Skocz do zawartości

Wiim mini - nowy streamer na rynku, który mocno namieszał.


mateolo2

Recommended Posts

6 godzin temu, Felix1 napisał:

No patrz, a taki Linn wszędzie pcha zasilacze impulsowe.

Ciekawe kto ma rację - Ty, czy inżynierowi i klienci Linna?

No patrz, gdybys trochę poszperał, to wiedziałbyś, że są dostępne dedykowane zasilacze liniowe, które wspinasz zamiast tych impulsowych.

6 godzin temu, Felix1 napisał:

Kto tu jest Januszem? Ten, co dla zabawy lub z konieczności testuje ten krążek czy ten, który nie znając go wyśmiewa

Spieszę z odpowiedzią, ten pierwszy.

Później mamy takie odpowiedzi, jak twoja: „dla zabawy”…

Oczyyyyywiścieeeee 😂😂😂

6 godzin temu, Felix1 napisał:

Czym się różni "pełnoprawny streamer"

 Bardzo wieloma rzeczami od obsługi, możliwości, po jakość dźwięku.

Baw się dalej krążkami ….

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, T Z6 napisał:

Dlugo sie tez ciagnal watek smsl q5.Czasem jak sie pojawia cos ciekawego to dyskusje trwaja dlugo.

Zamowilem jeszcze jednego wiima wlasnie do smsla bo z nim sprawuje sie dla mnie wysmienicie.Z Magnatem jakos tak srednio.Zalezy od jakosci pliku.Z Smslem praktycznie wszystko brzmi bardzo dobrze Probowalem podpiac do Yamahy RN 803 ale nie bardzo.Przesadnie rozjasniony dzwiek.

To mnie pocieszyłeś bo właśnie kupiłem z myślą o podpięcie do smsl q5. Czasu brak na testy bo to system na tarasie i nie było jeszcze okazji pograć. W moim głównym zestawie gra gorzej niż Chromecast Audio ale przez swoją funkcjonalność i przeznaczenie w moim przypadku zostaje. Impreza na tarasie, muzyka raczej w tle - znajomi przychodzą, każdy podpina się bez problemu (Android, iOS - Wi-Fi, Bluetooth) i można grillować :) A patrząc na zaangażowanie producenta i liczne poprawki które są w planach będzie tylko lepiej. Więc zostałem pełnoprawnym Januszem...    

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Mar Ka napisał:

Na chwilę obecną, dominujący dół pasma,scena raczej płasko z lekko cofniętą średnicą i wokalami w porównaniu do Digione Sig.

Brakuje emocji i ciarek,wiecie o co chodzi😊

Dominuje dół pasma? Względem Digione Sign? A jaki masz DAC bo tu jednak chyba obstawiam znaczącą różnice pomiedzy sposobem wejscia sygnały w DAC.

Mam i ja już swój krążek hokejowy. Wkrótce test :)

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Dominuje dół pasma? Względem Digione Sign? A jaki masz DAC bo tu jednak chyba obstawiam znaczącą różnice pomiedzy sposobem wejscia sygnały w DAC.

Mam i ja już swój krążek hokejowy. Wkrótce test :)

Piotr

 

Dołu nie ma za dużo jak dla mnie. I nie chodzi mi to o to, że powinien być sejsmiczny tylko o jego jakość, kontrolę. Też czekam na opinię, zwłaszcza w perspektywie DigiOne. 

 

8 godzin temu, Rodion napisał:

Jaki streamer podpiąlbys w miejsce wiima  na czas krytycznych odsluchów? 

Nie rozumiem pytania tzn tych "krytycznych odsłuchów". 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Wito76 napisał:

Dołu nie ma za dużo jak dla mnie. I nie chodzi mi to o to, że powinien być sejsmiczny tylko o jego jakość, kontrolę. Też czekam na opinię, zwłaszcza w perspektywie DigiOne. 

 

Nie rozumiem pytania tzn tych "krytycznych odsłuchów". 

no co podeniesz w miejsce wiima chwilę po tym jak schowasz go do szuflady kiedy wpadną znajomi i będziecie chcieli poczuć atmosferę Chicago czy też Bieszczad słuchając jakiegoś barda live😉 w skrocie- odsłuch krytyczny😉

i pisze to bez żadnej ironii, wiem o co chodzi, doceniam, po prostu jestem ciekawy co zagra z taką różnicą w torze streamer-dac- reszta Twojego systemu i przy okazji żeby nie śmiecic- jak z integracja np. z Tidalem- sterowanie, apka, playlisty itp.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Dominuje dół pasma? Względem Digione Sign? A jaki masz DAC bo tu jednak chyba obstawiam znaczącą różnice pomiedzy sposobem wejscia sygnały w DAC.

Mam i ja już swój krążek hokejowy. Wkrótce test :)

Piotr

 

Mój DAC to ten wbudowany w Cxa80.

Bardzo konkretnie i zgodnie z moim odbiorem opisał to Wito76.Brakło mi czasu i słów żeby pyknąć taki elaborat,ale przychylam się do całości.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Felix1 napisał:

Tyle że akurat WiiM ma całkiem fajną aplikację i na obsługę narzekać nie można, a jakość dźwięku... To już zależy od tego, czy ktoś uważa że bity się zmieniają mimo tego, że urządzenie jest "bitperfect" :)

Oczywiście, że nie ma takiej możliwości. Jeśli ktoś twierdzi, że słyszy kabel cyfrowy albo transport, który nie ma DSP, to jest to niepodważalny przykład działania sugestii. Cyfrowe dane może zmodyfikować tylko urządzenie, które potrafi je odkodować i przekodować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rodion napisał:

no co podeniesz w miejsce wiima chwilę po tym jak schowasz go do szuflady kiedy wpadną znajomi i będziecie chcieli poczuć atmosferę Chicago czy też Bieszczad słuchając jakiegoś barda live😉 w skrocie- odsłuch krytyczny😉

i pisze to bez żadnej ironii, wiem o co chodzi, doceniam, po prostu jestem ciekawy co zagra z taką różnicą w torze streamer-dac- reszta Twojego systemu i przy okazji żeby nie śmiecic- jak z integracja np. z Tidalem- sterowanie, apka, playlisty itp.

Pisałem już 2 strony wcześniej, moje porównania dotyczą DigiOne i jak napisałem bez cienia przesady czy koloryzacji różnica jest półki w każdym aspekcie. Oczywiście Tidal Connect mi działa, korzystam z natywnego Tidala podobnie jak w wiim. Teraz jeszcze jestem w domu i przełączam sobie źródła i no doubts. Jedno brzmienie jest dociążone, wypełnione, słychać jak ktoś klaszcze w trzecim rzędzie, są emocje - a drugie urządzenie po prostu gra, nie to że źle, ale już widać że idzie na skróty, nie ma tej aury zawieszonej w powietrzu gdy wchodzisz do pokoju, tej separacji instrumentów. Blachy we wstępie Child in Time - Deep Purple nie dźwięczą tak live. Tak jak napisałem przedwczoraj taka dobra empetrójka lub bardzo dobra mini wieża robi się z całego toru. Daje to oczywiście do myślenia, jak dużo potrafi zmienić jeden element. Wydasz dla przykładu sporo kasy na wzmacniacz, kolumny i napędza to wszystko nasz krążek hokejowy bo bit perfect przecież i niestety ale nie będzie nirvany. No jest ten lekki kocyk, który ja przynajmniej słyszę. Niemniej jednak lubię to urządzenie, zaskakuje że za januszową cenę można tak dużo w sensie funkcjonalności otrzymać. Lubię sobie czasem posłuchać jakieś audycje o tematyce audio na YouTube i jakość bluetooth schodzi mi tu na drugi plan, po prostu liczy się wygoda. 

P. S. Wszystkie odsłuchy tylko i wyłącznie po optyku. Nie podłączałem jeszcze RCA-Jack. Z ciekawości zrobię to, ale nie chce mi się wierzyć, że tani popularny przetwornik PCM 5121 który tam siedzi będzie w stanie rywalizować z zewnętrznym DAC. 

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Wito76 napisał:

Pisałem już 2 strony wcześniej, moje porównania dotyczą DigiOne i jak napisałem bez cienia przesady czy koloryzacji różnica jest półki w każdym aspekcie. Oczywiście Tidal Connect mi działa, korzystam z natywnego Tidala podobnie jak w wiim. Teraz jeszcze jestem w domu i przełączam sobie źródła i no doubts. Jedno brzmienie jest dociążone, wypełnione, słychać jak ktoś klaszcze w trzecim rzędzie, są emocje - a drugie urządzenie po prostu gra, nie to że źle, ale już widać że idzie na skróty, nie ma tej aury zawieszonej w powietrzu gdy wchodzisz do pokoju, tej separacji instrumentów. Blachy we wstępie Child in Time - Deep Purple nie dźwięczą tak live. Tak jak napisałem przedwczoraj taka dobra empetrójka lub bardzo dobra mini wieża robi się z całego toru. Daje to oczywiście do myślenia, jak dużo potrafi zmienić jeden element. Wydasz dla przykładu sporo kasy na wzmacniacz, kolumny i napędza to wszystko nasz krążek hokejowy bo bit perfect przecież i niestety ale nie będzie nirvany. No jest ten lekki kocyk, który ja przynajmniej słyszę. Niemniej jednak lubię to urządzenie, zaskakuje że za januszową cenę można tak dużo w sensie funkcjonalności otrzymać. Lubię sobie czasem posłuchać jakieś audycje o tematyce audio na YouTube i jakość bluetooth schodzi mi tu na drugi plan, po prostu liczy się wygoda. 

P. S. Wszystkie odsłuchy tylko i wyłącznie po optyku. Nie podłączałem jeszcze RCA-Jack. Z ciekawości zrobię to, ale nie chce mi się wierzyć, że tani popularny przetwornik PCM 5121 który tam siedzi będzie w stanie rywalizować z zewnętrznym DAC. 

ok, wybacz, przegapiłem to digione w poście, dziękuję za wyczerpująca odpowiedź🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Józef Herczek napisał:

To mnie pocieszyłeś bo właśnie kupiłem z myślą o podpięcie do smsl q5. Czasu brak na testy bo to system na tarasie i nie było jeszcze okazji pograć. W moim głównym zestawie gra gorzej niż Chromecast Audio ale przez swoją funkcjonalność i przeznaczenie w moim przypadku zostaje. Impreza na tarasie, muzyka raczej w tle - znajomi przychodzą, każdy podpina się bez problemu (Android, iOS - Wi-Fi, Bluetooth) i można grillować :) A patrząc na zaangażowanie producenta i liczne poprawki które są w planach będzie tylko lepiej. Więc zostałem pełnoprawnym Januszem...    

U mnie tak jest ze Smsl z Winn brzmi najlepiej.Ale niekoniecznie twoj gust bedzie akurat taki sam.Posluchasz to bedziesz wiedzial.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Józef Herczek napisał:

Wiem, wiem. Na szczęście w smsl eq działa znacznie lepiej niż w krążku więc zawsze można dźwięk nieco skorygować. Aczkolwiek moje JBL Control 29 są dosyć szczegółowe i różnicę pewnie wyłapię w locie.

Dla mnie Wiim działa super jako transport. Regulacje cyfrowe bez upsamplingu to chyba tylko dla zabawy, porównaj z Audirvaną lub Roonem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Felix1 napisał:

Tyle że akurat WiiM ma całkiem fajną aplikację i na obsługę narzekać nie można, a jakość dźwięku... To już zależy od tego, czy ktoś uważa że bity się zmieniają mimo tego, że urządzenie jest "bitperfect" :)

No widzisz, nie o aplikacje mi chodzi, a o możliwości wej/wyj łącznie z LAN. 

A jak twoim zdaniem to tylko bitperfect, to żyj sobie w tym swoi  świecie zer i jedynek.

Nie odpowiadaj już, szkoda naszego czasu.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie pokroju DiBatonio nigdy się nie przyznają że takie urządzenie jak wiim dobrze zagra a wiecie dlaczego? Bo jego samozwancza "audiofilska" duma na to nie pozwala. Znając życie, kupił już krążek i w domowym zaciszu go użytkuje 😄 Ale ciiiii bo jak się koledzy samozwańczy "audiofile" dowiedza, to będzie wstyd 🙂 Trochę żyje na tym świecie i takich hipokrytów już niestety miałem wątpliwą przyjemność spotykać w różnych dziedzinach. Olać, gadać, cieszyć się konwersacja 😊

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie płoszcie użytkownika DiBatonio, bo jestem ciekaw jego odpowiedzi na wyżej zadane pytanie - co takiego jest w cyfrowym sygnale (poza cyframi!), co jego zdaniem gra. Nawyzywał ludzi od Januszów, co to sobie wyobrażają, że tani sprzęt im zagra, to niech teraz tych Januszów łaskawie oświeci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, DiBatonio napisał:

No widzisz, nie o aplikacje mi chodzi, a o możliwości wej/wyj łącznie z LAN. 

A jak twoim zdaniem to tylko bitperfect, to żyj sobie w tym swoi  świecie zer i jedynek.

Nie odpowiadaj już, szkoda naszego czasu.

Czlowieku nie pasuje ci to daj innym zyc.Jestes jak ten Putin.Wiesz lepiej od innych i bedziesz narzucal swoja wole.Zalosne jest twoje zachowanie....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co się dzieje z zerami i jedynkami jak do mojej maliny (usbridge signature) podłączam zasilacz liniowy w miejsce prawilnego impulsowego 3A. (oryginalny zasilacz do Rpi4). 

Nie wiem czemu te zera i jedynki się tak zmieniają pod tym liniowym zasilaczem ale różnica w charakterze dźwięku to przepaść. 

Dodam że nigdy bym nie kupił zasilacza liniowego sam z siebie bo to przecież nie może wpływać na dźwięk. 

Rme Adi też kupiłem z liniowym z zamiarem wystawienia liniowego na 2 dzień na sprzedaż i też został. 

Mimo że sobie powtarzałem że to nie może wpływać na dźwięk to jednak wpływa 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, marcinmarcin napisał:

A co się dzieje z zerami i jedynkami jak do mojej maliny (usbridge signature) podłączam zasilacz liniowy w miejsce prawilnego impulsowego 3A. (oryginalny zasilacz do Rpi4). 

Nie wiem czemu te zera i jedynki się tak zmieniają pod tym liniowym zasilaczem ale różnica w charakterze dźwięku to przepaść. 

Dodam że nigdy bym nie kupił zasilacza liniowego sam z siebie bo to przecież nie może wpływać na dźwięk. 

Rme Adi też kupiłem z liniowym z zamiarem wystawienia liniowego na 2 dzień na sprzedaż i też został. 

Mimo że sobie powtarzałem że to nie może wpływać na dźwięk to jednak wpływa 😁

Oczywiście,że ma wpływ na dźwięk.Sprawdzone na Digione Sig i Usbbridge.W każdym z przypadków była poprawa prezentacji,wybrzmień,narastania dźwięków oraz ich "wygaszania".Nie zrozumie ten kto nigdy nie miał okazji spróbować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, S4Home napisał:

Mam i ja już swój krążek hokejowy. Wkrótce test

Ciekaw jestem bardzo, czy swoimi wpisami wyręczyłem Ciebie, czy podzielisz moje odczucia.

4 minuty temu, Mar Ka napisał:

W każdym z przypadków była poprawa prezentacji,wybrzmień,narastania dźwięków oraz ich "wygaszania".Nie zrozumie ten kto nigdy nie miał okazji spróbować.

I tu jest pies pogrzebany. Jak to na wsi się mawia, krowa która dużo muczy mało mleka daje. Masz zupełną rację.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...