Skocz do zawartości

Wiarygodność recenzji ze słuchu - prezentacja Amira


Dzik

Recommended Posts

12 godzin temu, Dzik napisał:

Powtarzam: mówimy o recenzowanych publikacjach i oficjalnych badaniach - nie są to komentarze na yt czy blogposty. Za dostęp do niektórych publikacji trzeba chyba zapłacić.

Nie sprawdziłeś? Nie kusiło Cię, żeby sięgnąć do źródła? Zaufałeś Amirowi? ;)

Przecież to jest głuchy telefon z trójką wysoce subiektywnych pośredników.

1. Autorzy artykułów zinterpretowali po swojemu wyniki badań, żeby pasowały im do z góry postawionych tez.

2. Amir zinterpretował artykuły, żeby pasowały do jego tez.

3. Ty zinterpretowałeś tekst Amira, żeby pasował Tobie (pominąłeś przy tym same artykuły)

A na koniec dziwisz się, że nikt nie traktuje tego poważnie. @DiBatonio chyba ze trzy razy prosił Cię o odniesienie się do tych prac. Jak grochem o ścianę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, kaczadupa napisał:

Ostatnio, gdy w grupie słuchaliśmy różnych systemów w domu Marka miałem wrażenie/pewność, że co innego w brzmieniu lubię ja, co innego Wojtek a jeszcze co innego Marek.

Ależ to zupełnie normalne.

13 godzin temu, kaczadupa napisał:

I tyle "dobrego" dla nich wyszło w temacie badań i pomiarów Amira. 

Bo  pomiar nie powie Ci czy brzmienie będzie Ci się podobać czy też nie. Ocenianie sprzętu wyłącznie na pomiarach dla mnie to absurd. Okej - może być jakimś tam uzupełnieniem. Dla mnie liczy się tylko moje ucho. Czemu? To proste - bo ja będę tego potem słuchał. Poza tym cały czas najważniejsze jest w audio doświadczenie - czyli w skrócie mieć pojęcie jak grają inne systemy i czego można oczekiwać.

3 godziny temu, seba3002 napisał:

Może podobnie jest z audio. Może jedni słyszą "bardziej" inni "mniej". Może dla jednych w dźwięku liczy się barwa, dla innych scena a dla jeszcze innych efekt "wow".

Nie może, ale na pewno.

1 godzinę temu, Chyba Miro 84 napisał:

Ok. Zły przykład. Spiewsm sobie chwytliwy refren... czy za kazdym razem inaczej?

Akurat @MariuszZ ma tutaj rację. Tak działa nasz mózg. Wiem, że dla wielu to może być szokujące, ale jesteśmy ułomni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Rafał S napisał:

Nie sprawdziłeś? Nie kusiło Cię, żeby sięgnąć do źródła? Zaufałeś Amirowi?

Sprawdziłem i cytowałem. Następnym razem doczytaj, zanim zastosujesz myk "bezkrytycznej wiary". Zresztą uważam, że jedni ludzie są bardziej wiarygodni od innych - np. lekarz jest bardziej wiarygodny od znachora w kwestiach zdrowotnych (tak, oglądałem film, ale to tylko film). Retoryką pod tytułem "wszystko może być kłamstwem/manipulacją" można sobie cokolwiek próbować tłumaczyć. Sceptycyzm jest wskazany, ale dobrze ulokowany, bo bycie sceptycznym tylko wobec niewygodnych rzeczy to odpowiednik klapek na oczach.

18 minut temu, Rafał S napisał:

A na koniec dziwisz się, że nikt nie traktuje tego poważnie.

Nie wiedziałem, że ktoś cię wybrał na swojego reprezentanta i dał prawo do wypowiadania się za jakiś bliżej nieokreślony ogół.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MariuszZ napisał:

Może kiedyś zagramy. Na razie fajnie klaszczesz. Jeszcze kilka występów i zdobędziesz uznanie jako forumowy Klakier

Godny moderatora tekst. "Szacun". No ale w sumie nie ma się co dziwić. Pani Moderatorka już mnie kiedyś uświadomiła, że to nie jest normalne forum tylko forum audiofilskie :>>>

A co do tematu to pomiary pomiarami ale stety/niestety (zależy dla kogo) wybierając sprzęt w większości ludzie kierują się słuchem.
Nic w tym złego. Do momentu w którym ktoś będzie miał czelność napisać, że podoba mu się brzmienie Marantza w stereo (wiadomo o co chodzi). Lub też innego taniego gówna nie nadającego się do niczego poza kinem domowym. Wtedy już na słuch się nie liczy. Prawda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Melo-man napisał:

Bo  pomiar nie powie Ci czy brzmienie będzie Ci się podobać czy też nie. Ocenianie sprzętu wyłącznie na pomiarach dla mnie to absurd. Okej - może być jakimś tam uzupełnieniem.

Nie wiem, po co się w ogóle wypowiadasz, skoro ewidentnie nie raczyłeś się zapoznać z argumentami. Polemizujesz z samym sobą - z tym, co ci się wydaje, że ktoś uważa.

Amir odsłuchuje kolumny głośnikowe, które recenzuje.

Edytowano przez Dzik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, eMBe napisał:

. Do momentu w którym ktoś będzie miał czelność napisać, że podoba mu się brzmienie Marantza w stereo (wiadomo o co chodzi).

A to też zależy "kto" pisze. Jesli sceptyk akcesori audio to..... wiadomo 😜

 

Kiedyś był "przeszczep" sprzętu "x" do obudowy "y". Ludzie chwalili sprzet "y" do poki ktoś zauważył, ze wnętrze sprzetu "y" to "x". 

Wielkie oburzenie nastało. 

Nie będę tu uprawiał reklamy/antyreklamy więc musi wystarczyć xy ;)

Warto ten przykład przywoływać co jakiś czas :D

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Dzik napisał:

Sprawdziłem i cytowałem. Następnym razem doczytaj, zanim zastosujesz myk "bezkrytycznej wiary".

Doczytałem. Nie cytowałeś artykułów. Wkleiłeś tylko link. Dwa razy ten sam. Sprawdziłeś chociaż, czy artykuł jest tam dostępny do ściągnięcia? Jeśli jest, mógłbyś wrzucić ścieżkę prowadzącą bezpośrednio do pdf-a. 

 

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chyba Miro 84 Nie mam zamiaru nikogo obrażać. Niemniej jednak nie gramy w szachy i nie graliśmy, a Ty mi mata dajesz w imieniu Dzika? Jak zareagować na fakt, że dyskutuję z Dzikiem, a Ty mimo, że niewiele masz do powiedzenia w tej kwestii próbujesz w żartobliwy sposób zakończyć dyskusję z werdyktem na korzyść autora tematu? 

Wolałbym żebyś zaczął przedstawiać swoje poglądy dotyczące tematu zamiast przyklaskiwać cudzym w taki ostentacyjny sposób. 

Oczywiście każdy pisze co chce i co czuje mając do tego święte prawo. Ja prócz bycia moderatorem jestem też zwykłym użytkownikiem i skorzystałem z mojego prawa skomentowania podwójnego mata napisanego twoim piórem w cudzym imieniu. 

Oczywiście, że nie jesteś klakierem. To była taka przenośnia o lekko pejoratywnym zabarwieniu za którą jeżeli Cię uraziła przepraszam. 

12 minut temu, eMBe napisał:

Godny moderatora tekst. "Szacun". No ale w sumie nie ma się co dziwić. Pani Moderatorka już mnie kiedyś uświadomiła, że to nie jest normalne forum tylko forum audiofilskie :>>>

@Stolarz @eMBe mam nadzieję, że Pani Administrator uświadomiła Cię również co się dzieje gdy ktoś kombinuje z dwoma kontami. Na "normalnym" forum już byś tu nie pisał ale ponieważ jest to forum audiofilskie więc masz jeszcze możliwość. Pamiętaj jednak żeby wiatru za mocno nie siać bo podczas burzy można piorunem oberwać 😉

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MariuszZ napisał:

Oczywiście, że nie jesteś klakierem. To była taka przenośnia o lekko pejoratywnym zabarwieniu za którą jeżeli Cię uraziła przepraszam. 

Nie uraziłeś. Mnie sie Nie Da Urazić :)

ale mimo wszystko miło ze sie poczówasz do pszeprosin, na co ja w ramach rekompensaty, postaram sie nie drażnić Ciebie czymś co opisujesz jako...

5 minut temu, MariuszZ napisał:

próbujesz w żartobliwy sposób zakończyć dyskusję z werdyktem na korzyść autora tematu

Skoro tak to odbierasz.

Pozdrawiam 

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, MariuszZ napisał:

Wolałbym żebyś zaczął przedstawiać swoje poglądy dotyczące tematu zamiast przyklaskiwać cudzym w taki ostentacyjny sposób. 

Nigdy bym się nie spodziewał, że mając tylu kolegów za plecami, którzy chętnie potakują i serduszkują, można tak komuś zazdrościć, że jeden użytkownik się z nim zgodził.

18 minut temu, Rafał S napisał:

Doczytałem. Nie cytowałeś artykułów. Wkleiłeś tylko link. Dwa razy ten sam. Sprawdziłeś chociaż, czy artykuł jest tam dostępny do ściągnięcia? Jeśli jest, mógłbyś wrzucić ścieżkę prowadzącą bezpośrednio do pdf-a. 

Linki do publikacji naukowych są w opisie video, a a dostęp jest płatny. Gdybyś choć kliknął, to byś wiedział, a nie dalej marnował mocz na podsikiwanie tej samej kępki trawy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dzik napisał:

Amir odsłuchuje kolumny głośnikowe, które recenzuje

Dobre 😆😆😆

Czyżby to był brak konsekwencji z jego strony?

Ten sam Amir jednak stwierdza, że:

20 godzin temu, Dzik napisał:

Innymi słowy: subiektywne recenzje to tylko cudze, nieprecyzyjne, a często wręcz wadliwe opinie.

20 godzin temu, Dzik napisał:

Domowy odsłuch kolumn głośnikowych w stereo – nie ważne czy przez kilka dni, czy rozciągnięty na kilka m-cy – jest marnym wyznacznikiem brzmienia kolumn

20 godzin temu, Dzik napisał:

ludzki umysł szybko przyzwyczaja się do brzmienia, nawet kiepskiego

20 godzin temu, Dzik napisał:

odsłuch wyklucza wiarygodne wnioski i może prowadzić do słyszenia nawet dużych, ale nieistniejących różnic.

Chyba mamy drugi szach mat.

😆

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, seba3002 napisał:

Rozumiem, że ten wątek ma za zadanie udowodnić kto na forum pisze większe brednie 😏?

Wątek to przemycone z innego wymiaru tematyczne badania Amira jako taki gwóźdź do trumny recenzentów audio. 

Zgodnie z teoriami zawartymi w filmiku wiarygodność recenzji jest zerowa.

Sprzęt audio to tylko oscyloskopem lub ślepym testem ocenisz. 

To w olbrzymim skrócie. Kto pisze brednie i jest największym zbrEdniarzem należy ocenić samemu. Nie ma lekko 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, ale pomyślcie Panowie. Gdyby nie było Dzika, największym problemem forum byłby znowu Jarkowy Marantz. Chyba byłoby trochę nudno. A tak istnieje swego rodzaju symbioza i chyba mimo wszystko większość osób jest zadowolona. 

Zostałem przed chwilą poproszony przez Dzika, jak to ładnie określił , jako "osoba neutralna" 😜, o umieszczenie takiego komunikatu: 

"Drodzy dyskutanci,

Z przykrością informuję, że forumowy algorytm anty-spamowy odebrał mi możliwość dalszej polemiki. Ufam, że nasze przyszłe dyskusje wynagrodzą wam ten czasowy brak mojej obecności."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, seba3002 napisał:

Kurczę, ale pomyślcie Panowie. Gdyby nie było Dzika, największym problemem forum byłby znowu Jarkowy Marantz. Chyba byłoby trochę nudno. A tak istnieje swego rodzaju symbioza i chyba mimo wszystko większość osób jest zadowolona. 

Z Twoim i moim temperamentem nie byłoby nudno. 😉

😆

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, DiBatonio napisał:

Z Twoim i moim temperamentem nie byłoby nudno. 😉

😆

Tyle że nasze osobiste wycieczki raczej niewielu interesują a Dzik, mimo wszystko, wywołuje emocje u większości forumowiczów. Zdaje się, że kiedyś takim forumowym Dzikiem był Jarosław. Ale chyba z wiekiem złagodniał 😐

No kurczę, przecież żyjemy w takich czasach, że media (a internet i nasze skromne forum też się do nich zalicza) karmią się sensacją. Gdyby nie było sporów, ba, kłótni, czy forum tętniło by życiem tak jak teraz? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, seba3002 napisał:

Kurczę, ale pomyślcie Panowie. Gdyby nie było Dzika, największym problemem forum byłby znowu Jarkowy Marantz. Chyba byłoby trochę nudno. A tak istnieje swego rodzaju symbioza i chyba mimo wszystko większość osób jest zadowolona. 

Nie ma porównania. Jarkowy Marantz jest zabawny. To maskotka forum i osobiście uważam, że powinien znaleźć się w forumowym logo, tuż obok napisu "Audio". Trudno się z Kraftem zgodzić w kwestii wzmacniaczy, ale facet świetnie pisze, ma poczucie humoru i dystans do samego siebie. Bywa uszczypliwy, ale nie schodzi poniżej pewnego poziomu wypowiedzi. Bez Krafta byłoby nudno. Bez Dzika byłoby miło. Oczywiście to tylko moje zdanie. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, eMBe napisał:

Nic w tym złego. Do momentu w którym ktoś będzie miał czelność napisać, że podoba mu się brzmienie Marantza w stereo (wiadomo o co chodzi). Lub też innego taniego gówna nie nadającego się do niczego poza kinem domowym. Wtedy już na słuch się nie liczy. Prawda?

Już to pisałem tutaj dwukrotnie. Wg pomiarów taki Moon 240 wypada świetnie i co z tego skoro brzmi, jak brzmi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...