Skocz do zawartości

Mój pierwszy interkonekty - pomocy! :)


Recommended Posts

Hej,

Potrzebuje pomocy :) Chciałbym sobie stworzyć swój pierwszy interkonekt na bazie kultowego beldena 8402 albo Mogami w2549 (nie mogę się między nimi zdecydować - może jest jeszcze jakiś, który powinienem wziąć pod uwage? @tomek4446 wiem ze Ty masz tego beldena - jest w tej kasie coś konkurencyjnego?) 

I teraz moje pytanie do doświadczonych kolegów brzmi następująco. Belden 8402 jest słynny i wychwalany na świecie w konstrukcji Yazaki Sana, który proponuje, żeby masę połączyć z ekranem na obu końcach kabla, a nie tylko na jednym końcu. To teraz moje pytanie brzmi czy fenomen takiego połączeni dotyczy wszystkich innych przewodów niż belden i np przy takim Mogami w2549 tez powinienem połączyć ekran z masa na obu końcach, czy jednak zrobić to klasycznie na jednym końcu tym samym tworząc przewod kierunkowy?

Bede wdzięczny za pomoc :) Wiem, ze jest tu kilka Panów zaznajomionych z tematem. 

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

Kolego @mateolo2, a możesz powiedzieć jakie elementy systemu do tej pory posiadasz? Masz tych wątków kilkanaście, tu kable, tam streamer a możesz zdradzić jakie kolumny u Ciebie grają i z jakim wzmacniaczem?

Hej @seba3002! Jasne :)

Primare I21 - Triangle Comete Ez - Focal Cube 2 Sub - Arcam Irdac + sbooster liniowy do daca + Cambridge Audio Azur 640c v2 (mod muda44) CD - Canare 4s11 - Belden 8402 IC - Black Rhodium Harmony IC - WireWorld Stratus 7 :) 

Swoja droga bardzo chciałem sobie zrobić taka stopkę jak Ty masz np w profilu, ze się wyświetla jaki masz sprzęt bo to duże ułatwienie przy doradzaniu, ale za cholerę nie mogę znaleźć nigdzie tej opcji :( podpowiesz jak to zrobić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mateolo2 napisał:

Hej @seba3002! Jasne :)

 podpowiesz jak to zrobić?

Jasne. Najlepiej użyć do tego komputer i przeglądarki Firefox. Wchodzisz w ustawienia konta, dalej w zakładkę "sygnatura" i wpisujesz co tam tylko chcesz. 

A tak a propos Twojego systemu - miałem okazję okazję słuchać ostatnio młodszego primare i bardzo mi się ten wzmak spodobał. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, seba3002 napisał:

Jasne. Najlepiej użyć do tego komputer i przeglądarki Firefox. Wchodzisz w ustawienia konta, dalej w zakładkę "sygnatura" i wpisujesz co tam tylko chcesz. 

A tak a propos Twojego systemu - miałem okazję okazję słuchać ostatnio młodszego primare i bardzo mi się ten wzmak spodobał. 

Dzieki! No przyznam, ze to primare i21 jest moim ukochanym wzmacniaczem. Poza gra - wykonanie jest powalające. Wyglada jak rzeźba na polce a nie sprzęt RTV. Wiele fanów primare mówi, ze nowe wzmaki od nich to nie to samo co stare i20/i21/i22 - polecam Ci kiedyś posłuchać. I21 można dorwac już poniżej 2k

55 minut temu, Dzik napisał:

@mateolo2 Nie obraź się, ale ten twój awatar jest okropny. Nie możesz sobie wstawić standardowo zdjęcia wzmacniacza/kolumn albo jakiejś laski?

 

36 minut temu, J4Z napisał:

Śmieszny, dziwny, niepokojący 😳

 

31 minut temu, Dzik napisał:

Mnie ten av przypomina mema "On czeka, w końcu się schylisz".

😂

Natomiast Panowie jeśli chodzi avatar :) To jest to specjalny zabieg weryfikujący wiedzę muzyczną :) Dla tych co zorientowani ma być to smaczek ;) To okładka albumu Miles’a Devisa uważana powszechnie za jeden z najlepszych albumów jazzowych w ogóle, tytule Tutu. Obok kind of blue drugi najpopularniejszy tez album w naszym audiofilskim świecie. Plus jest to piękna fotografia i mi się bardzo podoba.

 

Ale mogę zmienić na jakaś łaskę jak wolicie 😂

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, mateolo2 napisał:

wychwalany na świecie w konstrukcji Yazaki Sana, który proponuje, żeby masę połączyć z ekranem na obu końcach kabla, a nie tylko na jednym końcu.

A ja głupi polutowałem jak zwykle , bez ekranu od strony odbiornika. Belden u mnie obecnie / to znaczy gra już od pół roku /, zastąpił Neotecha. Mam go między pre a monoblokami. Po zmianie kabli żadnego spadku jakości nie zanotowałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, tomek4446 napisał:

A ja głupi polutowałem jak zwykle , bez ekranu od strony odbiornika. Belden u mnie obecnie / to znaczy gra już od pół roku /, zastąpił Neotecha. Mam go między pre a monoblokami. Po zmianie kabli żadnego spadku jakości nie zanotowałem.

To spróbuj połączyć ekran po obu stronach - https://jeffsplace.positive-feedback.com/belden-8402-microphone-cable-interconnects-and-best-tronics-pro-audio/

Ten kabel swoją popularność i kultowosc zdobył właśnie w tej opcji :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mateolo2 napisał:

Dobra, już wiem, ze będę lutowac ekran z obu stron do masy. Wątek uznaje za zamknięty

Ekran z jednej strony połącz z masą, z drugiej strony ekran utnij, a masę przylutuj z dwóch stron do obudowy.

Polecam wtyki z pinem CuTe. Są naprawdę dobre :)))

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, tomek4446 napisał:

No dobra , przelutuję po Świętach.

Ale na wtykach , to przyoszczędzili :) 

https://amptone.pl/5064-wtyk-rca-switchcraft-3502a

Pewnie zostanę zjechany, ale…. To właśnie te wtyki i ten kabel, połączony dokładnie w ten sposób w Japonii zyskał miano świetego grala. Słyszałem, ze na furutechach był mniej „muzykalny”. Switchcrafty 3250aau to tez legendarne wtyki. U nas w PL trochę przecenione bo aż 45 zł sztuka. Normalnie około 25… ja specjalnie ich dwa miesiące szukałem i ściągałem z zagranicy tylko po to żeby mieć tego beldena właśnie na tych wtykach. Za ten hajs mogłem mieć podstawowe furutechy, albo te które ma ender z miedzi CuTe, ale naumyślnie wolałem switchcrafty za ich właśnie „legende z Beldenem”

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...