Skocz do zawartości

Pytanie o wygrzewanie kabli


Recommended Posts

6 minut temu, DiBatonio napisał:

Ba, nawet guru pomiarowców (Redukto Szumu) popełnił jeden odcinek o wzmacniaczu marzeń w którym wyjaśnia (ok 23:32 min), że nie da się tanio zbudować dobrego wzmacniacza lampowego.

RS lubi lampowce, winyle, mówi dość sporo o brzmieniu wzmacniaczy, a przy tym krytykuje kable, kondycjonery, listwy i inne audiofilskie gadżety. Innymi słowy: raczej nigdy nie był guru żadnej radykalnej frakcji.

Oglądałem kiedyś ten odcinek i z tego, co pamiętam to wszystko rozbijało się o transformatory, bo na bazie samych schematów wcale nie tak łatwo rozszyfrować, co konstruktor miał na myśli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Bartek Chojnacki napisał:

przy okazji w końcu sprowokowaliście mnie do obrobienia wyników pomiarów pianki i wełny, które zrobiłem parę miesięcy temu. Poniżej wyniki i fotki próbek, mam na to 3 świadków-studentów jak coś. Zanim ktoś napisze "NO PRZECIEŻ WIDAĆ ŻE WEŁNA LEPSZA" to owszem, lepsza, bardzo niewiele i w zasadzie tolerancja odtwarzania pomiarów jest większa niż te rozbieżności

Ale trudno o takie panele na waszej stronie jak FiberStandard z pianki akustycznej 10cm , a dla zamówienia dwóch sztuk nie opłaca wam się takich robić,  bo zbyt dużo odpadu z tafli pianki z której trzeba by wyciąć 2szt 120x60.

Jak żyć? 

😉

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, PaVson napisał:

@mateolo2 ja tylko zaproponowałem zmianę nazwy twojego tematu. Reszta w twojej kwestii pomoc może tylko nasza Szefowa Ola czyli @Redakcja AUDIO 🙂

@Redakcja AUDIO Olu, zmienmy proszę zatem temat na zaproponowany przez @PaVson - 

Wygrzewanie kabli, panele akustyczne, sprzęt Hi-fi, Hi-End, koszty analizy co za ile gra lub nie. 
 

😂😂😂

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, DiBatonio napisał:

Ba, nawet guru pomiarowców (Redukto Szumu) popełnił jeden odcinek o wzmacniaczu marzeń w którym wyjaśnia (ok 23:32 min), że nie da się tanio zbudować dobrego wzmacniacza lampowego.

To jedyny odcinek, który obejrzałem od dechy do dechy, o dziwo co mnie uderzyło, to jeszcze jeden fakt, że reduktor Szumu doszedł do wniosku, że regulacja barwy psuje brzmienie, nawet gdy jest ustawiona na "zero". W związku z czym pozbył się z projektu tego modułu, czy obwodu regulacji barwy. 

Ciekawe, co na to zwolennicy reduktora i regulacji barwy? 😆😆😆

https://youtu.be/-ysGUY1NU8s

Dodatkowe obwody psują mu dźwięk, ale kabli nie słyszy. Chciał coś udostępnić żeby każdy mógł sobie to zrobić za darmo, ale zrezygnował żeby ktoś na tym nie chciał zarabiać i teraz będzie to sprzedawał. Także widziałem ten materiał. Początkowo byłem przekonany, że to po prostu rodzaj reklamy sklepu o którym wspomina przy każdej możliwej okazji. Poprawi najlepsze konstrukcje, stworzy lepsze, wytyczy nowe rozwiązania dla całej branży na następne sto lat. Normalnie Colin Chapman świata wzmacniaczy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, mateolo2 napisał:

@Redakcja AUDIO Olu, zmienmy proszę zatem temat na zaproponowany przez @PaVson - 

Wygrzewanie kabli, panele akustyczne, sprzęt Hi-fi, Hi-End, koszty analizy co za ile gra lub nie. 
 

😂😂😂

Ja proponuję nazwę "Pierniczenie".

Taki temat by się przydał i można by do niego wrzucać wszystkie offtopy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dzik napisał:

Ja proponuję nazwę "Pierniczenie".

Taki temat by się przydał i można by do niego wrzucać wszystkie offtopy.

Broń Boże! To byłby błąd dekady. Raz że byłaby tutaj totalna masakra, a dwa że redakcja miała by niesamowity problem. Bo jesli każdy zechciałby tutaj przenosić niechciane OT-py ze swoich tematow to redakcja miałaby na pół roku niepotrzebnej pracy. Ogrom tematów na jest tym forum.

Jak i ogrom OT-pów

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Broń Boże! To byłby błąd dekady. Raz że byłaby tutaj totalna masakra, a dwa że redakcja miała by niesamowity problem. Bo jesli każdy zechciałby tutaj przenosić niechciane OT-py ze swoich tematow to redakcja miałaby na pół roku niepotrzebnej pracy. Ogrom tematów na jest tym forum.

Jak i ogrom OT-pów

Lex retro non agit. Off-topy byłyby przenoszone do zbiorczego tematu od momentu utworzenia go jako bytu prawnego. Na wielu forach są takie tematy, do gadania o wszystkim, na tym forum też taki był, ale quasi, bo ukierunkowany na lans i wazelinę (mówię o "Absolute Beginners Cośtam").

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Dzik napisał:

na tym forum też taki był, ale quasi, bo ukierunkowany na lans i wazelinę (mówię o "Absolute Beginners Cośtam").

Nie udało się błysnąć , co ? Za dużo pozytywnych emocji w wątku , cieszenia się z czyiś kolejnych odkryć , tak to musiało boleć .A tak z ciekawości , kiedy ostatnio zmieniłeś coś w systemie/ No , taki krok do przodu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, tomek4446 napisał:

Nie udało się błysnąć , co ? Za dużo pozytywnych emocji w wątku , cieszenia się z czyiś kolejnych odkryć , tak to musiało boleć .A tak z ciekawości , kiedy ostatnio zmieniłeś coś w systemie/ No , taki krok do przodu.

Kiedy zmieniłem? Chyba jeszcze przed pandemią. Zabawa w audio nie polega dla mnie na ciągłym wymienianiu czegoś, tylko na planowaniu i osiąganiu założonych celów, kiedy mam na to środki. Oczywiście nie potępiam nikogo za inne podejście, czyli zabawę w kupowanie i sprawdzanie co rusz czegoś nowego. Jeśli kogoś stać, to czemu nie?

Do rzeczonego tematu nic bym nie miał i nie napisałbym w nim jednego posta, gdyby jego tytuł brzmiał "Moje nowe odkrycia" czy coś w ten deseń i gdyby był w odpowiednim dziale. Zamiast tego był na samej górze, gdzie ludzie proszą o rady, a nazwa sugerowała, że chodzi o złożenie zestawu dla początkującego audio-fana. Chyba potrafisz przyznać, że miał z tym niewiele wspólnego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Dzik napisał:

Chyba potrafisz przyznać, że miał z tym niewiele wspólnego?

Nie przyznam. Założyła ten wątek osoba zaczynająca przygodę z audio od "0" i w ciągu krótkiego czasu zdobyła większą wiedzę , niż większość osób tu piszących. Wiedzę praktyczną opartą nie na domniemaniach, tylko na odsłuchach we własnej chałupie. Już samo pokazanie początkującym tej drogi i udowodnienie , że można w ten sposób zdobywać doświadczenie wpisuje się w tytuł wątku. @Dzik zapytałem kiedy Ty coś zmieniłeś nie bez kozery , mnie np. już się nie chce wypożyczać , pakować , odsyłać ,a nawet szczerze mówiąc odsłuchiwać. Dlatego z przyjemnością śledziłem poczynania koleżanki. Zaangażowała w nie swój czas i pieniądze , potrafiła wyjść po za ramy forumowych stereotypów , że to gra tak , a to tak. Dała większy przykład początkującym niż my pisząc , że do tego wzmacniacza to takie kolumny bo on jasny , a w ogóle to idź sobie sam posłuchaj.  

Dlatego właśnie inaczej postrzegałem wątek " Absolute Beginners stereo w strefie dziennej 32 m2 " , może też z tego względu  ,iż moje poszukiwania dobiegły końca i brakuje mi tych emocji jakie towarzyszyły @Asia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tomek4446 napisał:

w ciągu krótkiego czasu zdobyła większą wiedzę , niż większość osób tu piszących. (...) Dała większy przykład początkującym niż my pisząc

Całkowicie, a nawet absolutnie początkująco się z tym nie zgadzam. Nie zamierzam jednak ciągnąć wątku, który zaraz zmieni się w awanturę. To, co napisałem wyżej to była spontaniczna ironia i nic więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...