Skocz do zawartości

Uniwersalna integra do 12 tys. zł?


Rafał S

Recommended Posts

15 minut temu, marcinmarcin napisał:

Pamiętam jak słuchałem kilka tańszych Hegli typu H80, H70, chyba też 100 i zupełnie totalnie, całkowicie mi nie podeszly... A jeden znajomy skomentował - a Rost jest z nich najgorszy... 😉

Chyba nawet w klubie Hegla go nie bronią 

Mnie się H90 podobał.

Ale to mnie i o tym chyba wiesz z AS.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.05.2022 o 23:39, lpomis napisał:

Słuchałem tego wzmacniacza w salonie Na Temat Audio w połączeniu z Audio Physic Classic 3. Krótko: podobało mi się. Warto go sprawdzić :)

Wojtek, jeśli słuchałeś go z APC3, to pewnie jesteś w stanie porównać brzmienie ze swoim Heglem H190? Chodzi mi głównie o barwę dźwięku, bo wyobrażam sobie, że stereofonia była inna ze względu na akustykę pomieszczenia. Powiesz coś więcej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, lysyrafal napisał:

Czy uniwersalna, tu mam wątpliwości, a już na pewno nie w połączeniu z kolumnami, które posiada autor tematu. Kolumny i wzmacniacz, które są dociążone, średnio to widzę.

Święta racja. Tych kolumn nie uratuje żaden wzmacniacz. Taki hegel zrobi jeszcze większą bułę na niskich, a jasny wzmacniacz typu Yamaha , Krell powoduje jazgot na wysokich tonach do tego stopnia, że potrafi zajarać się tweeter. 

Mi w miarę poprawnie grały końcówki w klasie D, które były bardzo neutralne . Takie jak Primare 34.2, nuforce mca20 i sta100. Zaznaczam, że tylko poprawnie. W tym budżecie nie do przyjęcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, 1Ender napisał:

Rafał a może spróbuj ciężkie, gęste zasłony, mocno udrapowane?

Żona woli plisy. :) 

Słuchałem swojego zestawu w salonie Audioneo - przestrzeń była lepsza, ale reszta brzmiała identycznie. Więc mam pojęcie, ile mogę ewentualnie wycisnąć z akustyki. Nie tu jest problem, przynajmniej dla mnie. Wszyscy się zawsze podniecają przestrzenią, a dla mnie muzyka jest głównie w barwie dźwięku. I to jest do zrobienia wzmacniaczem. Coś w końcu wybiorę. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, 1Ender napisał:

Czyli znowu wracamy do tematu kolumn. Rafał nie chce z nimi wziąć rozwodu. Cała zabawa może się nie zakończyć do grudnia. Pytanie którego roku? Zawsze będzie coś? No, ale kolumny zostają. Co ja bym zrobił? Cały budżet przeznaczyłbym na używane kolumny.

Pozdrawiam Cię @Rafał S! :)))))

Najlepsze jest to, że nikt ich nie słyszał, a wszyscy doradzają jaki wzmacniacz.😀

I jest przeważnie tak, że ten co słuchał nie ma o niczym pojęcia bo się nie zna, a cała reszta widząc tylko je na zdjęciach, to mega znawcy. 🤣

Dobre kolumny zagrają fajnie z każdym wzmacniaczem. Patrząc na ich cenę, to nie powinno być tego tematu.

 

Edytowano przez moss
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, moss napisał:

Jak w końcu przestaniesz marzyć i w końcu kupisz sobie coś fajnego, to sam do tego dojdziesz. 

Możliwe.

14 minut temu, seba3002 napisał:

WA? 

No. Tutejszy szef wszystkich szefów. WA to skrót. Musisz go rozszyfrować. Mała podpowiedź - lubi Marantza 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Adi777 napisał:

Możliwe

Albo i nie. 

Kolego, to są monitory z polskiej manufaktury za ok.12 tyś.  Za taką kasą to musi grać fajnie z każdym wzmacniaczem. 

Znam dobrze ofertę tej firmy, czy można mieć fajne granie korzystając z jej usług, jak najbardziej. Z tym, że jest to kompletnie nie opłacalne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, moss napisał:

Dobre kolumny zagrają fajnie z każdym wzmacniaczem.

Do niedawna twierdziłeś, że dobre kolumny grają fajnie bez wzmacniacza. Cieszy mnie ewolucja Twoich poglądów. Przydałby się podobny postęp w prawdomówności. Kolumny nie kosztowały mnie 12 tys. tylko niewiele ponad połowę tej kwoty. Niezbyt sprytnie jest wprowadzać ludzi w błąd w kwestiach tak łatwych do sprawdzenia w sieci. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moss (dawniej paul) nie możesz ciągle trollować tylko  dlatego, że Studio16Hz czy inni producenci oferują  lepiej grające paczki niż te od YB Audio i przez to życzą sobie większych pieniędzy.

W końcu za takie twoje zachowania moderacja  straci cierpliwość i wyrzuci cię definitywnie z tego forum jak to już dawno uczyniono na innych forach o tematyce audio.

I gdzie wtedy będziesz trollował?

Trochę samozachowawczego instynktu wykaż chłopie... 

.... ewentualnie razem z chłopakami z YB Audio wymyśl  jakiś bardziej kulturalny sposób reklamy... 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kaczadupa napisał:

Moss (dawniej paul) nie możesz ciągle trollować tylko  dlatego, że Studio16Hz czy inni producenci oferują  lepiej grające paczki niż te od YB Audio i przez to życzą sobie większych pieniędzy.

Chyba coś i gdzieś się poprzestawiało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rafał S napisał:

jesteś w stanie porównać brzmienie ze swoim Heglem

Ciężki temat. Nie podejmę się takiego porównania. Trigona słuchałem w salonie, bardzo mocno zaadaptowanym akustycznie. Sala NTA jest wygłuszona i ogólnie zaadaptowana do granic możliwości.

Exxact zapamiętałem jako grającego przestrzennie, żywo, ale i nieco lekko i zwiewnie zarazem. Miał fajny detal i konturek. 

Myślę, że mógłby się ładnie zgrać z Canto po tym jak je opisałeś. Michał pewnie bez problemu Ci go podeśle :)
 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, kaczadupa napisał:

.... ewentualnie razem z chłopakami z YB Audio wymyśl  jakiś bardziej kulturalny sposób reklamy... 

Adam, jestem przekonany, że YB Audio nie ma z tym nic wspólnego. Wymieniałem wcześniej emaile z p. Pawłem Urbańskim w sprawie Bise i odebrałem go jako sympatycznego i rzeczowego człowieka stroniącego od agresywnego marketingu. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Rafał S napisał:

Wymieniałem wcześniej emaile z p. Pawłem Urbańskim w sprawie Bise i odebrałem go jako sympatycznego i rzeczowego człowieka stroniącego od agresywnego marketingu. :)

Potwierdzam, a też trochę korespondowaliśmy i rozmawialiśmy przez telefon. Obaj panowie z YB prezentują zdrowe podejście do audio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lpomis napisał:

Exxact zapamiętałem jako grającego przestrzennie, żywo, ale i nieco lekko i zwiewnie zarazem. Miał fajny detal i konturek. 

Myślę, że mógłby się ładnie zgrać z Canto po tym jak je opisałeś. Michał pewnie bez problemu Ci go podeśle :)

Dzięki. :)Podobnie kombinowałem na podstawie recenzji w sieci. Już napisałem do Michała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, moss napisał:

Święta racja. Tych kolumn nie uratuje żaden wzmacniacz.

Mój wpis dotyczył bezpośrednio tego co napisał @engajner czyli wzmacniacza Leema Tucana, a nie było moim celem krytykowanie kolumn autora wątku. Nie wiem czy śledzisz cały wątek, ale Rafał miał już wzmacniacz na testach, który znacząco zmienił brzmienie kolumn. To samo mogę powiedzieć o sobie, że z innym wzmacniaczem można osiągnąć to, czego się chce, jeżeli brzmienie kolumn mi odpowiada ( a tak jest w tym przypadku ). Swoją drogą zastanawiam się, czemu tak uporczywie twierdzisz, że sam autor nie wie czego poszukuje albo jakiego brzmienia chce?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo z tymi kolumnami to jest jak wojna z wiatrakami.  Osobiście chyba miałem okazję używać je z 10 wzmacnczami i tyle samo końcówkami. Nic nie potrafiło zmienić ich charakterystyki. Zamiast dalej pchać się w koszta, dałem sobie na luz. Czasami warto spojrzeć na problem z drugiej strony, niż upierać się przy jednym.

No ale cóż, niech się uczy .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...