Skocz do zawartości

Wiim mini - nowy streamer na rynku, który mocno namieszał.


mateolo2

Recommended Posts

42 minuty temu, T Z6 napisał:

Dzis mialem jakas aktualizacje wiima.Teraz dopiero zacina 😂.Nie da sie sluchac po optyku.Nie wiem co bylo w tej aktualizacji ale nic dobrego.

Ja dzisiaj słucham pół dnia i powiem szczerze, że przycięło mi chyba raz na pół sekundy. Wcześniej takie przycinki zdarzały się kilka razy na dzień. A chyba nie było aktualizacji bo mnie pan android zawsze pyta czy zaktualizować jeśli oczywiście jest owa aktualizacja 🙃

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byla aktualizacja.Cielo jak cholera ale teraz po jakims czasie grania ustalo.Mam nadzieje ze wkoncu to zniknie na dobre.

20 minut temu, Robert Kalifornia napisał:

Jak to stwierdziłeś że miałeś aktualizacje ?

Pojawila sie informacja w Sklep Play.Ale moze to nic nowego tylko do mnie cos przyszlo z opoznieniem skoro u was nic sie nie pojawilo.

Tak to wyglada po aktualizacjach w smartfonie.

Screenshot_20220327-184339.png

Data sprzed 3 dni.

Screenshot_20220327-184636.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Łowczy napisał:

Dzięki za zwrócenie uwagi. Całkiem zapomniałem o tym wejściu, sprawdziłem tylko tył. Rzeczywiście u mnie też  po "line in" od frontu dużo lepiej niż po optyku. A z tego wyjścia wiima po przełączeniu na tył MR dużo gorzej. Ale teraz uwaga!!!!!. Połączenie wim "line out" do "line front" na MR780 gra zdecydowanie lepiej u mnie niż po USB z laptopa. Doszło to czego mi troszkę brakowało: więcej szczegółów i zauważalnie przybyło powietrza i żywiołu. Porównywałem cały czas na jednym utworze. Jeszcze raz wielkie dzięki. A wiim już był spakowany na specjalne okazje czyli awaryjnie do kotleta.

Ja jestem w lekkim szoku bo analag dany na tył magnata jest słaby a od frontu idzie rewelka.

Znikła też różnica w brzmieniu przy przełączaniu trybu direct on do off (eq na zero w MR). Poprzednio w direct on wskakiwał lekki kocyk.

Muszę przyznać, że jestem lekko rozczarowany MR780. Po pierwsze wychodzi, że dac słabszy niż ten w wiim!!!. To  jeszcze bym  przebolał. Ale jak może być tak, że wejście od fontu ma lepszy tor analogowy niż wejścia z tyłu. To co to jest w końcu?. Amp dla początkującego audiofila czy grajek dla nastolatka z możliwością podłączenia telefonu po kablu lub BT. I muszę jednocześnie przyznać, że w sumie gra teraz fajnie. Prócz tego co napisałem wyżej poprawiła się podstawa basowa i o dziwo scena, której jakość zwalałem na moją akustykę w pokoju.

tylko ten sterczący kabelek na froncie...............dlaczego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.03.2022 o 15:30, Wito76 napisał:

@S4HomePytasz ile kosztuje zasilacz liniowy do Wiim. Yyy... no tyle ile kosztuje zasilacz liniowy.

To było pytanie takie retryczne. Na zasadzie. Czy kupisz zasilacz za 700 zł na przykład do stremera za 200 zl ?

Dnia 26.03.2022 o 15:30, Wito76 napisał:

W jakiejś prostej wersji może być coś takiego. Wydajność 1,2A czyli starczy dla Wiim. 
https://a.aliexpress.com/_vEIaNO

To jest zasilacz liniowy? nie wygląda. Ale to ma bardziej sens w takim razie.

Dnia 26.03.2022 o 22:45, tomek4446 napisał:

@Wito76 , gdzie to urządzenie można nabyć ? I jeszcze pytanie , obsługa tylko z Apple czy też Android ?

Ja na androidzie obsługiwałem.

10 godzin temu, Łowczy napisał:

Muszę przyznać, że jestem lekko rozczarowany MR780. Po pierwsze wychodzi, że dac słabszy niż ten w wiim!!!.

Nie słabszy tylko inny.

Mi osobiście laptop + MR 780 się pdoobało.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.03.2022 o 20:02, marcinmarcin napisał:

Naiwna wiara ze Amir mierzy wszystko co wpływa na odbiór dźwięku. 

Już to kiedyś pisałem i napisze ponownie - zmierz np smak wina albo i kiełbasy 😁

A powiem Ci bezbłędnie które wino i która kiełbasa mi smakują, podobnie z dźwiękiem 😉

Z pomiarem zapachu to trochę nietrafione porównanie. Czujniki jakości powietrza, czujnik czadu, czujnik co2, alkomaty, czujniki innych gazów... To nic innego jak czujniki "zapachu" ograniczone tylko do wąskiej kombinacji związków chemicznych.

Nauka o przetwarzaniu sygnałów bardzo dobrze opisuje szereg zjawisk i zależności w przesyłaniu/przetwarzaniu sygnałów. Wiedząc co podajemy na wejście, wiemy czego dokładnie oczekiwać na wyjściu. I jesteśmy w stanie zmierzyć te odchyłki z precyzją wielokrotnie przewyższającą ludzki słuch.

W kwestii zapachów jest podobnie. Co prawda nie słyszałem jeszcze o generatorach zapachów w których możesz sobie swobodnie określać jaki zapach chcesz uzyskać, ale teoretycznie znając (nazwijmy to) wektor wejściowy zapachu, można by mierzyć jego stężenie w warunkach rzeczywistych, kombinację z innymi zapachami, itp... "Uproszczone" czujniki są dostępne już teraz i doskonale nam służą w codziennym życiu.

Wiadomo, że ludzki słuch nie jest idealny (delikatnie mówiąc). Wiadomo, że istnieje coś takiego jak psychoakustyka. Wiadomo, że nawet nastrój, stan zdrowia, ciśnienie atmosferyczne czy to, na co patrzymy w danym momencie ma znaczny wpływ na to jak przetwarzamy dźwięki...

Jedyne czego nie wiadomo to jak się czujesz w chwili odsłuchu i w jaki sposób wpłynie to na odbiór muzyki, której wówczas słuchasz. A potem to już czeka nas tylko wojna na koce, firanki, mrok i jasność :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.03.2022 o 10:15, Łowczy napisał:

W moim zestawie przez  USB wyraźnie bardziej przejrzyściej  w zakresie środka i wysokich. 

Ja do USB wpiąłem jakąś 10 letnią ładowarkę żeby dać prąd do urządzenia, a Wiim podpiąłem bezpośrednio do wzmaka. 

Poprzez USB można uzyskać dźwięk z WiiM? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Momovideo napisał:

Czy ktoś może kupował wiima od tego użytkownika?

https://www.olx.pl/d/oferta/wiim-mini-airplay-2-music-streamer-CID99-IDOhHAp.html#77b4767111

 

Oferta najtańsza na olx, ale też wisi bardzo długo i się zastanawiam czy to nie scam jakiś.

Ja chcialem zamowic od tego goscia ale w ogole nie odpowiadal.Wiec kupilem od innego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak obiecałem tak zrobiłem. Po tygodniu zebrałem się niechętnie i podłączyłem po kablu Jack - RCA. Moje przypuszczenia opisane kilka postów wcześniej sprawdziły się niestety. Jest po prostu słabo. Dźwięk wyprał się z barwy, jakoś tak matowo się zrobiło. A przede wszystkim góra, taka ściśnięta, płaska, mało rozdzielcza,tu widzę największy regres. 

Mój ranking wygląda tak:

1. Optyk i zasilacz liniowy - gra najlepiej i to chyba max tego urządzenia. Takie granie na 7/10

2. Optyk i ładowarka - wyraźnie gorzej 5/10

3. Rca-jack i zasilacz liniowy - teraz słucham, daje 4/10

4. Rca-jack i ładowarka - nie słuchałem takiego połączenia ale z poprzednich doświadczeń wnioskuję ze będzie najsłabiej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wito76 napisał:

Jak obiecałem tak zrobiłem. Po tygodniu zebrałem się niechętnie i podłączyłem po kablu Jack - RCA. Moje przypuszczenia opisane kilka postów wcześniej sprawdziły się niestety. Jest po prostu słabo. Dźwięk wyprał się z barwy, jakoś tak matowo się zrobiło. A przede wszystkim góra, taka ściśnięta, płaska, mało rozdzielcza,tu widzę największy regres. 

Mój ranking wygląda tak:

1. Optyk i zasilacz liniowy - gra najlepiej i to chyba max tego urządzenia. Takie granie na 7/10

2. Optyk i ładowarka - wyraźnie gorzej 5/10

3. Rca-jack i zasilacz liniowy - teraz słucham, daje 4/10

4. Rca-jack i ładowarka - nie słuchałem takiego połączenia ale z poprzednich doświadczeń wnioskuję ze będzie najsłabiej. 

Zebranie się niechętne, to i dzwiek niechętny. 

Wnioski jednak calkiem ciekawe. Czyli co zbierać na zasilacz? Jaki? Za ile?

Możliwe , ze dla spokoju ducha i ucha cos bym zakupił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Prawie Audiofil napisał:

Zebranie się niechętne, to i dzwiek niechętny. 

Wnioski jednak calkiem ciekawe. Czyli co zbierać na zasilacz? Jaki? Za ile?

Możliwe , ze dla spokoju ducha i ucha cos bym zakupił.

A masz jakieś blade pojęcie o elektronice chociaż, sam byś nie złożył sobie? 3 rzeczy do kupienia:trafo, płytka zasilacza (gotowiec) i obudowa z włącznikiem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, tomaz75 napisał:

Witek,aż taka duża poprawa z zasilaczem? chyba jak się wymienimy lampami to mi ten zasilacz na próbę dorzucisz.

Oj, to kłopotliwe będzie, bo zasilacz mam tak można powiedzieć luzem w dużej obudowie razem z Raspberry i jeszcze jakimiś pierdołami. Nie mam go w osobnej obudowie by spakować i wysłać. 

Różnica jest ale... pisałem już wcześniej, ja jakoś nie jestem rozentuzjazmowany tym Wiim. 

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze swojego nie próbowałem z zasilaniem liniowym.Zrobię to,ale i tak nie spodziewam się szału.

Trochę wybredny się zrobiłem i za bardzo osłuchałem się swojego obecnego zestawienia z Digione.

Nie spodziewałem się po Wiim,że wyprze mojego malinowego grajka.Bardziej zależało mi na innej ciekawszej prezentacji.

No cóż,za takie pieniążki.Jest super.

Ale patrząc obiektywnie,to ciężka wydaje mi się przesiadka o kilka poziomów w dół.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Momovideo napisał:

Czy ktoś może kupował wiima od tego użytkownika?

https://www.olx.pl/d/oferta/wiim-mini-airplay-2-music-streamer-CID99-IDOhHAp.html#77b4767111

 

Oferta najtańsza na olx, ale też wisi bardzo długo i się zastanawiam czy to nie scam jakiś.

Nie odpisał mi.

Kupiłem gdzie indziej.

 

7 godzin temu, Mar Ka napisał:

No cóż,za takie pieniążki.Jest super.

Za te z OLX :) Bo za klasyczną cenę jest już tylko ......? :) dobrze? Wystarczająco?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weźmy jego normalną cenę. 99 EUR / 499 PLN . Jaką to teraz ma konkurencję z podobną funkcjonalnością ?

Od razu pominę malinę bo : Praktycznie nie do dostania nowa a jeżeli już to ponad tą cenę za sam mini komputer, bez akcesoriów. Dodatkowo aby tam mieć Tidal connect ze wsparciem to trzeba jeszcze miesięcznie płacić, pomijam rozwiązanie hitide + moode bo ani ono nie jest wygodne ani bezproblemowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Tomasz S. napisał:

Jaką to teraz ma konkurencję

Mibox S 4k z wyjściem optycznym (jack). Grałem nim prawie rok w drugim systemie. Uważam, że w swojej cenie jest rewelacyjny. Jedyny minus to kapryśne oprogramowanie, które miewało problemy np. z wybudzaniem urządzenia przy korzystaniu z takich funkcji jak Spotify Connect. Ale może już coś poprawili aktualizacją.

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...