Skocz do zawartości

Audio Video Show 28-30.10 2022 - zapowiedzi, relacje... widzimy się?


mateolo2

Recommended Posts

Dnia 23.04.2022 o 17:10, lpomis napisał:

Nigdy nie byłem na AVS. Czy oprócz audiofilskiego plumkania, które praktycznie na każdym sprzęcie brzmi przyzwoicie, można usłyszeć tam inną muzykę?

To jest problem od lat. A jak zapuścisz swoją płytę to licz na jeden kawałek i od razu ktoś przychodzi i zmienia na plumkanie.

o Przepraszam post z kwietnia :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni weekend w Eindhoven/Niderlandy Audio Dutch Weekend. Około 100 pokojów. 
Nie było problemów z „zapodaniem” własnej muzyki/pliki, CD, winyle.

Ale..dla mnie to co mi się bardzo nie podobało było podkręcanie volume. Bo …goście w drugim, trzecim rzędzie słabo słyszeli. 

Na tak „głośnym” odsłuchu większość klamotów brzmiało dobrze i trudno było mi wyłapywać różnice.

Zdaję sobie sprawę, że to mój „problem”. U mnie średnio na apce jest 50-60db. No i równy pogłos w całym paśmie.

Na tym event było 65-75. A często i „głośniej”.


 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej na takim wydarzeniu i przy takiej ilości zainteresowanych ciężko będzie zestroić sprzęt pod siebie.

Wiadomo że to ma grać na maksa uniwersalnie i raczej zachęcać wizualnie do tego aby potem w salonie na spokojnie posłuchać sprzętu według siebie. Takie są uroki imprez z setkami wystawców i tysiącami zwiedzających.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, halik napisał:

Cisza jakaś w temacie, ktoś się wybiera ? piątek, sobota ?

Jestem w piątek , sobotę i ....chyba w niedzielę.

1 godzinę temu, halik napisał:

Może jakieś wspólne zwiedzanie pokoi .

Jak będzie tyle ludu co zawsze na AVS to się nie da. Nieraz ciężko się wcisnąć do boxu samemu a co dopiero w parę osób. Możemy się co najwyżej spotkać w " kawiarence " na Narodowym lub po zwiedzaniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.10.2022 o 07:24, AudioTube napisał:

..dla mnie to co mi się bardzo nie podobało było podkręcanie volume. Bo …goście w drugim, trzecim rzędzie słabo słyszeli. 

Na tak „głośnym” odsłuchu większość klamotów brzmiało dobrze i trudno było mi wyłapywać różnice

No tak. Bo widocznie nasza "wrażliwość" na dzwieki jest  najwyższa przy srednio-cichym słuchaniu. Tez tak mam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafał S napisał:

Słusznie. U mnie np. próg bólu jest niższy niż u większości ludzi. Z tego powodu rzadko chodzę na koncerty rockowe. 

Bo na koncerty chodzi się w zatyczkach ;)

Zwłaszcza te metalowe 

2 godziny temu, dorsz napisał:

Trzeba by zdefiniować ile to średnio-ciche ma 😀

 

Wiesz ile dB ma szept, rozmowa, śpiew? No to mniej wiecej w tym rejonie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz chyba największa atrakcja tegorocznego Audio Show - prezentacja Wilsonów Chronosonic XVX wraz z flagową elektroniką Gryphona: Ethos, Apex + Commander.

Całość za okrągłe 4mln zł. 

image.png.44ae4df8f8a92f4f118ada26f334ac16.png

Spoko - tez mnie nie stać, więc nie ma się co trigerować, ale jak to mówią: kupić nie kupić - posłuchać zawsze warto 🙂

image.png.8189a62b07ead9876f3314043919cf33.png

 

Zdjęcie nie oddaje skali tych urządzeń. Apex waży 202kg i ma prawie 90cm głębokości. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na systemie. 

Ważne by wokal nie "darł japy"

10 minut temu, lysyrafal napisał:

bo mnie zaciekawiłeś tym wpisem

Wiesz to co piszę to moje własne wynurzenia, do których doszedłem słuchając na roznych poziomach u mnie jak i u innych.

Ma być realistycznie łącznie z siła głosu wokalistki. Gdy łagodnie śpiewa to ma być w pokoju łagodny śpiew, a nie przeciążenie i nienaturalna głośność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lysyrafal napisał:

Ten kawałek brzmi pięknie przy cichym i głośniejszym graniu,

 

Dokładnie tak. Jednak ja wolę gdy jest jak pisałem wczesniej. Kwestia gustu. Gdy wokalista np. Zespołu rockowego będzie skakać po scenie i wydzierać sie do mikrofonu, zapewne również podgłośnię wokal by "przejąć emocje" ;)

1 godzinę temu, lysyrafal napisał:

ciekawe teorie się tu pojawiają i po prostu chcę wiedzieć?

Już spieszę z wyjasnieniami.... to Moje Widzimisię :) - tak lubie poprostu, zadna to teoria. 

Tak to juz jest gdy system audio pokazuje (subiektywnie) świetną barwę, dynamikę a nawet holografie sceny.... 

Pozdrawiam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redakcja AUDIO changed the title to Audio Video Show 28-30.10 2022 - zapowiedzi, relacje... widzimy się?
  • Redakcja AUDIO unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...