Skocz do zawartości

ACHTUNG PUTIN


Recommended Posts

Właśnie wyczytałem że Kasparow wydał książkę "winter is coming" w której w 2014 roku pisał dlaczego należy putina powstrzymać i dlaczego działania polityków z innych krajów sa po prostu błędne.

 

Można drwić z Kaczyńskich ale przypomnę że już w 2008 :

 

 

Drugi w 2010 napisał list o polityce putina (z czym sie wiąże) 

Bardzo ciekawe były rekacje Sikorskiego czy Nowaka

To są fakty 

5 minut temu, misiek x napisał:

Interia

A skurwiel deklarował że absolutnie nie będzie sie angażował 

Są zaprzeczenia co do tych 70 samolotów które Ukraina miała dostać... ?

Zgłupieć juz można

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co wklejasz po raz drugi to przemówienie? Jak zakładasz temat o wojnie na Ukrainie, to daruj sobie kryptoreklamowanie PiSu, bo nie jest to w najlepszym guście. Pomijając fakt, że wszystko to, co robił PiS przez ostatnie lata było na rękę Putinowi.

Edytowano przez Dzik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dzik

Odpowiem ci ten jeden i  ostatni raz. Bo niestety posty ignorowanych użytkowników pokazują się na boku głównej strony.

Pierwotnie chciałem napisać że wklejam bo uwielbiam jak leci ci piana z pyska 🤣🤪

Ale to nie jest cała prawda 

Po pierwsze - to jest temat o wojnie na Ukrainie i putinie. Tym samym jest to powiazane.

Po drugie :

Staram sie uświadomić że były osoby które zdawały sobie sprawę z zapędów tego łysolca. I ostrzegały już dawno o tym. Ty nazywasz to kryptoreklamą pisu. To bardzo głupie określenie. To jest przytoczenie tylko faktów a to że tobie dana postać nie pasuje, nie oznacza że ta postać nie istniała i nie wypowiedziała danych słów. To że nie zgadzasz się z działaniami na przestrzeni kilku ostatnich lat nie oznacza że danej osoby nei można cytować, przytaczać jej wypowiedzi. 

Widzisz, ja nie mam problemu z tym że przytoczę wypowiedź Sikorskiego o tym że Kaczyński był na jakiś prochach ( na wieść o liście o zagrożeniu putinowską polityką) by zaraz potem pochwalić go za wypowiedź na dotycząca kopa w jaja (poszukaj)

To jest ostatnia moja odpowiedź na twój post. 

 

Myślę że premie są dość interesujące ;)

https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/news-mer-czernihowa-wyznaczyl-nagrode-za-zabicie-rosyjskich-zolni,nId,5863039

 

1430428423_Screenshot(30).thumb.png.6925fa708696244e785673270a0bd500.png

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Fafniak napisał:

Widzisz, ja nie mam problemu z tym że przytoczę wypowiedź Sikorskiego o tym że Kaczyński był na jakiś prochach ( na wieść o liście o zagrożeniu putinowską polityką) by zaraz potem pochwalić go za wypowiedź na dotycząca kopa w jaja (poszukaj)

Tak, jesteś zawsze bardzo obiektywny i NIGDY nie opowiadasz się po żadnej ze stron, NIGDY. Tak bardzo nie lubisz szufladkowania. Fafniak vel "anty-podział". To właśnie w trosce o dobro wspólne domagałeś się zamknięcia tematu o krytyce poczynań PiSu, a twoja "obiektywna" narracja jest zawsze utrzymana w tonie "hej, bądźmy racjonalni, ten PiS wcale nie jest taki zły". Gadaj zdrów. Teraz wklejasz po raz drugi przemówienie Kaczyńskiego, które dopiero co wkleiłeś kilka stron wcześniej. Oczywiście po to, żeby znów w trosce o dobro wspólne o czymś przypomnieć.

8 minut temu, Fafniak napisał:

Bo niestety posty ignorowanych użytkowników pokazują się na boku głównej strony.

Pierwotnie chciałem napisać że wklejam bo uwielbiam jak leci ci piana z pyska

Komu poleciała, temu poleciała. Widać trafiłem w punkt, skoro aż przestałeś udawać, że nie widzisz moich wypowiedzi. Udawaj se dalej, ale daruj sobie to politykierstwo w temacie o wojnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu trochę o tym co czytałem -tym razem nie będzie chyba piany na pysku ;)

https://www.onet.pl/informacje/smoglabpl/przewidzial-wojne-teraz-mowi-jak-zatrzymac-putina/wx5z41b,30bc1058

I jeszcze raz polecam przeczytanie tego :

https://www.krzysztofwojczal.pl/geopolityka/europa-wschodnia/rosja-europa-wschodnia/do-2022-roku-rosja-wywola-wojne-w-europie-lub-na-bliskim-wschodzie/?fbclid=IwAR2AichWbyyYMuXQ_aZn3e0hxGt_2uBWspB461fjUn8_KhxeR_dHuVz6Crg

Uświadamia jak wielki mamy problem energetyczny (i nie tylko)

Ludzie mają pomysły :)

274801992_693636015405907_7336699814355629623_n.thumb.jpg.636098c5a7f7bf988c6fde6b46683c71.jpg

 

(ale to chyba jest jawelin a nie stinger?) 

 

:)

właśnie dotarł do mnie mail od "siepomaga.pl"

Zebrano ponad 26mln zł na pomoc

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to nie jest tak że mają zbierać relacje ludzi/zeznania dotyczące tego czego doświadczyli na Ukrainie. Tak aby mieć świadków w przyszłych procesach.

Coś mi się kojarzy że były takie grupy u Amerykanów w 44/45

Ale może coś pomyliłem

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzejma prośba o bojkot rosyjskich i białoruskich towarów. Można je rozpoznać po kodach kreskowych..

Rosyjskie towary mają kody zaczynające się od cyfr: 460, 461, 462, 463, 464, 465, 466, 467, 468, 469.
Te wyprodukowane na Białorusi zaczynają się od cyfr 481.

Do listy firm bojkotowanych trzeba też dołączyć koncern turystyczny TUI. Należy do oligarchów Mordaszowów,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rezygnacji czwórki pracowników, biuro Schroedera w Berlinie pozostało bez personelu. „To, czy Schroeder pozyska nowych pracowników, powinno zależeć od kanclerza Olafa Scholza. W Berlinie spekuluje się, że biuro byłego kanclerza może zostać teraz zlikwidowane” - pisze RND.

 

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/po-wielu-latach-odeszło-całe-biuro-nie-chcą-pracować-z-przyjacielem-putina/ar-AAUtqeW?ocid=msedgntp

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat za późno. Lecz, jak mówią, lepiej (zmądrzeć) późno niż wcale:

Spółka Nord Stream 2 ogłosiła upadłość.

Spółka Nord Stream 2 AG, która miała być operatorem gazociągu Nord Stream 2 łączącego Rosję z Niemcami, ogłosiła upadłość. Decyzja spółki związana jest z sankcjami, które na nią nałożyła administracja Joe Bidena po inwazji rosyjskiej na Ukrainę.

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/wojna-rosja-ukraina-spolka-nord-stream-2-oglosila-upadlosc-po-sankcjach/4nqt8lq,79cfc278

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale trzeba pamiętać co jest efektem tego "późno"

ups ?????

https://www.wprost.pl/wojna-na-ukrainie/10641169/mieli-zabic-prezydenta-ukrainy-ukrainskie-wladze-potwierdzaja-specjalna-jednostka-kadyrowa-zlikwidowana.html

 

a to ups... to ten fragment :

Informacje o planach oddziału mieli przekazać przedstawiciele rosyjskich służb specjalnych, którzy nie zgadzają się z działaniami reżimu na Kremlu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Fafniak napisał:

Informacje o planach oddziału mieli przekazać przedstawiciele rosyjskich służb specjalnych, którzy nie zgadzają się z działaniami reżimu na Kremlu.

Nie wiem czy to prawda . Chciałbym by tak było. Słuchając relacji z działań rosyjskich boję się , że są już na czerwonej linii. tą czerwoną linią jest ludobójstwo , coraz częstsze atakowanie obiektyw cywilnych. Jak to tak dalej pójdzie , to wierchuszka nie będzie miała już nic do stracenia. Mam nadzieje , że ktoś się wreszcie opamięta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to prawda - a nie jedynie element wojny (dez)informacyjnej mającej na celu ogłupić Putlera - to świetnie.

Czytam między wierszami obserwując to co się dzieje, że Ukraina musi dostawać nieprawdopodobnie wręcz duże wsparcie od nieujawnionych sił, że tak dość gładko pokonuje tak duże problemy. Tak trzymać.

Mam jedynie nadzieje, że wolna „nowa” Ukraina nie spieprzy relacji ukrainsko-polskich i przeprosi za Wołyń. Bo do tej pory słabo to wyglądało a po 2014 mieli kilka okazji. Obok tamtych wydarzeń nie da się przejść obojętnie. Ani tym bardziej zapomnieć. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...