Skocz do zawartości

ACHTUNG PUTIN


Recommended Posts

2 minuty temu, Dzik napisał:

Nadużyciem jest jednak twierdzenie, że żołnież w ogóle nie myśli, jakby był nieświadomy, do kogo strzela.

Dzik nie o tym piszę. Byłem w WOP-ie na granicy morskiej. Była komuna, której delikatnie mówiąc nie trawiłem. I jak myślisz , jak by podpłynął okręt amerykański to bym go przywitał z otwartymi ramionami i natychmiast wywiesił białą flagę ? Zapewniam , że zostałby ostrzelany , mimo moich poglądów i tak dalej. Tak działa wojsko , jest rozkaz obrony i ten rozkaz się wykonuje. Analiza jest na szczeblach dowódczych , czy to już nasz , czy nie. 

Dzik , spróbuj jakiegokolwiek cywila zmusić do wyjścia z bezpiecznego schronienia i wyjścia wprost na ogień karabinowy. Na logikę to się nie trzyma kupy , a tak się dzieje na polu walki. Mimo , że masz rację , instynkt przetrwania jest najsilniejszym z instynktów.  Dlaczego ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, tomek4446 napisał:

Zapewniam , że zostałby ostrzelany , mimo moich poglądów i tak dalej. Tak działa wojsko , jest rozkaz obrony i ten rozkaz się wykonuje.

Ja tego absolutnie nie neguję. Neguję to, że morale nie ma znaczenia, bo wojsko i tak nie myśli.

13 minut temu, tomek4446 napisał:

Dzik , spróbuj jakiegokolwiek cywila zmusić do wyjścia z bezpiecznego schronienia i wyjścia wprost na ogień karabinowy. Na logikę to się nie trzyma kupy , a tak się dzieje na polu walki.

Instynkt przetrwania nie jest jedynym motywatorem naszego działania w sytuacji zagrożenia. Nawet zwierzęta są gotowe walczyć na śmierć i życie w obronie młodych, swojego terytorium czy członka stada. Dlatego właśnie morale jest ważne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzy mi się by cały hakerski świat dostał carte blanche . Popieram grupę Anonymous , po prostu " Wyłączmy Rosję " , wyłączmy propagandę , komunikację wojskową , banki.

3 minuty temu, Dzik napisał:

Nawet zwierzęta są gotowe walczyć na śmierć i życie w obronie młodych, swojego terytorium czy członka stada.

Zgoda , ale po za obrońcami wychodzą z okopów też żołnierze agresora .

I kolejne marzenie. Jak by przykładem Kazachstanu poszły kolejne byłe republiki ZSRR , putin miałby spory problem. Cała siła negocjacyjna zachodu powinna pójść w tym kierunku , by wszelką gospodarczą pomocą zapewnić sobie przychylność Kazachstanu i Mongolii .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by nie pisać o morale, czy innych zmiennych, z tego co do tej pory widzę, to te ponad 100tys. żołnierzy rosyjskich dysponujących rzekomo jedną z najbardziej nowoczesnych technologii na tle innych armii świata (o wywiadzie nie wspominając), radzi sobie na dość łatwym terenie (np. w porównaniu z górzystym Afganistanem) nad wyraz słabiutko. I to atakując z trzech stron na raz.

Czyżby Pucio miał jakieś inne cele i nie chce za szybko kończyć? Może jest to wciąż tylko element brutalnej gry. Jeżeli nie, to albo armia ukraińska to najwyższej próby specjaliści, albo rosyjska to niedojdy. Albo jedno i drugie.

Przebieg tej wojny daleki od np. „Wojny Sześciodniowej” gdzie rozkład sił był jednak bardziej wyrównany a co za tym idzie wynik mniej niż teraz oczywisty. Przynajmniej patrząc na liczby. 

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyżej spieraliśmy się, czy mit rosyjskiej armii runął, czy nie runął. Myślę, że na pewno runął mit pewnej ograniczonej przewidywalności Putina, czyli że kiedy naciąga strunę, to jest to prawie na pewno tylko gra nerwów i pozorów. Nikt nie powinien mieć już złudzeń co do obliczalności tego człowieka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, sonique napisał:

Co by nie pisać o morale, czy innych zmiennych, z tego co do tej pory widzę, to te ponad 100tys. żołnierzy rosyjskich dysponujących rzekomo jedną z najbardziej nowoczesnych technologii na tle innych armii świata (o wywiadzie nie wspominając), radzi sobie na dość łatwym terenie (np. w porównaniu z górzystym Afganistanem) nad wyraz słabiutko. I to atakując z trzech stron na raz.

Nie przesądzałbym sprawy. Wszystko zależy od założeń ataku. Z tego co widzę , ktoś jednak po stronie rosyjskiej jest ostrożny. Przy potencjale rakietowym i artyleryjskim Rosji / 3,3 tys. i 14 tys. wyrzutni/ nie wspomnę o lotnictwie, wojska lądowe mogły by wkroczyć na spaloną ziemię. Ktoś jednak nad tym wg. mnie panuje , czegoś się wierchuszka boi. Myślę , że mniej opinii zachodu , bardziej reakcji społeczeństwa. Taka sytuacja jak dzisiaj w Rosji jest niezwykle korzystna dla przewrotu. Liczę na to. Obojętnie kto by się dogadał z wojskowymi , przy obecnych nastrojach społecznych zostałby bohaterem narodu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tomek4446 napisał:

Taka sytuacja jak dzisiaj w Rosji jest niezwykle korzystna dla przewrotu. Liczę na to. Obojętnie kto by się dogadał z wojskowymi , przy obecnych nastrojach społecznych zostałby bohaterem narodu. 

Też o tym pomyślałem. Myślę, że jeżeli dojdzie do przewrotu, to nadejdzie on z samej frakcji Putina, która znając ludzką naturę monolitem nie jest. Pucio jest frontmanem, twarzą tego przedsięwzięcia, biorącym na siebie odpowiedzialność za skutki. To może być jego koniec i tak. Może ten koniec zaczął się wcześniej. Dlatego uderzył. Bo nie ma już nic do stracenia. Jestem pewien, że jest wielu ludzi ze ścisłego kierownictwa szczerze zmęczonych polityką Rosji w ostatnich latach.

Piotr I zaczął Rosję zbliżać do Zachodu, nawet poprzez zakazywanie noszenia brody. Mam wrażenie, że za Putina Rosja brodami coraz bardziej obrasta. Mam nadzieję, że nie wszystkim możnym Rosjanom jest z tym po drodze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, misiek x napisał:

Tylko ze 99% tych rosyjskich zołnierzy którzy zaatakowali Ukraine to nie zawodowe wojsko tylko żołnierze z przymusowego poboru, oni nie decydowali sie na ta słuzbę , zostali wcieleni z poboru.

dokładnie

Dzieciak w wieku mojego syna, pojmany przez ukraińców .... "żołnierz" 

34 minuty temu, sonique napisał:

Myślę, że jeżeli dojdzie do przewrotu, to nadejdzie on z samej frakcji Putina, która znając ludzką naturę monolitem nie jest. Pucio jest frontmanem, twarzą tego przedsięwzięcia, biorącym na siebie odpowiedzialność za skutki. To może być jego koniec i tak.

To niestety jest jedyne wyjście. Będzie miał udar albo atak serca. Oby jak najszybciej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękować za atak Rosji na Ukrainę można też Demokratom. Jakże bardzo brakuje teraz republikańskiej brawury i stanowczości!

Często myślę jakie to szczęście, że w odpowiednim momencie mieliśmy Reagan’a. Gdyby wtedy rządził Szybki Bill aka „Rozporek”, Ola Bama, czy obecny Bye Then to Polski mogłoby dzisiaj nie być. 

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sonique byłem w ZSRR / Rosji w 85r i w 2013 r. To dwa różne światy. tego z 85r. bym się bał tego 28 lat później, już dużo mniej. Mój pierwszy wyjazd /Moskwa , Wilno, Kijów , Petersburg / to nędza , smród środka dezynfekującego dosłownie wszędzie i przemili ludzie.  Choć w Wilnie nas nie kochali , miałem spory konflikt / na drugi dzień po zadymie milicja w hotelu na stałe/ , na polski język reakcje były różne. Ale nie generalizuję , ten incydent to był naprawdę wyjątek od reguły. A teraz rok 2013 / Moskwa , Iwanowo / , ceny z kosmosu jak dla przeciętnego Polaka , wszędzie blichtr i rozmach. Niesamowita ilość budów , dźwigi dosłownie wszędzie. Infrastruktura drogowa nie do poznania . Byłem w domach dwóch koleżanek mieszkających w Iwanowie. Słyszałem dumę w głosie , taką jaką sam miałem po 89 r. Rosja się zmieniała i to w gigantycznym tempie . Szkoda mi też Rosjan , mogą stracić to na co tak długo pracowali. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, tomek4446 napisał:

Rosja się zmieniała i to w gigantycznym tempie . Szkoda mi też Rosjan , mogą stracić to na co tak długo pracowali. 

Czy aby na pewno? Wg mnie Rosja jest państwem kontrastu – czyt. w którym bieda kontrastuje z bogactwem; jest dużo białego i czarnego, ale niewiele szarości.

Oceniać Rosję na podstawie wizyty w Moskwie, to jak oceniać Polskę na podstawie wizyty w Warszawie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dzik ja pisałem o miejscach w których byłem. Jasne , że nie wszędzie stoją drapacze chmur, a ludzie jeżdżą Hamerami. Z Moskwy do Iwanowa jechałem samochodem / 300 km. / po drodze się zatrzymywaliśmy w mniejszych miejscowościach i wsiach. Uwierz mi , że nie przypominało mi to obrazu z pierwszego pobytu / byłem prywatnie samochodem/ ,W Polsce też mogę Ci pokazać " trzeci świat ". Bez problemu i to dwie ulice od miejsca w którym mieszkam :) A'propos był tam kręcony odcinek Klosa. Te drewniaki nadal stoją , ludzie tam mieszkają , nie ma kanalizacji i latem śmierdzi jak cholera. Koleżanka wróciła ze Stanów , syn mieszka na Manhattanie w NY . Smród latem od śmieci wystawianych na ulice potworny i szczury wielkości kotów , do Central Parku wieczorem nie wejdziesz bo Cię zjedzą. Tak zapamiętała wizytę. ;) 

Nigdzie nie jest idealnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, tomek4446 napisał:

Z Moskwy do Iwanowa jechałem samochodem / 300 km. / po drodze się zatrzymywaliśmy w mniejszych miejscowościach i wsiach. Uwierz mi , że nie przypominało mi to obrazu z pierwszego pobytu / byłem prywatnie samochodem/

Rozumiem. Byłem prawie w całej Europie z wizytą albo przejazdem. Byłem w Afryce. Przestrzegam jednak przed wyciąganiem generalnych wniosków na podstawie wizyt w dużych miastach. Tylko tyle.

Edytowano przez Dzik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze refleksje odważnych niepokornych?

Deputowany Partii Komunistycznej w rosyjskiej Dumie, Michaił Matwiejew, w sobotę napisał na Twitterze: "Uważam, że wojna powinna zostać natychmiast przerwana". — "Głosując za uznaniem [tzw. republik ługańskiej i donieckiej], głosowałem za pokojem, a nie za wojną. Za tym, żeby Rosja stała się tarczą, żeby Donbas nie był bombardowany, a nie za tym, żeby bombardowany był Kijów".

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/putin-oczekiwal-w-ukrainie-powtorki-z-afganistanu-z-2021-r-ale-dostal-afganistan-z/7vt0dfx,79cfc278

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sonique natychmiast ! Powtarzam , natychmiast wszystkimi kanałami legalnymi i nielegalnymi powinny być nawiązywane kontakty z parlamentarzystami rosyjskimi , oligarchami , wojskowymi . Opozycja powinna tak jak to się działo u nas, dostawać kasę na działalność / Św. pamięci Maciek Kuroń mi opowiadał jak nosił plecaki z kasą /. Jest szansa obalić gościa.

A tak jeszcze ,  śledzę media, ale może coś mi umknęło. Gdzie jest nasz mistrz od zabezpieczeń skrzynek mailowych Błaszczak , razem z wybitnym specjalistą od bezpieczeństwa Kaczyńskim ? Chciałbym wiedzieć jak jesteśmy przygotowani na ewentualny atak . Cały czas słyszę o kilku tysiącach amerykanów i pięciu helikopterach które przyleciały. Jak mieliśmy nieuzbrojonych uchodźców na dranicy to Błaszczak błyszczał codziennie , gdzie jest teraz ?  Bo na razie widzę spanikowanego Morawieckiego jeżdżącego gdzie się da i mówiącego, co inni mają zrobić. Co My wysyłamy do Ukrainy ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

kilka osób wywołało mnie do tablicy, więc jestem. Polityka była, jest i będzie kontrowersyjna, w świetle tego, na jakim forum jesteśmy, nie bardziej niż kable. Zważywszy na powagę tematu nie zamierzam zamykać wątku, tym bardziej że nie widzę tu pola do jakiegokolwiek sporu... przynajmniej na płaszczyźnie merytorycznej.  

- Z kim graniczy Rosja?
- Z kim chce.

Wolałabym, żeby nadal słowa te funkcjonowały jako ponury żart.

Pozdrawiam,
Ola

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest info że hakerzy Anonymous zhakowali rosyjską telewizję państwową. Teraz pokazuje wydarzenia na Ukrainie! Jeśli to prawda, to chyba najmocniejszy do tej pory cios w propagandę. W sumie aż ciężko uwierzyć że mogło dojść do takiej sytuacji i mocno niedowierzam, ale takie coś pojawiło się w sieci.

https://geekweek.interia.pl/internet/news-zhakowali-rosyjska-telewizje-panstwowa-teraz-pokazuje-wydarz,nId,5857454

000EN873W3O81JMH-C122.jpg

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, misiek x napisał:

Bunt w rosyjskiej jednostce wojskowej w Biełgorodzie, zołnierze podobno odmówili wyjazdu na teren atakowanego kraju (Ukrainy). Tak podaja Ukraińskie media. Jeżeli to prawda to jednak można, wbrew wczorajszym wpisom na tym forum. MORALE młodych chłopaków z poboru inne niż ludzi którzy bronią swojej rodziny i ojczyzny.

Jeśli rzeczywiście odmówili udziału w ataku na Ukrainę, to dla mnie ich morale jest wspaniałe. Czapki z głów.

Moja żona na spółkę z siostrą ma mieszkanie po swojej mamie. Wczoraj okazało się, że remont tego mieszkania się przeciągnie, bo ukraińska część ekipy wróciła do siebie, żeby walczyć. To nie jest propaganda, oni naprawdę tacy są. Niesamowici ludzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...