Skocz do zawartości

Offtopic


Recommended Posts

@Chyba Miro 84 @Fafniak

Nie bylo moim zamiarem obrazenie kogokolwiek, zapytalem tylko, czy we wszystkich sprawach życiowych podchodzicie z testami ABX. Między innymi do wyboru partnerek.

@Chyba Miro 84 Nie przywołuj tutaj Mariusza, bo każdy średnio rozgarniety o coś takiego by się nie obraził.

Nie obraziłem żadnej kobiety personalnie, więc nie imputuj mi tutaj swoich chorych skojarzeń kobieta-akcesorium.

13 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Ciekawie czy tu moderator zauważy poniżenie kobiet,

Człowieku, jakie poniżanie kobiet?

Zapytałem tylko, czy w wyborach życiowych jaki  jest też partner/partnerka podejmujecie ślepe testy.

13 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

przyrownujac Ją do akcesorium audio?

A wktorym miejscu przyrównałem kobietę do jakiegoś akcesorium? konkrety proszę. 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Rafał S napisał:

Zaproponowany przeze mnie ślepy test jest zwyczajnie lepszy. Tzn. jest lepszy dla mnie jako zgadującego, czyli jest lepszy w przypadku eksperymentu z moim udziałem.

Jeżeli lepszy - znaczy nie ukazuje całej prawdy, to OK. Wybieraj Swoja lepszość. Ale dla mnie to nie jest wiarygodne :P

1 minutę temu, DiBatonio napisał:

A wktorym miejscu przyrównałem kobietę do jakiegoś akcesorium? konkrety proszę.

Piszemy o kablach/podkładkach i testach ABX, a tutaj nagle o partnerkach mowa! Tak to odebrałem... sorry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Jeżeli lepszy - znaczy nie ukazuje całej prawdy, to OK. Wybieraj Swoja lepszość. Ale dla mnie to nie jest wiarygodne :P

Bo nie wykonałeś niezbędnego wysiłku umysłowego. Poproś o pomoc Krafta - może wytłumaczy Ci, że mam rację. Dla mnie to już bez znaczenia. Z przykrością stwierdzam, że nie jesteś w stanie prowadzić dyskusji na satysfakcjonującym mnie poziomie, a szkoda mi czasu na inną. Dodaję Cię do ignorowanych. Z pozdrowieniami i bez cienia złości  - wyłącznie ze względów praktycznych - nie stać mnie czasowo na tłumaczenie rzeczy oczywistych. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Piszemy o kablach/podkładkach i testach ABX, a tutaj nagle o partnerkach mowa! Tak to odebrałem... sorry.

Proszę, nie doszukuj się drugiego dna i czegoś, o czym nawet mi przez myśl nie przeszło,  żeby kobietę do przedmiotu porównać. 

Generalnie po sprowadzeniu mojego wpisu do czegoś takiego i przywoływaniu moderacji, to ja powinenem się poczuć obrażony. 

Mnie chodziło o zupełnie co innego, może czytaj wolniej i bez emocji, wtedy nie będziesz miał takich skojarzeń. 😉

14 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Piszemy o kablach/podkładkach i testach ABX, a tutaj nagle o partnerkach mowa! Tak to odebrałem... sorry.

Źle to odebrałeś.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Rafał S napisał:

. Z przykrością stwierdzam, że nie jesteś w stanie prowadzić dyskusji na satysfakcjonującym mnie poziomie, a szkoda mi czasu na inną.

No cóż, wielka szkoda ;)

A już myślałem ze Bedzie ciekawa dyskusja.

Może kiedyś wrócimy do tematu, gdy juz nie będę w...

8 minut temu, Rafał S napisał:

ignorowanych

Do nastepnego. Pozdrawiam szczerze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rafał S napisał:
2 godziny temu, Kraft napisał:

PS zresztą ja już "słyszałem". Mam ten etap już za sobą, a nie przed. 

To tak jakbyś napisał, że masz już za sobą rozróżnianie kolorów. ;)

Pytanie: jak dużą różnicę słyszałeś? Nie mówimy o odróżnianiu dwu odcieni pomarańczowego, tylko zupełnie innych barw. Gdybyś zechciał mnie kiedyś odwiedzić, to wypożyczę kable o tak różnych charakterystykach, że po minucie będziesz wiedział, że testy nie mają sensu. Nie pomylisz blondynki z brunetką, ani rudą, nawet jeśli mają ten sam wzrost, budowę i grupę krwi.

Proponowałem Jarkowi, że pożyczę moje kable sieciowe (Furutech/PAD/AudioQuest) ............ do dizis nie skorzystał, ale widzę, że teraz tak .... boczkiem, boczkiem, "ten atap mam za sobą"......................................... a ja na to .. nic na siłę.  Jesteśmy dorośli i każdy robi jak uważa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Adi777 napisał:

Spoko. Z tego, co wiem, kolumny Revel Salon Ultima 2, wzmacniacz Mark Levinson, nie pamiętam tylko, jaka wersja, ale grubo, że tak powiem, choć z drugiej strony to dość "dziwne", bo one chyba nie wypadają w pomiarach jakoś nadzwyczajnie dobrze.

Prawdopodobnie Mark Levinson №53 i 532.

Widziałem nawet śmieszkujące komentarze w stosunku do Amira z tego powodu 😉

Nie ma w tym dziwnego i pokazuje wyraźnie, że na podstawie pomiarów nie jesteśmy w stanie powiedzieć jak zagra dane urządzenie, a już w danym torze, to dopiero zagadka?

Wychodzi na to, że wszystkie jego pomiary są niewiele warte, skoro i tak wybiera na słuch. Hipokryzja pełną parą i tyle w temacie.

Teraz zasadnicze pytanie: po co cała ta krucjata na wybierających poprzez słuch?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ja nie jestem w stanie, ale ktoś ogarnięty, myślę, że tak. 

10 minut temu, lysyrafal napisał:

Wychodzi na to, że wszystkie jego pomiary są niewiele warte,

Oczywiście, że tak. Dlatego wolę czytać na przykład Piotra Rykę, i innych polskich poetów.

 

11 minut temu, lysyrafal napisał:

skoro i tak wybiera na słuch.

Nie wiem, jak to było, ale mogę się go spytać. Ciekawe, co odpowie.

 

12 minut temu, lysyrafal napisał:

Hipokryzja pełną parą i tyle w temacie.

Łatwo oceniasz innych. Czytasz w ogóle ASR, przebywasz tam? Jak nie, to wiesz, takie pisanie zbyt mądre nie jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Kraft napisał:

Krucjata, czy życzliwa podpowiedź? Oto jest pytanie* 

Jarek, a może warto zaznaczyć, że to nauka mówi, że kable nie grają ale są osoby, które jednak je słyszą. 

Przecież podobnie jest z wiarą w Boga. Nauka mówi, że nie istnieje, a mimo to ludzie w Niego wierzą, co więcej, są tacy, którzy odczuwają jego obecność. Czy takim osobom też powtarzasz, że ich wiara nie ma żadnych racjonalnych podstaw? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Kraft napisał:

Zostawiam tę robotę dla innych. Nie mogę brać wszystkiego na swoje barki:)

Hahahaha....

Nie wlewaj sobie, nie masz pojęcia o wielu rzeczach, jak się okazuje po naszej wymianie zdań.

Zatem nie ośmieszaj się, kazdy widzi, żebyś lepiej niektórych tematów nie tykał, nie  musisz ubierać się w piórka wszechwiedzącego, bo ci nie wychodzi.

Pomijam fakt, że z kilku rzeczy już powoli rakiem i boczkiem się wycofujesz, choćby zaliczania ślepych testów w 100%.

Marcin tylko wyprostował twoje przewrotne wywody stosownymi zrzutami.

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adi777 napisał:
1 godzinę temu, lysyrafal napisał:

Wychodzi na to, że wszystkie jego pomiary są niewiele warte,

Oczywiście, że tak. Dlatego wolę czytać na przykład Piotra Rykę, i innych polskich poetów.

Też "bardzo lubię" podobnie jak Ty,  nie daję rady gościa czytać.

Natomiast z Amirowych pomiarów, choć wynika "wiele" z drugiej strony,  tak jak pisał @lysyrafal w praktyce niewiele z tego może wynikać, każdy element toru audio ma znaczenie, akustyka i kolumny również.

Zatem nie u każdego testowany przez Amira wzmacniacz, kolumna, czy inne źródło  sprawdzi się tak samo i pokaż mi takiego, który po wykresach i pomiarach zgadnie jak w moim systemie i w mojej akustyce sprawdzi się testowany sprzęt.

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, DiBatonio napisał:

Też "bardzo lubię" podobnie jak Ty,  ie daje rady gościa czytać.

Natomiast z Amirowych pomiarów, choć wynika "wiele" z drugiej strony tak jak pisał @lysyrafal w praktyce niewiele z tego może wynikać, każdy element toru audio ma znaczenie, akustyka i kolumny również.

Zatem nie u każdego testowany przez Amira wzmacniacz, kolumna, czy inne źródło  sprawdzi się tak samo i pokaż mi takiego, który po wykresach i pomiarach zgadnie jak w moim systemie i w mojej akustyce sprawdzi się testowany sprzęt.

 

A ja najbardziej lubię testy redaktora Kisiela. Wg mnie nie ma w nich zbytniego audiofilskiego nadecia, nie ma wychwalania ale też i gnojenia. Może niektórym się to nie podoba ale myślę, że redaktor ma podobne do mojego podejście do sprzętu - każdy klocek znajdzie swojego entuzjastę. Zresztą wydaje mi się, że gdzieś kiedyś pisał też o tym, że tych najsłabszych rzeczy po prostu na łamach miesięcznika Audio, nie testują. 

A wracając do tematu Amira. Ja z racji słabej znajomości języka angielskiego, jego forum nie czytam, a translator ... wiadomo. A przyznam szczerze, że mam ochotę, bo takie techniczne ciekawostki, z racji tego, że jestem w tej dziedzinie zupełnym laikiem, mogłyby mnie zainteresować. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...