Skocz do zawartości

Offtopic


Recommended Posts

18 godzin temu, DiBatonio napisał:

Nie wiem, czy wystawiasz na olx, ale mógłbyś się zdziwić jacy są ludzie i ich pazerność.

Różnie z tym bywa, a trochę rzeczy przez OLX sprzedałem i oddałem za darmo jakieś drobne rzeczy. Pamiętam jak dziś, gdy oddawałem 2 nowe pary słuchawek dousznych na kablu za darmo ( z takich nie korzystam ) i przyszła po nie jakaś para. Było im trochę głupio ( to widać było po ich twarzach ) i przynieśli w gestie podziękowania czekoladę, choć wcale nie musieli. Do tej pory właściwie trafiałem na dobre osoby, aczkolwiek raz miałem cyrk ze sprzedażą telewizora. Koleś się targował o cenę, którą opuściłem i w końcu i tak nie przyjechał po TV. W końcu, gdy sprzedałem pisał mi, że już miał po niego przyjechać i inne duperele. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.07.2022 o 14:45, J4Z napisał:

Kobieta rejestruje się na cudzych forach tylko po to żeby spamić na pw linkiem do swojego lub co gorsza ma od tego bota. 

No spam kolego, spam 

Powinny być ograniczenia dla nowych użytkowników i zabezpieczenia przed botami. Piotr już kiedyś poruszał ten temat kojarzę. 

Heh, nie polecam tego forum. 

Nie, nie dlatego, że dostałem bana 🤣

Takiej dwulicowej osoby, mającej się za niewiadomo jak dobrą, to jeszcze nigdy nie widziałem, i raczej nie zobaczę. Jednym słowem, istny kosmos 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.07.2022 o 18:39, lysyrafal napisał:

Pamiętam jak dziś, gdy oddawałem 2 nowe pary słuchawek dousznych na kablu za darmo ( z takich nie korzystam ) i przyszła po nie jakaś para. Było im trochę głupio ( to widać było po ich twarzach ) i przynieśli w gestie podziękowania czekoladę, choć wcale nie musieli.

Ja też mam dobre doświadczenia. :)  Parę lat temu daliśmy ogłoszenie, że oddamy w pełni sprawny kineskopowy (!) telewizor. Przyjechała po niego para, która zbierała rzeczy dla ubogich rodzin. Powiedzieli nam, że zdziwilibyśmy się, jak się z niego ucieszą nowi właściciele. Tej parze chciało się robić to dla innych i taszczyć tego grzmota. Podziw. :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie łatwiej zamówić płytę?  😉

Dopiero w weekend może mi się uda przysiąść do tematu, może jutro  alenie obiecuję.

Okładka ułatwi Tobie szukanie, więc ja bym nie rezygnował z tej opcji.

Aaaa, jeszcze płyty XRCD są podobnie wydawane, nie mam pewności, czy wszystkie, ale też mają informacje jak nagrywane, gdzie i piktogramy lokalizacji instrumentów na scenie.

http://www.combak.net/xrcd2/XRCD_list.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, J4Z napisał:

Są tam jakieś większe bandy?

Kiedy tam będziesz miał czas. Nie cisnę.

Nie mam cd player-a.

W jakimś utworze jest ździebko więcej wykonawców. 

Nie obiecuję,  bo  mogę nie dotrzymać słowa,  więc nie wiem czy uda mi się w piątek. 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, J4Z napisał:

O cholera, zupełnie wyleciało mi z głowy że Baton tego użył.

Ale czego użyłem?  Słowa? 

A jak nazywać pewne rzeczy, to po imieniu.

Mam już to o co prosiłeś z płyty True Stereo Naima, ale podam Ci na PW, nie będę tu zaśmiecał wątku zdjęciami okładek płyt CD.

 

P.S.

A co do społeczeństwa "dejów", mogę was zasypać screenami z FB i innych takich, zapewniam, że to nie są fejki. 

Niejeden by sie zdziwił..., ja początkowo nie wierzy,em, ale to się dzieje niestety.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jakiś czas pada zarzut wobec branży audio o pazerność , marże z kosmosu , łupienie biednych audiofilów. Są podawane przykłady , popatrzcie , a w Niemczech to po tyle , a w Anglii to prawie darmo itd. Takie osądy łatwo rzucać , ale mogą okazać się bezzasadne. Nie znamy ceny zakupu salonów w Polsce i na zachodzie , może ona być diametralnie różna. Nie wiemy jakie są różnice w prawie podatkowym , nie znamy ilości sprzedawanego sprzętu, a wiec chłonności rynku. Do tego jak wygląda stosunek kosztów stałych w poszczególnych krajach do obrotu. A w końcu mamy jeszcze stosunek złotego do euro lub dolara. 

Bez całościowej analizy , byłbym ostrożny przy ferowaniu takich wyroków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lpomis napisał:

To ja wkleję Łysego jakiego ostatnio ustrzeliłem :)

Namierzony teleskopem Synta Sky-Watcher SKDOB 6''.

 

O, też mam kilka, ale z Maczka 127.

Ogólnie to wolę przez bino spoglądać,  niech e mi się za bardzo pstrykac jeszcze nieba 😉

32 minuty temu, J4Z napisał:

Tak szczerze powiedziawszy to pierwsze słyszę. :D Chodzi o gejów czy co? Google nie chce mi pomóc. :D

Nie.

Chodzi o "dejów", dej to, dej tamto, a dej mi za darmo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, tomek4446 napisał:

Co jakiś czas pada zarzut wobec branży audio o pazerność , marże z kosmosu , łupienie biednych audiofilów. Są podawane przykłady , popatrzcie , a w Niemczech to po tyle , a w Anglii to prawie darmo itd. Takie osądy łatwo rzucać , ale mogą okazać się bezzasadne. Nie znamy ceny zakupu salonów w Polsce i na zachodzie , może ona być diametralnie różna. Nie wiemy jakie są różnice w prawie podatkowym , nie znamy ilości sprzedawanego sprzętu, a wiec chłonności rynku. Do tego jak wygląda stosunek kosztów stałych w poszczególnych krajach do obrotu. A w końcu mamy jeszcze stosunek złotego do euro lub dolara. 

Bez całościowej analizy , byłbym ostrożny przy ferowaniu takich wyroków.

Tomek, na forum to jest inaczej liczone. Koszty pażdzierza, przetworników. Jak 10% drożej, to że szwagier taniej potrafi to zrobić... a salon to zdziercy.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja też coś skrobnę o kosztach. Od początku roku  firmie rachunek za gaz wzrósł mi z 1860 na 7250 miesięcznie, za prąd  z 2450 na 6400 za 2 miechy. Co jeszcze w zeszłym roku było nie wiele znaczącym kosztem w tym już się robi grubo. A to tylko media a gdzie reszta.

No jest drogo proszę Państwa,  a zima się zbliza

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Fafniak napisał:

Czy do każdej lunety która ma wymienny okular, są się dokupić mocowanie aparatu?

Najlepiej to robić przez redukcję w ognisku głównym teleskopu, ale są okulary przystosowane do takich redukcji np. Baader Hyperion i montujesz korpus aparatu.

Masz też adaptery do zakładania na okular z mocowaniem do smartfona.

Poza tym już od dawna co  bardziej doswiadczeni astrofotograficy nie korzystają z aparatów, tylko dedykowanych kamerek, głównie do głębokiego nieba. A łysego zbierają materiał tak zwanym avikowaniem, później obróbka i stackowanie w specjalnych programach od kilkuset do kilku tysiecy zdjęć.

Pełnia nie jest najciekawszą fazą do fotografowania, ale jak kto woli.

Temat szeroki...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...