerować, że nie myślimy tu samodzielnie tylko dlatego, ze mamy inne przemyślenia niż Twoje. Powtarzamy tylko to co nam jakiś guru mówi? Z nazwiska pewnie rzuciłbyś Tuskiem, ale się krygujesz z niewiadomych powodów.

Skoro jednak chcesz w tę stronę, to miej świadomość, że powtarzasz jak baranek te same zdania i argumenty, które wskazują politycy PiS. Za nimi puszczają to w obieg państwowe telewizja i radio, zatrudnieni w zaprzyjaźnionych redakcjach trolle internetowi. Jak na razie nie przeczytałem tu niczego nowego w Twoich odpowiedziach.

Przepraszam, na serio nie mam ochoty tu nikogo obrażać i wierzę, że masz jednak swoje zdanie po własnych przemyśleniach. Dlatego proszę byś się zastanowił zanim komuś napiszesz, że nie myśli samodzielnie i powtarza to co mu kazali. Żaden z nas niczego nowego w tym temacie tu nie wymyśli, więc napisanie czegokolwiek to będzie wtórność do opinii jakie krążą od dawna.  Nie oznacza to jednak z automatu, że żaden z nas nie myśli. To oznacza tylko, ze nasze przemyślenia są inne. 

Cholera, w tym kraju mniej ludzkiej nienawiści było w czasach PZPR i Solidarności. To jak się zmieniło przez ostatnie 8 lat to jest po prostu dramat.

  • Lubię to 5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Karol64208 napisał:

Mieszkam tu gdzie mieszkam i wiem czego można oczekiwać po politykach i czego oczekiwałem w Pl gdy mieszkałem

Karol podkreślasz to już kilkukrotnie. Ja mieszkam w Holandii od 24 lat..... i co to zmienia?  Nic. Średnio inteligentny człowiek widzi że ten Rząd to nieudacznicy, kłamcy i złodzieje doprowadzający Polskę do ruiny i chcący wrócić do czasów średniowiecza. Aferki poprzedniego Rządu nawet nie umywają się do obecnego. Każdy ma coś za uszami, nigdzie nie jest idealnie. 

  • Lubię to 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Karol64208 napisał:

Jak to w Pl bywa wyszedł jeden / świadczy w jakim poszanowaniu ma demokrację / i powiedział że unieważnia referendum a naród nie oczytany i nie znający konstytucji poszedł  za nim jak baranki na rzeź 😂tragedia

Nie sądzę innych podług siebie....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Chmarski napisał:

Cholera, w tym kraju mniej ludzkiej nienawiści było w czasach PZPR i Solidarności. To jak się zmieniło przez ostatnie 8 lat to jest po prostu dramat.

Niestety jest to smutne podsumowanie ostatnich 8 lat rządów...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Chmarski napisał:

Powtarzamy tylko to co nam jakiś guru mówi? Z nazwiska pewnie rzuciłbyś Tuskiem, ale się krygujesz z niewiadomych powodów.

nie wymieniam personalnie, musiał bym wymienić kilku takich guru po obu stronach barykady.

8 godzin temu, Chmarski napisał:

Dlatego proszę byś się zastanowił zanim komuś napiszesz, że nie myśli samodzielnie i powtarza to co mu kazali.

  • jakie społeczeństwo taki rząd i demokracja.
2 godziny temu, misiekx napisał:

Średnio inteligentny człowiek widzi że ten Rząd to nieudacznicy, kłamcy i złodzieje

jak w/w.

Jeszcze mała teoria spiskowa i pytanie dlaczego kilku europosłów rezygnuje z pensji w euro dla mniejszych w złotówka.?

Może to da do myślenia.

8 godzin temu, Chmarski napisał:

W państwie demokratycznym działa się według prawa. Czasami nie wszystko udaje się przewidzieć i w nim zapisać. Facet miał bierne prawo wyborcze. Po latach się okazało, że w wyniku splotu okoliczności został wybrany zgodnie z prawem

a jak Prezydent wygłosił swoje orędzie i swoją decyzję to już nie demokracja?🤔

Panowie, to dwa różne podejścia do demokracji😂.

Nie mam TVP i TV.

Pozdr.

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...