Skocz do zawartości

Wiim mini - nowy streamer na rynku, który mocno namieszał.


mateolo2

Recommended Posts

18 godzin temu, PorkOne napisał:

Jeśli masz router 2-zakresowy (2.4GHz i 5GHz) to sprawdź czy oba urządzenia są w tej samej sieci. Wydaje mi się że oba muszą być w tym samym zakresie.

Mam i tak i tak. I to działało. Zrobie dzisiaj reset i aplikację na nowo. Zobaczymy.

14 godzin temu, Artur Charicki napisał:

Szybkie pytanie - Magnat mr780 czy Yamaha rn803? 😉

Magnat albo AXR 100D od Cambridge. Yamaha jest nieuzasadniono droga.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis tescik z Yamaszka.Jesli jeszcze nie ogluchlem i prawidlowo slysze to srednica sie poprawila.RN803 jest znana z lekko wycofanego sredniego pasma.Z tym przewodem zasilajacym nastepuje dla mnie slyszalne wysuniecie jej do przodu ale nie jakies przesadne tylko takie stawiajace to srednie pasmo na wlasciwym miejscu.Ogolnie mowiac z Yamaszka jest fajnie.Z Magnatem roznic nie wyczulem ale moze pojawia sie jakies za jakis czas bo jak to ludziska mowia...kable sie wygrzewaja czy cos tam....😁.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, T Z6 napisał:

RN803 jest znana z lekko wycofanego sredniego pasma.

W sumie ciekawa sprawa... W trybie pure direct odpowiedź częstotliwościowa jest całkowicie płaska. Natomiast bez aktywnego "Pure Direct" widać zafalowania w odpowiedzi częstotliwościowej nawet przy ustawieniu kontroli tonów na "0".

Choć sama różnica jest mniejsza niż 0.5dB to być może dla niektórych będzie do wychwycenia.

yamaha-r-n803-hi-fi-audio-component-rece

Edytowano przez kukocz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kukocz napisał:

W sumie ciekawa sprawa... W trybie pure direct odpowiedź częstotliwościowa jest całkowicie płaska. Natomiast bez aktywnego "Pure Direct" widać zafalowania w odpowiedzi częstotliwościowej nawet przy ustawieniu kontroli tonów na "0".

yamaha-r-n803-hi-fi-audio-component-rece

Wykresy wykresami a dla mnie jest wazne co slysza moje uszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do tematu, coś ciszej mi się wydało, że gra Wiim u syna. Wszedłem w apkę, w ustawienia i okazało się, że po aktualizacji pojawiły się nowe poziomy wyjść, teraz są 4 (były 2 jeśli dobrze pamiętam) i z ustawionego 2Vrms przeszło na 1Vrms. Wróciłem do ulubionego 2V i głośność wróciła do normy. Nie mam ustawionego "fixed output" czy jak to tam się nazwywało, gra to teraz po jack-rca. Poluję na jakiegoś niedrogiego DACa typu SMSL M100 i wtedy będzie po optyku. Szukam czegoś co będzie miało wejście USB-PC i optyczne.

Zastanawiam się ile warte są takie niedrogie DAC typu Fosi Audio Q4 czy Aiyima AC-Q3 Pro (to chyba klony są, w środku identycznie wyglądają). Ktoś ma, używa? Jest to do kupienia na Ali czy Amazon poniżej 2 stów. Nie wymagam cudów, ale żeby nie było gorzej niż jest teraz.

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł mój Wiim, podpiąłem po optyku, ustawiłem w apce maksymalna jakość 192/24. Testowy dźwięk puszczany jest faktycznie w 192 Khz.. ale..

Cokolwiek innego Spotify, Tidal czy muzyka z pamieci telefonu leci po 44.1 Khz. Czy to normalne?

Lepsza jakość mam po TV LG Oled puszczoną po optyku z aplikacji Spotify w tym tv. Różnica jest słyszalna.

Czy to Wiim jest taki słaby czy o co chodzi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Tidalu / Spotify masz większość muzyki właśnie w takiej jakości. FLAC masz w dowolnej. Jakość dźwięku nie zależy tylko od tego, ale jak puszczasz z tv i robi Ci upsampling / miesza w dźwięku to potem wychodzi inny. Wiim podaje to co dostaje jeżeli masz ustawione fixed output, i mixer na off.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Szpirit napisał:

No ale dlaczego nie leci z Tidala/Spotify lepsza jakość?

Z telefonu zapodawałem pliki FLAC, więc na pewno więcej Khz?

Czy jest duża różnica pomiędzy takim 44 Khz a 192Khz w dźwięku?

Korzystaj ze Spotify Connect - lepszej jakości nie osiągniesz, w Tidal Connect na razie jakość jest (chyba) CD.

A jak "zapodawałeś" pliki FLAC z telefonu na Wiim'a? Spróbuj np. mConnect i jako "Play to" wskaż Wiim'a.

No i EQ na Off a w opcjach Audiio włączyć Fixed Volume Output.

5 minut temu, mateolo2 napisał:

Hej, a czy ktoś już otrzymał aktualizacje wiim? 4.6.412856?

Ta aktualizacja była już 4 kwietnia... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EQ i Volume oczywiście mam ustawiony. Na Tidalu pliki odpalałem z jakością Master, jak puszczam na telefonie wskakuje oznaczenie Master, jak przełączam się przez Todal Connect na Wiima mam max jakość Normal.

Jak dla mnie na tą chwilę nie jest ogarnięta lepsza jakość. Pytanie czy to się zmieni?

Pytanie jaką Wam się udało puścić maksymalna jakość (mi na wzmaku pokazuje ile Khz ma sygnal i po tym oceniam) przez optyka Wiim? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, klimkr napisał:

Korzystaj ze Spotify Connect - lepszej jakości nie osiągniesz, w Tidal Connect na razie jakość jest (chyba) CD.

A jak "zapodawałeś" pliki FLAC z telefonu na Wiim'a? Spróbuj np. mConnect i jako "Play to" wskaż Wiim'a.

No i EQ na Off a w opcjach Audiio włączyć Fixed Volume Output.

Ta aktualizacja była już 4 kwietnia... 

wiem, ale dostaliście ja? Bo mój wiim nie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Szpirit napisał:

EQ i Volume oczywiście mam ustawiony. Na Tidalu pliki odpalałem z jakością Master, jak puszczam na telefonie wskakuje oznaczenie Master, jak przełączam się przez Todal Connect na Wiima mam max jakość Normal.

Jak dla mnie na tą chwilę nie jest ogarnięta lepsza jakość. Pytanie czy to się zmieni?

Pytanie jaką Wam się udało puścić maksymalna jakość (mi na wzmaku pokazuje ile Khz ma sygnal i po tym oceniam) przez optyka Wiim? 

Tidal Connect w większej rozdzielczości dopiero będzie (pod koniec maja?), podobnie Amazon HD.

Możesz z telefonu puścić tym mConnect (musisz mieć odpowiedni plik na telefonie). Albo Wimm'em z jakiegoś serwera w sieci (może być Windows).

3 minuty temu, mateolo2 napisał:

wiem, ale dostaliście ja? Bo mój wiim nie

Pojawiła mi się jak instalowałem aplikację na innym telefonie. Podobno reset Wiima też wymusza aktualizację.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Szpirit napisał:

Na Tidalu pliki odpalałem z jakością Master, jak puszczam na telefonie wskakuje oznaczenie Master, jak przełączam się przez Todal Connect na Wiima mam max jakość Normal.

Odpal na Hifi i zobacz czy na connect bedzie hifi, nie rozumiem co ludzie mają z Master, jak to brzmi gorzej od jakości CD (cześć plików Hifi jest jeszcze ok) 

Normal to zwykle mp3 kiepski bitrate. 

Hifi to teoretycznie jakość CD, nic więcej nie potrzeba, zwlaszcza na wiim

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Magnat zawsze pokazuje 44.1 khz.Tidal master itd.W Wiimie ustawione 192 khz ale i tak pokazuje 44.1.A niby Magnat obsluguje do 192 khz i 24 bit.Nie ma sie co przejmowac bo z tymi cudami niewidami ze tyle i sryle tych khz to totalna sciema moim zdaniem.W Magnacie tylko po usb z laptopa widzialem bodajze 48 khz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, T Z6 napisał:

U mnie Magnat zawsze pokazuje 44.1 khz.Tidal master itd.W Wiimie ustawione 192 khz ale i tak pokazuje 44.1.A niby Magnat obsluguje do 192 khz i 24 bit.Nie ma sie co przejmowac bo z tymi cudami niewidami ze tyle i sryle tych khz to totalna sciema moim zdaniem.W Magnacie tylko po usb z laptopa widzialem bodajze 48 khz.

Wiim aktualnie obsługuje 24/192 tylko z Qobuza (podobno, nie mam konta) albo przez UPnP (można wysłać na niego z np. mConnect, albo z aplikacji Wiima przez Home Music Server). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, klimkr napisał:

Tidal Connect w większej rozdzielczości dopiero będzie (pod koniec maja?), podobnie Amazon HD.

Możesz z telefonu puścić tym mConnect (musisz mieć odpowiedni plik na telefonie). Albo Wimm'em z jakiegoś serwera w sieci (może być Windows).

Pojawiła mi się jak instalowałem aplikację na innym telefonie. Podobno reset Wiima też wymusza aktualizację.

Reset u mnie nie podziałał. Może spróbuje zainstalować przez inny telefon i pomoże

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...