Skocz do zawartości

***** ***


Recommended Posts

34 minuty temu, Asia napisał:

A wszystko to zawiera (nieco zdezawuowane) określenie: solidarność.

Liczę na to.

No cóż , za to co zrobiła współczesna solidarność ,ikonie jakim była Solidarność nie daruje.

Dla mnie Solidarność przestała być związkiem zawodowym w momencie gdy sięgnęła po władzę. Bo to chyba nie jest normalne jak związek zawodowy statutowo zobowiązany do obrony pracownika zaczyna rządzić krajem. To niby przed kim ma go bronić , przed sobą ? 

A'propos gdzie jest , duda ?

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Ludzie mają niestety / włącznie ze mną / skłonności do rewanżu i najlepiej jak by był krwawy / patrz większość rewolucji/

Tak jest. Od siebie dodam, że miałem w życiu kilka marzeń i większość się spełniła. Nie spełniły się dwa. Pierwsze dotyczy brzmienia mojego systemu. Drugie - buldożerów na kupie gruzów przy Woronicza 17. Nie jestem chciwy. Audio mogę odpuścić. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rafał S napisał:

@jale Akurat na tym forum głosujący na PiS (jeśli faktycznie nań głosują) są w zdecydowanej mniejszości i absolutnie nie prezentują postawy o jakiej piszesz. @marcinmarcin, @soberowy czy @Fafniak sprzeciwiają się tylko czarno-białemu ujęciu sprawy, punktują słabości obozu opozycji i wcześniejsze wpadki rządu PO. I jeśli o to chodzi, to trudno im nie przyznać racji. Różnimy się raczej we wnioskach. Tzn. większość z nas tutaj uważa, że bez względu na wyżej wymienione to wciąż jest przepaść w porównaniu z PiS-em, szczególnie jego populizmem, deptaniem demokracji i agresywną retoryką. Ale nie wrzucajmy wszystkich o odmiennych poglądach do jednego worka. Nie mam problemu, żeby rozmawiać z ludźmi, którzy głosują na PiS, jeśli tylko robią to z niechęcią, upatrując w nich mniejsze zło (sam na podobnej zasadzie od lat wybieram PO, teraz KO). Natomiast nie jestem w stanie komunikować się z osobami podzielającymi partyjną narrację Kaczyńskiego i akceptującymi pisowskie metody walki z oponentami.

Nie jest tajemnicą, że w tym roku głosowałem na PSL :)

 

 

Odnośnie krytykowanej tu przez niektórych polityki socjalnej pis 

 

Czy doradca pana Tuska kłamie ? :)

32 minuty temu, tomek4446 napisał:

Liczę na to.

No cóż , za to co zrobiła współczesna solidarność ,ikonie jakim była Solidarność nie daruje.

Dla mnie Solidarność przestała być związkiem zawodowym w momencie gdy sięgnęła po władzę. Bo to chyba nie jest normalne jak związek zawodowy statutowo zobowiązany do obrony pracownika zaczyna rządzić krajem. To niby przed kim ma go bronić , przed sobą ? 

A'propos gdzie jest , duda ?

Duda, prezydent RP. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tomek4446 napisał:

I po co to ? Znasz @marcinmarcin ? Ja poznałem. Czym się różnisz tymi bezpodstawnymi atakami na człowieka od politruków pisu ?

 

Różnię się wszystkim. Np. nie mam obsesji na Punkcie Tuska i PO. Nie wypowiadam się pogardliwie o innych ludziach. Nie głosuję na Mejzę. I wielu innych rzeczy nie robię.

Jeżeli wystartujesz na prezydenta, to masz mój głos👍🍺

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam że brak wykształcenia powoduje że żremy się między sobą i pozwalamy sterować.

 Nie po to PZPR promował kult pracy abyś się uczył, ciemnotę się łatwo prowadzi. Człek kształcony zadaje pytania, jest ciekaw dokąd to go prowadzą i dlaczego tam...

Dziś nadal czarnko to widzę bo mimo upłyniętego pół wieku dzieje się to samo - jak łatwo skłócić ciemniaków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, gienas napisał:

Człek kształcony zadaje pytania, jest ciekaw dokąd to go prowadzą i dlaczego tam...

Jest coś jeszcze ,co wg. mnie jest ponadczasowe, a mianowicie Marksa " byt kształtuje świadomość ". Na to postawił pis budując elektorat i na tym samym się przejechał. Zabetonowali ludzi biednych poprzez kasę / emeryci , rodziny wielodzietne/. Nie wpadli jednak na to , że dla młodego pokolenia , wychowanego w czasach , gdzie wszystko jest na półkach ,tak ważne będzie poczucie wolności podróżowania. To już inna świadomość , inne wartości się liczą , Bóg , Honor , Ojczyzna ,to już za mało. Ci ludzie poznali Europę , znają języki obce , nie łykają już tekstów o zgniłym zachodzie. Pis nie wierzył , że pójdą na wybory , i się przeliczył.

20 minut temu, DiBatonio napisał:

może warto przenieść to do nowego wątku o bardziej stosownym tytule?

Ja bym się wstrzymał. Wczoraj niedaleko mnie pojawiło się coś takiego.  Warto już sprawdzić kto się podpisał na zamówieniu tych banerów , jaka księgowa z imienia i nazwiska to puściła.

Chociaż ? Z drugiej strony na to patrząc może się przydać jak coś do listu gończego :) 

 

 

NRJY1015.JPEG

Edytowano przez tomek4446
  • Lubię to 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2021 r. Trybunał Przyłębskiej wydał 18 wyroków. W 2022 r jeszcze mniej - 14. Dla porównania średnia z lat przed zainstalowaniem się tam pisowców to 70 wyroków. 

 

9 minut temu, maxredaktor napisał:

Sędziowie zarabiają około 30 tys. brutto, a Przyłębska 40. W przyszłym roku dostaną jeszcze po kilka tysięcy więcej.

Praca marzeń. I wystarczy tylko magisterka!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, maxredaktor napisał:

Nie zapominaj o umiejętnościach kulinarnych

A już chciałem aplikować :) 

Akurat o prokuraturę i sędziów się nie martwię. Rozmawiałem z zięciem / adwokat/ i już chodzą słuchy , że będą im zlecać przygotowanie wokand , bo prokuratura się nie wyrobi tyle tego będzie. Prokuratorzy zacierają ręce , bo robota będzie łatwa i przyjemna. Pis sam sobie napisał akt oskarżenia , normalnie luzik na rozprawach :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...