Skocz do zawartości

Uniwersalne kolumny podstawkowe do 5000 zł


Suchy 79

Recommended Posts

Witam.

Szukam porady bardziej doświadczonych kolegów😉 Poszukuję kolumn podstawkowych które dadzą mi spory przeskok w stosunku do heco aurora 700. 

Rozpiętość gatunków muzycznych jest duża: pop, lata 80, rock, muzyka filmowa, elektroniczna i w największym stopniu power metal 🙂

Nie umiem fachowo opisać dźwięku ale zależy mi na pięknych wokalach, brzmieniu gitar i żeby podwójna stopa perkusji była mocna i dynamiczna. Bas nisko schodzący i jak trzeba potrafił przywalić. Kolumny nie mogą męczyć przy dłuższym słuchaniu.

Dlaczego kolumny podstawkowe? Wydaje mi się że w tej samej cenie będą klasę lepsze od podłogowych.

Proszę szanownych kolegów o typy kolumn którymi warto się zainteresować. Mam zamiar wypożyczać kolumny do domu i  posłuchać kilku najlepszych waszym zdaniem propozycji.

Kolumny mogą stać odsunięte od tylnej ściany 60-70cm max (licząc do frontu kolumn)

Salon 18m2 

muzyka z spotify i tidal,

node 2i,

wzmacniacz Onkyo A-9070

Kwota na kolumny max 5000 zł 

Kolumny raczej nowe ze względu na  możliwość wypożyczenia, chyba, że są jakieś perełki wśród używanych które zgraja się z Onkyo a-9070 to też proszę o typy.

Na sąsiednim forum wcześniej założyłem temat o takim samym tytule, ale chciałbym również poznać wasze propozycje.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uniwersalnych podstawek w tym budżecie poleciłbym Audio Physic Classic 3. Ale pięknych wokali to w nich nie dostaniesz (zwłaszcza w połączeniu z Onkyo) - są pod tym względem lepsi. W podobnych pieniądzach masz jeszcze np. popularne Kefy LS50 Meta czy nieco bardziej niszowe Polk Audio Legend L100. Jedno jest pewne - przeskoczyć jakościowo zamulone Aurory nie będzie ciężko :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za typy

20 minut temu, Tomasz S. napisał:

Pierwsze i ostatnie to podłogowe 😉

 

18 minut temu, lpomis napisał:

 Ale pięknych wokali to w nich nie dostaniesz (zwłaszcza w połączeniu z Onkyo) - są pod tym względem lepsi. 

Nie muszą być takie piękne, wystarczy jak będą ładniejsze od auror😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Suchy 79 napisał:

Pierwsze i ostatnie to podłogowe 😉

Wiem :)

Chodzi o to,że masz miejsce a 18 metrów to może już być terytorium mniejszych podłogówek jak i podstawkowych. Będą zajmować podobną ilość miejsca zakładając, że monitory i tak postawisz na podstawkach. a skoro możesz je lekko odsunąć od ściany to możesz rozważyć obydwa rozwiązania. Często podłogówki są bardziej uniwersalne. Obydwa rozwiązania mają swoje plusy i minusy. Masz bardzo fajny wzmacniacz. Jestem fanem ale wydaje mi się ,że środek to to czego ma najmniej i dobrze jest wybrać mięsiste kolumny zwłaszcza,że rock i lata 80 będą tam słuchane. Jeżeli kolumny mają jeden "mid-base" to czasem tego wypełnienia w większych powierzchniach brakuje. Warto sprawdzić obydwie opcje :)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
W 18m2 spokojnie możesz iść w kolumny podłogowe ale także i w monitory ale te nie zapewnią takiej podstawy basowej jak podłogówki. 

Z monitorów masz muzykalne i przestrzenne Buchardt S300, potężniejszą podstawę uzyskasz na Pylon Audio Diamond Monitor 18. Szerszą scenę dźwiękową oraz dynamikę zyskasz na Monitor Audio SIlver 100. 

Z kolumn podłogowych miałbyś Focal Chora 826 jeśli chciałbyś postawić na dynamikę, precyzję i rozmach. Warto byłoby także posłuchać Pylon Audio Ruby 25 MK2, które będą nieco spokojniejsze względem Focala i przybliżą średnicę. 

Zapraszam na odsłuch oraz po wyceny 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lpomis napisał:

Z uniwersalnych podstawek w tym budżecie poleciłbym Audio Physic Classic 3. Ale pięknych wokali to w nich nie dostaniesz (zwłaszcza w połączeniu z Onkyo) - są pod tym względem lepsi. W podobnych pieniądzach masz jeszcze np. popularne Kefy LS50 Meta czy nieco bardziej niszowe Polk Audio Legend L100. Jedno jest pewne - przeskoczyć jakościowo zamulone Aurory nie będzie ciężko :)

No powiem że zainteresowałeś mnie tymi Polkami L100 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Suchy 79 napisał:

Usher v-601

 

9 minut temu, seba3002 napisał:

O Usherach pewnie coś więcej mogliby powiedzieć

Ja mam socjalne S 520 2. Granie piękną średnicą , to na nią jest położony największy nacisk. Bas zwarty , raczej punktowy , wysokie głównie zależą od źródła , ale raczej nie są zbyt wyeksponowane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Suchy 79 napisał:

Revel Concerta 2 M16

Granie potężne, tłuste, delikatnie spowolnione na basie. Lekko ocieplone, nasycone szczególnie w dolnych partiach. Trzeba lubić takie granie. Wg mnie takie coś pomiędzy Kefem a Dynaudio. To ciekawe kolumny, ale nie nazwałbym ich uniwersalnymi. Raczej nie tego szukasz.

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Revele chyba ciężko będzie wypożyczyć, forumowa branża ich nie posiada ☹️ są używki na olx, ale obawim się, że jak mi nie spasują to będzie je później trudno pogonić. To chyba mało popularna forma.

https://m.olx.pl/d/oferta/kolumny-podstawkowe-CID99-IDL6LDJ.html?reason=observed_ad

https://m.olx.pl/d/oferta/monitory-kolumny-podstawkowe-stereo-revel-concerta-2-m16-piano-black-CID99-IDL1sO5.html?reason=observed_ad

 

Przed chwilą, Suchy 79 napisał:

To chyba mało popularna forma.

 

Miało być firma 😁 

Nie mogłem edytować 😕

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

O Usherach pewnie coś więcej mogliby powiedzieć

Długo miałem V601 i mnie się podobało ich granie. Na tyle, że kolejne dwie pary kolumn jakie kupiłem, to także Ushery. Mam je zresztą do dziś. A jako że każda sroczka swój ogonek chwali...  

.... napiszę tylko, że posłuchać na pewno warto :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, S4Home napisał:

ELAC Carina, KEF R3, Heco Revolution 3, Focal Aria 906

Czy coś już odsłuchałeś?

Jeszcze nic nie słuchałem, nie miałem kiedy, dopiero teoretycznie się przygotowuję i gadam ze znajomymi. Najważniejsze, podłogowe !!!

Kurde, miałem otwarte dwa wątki, trochę wtopa, chyba nie tu odpisałem 🤣

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Dzik napisał:

Chyba też nie z tego konta...

O czym ty do mnie mówisz? Dwa otwarte okna w przeglądarce miałem, pisałem z S4H w innym wątku, a odpisałem niechcący w tym. Nigdy nie miałem i nie zamierzam mieć dwóch kont, nie mierz wszystkich swoją miarą. Co by nie było że kalumnie sieję Dzik vel Nekroskop.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Wito76 napisał:

Co by nie było że kalumnie sieję Dzik vel Nekroskop.

Siejesz, bo ja założyłem drugie konto, kiedy na skutek błędu pierwsze zostało trwale zbanowane. Nigdy nie używałem dwóch kont JEDNOCZEŚNIE, no ale przecież wiesz o tym.

... To po prostu dziwne, że obaj odpisaliście to samo w pierwszych słowach, na dodatek zacytowałeś post z tego tematu.

Edytowano przez Dzik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co się zadziało, mój napisany post się pojawił, zniknął, potem się odświeżył. Miałem otwarte dwie karty, nie wiem, nie chce mi się zastanawiać. Zorientowałem się, że odpisałem w złym wątku i tyle, prosty temat, nie ma co szukać jakichś teorii a zwłaszcza abstrakcji o dwóch kontach. A to "drugie" to niby które, tak z ciekawości. Pisałem w wątku o kolumnach do Magnata i w tym dzisiaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Dzik napisał:

Siejesz, bo ja założyłem drugie konto, kiedy na skutek błędu pierwsze zostało trwale zbanowane. Nigdy nie używałem dwóch kont JEDNOCZEŚNIE, no ale przecież wiesz o tym.

... To po prostu dziwne, że obaj odpisaliście to samo w pierwszych słowach, na dodatek zacytowałeś post z tego tematu.

Dziku, @Wito76 i @Suchy 79 to 2 różne osoby. Z kolegą Suchym rozmawiałem wczoraj telefonicznie i po tej rozmowie założył konto na forum. Także spór na temat kont przeniescie na priv albo w ogóle go zaniechajcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...