Skocz do zawartości

***** ***


Recommended Posts

53 minuty temu, tomaz75 napisał:

Nie,to nieprawda,Oni mówią o dialogu społecznym,dyskusji,a człowiek o chytrym nazwisku pisze że znajdzie się komora dla Kaczora,że Bóg zabrał nie tego brata,że wyborcy PIS to 500 plusy,niedouczenia,emeryci i bezrobotni,ale ROZMAWIAĆ TRZEBA.

Masz rację. Przekaz nie do przyjęcia szedł z dwóch stron. Należy pamiętać jednak kto doprowadził do polaryzacji społeczeństwa. Nie da się w nieskończoność obrażać 10 mln. ludzi i liczyć , że im nie puszczą nerwy. Pis poprzez podział chciał sobie zagwarantować wieczne rządy. Wykombinowali sobie , że sami wytworzą zabetonowany elektorat. Wieś , miasteczka i miasta miał spoić kościół / sam Rydzyk to 2,7 mln. głosów / , dodatkowo wyszarpać emerytów i bezrobotnych. Inflacja była im na rękę , biedniejszym społeczeństwem łatwiej sterować . Każdy ochłap przyjmą z wdzięcznością. A najlepsze , że to nie rząd finansował te ochłapy, tylko my sami . Pisałem już , jakiekolwiek podwyżki minimalnej pensji , emerytury , renty muszą mieć uzasadnienie we wzroście PKB. Pieniądz nie bierze się znikąd. Jak dostaje premię to wiem , że ją wypracowałem , tzn. pozyskałem dla firmy pieniądze większe niż koszty stałe . Jak firma jest pod kreską , to nikt mi nie da centa. Pis wpompował pusty pieniądz , i zrobiła to instytucja konstytucyjnie powołana do tego , by strzec złotówki, czyli NBP. Fajnie jest dostawać kasę za nic , ale to musi w końcu się źle skończyć. A najczęściej kończy się upadłością. Pis nie przewidział takiej frekwencji. Władzę odebrały im kobiety i młodzież. Dzisiaj odbyłem długą rozmowę z moim kolegą nauczycielem historii w szkole średniej. Przed wyborami zrobił lekcję poza planem na której omówił programy wszystkich partii. Powiedział mi tak. Młodzież miała głęboko gdzieś sądy , TK, ekonomię. Dla nich ważne było środowisko naturalne i to , by mogli nadal swobodnie się przemieszczać po Europie.

Dostali dzisiaj od kolegi gratulacje i brawa na stojąco za udział w wyborach i mimo , że to ponoć trudna młodzież byli wzruszeni.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tomek4446 napisał:

Młodzież miała głęboko gdzieś sądy , TK, ekonomię. Dla nich ważne było środowisko naturalne i to , by mogli nadal swobodnie się przemieszczać po Europie.

No faktycznie, taka dedukcja ewidentnie wskazuje na to, że to była młodzież i to bez twardszych doświadczeń życiowych. To dobrze, że zagłosowali, wielka chwała im za to, naprawdę. Ale niedobrze, że ich uwaga skupia się "tylko" na środowisku naturalnym i możliwości swobodnego podróżowania. Bez zdrowej ekonomii, niezawisłych sądów i "normalnego" TK to samym środowiskiem i możliwością przemieszczania się daleko nie zajedziemy. Ale jeszcze dorosną, mam nadzieję. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, tomasz1w napisał:

Ale niedobrze, że ich uwaga skupia się "tylko" na środowisku naturalnym i możliwości swobodnego podróżowania.

Też nad tym ubolewam. Dorosną z pewnością. Ale na Boga , to inne pokolenie niż moje i nie mam do nich pretensji. Ja miałem sprawę jasną. Komuna vs wolny świat. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pchać miliony swoim , kłótnie o stołki przez 2 kadencję , oskarzanie się wzajemnie o uległość lub inne głupoty , paraliż TK itd......mmmm widać nie przeszkadzało  ale już 2 dniowe negocjacje i tarcia na opozycji  już tak .

Żenada Panowie .  

Co takiego się super wydarzyło w tym kraju ?

Np w służbie zdrowia ? 

Co nam dały te rządy jak wyglądamy poza granicami , nikt się znani nie liczy i poważnie nas nie traktuje . 

Czy sami  jesteśmy w stanie coś załatwić ?

 

 

Edytowano przez Dedal
  • Lubię to 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, tomek4446 napisał:

stron. Należy pamiętać jednak kto doprowadził do polaryzacji społeczeństwa

A pamiętasz akcję „zabrać babci dowód”, wybitnego intelektualistę Niesiołowskiego i jego sławetne „mirabelki i szczaw”, Komorowskiego i jego „jaki prezydent taki zamach” i butę „ weź kredyt i zmień pracę”?

No niestety, to się znacznie wcześniej zaczęło i tak obecnie mamy dwa zwalczające się plemiona tutsi i hutu, co dokładnie widać było w debacie…

nie można tak na długą metę prowadzić polityki…

IMG_0855.jpeg

  • Lubię to 5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale również,

NIE JEST GORSZY CZŁOWIEK, KTÓRY:

1) W ogóle nie chodzi do kościoła ale też nie wyznaje w kontrze żadnej "nowoczesnej" wiary.

2) Jeździ autostradami i bierze 500+.

3) Odziedziczył majątek, możliwości, itd.

4) Zasuwa w korporacji od rana do wieczora i też pada na twarz wieczorem, jednakże konwersuje z wielkomiejskim elektoratem na fejsie;)

 

Edytowano przez tomasz1w
  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, MarcKrawczyk napisał:

A pamiętasz akcję „zabrać babci dowód”, wybitnego intelektualistę Niesiołowskiego i jego sławetne „mirabelki i szczaw”, Komorowskiego i jego „jaki prezydent taki zamach” i butę „ weź kredyt i zmień pracę”?

Oczywiście , "moherowe berety" też. Nie popieram absolutnie obrażania ludzi przez jakąkolwiek siłę polityczną. Marcin , ale zwróć uwagę na skalę ,częstotliwość i ciężar słów używanych przez polityków. Czy jakakolwiek partia od 89 roku mówiła o zwolennikach opozycji , że nie są Polakami , patriotami , drugim sortem , ZOMO ? Nawet politruk pisu Wolski przyznał , że przegięli z propagandą i wyzwiskami kierowanymi do 11 mln. ludzi. Ja wczoraj od suskiego usłyszałem , że " nie jestem prawdziwym Polakiem". Kolejny gość z pisu bez krępacji publicznie mówi , że używanie w kampanii tvp , spółek skarbu państwa jest naturalne , bo przecież kontroluje je rząd ??? Im już naprawdę się wszystko popier..... w głowach , i dobrze ,że wybory tak się skończyły.

 

Edytowano przez tomek4446
  • Lubię to 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek w sedno. Nie chodzi nikomu że lepiej będzie, bo nie będzie. Ma być po prostu normalnie. Takie szczucie co się odwalali w przeszłości prowadziło do najgorszego, do czystek, wojen, zniewolenia pod przykrywką wolności. To były lata rządów spod budki z piwem i to nie tej zacnej.... Przegrali główne dla tego że ich kampania w tym roku opierała się na hasłach ziejących nienawiścią do Tuska i wszystkich którzy na niego chcieli głosować. Kaczor już nie łapie co się wokół niego dzieje, ma swoje lata i strzela ślepakami oj dzięki Bogu że nie zdobył władzy w wieku lat 50 bo by to się źle skończyło ...

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo żaden człowiek nie zasługuje na pogardę i chciałbym aby i politycy niezależnie czy z lewa czy z prawa umieli to wreszcie wprowadzić w życie…

Niestety obawiam się o zdolności dogadania się trzech opozycyjnych ugrupowań, a tak na prawdę to chyba 12 partii i może powtórzyć się belgijski przypadek ponad 400 dni bez rządu, a nawet teraz, gdy wreszcie 7 ugrupowań z trudem się dogadało to sami Belgowie mówią, że mają 3 rządy: francuski, flamandzki i europejski

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MarcKrawczyk Marcin sorry , fajny wpis z fb ,ale nic nie wyjaśnia. Co ma wywołać ? Poczucie winy ? Jasne , ze trzeba wyrównywać szanse i jest to rola rządu . Marcin , w 89 roku opowiedzieliśmy się za kapitalizmem. W tym systemie zawsze będą biedni i bogaci i tak jest na całym świecie. Jeden z punktów jest absurdalny. Ten o autostradach i 500+. Zresztą ten o katoliku i ateiście też. Całość tego manifestu odbieram jako nieudolną próbę pojednania ludzi z lekkim podtekstem , że za niesprawiedliwości społeczne odpowiadają Ci wykształceni, mieszkający w miastach , oglądający TVN , posiadacze samochodów, słuchający np. bluesa i ateiści.

21 minut temu, Wing0 napisał:

A bo powinna być monarchia i po problemie, jeden ryj do koryta i było by oki

Od jutra możesz do mnie mówić Królu :) 

P.S

A taki król to pensję ma którego dnia m-ca , bo pod koniec remontu cienko przędę  ? :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek4446 nie wiem jak ty, ale ja w 1989 opowiedziałem się za wolnością, nie za kapitalizmem, który zobaczyłem i to z mocnym akcentem socjalnym dopiero w 1990 wyjeżdżając do Szwecji…

To było raczej glosowanie anty komuna, tak jak teraz anty pis, a jak to się potoczyło…. Takie polskie piekiełko i oby teraz tak nie było…

 

Edytowano przez MarcKrawczyk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jest licytacja na epitety, to ja też dodam trzy grosze.

Pytanie do wyznawców. Czy gdybyście mogli wybierać to chcieli byście bym mówił do Was moherowe berety czy zdradzieckie mordy? Czy moherowe berety, czy zdrajcy narodu? Czy moherowe berety, czy niemieckie pachołki? Czy zabierz babci dowód, czy że jesteście ruskimi onucami? Chcielibyście bym mówił do Was ten ryży zdrajca lub, że nie myślicie po polsku? A może, że jesteście ideologią wyprodukowaną w probówkach? A może wolicie być gorszym sortem?

Mogę tak jeszcze, tylko po co. Wolę mówić do ściany, ona nie rzuca obelgami. A może uważacie, że to nie są obelgi najgorsze z możliwych? Może to jest dla Was norma?

Zauważacie tu jakiś rozdźwięk? Niuanse w brzmieniu audio zauważacie, kable słyszycie, ale gdy chodzi epitety to nikt nie wmówi Wam, że czarne jest czarne a białe jest białe. Pis to prymitywna substancja, która począwszy od Kaczyńskiego do szeregowych członków, posługująca się językiem agresywnej hołoty i nie pomogą im drogie garnitury, ani białe kołnierzyki i krawaty, ani tytuły profesorskie.

Trochę Wam wyznawcom zazdroszczę. Zamiast mózgów macie szufladki, na każdej szufladce macie napisane różne hasła- lewactwo, lgbt, Tusk, tęczowa zaraza itp. itd. Bez refleksji, bez zastanowienia, że mówicie o ludziach, na każdą okoliczność  otwiera się odpowiednia szufladka i wyskakuje z niej hasełko, które najczęściej jest obelgą lub próbą usprawiedliwienia pisowskiego świństwa.  Wyznajecie zasadę, że nie jest ważne, że ktoś jest złodziejem, psychopatycznym kłamcą, bandytą, ważne że jeżeli jest z Waszego plemienia to będziecie murem za nim. Pis to stan umysłu, beton.

  • Lubię to 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, MarcKrawczyk napisał:

ale ja w 1989 opowiedziałem się za wolnością, nie za kapitalizmem

Widocznie nie doczytałeś , bo było drobnym druczkiem :) 

Gro ludzi wówczas w Polsce sądziło , że zlikwiduje komunę, a reszta czyli gwarantowana praca, pensja co m-c zostanie. My nadal raczkujemy z kapitalizmem. Na razie przeszliśmy jakoś bandycką restrukturyzację majątku państwowego lat 90-tych , która swoją drogą była konieczna, by urealnić rentowność państwowych molochów. Ja jako Łodzianin mogę coś na ten temat powiedzieć / przemysł włókienniczy/. Bezrobocie , które wówczas powstało ,było pierwszym zderzeniem z kapitalizmem. Mam kumpla , zatwardziały komunista / tak i gadamy ze sobą od 40 lat , spierając się ale nie obrażając wzajemnie, a więc można / , On nadal twierdzi , że za komuny było lepiej. Dlaczego ? A bo nie było sytuacji , że jeden jeździ nowym mercem , a drugi / cytuje :/ zapier..... tramwajem. Czyli ma być po równo i tyle :) 

5 minut temu, jale napisał:

Waszego plemienia to będziecie murem za nim. Pis to stan umysłu, beton.

Widzisz , pewien etap mamy za sobą. To co napisałeś to prawda , ale teraz potrzebny jest pomysł jak scalić społeczeństwo. A to dużo trudniejsze, niż polaryzacja. Ufam , że można zmienić ten stan umysłu o którym piszesz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, tomek4446 napisał:

Ufam , że można zmienić ten stan umysłu

Tomasz, a jak uwolnić się od „naszego” ego, bo to chyba ono tworzy ten stan umysłu. Każdy stan umysłu.

Przychodzą mi dwa sposoby; medytacja a drugi, to gdy jestem bezgranicznie szczęśliwy.

Jakoś w praktyce tego nie widzę.

A wystarczyłoby żeby skonfliktowane osoby zaczęły wymieniać się komunikatami wolnymi od osądów, wzajemnego obwiniania się i przemocy. 
 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Widzisz , pewien etap mamy za sobą. To co napisałeś to prawda , ale teraz potrzebny jest pomysł jak scalić społeczeństwo. A to dużo trudniejsze, niż polaryzacja. Ufam , że można zmienić ten stan umysłu o którym piszesz. 

Mimo tego, że staram się być optymistą, to uważam, że taka zmiana nie jest możliwa. Z drugiej strony, ludzie powinni się różnić, mieć różne poglądy, bo wtedy jest o czym rozmawiać. To zwiększa szanse na większy rozwoj wszystkich dziedzin.

Tylko dlaczego jest w ludziach jest taka agresja. Dlaczego jest tylu fundamentalistów, którzy uważają, że mają prawo swoimi brudnymi buciorami pakować się w życie innych ludzi. Nadzieja jest w młodych ludziach. Może oni nie będą tacy agresywni.

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, marcinmarcin napisał:

Przeczytaj sobie swój poprzedni wpis i przemyśl 

Mój poprzedni wpis sam zainspirowałeś otwierając szufladkę z napisem Tusk, Peru, czapeczka. W Twoim środowisku to drwina, obelga i tak to w Twoim wpisie zabrzmiało. Nienawidzicie Tuska? Nie umiecie żyć bez wrogów? Napędza was agresja?

Mimo to życzę Ci powodzenia i "spokojności". Nie z szufladki.

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jale Akurat na tym forum głosujący na PiS (jeśli faktycznie nań głosują) są w zdecydowanej mniejszości i absolutnie nie prezentują postawy o jakiej piszesz. @marcinmarcin, @soberowy czy @Fafniak sprzeciwiają się tylko czarno-białemu ujęciu sprawy, punktują słabości obozu opozycji i wcześniejsze wpadki rządu PO. I jeśli o to chodzi, to trudno im nie przyznać racji. Różnimy się raczej we wnioskach. Tzn. większość z nas tutaj uważa, że bez względu na wyżej wymienione to wciąż jest przepaść w porównaniu z PiS-em, szczególnie jego populizmem, deptaniem demokracji i agresywną retoryką. Ale nie wrzucajmy wszystkich o odmiennych poglądach do jednego worka. Nie mam problemu, żeby rozmawiać z ludźmi, którzy głosują na PiS, jeśli tylko robią to z niechęcią, upatrując w nich mniejsze zło (sam na podobnej zasadzie od lat wybieram PO, teraz KO). Natomiast nie jestem w stanie komunikować się z osobami podzielającymi partyjną narrację Kaczyńskiego i akceptującymi pisowskie metody walki z oponentami.

  • Lubię to 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jale napisał:

W Twoim środowisku

I po co to ? Znasz @marcinmarcin ? Ja poznałem. Czym się różnisz tymi bezpodstawnymi atakami na człowieka od politruków pisu ?

Jeżeli wejdziemy w narrację , że teraz to MY IM pokażemy ...... to uznam , że nie warto było głosować. Ludzie mają niestety / włącznie ze mną / skłonności do rewanżu i najlepiej jak by był krwawy / patrz większość rewolucji/ . Ale po to mamy rozum , by nad tym panować. Liczę na to , że zostaną odpolitycznione sądy i prokuratura. To ich zadaniem jest rozliczenie rządów pis. Media winny pokazywać przyczyny działalności prokuratury , a więc jakie zarzuty i w oparciu o jakie przepisy prawa są stawiane. Społeczeństwo musi się dowiedzieć , co tak naprawdę się działo w tym państwie. Potrzebne jest tłumaczenie , bez agresji i pałania chęciom zemsty. Narracja winna być prowadzona prostym , zrozumiałym językiem. Nie jestem fanem poglądów Zanberga , ale sprawdza się idealnie w roli narratora zmian. Jak PO wróci do monologu , że " MY wam damy " , " My o was myślimy "jaki prowadziło za swoich rządów, to nie wróżę im świetlanej przyszłości. Jak znowu będziemy światkami wystąpień ekonomistów z pięcioma tytułami przed nazwiskiem , tłumaczącymi co się dzieje w gospodarce takim językiem , że ja ekonomista, musiałem się mocno skupić ,by zrozumieć co trzecie słowo , to też czarno to widzę.

Koalicja musi określić jasne reguły gry. Najważniejsze dla mnie jest podanie do wiadomości publicznej w jakim stanie są finanse państwa. Ile wynosi dług publiczny?  W jakim stanie jest gospodarka ? Czym spowodowany jest spadek dochodów z VAT-u / w mafie vatowskie jakoś nie wierzę :) /, czy aby nie wzrostem likwidacji firm ? Trzeba wyjaśnić ludziom , że te nudne dane rzutują na przyszłość ich dzieci i wnuków. W czasie przekształceń ustrojowych zachód nam odpuścił część zadłużenia / oczywiście w zamian za otwarcie rynku zbytu/ , dzisiaj to nie przejdzie / afera FOZ do dzisiaj nie wyjaśniona przez wszystkie prokuratury od Solidarności po pis/. Przeraża mnie jak mało ludzi myśli w kategoriach przyszłości ekonomicznej przyszłych pokoleń. Z reguły jest tylko tu i teraz. Liczę na to , że zostaną uruchomione jakieś programy edukacyjne tłumaczące ludziom skąd w budżecie państwa biorą się pieniądze i prosty fakt , że aby komuś dać, to drugiemu trzeba zabrać. Stąd muszą być wyznaczone priorytety w oparciu o ekonomię a nie politykę.

No ogólnie , jest co robić. :)

 

  • Lubię to 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...