Skocz do zawartości

Offtopic


Recommended Posts

3 minuty temu, seba3002 napisał:

A ja najbardziej lubię testy redaktora Kisiela. Wg mnie nie ma w nich zbytniego audiofilskiego nadecia, nie ma wychwalania ale też i gnojenia.

To prawda, wielu ludkow ma takie zdanie.

Może to się wydać dziwne, ale od  dawna nie przepadam za recenzjami, mówię serio.

Czasem można je o kant roztrzaskać....

Co do Ryki przemilczę....

No nie dam rady czytać, nie i ch......

 

6 minut temu, seba3002 napisał:

wracając do tematu Amira. Ja z racji słabej znajomości języka angielskiego, jego forum nie czytam, a translator ..

Jesteś inteligentny, więc z translatorem dasz radę wyczaić, nie przesadzaj.

Zresztą translatory coraz lepiej sobie radzą, zależy tez od języka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, J4Z napisał:

To już lepsze są samochody. xD

Albo kobiety xD

22 minuty temu, DiBatonio napisał:

Zatem nie u każdego testowany przez Amira wzmacniacz, kolumna, czy inne źródło  sprawdzi się tak samo i pokaż mi takiego, który po wykresach i pomiarach zgadnie jak w moim systemie i w mojej akustyce sprawdzi się testowany sprzęt.

Pewnie tak, co nie zmienia faktu, że wykonuje dobrą robotę.

8 minut temu, DiBatonio napisał:

więc z translatorem dasz radę wyczaić, nie przesadzaj.

Jasne, że tak. Sam tak robię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

Jarek, a może warto zaznaczyć, że to nauka mówi, że kable nie grają ale są osoby, które jednak je słyszą. 

Po namyśle doszedłem do wniosku, że może jednak znajdę czas na dodawanie tego zdania o słyszących. Jeden warunek. Wszyscy słyszący kable będą w rewanżu dopisywać do swoich opisów "... choć z naukowego punktu widzenia kable nie mają prawa..." 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Kraft napisał:

Po namyśle doszedłem do wniosku, że może jednak znajdę czas na dodawanie tego zdania o słyszących. Jeden warunek. Wszyscy słyszący kable będą w rewanżu dopisywać do swoich opisów "... choć z naukowego punktu widzenia kable nie mają prawa..." 

Nie mają prawa czego?

Nauka opisuje tylko zjawiska, które już opanowała, podawałem kiedyś przykład, że wciąż odkrywa nowe cząstki, lub dochodzi do nowych wniosków wykluczając dotychczasowe osiągnięcia lub stawiane tezy.

W skali makro, nauka osiągnęła już bardzo wiele, makrokosmos etc. ale w skali mikro jeszcze nauka nie wie wszystkiego, nadal się uczy.

To wypowiedź jednego z naukowców w popularnym programie na Discovery, czy innym Planet +

Kwarki, kwanty, neutriny, ciemna materia, to dopiero początek w skali mikro, jeszcze wiele przed nauką.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, J4Z napisał:

A może: nauka jeszcze nie potrafi  wytłumaczyć dlaczego? 🙂

Nie potrafi jeszcze wszystkiego.

Ale w przewodach zasilających zachodzą znane zjawiska, jak reaktancja, indukcyjność, pojemność itd.

A na powyższe wpływ mogą mieć geometria ułożenia przewodów, materiał przewodzący i jego jakość, czystość, konstrukcja w skali mikro właśnie, materiały izolacyjne, wypełnienie między przewodami itd.

Materiały izolacyjne maja też różne własności elektryczne, różną stałą dielektryczną, rezystywność etc. 
Inaczej reagują na pewne zjawiska polietyleny, inaczej polwinity, inaczej elastomery, a jeszcze inaczej tworzywa bezhalogenowe.
To wszystko może mieć znaczenie i wpływ na zachowanie przewodu w dystrybucji prądu do naszego systemu.

 

 

 

 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, DiBatonio napisał:

W skali makro, nauka osiągnęła już bardzo wiele, makrokosmos etc. ale w skali mikro jeszcze nauka nie wie wszystkiego, nadal się uczy.

Jest jeszcze jeden aspekt , my sami. Dźwięk to bodziec uruchamiający odpowiednią reakcję w mózgu. Czy ktoś już zbadał dlaczego jedne osoby mogą godzinami słuchać arii operowych , a drudzy są skłonni po 5 minutach wyskoczyć przez okno. To samo dotyczy muzyki poważnej , techno , dram , ' rzeźni". Dzisiaj namawiałem koleżankę z pracy do pójścia na Piknik Country , stwierdziła że nie bo nie lubi tego gatunku. Spytałem dlaczego ? Odpowiedziała że ją drażni i nie wywołuje emocji , jest nudna. Dla mnie wręcz przeciwnie. Dlaczego te same dźwięki są tak różnie odbierane ? Różnimy się w odbiorze tak prostych rzeczy , dlaczego więc nie może być tak , że jedna osoba będzie słyszeć wpływ kabli , druga nie ? jak to się dzieje , że mając 8 par kabli głośnikowych , przepinając je czasem, zawsze wracam do jednego tj. taśmy ? Dlaczego właśnie ten kabel zapewnia najlepszy zrównoważony dźwięk , oczywiście wg. mnie. Pożyczałem mnóstwo kabli , wiele droższych , ładniej wyglądających , praktyczniejszych w użyciu, a mimo wszystko to Goertz zawsze wygrywa. Często padają argumenty , że kable nie mają prawa mieć wpływu na dźwięk, bo tak mówi fizyka. Ale po za fizyką , mamy jeszcze człowieka. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DiBatonio napisał:

Hahahaha....

Nie wlewaj sobie, nie masz pojęcia o wielu rzeczach, jak się okazuje po naszej wymianie zdań.

Zatem nie ośmieszaj się, kazdy widzi, żebyś lepiej niektórych tematów nie tykał, nie  musisz ubierać się w piórka wszechwiedzącego, bo ci nie wychodzi.

Pomijam fakt, że z kilku rzeczy już powoli rakiem i boczkiem się wycofujesz, choćby zaliczania ślepych testów w 100%.

Marcin tylko wyprostował twoje przewrotne wywody stosownymi zrzutami.

 

Baton i wszyscy inni. Zdajcie sobie sprawę, że Kraft nigdy nie przyzna się do błędu. Myślę, że on naprawdę nie słyszy lub stara się nie usłyszeć kabli, dac itd. ale nawet jeśli usłyszałby zmiany to NIGDY się do tego nie przyzna. Taka cecha charakteru. Są tacy ludzie i już. Sprawdzona teoria w boju :). Dlaczego tak jest? Można się tylko domyślać. Mnie to średnio interesuje.

Nie liczcie na zmianę poglądów Jarka czy na publiczne przyznanie się do błędu. To się nie stanie i ta dyskusja, czy namawianie go do czegokolwiek , nie ma sensu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kraft napisał:

Zgarnę 1 000 000 dolarów ze słynnego zakładu.

Zaaaraz , jest do łyknięcia milion baksów ! Za tą kasę to ja mogę nawet podawać skład cyny w połączeniach wtyku z kablem ! :) 

Wg. mnie ,to czy kable grają ,czy nie nie ma absolutnie żadnego znaczenia. Ważne są nasze indywidualne wrażenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, audiowit napisał:

Baton i wszyscy inni. Zdajcie sobie sprawę, że Kraft nigdy nie przyzna się do błędu. Myślę, że on naprawdę nie słyszy lub stara się nie usłyszeć kabli, dac itd. ale nawet jeśli usłyszałby zmiany to NIGDY się do tego nie przyzna. Taka cecha charakteru. Są tacy ludzie i już. Sprawdzona teoria w boju :). Dlaczego tak jest? Można się tylko domyślać. Mnie to średnio interesuje.

Nie liczcie na zmianę poglądów Jarka czy na publiczne przyznanie się do błędu. To się nie stanie i ta dyskusja, czy namawianie go do czegokolwiek , nie ma sensu.

Wreszcie ktoś to napisał.👍

Myślałeś, że mnie zależy na czymkolwiek, co dotyczy krafta?

😄

Mnie napisał, że wystawiam sobie świadectwo …., zapomina, że tym co pisze w wielu wątkach sobie również wystawia świadectwo, co bardziej spostrzegawczy użytkownicy już dawno zauważyli… rezonanse, mikrofony i takie tam…😁

Ale zejdźmy już z niego, nawet mnie już to nuży.

 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kraft napisał:

Zgoda. Pytanie, jaką cenę warto za nie zapłacić? Odpowiedź też jest sprawą indywidualną. 

To już kwestia indywidualna, chyba nikt nie kupi przewodu za 10tys do wzmacniacza za 3tys.

Ceny są chore, to fakt, zwłaszcza wtyków to one najczęściej podnoszą cenę końcową za np przewód zasilający.

Wystraczy spojrzeć na ceny przewodów z metra i ceny wtyków mówię o zasilających Viborg, Wattgate, Furutech, czy Oyaide.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kraft napisał:

Pytanie, jaką cenę warto za nie zapłacić?

Każdą na jaką Cię stać. Dwa dni temu byłam skłonny wydać 700 zł na dwie pianki do Alteców. I wydałbym, gdyby nie ukryte koszty importu i przesyłki , bo suma wzrosła nagle powyżej tysiąca. Nie dziwię się , ze ludzie są skłonni wydać pieniądze na to co sprawia im frajdę. Dlaczego nie ?

A wracając do pianki to mam ostatnio farta , wysłałem maila do łódzkiej firmy zajmującej się cięciem pianek i ....zadzwonił sympatyczny Pan dając mi taki wykład o materiałach stosowanych do wytłumiania kolumn , że mi szczęka opadła. Jak się okazało robią wytłumienia dla między innymi Firmy Lipiński Sound i z moimi Altecami poradzą sobie bez problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, tomek4446 napisał:

Wg. mnie ,to czy kable grają ,czy nie nie ma absolutnie żadnego znaczenia. Ważne są nasze indywidualne wrażenia.

Tomku, a jak napiszę, że te indywidualne wrażenia podobnie odnoszą też inne osoby, które słuchały?

A jak napisze, że wtyki mają niemałe znaczenie do tego stopnia, że mogą skasztanić walory „soniczne” przewodu zasilającego?

Założe się, że @audiowitma w tym temacie dużo do powiedzenia, ale z racji moich ostatnich kablarskich zajęć i ja mogę potwierdzić ten fakt.

Chociaż u siebie w systemie nie zmieniam już przewodów od kilku lat.

Nie są to indywidualne moje odczucia, bo kolega @Kukawa, ale też nasz wspólny kolega również jakiś czas temu o tym się przekonał we własnym systemie.

Mialem tego nie pisać, ale co mi tam w końcu to offtopic.

😊

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...