Skocz do zawartości

***** ***


Recommended Posts

Na Waszym miejscu nie martwił bym się byłymi 😂  a raczej nowymi, którzy nie wiedzą co to jest Zgromadzenie Narodowe, czy też co ma rolnik do obronności kraju🤣 i tymi którzy się ujawnią ze swoimi pomysłami.

Nie mieszkam już w Pl i nie optuję za którąś z grup i omijam ten temat ale....

Nasze pokolenie walczyło (a może tylko niektórym tak się zadaje) o lepsze jutro, ale do władzy dostali się oszołomy których nawet nie chciało PZPR.

Warto się zastanowić a nie wierzyć ślepo co mówią politycy, media i nie powtarzać za nimi, tylko wyrobić własne zdanie i mieć świadomość co do wyborów.

Tak moja refleksja nad tym co w PL było i co będzie.

Pozdr.

Edytowano przez Karol64208
  • Lubię to 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy zapominają jak u władzy byli już PO, PSL, SLD.  Powiecie mi może że było dobrze za ich rządów. Macie swoją  zmianę na starych polityków 👋 Bravo. 

 

Tyle z mojej strony 🙂

Edytowano przez RLC2
  • Gratulacje 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla kraju było lepiej, ludzie o innych poglądach politycznych bardziej się szanowali. Zbydlęcenie w tej domenie życia publicznego przyszło z PiS. Ostatnia kampania była pięknym przykładem wpajania nienawiści przez PiSowców. 

Każdy pamięta PO, SLD ale ludzie woleli już ich niż to co się odwalało ostatnio... 

  • Lubię to 5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Wing0 napisał:

Ostatnia kampania była pięknym przykładem wpajania nienawiści przez PiSowców.

Oj, nie narzekaj. Po tej kampanii informacyjnej zrozumiałem wreszcie dlaczego Tusk wygląda na tak zmęczonego. Biedak zasuwał na 3 etaty jednocześnie - jako agent Moskwy, Berlina i Brukseli. No to kiedy miał spać? ;)

  • Gratulacje 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RLC2 napisał:

Wszyscy zapominają jak u władzy byli już PO, PSL, SLD.  Powiecie mi może że było dobrze za ich rządów. Macie swoją  zmianę na starych polityków 👋 Bravo. 

 

Tyle z mojej strony 🙂

I co Uważasz  że od tak rząd w czasie można przenieść i porównać jak by było za rządów tych czy tamtych?

Pis pożyczał to się jakoś kręciło , ale ciekawe kto to będzie spłacał  .

Słabe to .

Bo na kredyt fajnie się żyje ale krótko jak zajeżdżają tych co na ten kredyt mają pracować .

Pzdr

6 minut temu, Dedal napisał:

 

 

Edytowano przez Dedal
  • Lubię to 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Dedal napisał:

Pis pożyczał to się jakoś kręciło , ale ciekawe kto to będzie spłacał  .

Każdy z nas 😕 

Jeżeli chcesz wiedzieć to powiem tylko tyle na prawicę czy na lewicę nie głosowałem, oni wszyscy są siebie warci. Jedni sprzedawali co się dało a ci teraz  ( drukowali pieniądze) tak więc nie wiem co lepsze...

Edytowano przez RLC2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maxredaktor napisał:

PiS zaoferował na sprzedaż zagranicznym inwestorom część udziałów w CPK.

chyba nie spostrzegłeś różnicy pomiędzy  inwestor a wyprzedaż gotowego produktu/ majątku /

1 godzinę temu, Dedal napisał:

Sprzedać i pytać  ludzi czy chcą sprzedawać to jest kosmos

Referendum to najważniejsze narzędzie dla społeczeństwa w demokratycznym państwie - kontrola rządzących w podejmowaniu decyzji.

Jak to w Pl bywa wyszedł jeden / świadczy w jakim poszanowaniu ma demokrację / i powiedział że unieważnia referendum a naród nie oczytany i nie znający konstytucji poszedł  za nim jak baranki na rzeź 😂tragedia.

Pozostaje tylko pytanie, czy kiedyś będzie lepiej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Karol64208 napisał:

 

Referendum to najważniejsze narzędzie dla społeczeństwa w demokratycznym państwie - kontrola rządzących w podejmowaniu decyzji.

Jak to w Pl bywa wyszedł jeden / świadczy w jakim poszanowaniu ma demokrację / i powiedział że unieważnia referendum a naród nie oczytany i nie znający konstytucji poszedł  za nim jak baranki na rzeź 😂tragedia.

Pozostaje tylko pytanie, czy kiedyś będzie lepiej?

Zgadzam się , ale jak się pyta obywateli przed nie po fakcie 

Dlaczego nie piszesz Tusk  , tylko taki jeden .

Bo różnie już sie przedstawia , rudy , Niemiec , zdrajca narodu itd

Wpisujesz się w taką narrację  ? 

Ps.

Kiedyś za dzieciaka starsi mówili że zachowujesz się jak rusek , najpierw bierzesz potem pytasz 

Edytowano przez Dedal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Karol64208 napisał:

Jak to w Pl bywa wyszedł jeden / świadczy w jakim poszanowaniu ma demokrację / i powiedział że unieważnia referendum a naród nie oczytany i nie znający konstytucji poszedł  za nim jak baranki na rzeź 😂tragedia.

Faktycznie ten naród nieoczytany  musi być i nieznający .... czy konstytucje, nie wiem.

Naprawdę myślisz człowieku "oczytany", że PiSowi zależało na opinii narodu?

Po pierwsze, to nie było żadne referendum, a po drugie ta zagrywka miała inne podłoże. 

 Naród nieoczytany widać nie zrozumiał.

Mieli przez 8 lat wiele powodów do przeprowadzania referendów, ale tego nie zrobili, pewno z szacunku do opinii narodu.

 

  • Lubię to 1
  • Gratulacje 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dedal napisał:

Wpisujesz się w taką narrację  ?

Nie używam takich epitetów, można by odnieś je do każdego innego polityka a nie oto chodzi, liczycie świadomość społeczeństwa i decyzje jakie podejmuje.

Jak już pisałem wcześniej nie mieszkam od dawna w PL i nie optuję za żadną grupą choć mam swoje zdanie na ich temat i nic nie zmieniło się od tamtego czasu.

To jest właśnie smutne a zarazem śmieszne że ludzie są jak baranki.

Tu gdzie mieszkam, gdy ktoś łamie prawo np. kupi dla siebie prezent w postaci perfum z konta rządowego jest zmuszony do dymisji i przeprasza a nie kryję się za immunitetem. nie ma tłumaczenia. Mogę podać wiele takich przypadków, wiadomo to tylko ludzie na stanowiskach, ale obowiązuje ich takie samo prawo jak wszystkich i może dla tego wybrałem ten kraj.

4 minuty temu, DiBatonio napisał:

Po pierwsze, to nie było żadne referendum, a po drugie ta zagrywka miała inne podłoże.

podziwiam cytowanie czyiś wypowiedzi😂 i wierzysz w to co piszesz - rozumiesz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Karol64208 napisał:

Tu gdzie mieszkam, gdy ktoś łamie prawo np. kupi dla siebie prezent w postaci perfum z konta rządowego jest zmuszony do dymisji i przeprasza a nie kryję się za immunitetem. nie ma tłumaczenia. Mogę podać wiele takich przypadków, wiadomo to tylko ludzie na stanowiskach, ale obowiązuje ich takie samo prawo jak wszystkich i może dla tego wybrałem ten kraj.

Bo tak powinno być. 

Tylko, że jeszcze obecnie panujący nam rząd już dawno powinen podać się do dymisji, za właśnie robienie sobie i swoim różnych prezentów. 

4 minuty temu, Karol64208 napisał:

podziwiam cytowanie czyiś wypowiedzi😂 i wierzysz w to co piszesz - rozumiesz

Mogę koło ratunkowe?, bo chyba tylko Ty rozumiesz to zdanie.

Widzę,  że  niewiele skumałeś z tego co napisałem...

  • Lubię to 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, DiBatonio napisał:

Tylko, że jeszcze obecnie panujący nam rząd już dawno powinen podać się do dymisji, za właśnie robienie sobie i swoim różnych prezentów.

i znów cytaty, proponuję przeczytać konstytucję, wielu obrońców nie przeczytało jej.

Proszę piszcie co wy myślicie a nie to co media podają, lub posłuchaj tych polityków z prawa i z lewa bez różnicy i może zaczniesz samodzielnie myśleć.

  • Zdezorientowany 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Karol64208 napisał:

Proszę piszcie co wy myślicie a nie to co media podają, lub posłuchaj tych polityków z prawa i z lewa bez różnicy i może zaczniesz samodzielnie myśleć.

Od dawna mam swoje zdanie i myślę samodzielnie.

 

3 minuty temu, Karol64208 napisał:

znów cytaty

To nie są cytaty, to odpowiedź na Twoje wydumki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Ty nas rozliczasz że mamy rządzących bez honoru i to na dodatek z emigracji?

Czytasz w ogóle co piszesz .?

Wyszedł jeden i odwołał l referendum , to Twoje słowa , masz problem z zapamiętywaniem nazwisk ?

Uciekłeś za granicę ale złych cech się nie wyzbyles do końca  , gratulacje.

 

  • Lubię to 1
  • Gratulacje 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dedal napisał:

Wyszedł jeden i odwołał l referendum , to Twoje słowa , masz problem z zapamiętywaniem nazwisk ?

jedno nazwisko nie jest istotne w przeciwnym razie musiał bym wymienić ich wiele, sednem jest ich podejście do demokracji i do społeczeństwa

 

4 minuty temu, Dedal napisał:

Uciekłeś za granicę ale złych cech się nie wyzbyles do końca  , gratulacje.

Był to świadomy wyjazd, gdybym posiadał złe cechy użył bym epitetów, nie sądzisz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...