Skocz do zawartości

Offtopic


Recommended Posts

Dnia 16.07.2022 o 07:25, Fafniak napisał:

@MariuszZ faktycznie punkty które dostał @Chyba Miro 84 są za niewinność - przeczytaj jeszcze raz :

Nie zapomnij że tutaj rowniez może swe "brudne łapska" maczać psychoakustyka. Tylko zwracam uwagę. Pozdr. I miłej zabawy w porównaniach

 

Czy będzie jakaś odpowiedź od modów ?

@MariuszZ i @RoRo ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, J4Z napisał:

Grają nawet głęboko, ale kurna, ja chcę wincyj!

Nie masz kogoś od kogo możesz pożyczyć kolumny ze zbliżonej lub wyższej półki? Widzę, że sporo zadziałałeś w sferze akustyki więc kolejną rzeczą z jaką zacząłbym kombinować byłyby właśnie kolumny. Lub ewentualnie zwiększenie odległości miejsca odsłuchu od tylnej ściany. W opisanym przeze mnie powyżej teście słuchałem oddalony od tylnej ściany między 60cm a 100cm (sprawdzałem różne odległości). Mój pokój ma 4m długości więc łatwo zauważyć, że im ja dalej od tylnej, tym kolumny muszą bliżej przedniej (aby zachować stałą odległość ok. 2m - 2.2m między kolumnami a słuchaczem). To był jedyny minus tego pomieszczenia. Ale nie jakiś kluczowy i do „ogarnięcia”. Plusem natomiast było to, że pomieszczenie w sposób bardzo logiczny i zrozumiały reagowało na moje poprawki akustyki. Zupełnie inaczej niż w salonie, gdzie wciąż wiele jest modów o nieznanym mi pochodzeniu;)

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, J4Z napisał:

Kolumnami było jeżdżone i na boki i przód/tył. Sam też się przybliżałem, ale wtedy już odległość między kolumnami była większa niż od mnie do nich i była lipa.

Witam! 

Troche wywołał mnie Jacek wiec skresle pare słów. 

Ja jezdzilem kilka miesiecy kolumnami i sofa po salonie zeby uzyskac optymalne warunki. Trzeba poswiecic mase czasu i setki pomiarow.

Nie czarujmy sie tez, idealu nigdy w salonie nie osiagniemy. 

Ja mam obecnie kolumny ustawione 94cm od sciany frontowej i glebia jest spora. Koledzy ktorzy byli wiedza. Jednak to takze zalezy od posiadanej elektroniki. Zauwazylem także ze systemy ktore maja troche obcieta gore nie maja szans na glebie. Jeden z kolegow poprawil ten aspekt wyrzucajac wlasnie panele tlumiace gore, bylo jak ręka odjał 😉

18 godzin temu, J4Z napisał:

że jak w jakimś utworze bije dzwon gdzieś daleko, to ma być słychać daleko. a nie po prostu ciszej

Racja

18 godzin temu, J4Z napisał:

i nie oszukujmy się Panowie. W 15 metrach to my 30 metrowej sceny, nie będziemy mieć.

Prawda

18 godzin temu, J4Z napisał:

Pogłos mierzony z innymi kolumnami, ale czarne absorbery stały wtedy nie na bocznych odbiciach, a w rogach, także poza dolną częścią pasma, dzisiaj było na pewno lepiej. Z resztą słyszałem to, bo jeszcze poprawiła się precyzja na scenie i przybyło powietrza. Ogólnie to zrobię je na kołkach i na odsłuch będą wyjeżdżać. W rogi dam basstrapy.

Sprubowalbym grubsze panele tj. 10cm. Widac z wykresu ze Ten dol jakis pofalowany jest na poglosie. Moze nawet wiecej paneli, a na pewno sprobowalbym grubsze bo one wlasnie utemperuja ten nizszy zakres. 

15 godzin temu, DiBatonio napisał:

Tak wiem, to nie miejsce na dyfuzory, ale zapytaj @Mikelas76 co u mnie robi 1D w tym miejscu.

Tak, u Jacka sie sprawdza, pytanie czy tu sie sprawdzi? Nie widze podobienstw z pokojem Batona, ale. kto wie... 

15 godzin temu, DiBatonio napisał:

Poza tym  jak masz dyfuzor na tylnej ścianie, to nie możesz tak blisko niego siedzieć,  bardziej optymalnie to przynajmniej 1m

Ja u siebie mam dyfuzor glebokosci studni 14cm, jakies 2,2m za plecami i to dziala bardzo dobrze. Mniej niz 1m bedzie dzialal na pewno gorzej. 

Generalnie trzeba probowac i najlepiej robic pomiary i zapisywac. W koncu dochodzi sie do jakiegos zlotego srodka. 

Jak przypomne sobie moje pierwsze wykresy to wlosy deba staja, dziury piki i wielki poglos, teraz poprzez  wiele prob jest ok. 

Zawsze można cos poprawic, o czym przekonal sie ostatnio Jacek. Czasami trzeba kogos z dystansem i swiezym podejsciem, pare pomyslow i robi sie OK. 

Tak wrzuce moj ostatni wykresz szkoda ze nie mam tego pierwszego, to byla MASAKRA. 

Acha, najwazniejsze na koniec. 

Kupic UMIKa i mierzyc, mierzyc i jeszcze raz mierzyc

13 LIPIEC 2022.jpg

rt60 13 lLIPIEC 2022.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, J4Z napisał:

ja myślę że najsłabszym ogniwem jest teraz wzmacniacz, ale jakbym miał kupować to za jakieś 10k. na razie mnie nie stać.

A co chciałbyś poprawić wymianą Twojego poczciwego NADa na wzmacniacz za 10k? Tak sobie śledzę Twoje poczynania i szczerze powiedziawszy nie do końca nadążam. Rozumiem, że z akustyką chodzi o uzyskanie lepszej holografii i wyrownania "krzywej". Ale jeśli już uzyskasz odpowiedni efekt ustrojami a zmieniając wzmacniacz coś skaszanisz, co wtedy 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, J4Z napisał:

kupiłem przed chwilą takie dziadostwo ze styroduru na boczne odbicia. kiedyś trafiłem na jakimś forum jak trochę cisnęli temu gościowi i jego wykresom, ale kij tam. tanie, sprawdzę organoleptycznie, zmierzę i jak będzie lipa to zwrócę najwyżej. / ups właśnie zobaczyłem że nie ma zwrotu, heh no trudno. majątku nie wydałem

To bardzo ciekawi mnie bo sam ostatnio myslalem o tym samym 😜. Szkoda ze skasowales zakup, bysmy sie przekonali

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, J4Z napisał:

.Dobre pytanie, śmiechłem. xD No jeśli chodzi o holografie to jak wyżej, jeszcze nie wiem czego nie wiem. Może być lepiej to na pewno. ;) A np stopę perkusji w metalu, słyszałem... na słuchawkach. 🤣

Jest jeszcze jeden problem 😊 zestaw nie zagra wszystkich gatunków na jednakowym poziomie , no ja nie miałem takiego , a wiem że Twoje gusta muzyczne nie oscylują wokół jednego lub dwóch 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę kiedyś swojego przytargac do Ciebie tylko do metalu to on średnio pasuje , Twój Nad pewnie juz się lepiej spisuje . Może i streamer ,ale to już logistyka i nie godzina tylko 3 co najmniej . Więc kratę browara musisz przygotować 🤣 

A i taxi do domu 😋

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Dedal75 napisał:

Jest jeszcze jeden problem 😊 zestaw nie zagra wszystkich gatunków na jednakowym poziomie 

Być może są zestawy, które to potrafią. Ba, jest nawet jeden kolega na forum, który twierdzi, że jego system tak gra, ja jednak podobnie jak Marek, nie spotkałem się jeszcze z takim. Sam słucham różnej muzyki ale dominuje lekki jazz i spokojniejszy rock i w tym sprawdzają się ATC. A jeśli od czasu do czasu chcę posłuchać jakiegoś Tool'a czy innej mellatiki to znoszę PMC. 

Jeśli zaś chodzi o ustroje akustyczne i ogólnie poszukiwanie ulepszeń, to w pewnym sensie zazdroszczę. Ja nie miał bym zdrowia ani nerwów na takie eksperymenty. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, seba3002 napisał:

Jeśli zaś chodzi o ustroje akustyczne i ogólnie poszukiwanie ulepszeń, to w pewnym sensie zazdroszczę. Ja nie miał bym zdrowia ani nerwów na takie eksperymenty. 

Nie masz czego zazdrościć, ja uważam że ty możesz sobie spokojnie odpuścić to u siebie. Masz ten ból z głowy. 😀 Ciesz się już muzyką. 😉

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Amarok napisał:

Nie masz czego zazdrościć, ja uważam że ty możesz sobie spokojnie odpuścić to u siebie. Masz ten ból z głowy. 😀 Ciesz się już muzyką. 😉

 

Najbardziej się cieszę, że od czasu do czasu mogę u siebie gościć sympatycznych kolegów z forum 🙂. To żeśmy sobie troszkę poslodzili 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, seba3002 napisał:

Najbardziej się cieszę, że od czasu do czasu mogę u siebie gościć sympatycznych kolegów z forum 🙂. To żeśmy sobie troszkę poslodzili 😉

Dokładnie, to ma nas cieszyć i bawić 😀.

3 minuty temu, Dedal75 napisał:

Żebyś jeszcze tak daleko nie mieszkał 🤦🙄

Ja dałem jakoś radę pokonać tę odległość. 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Amarok napisał:

Dokładnie, to ma nas cieszyć i bawić 😀.

Ja dałem jakoś radę pokonać tę odległość. 😉

Zrezygnowałem z pracy na rzecz opieki nad niepełnosprawnym synem , wypad na zlot to już wyrzuty sumienia 😉 no i czasy widzimy jakie są nie przelewa  się 🙆 . Pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...