Skocz do zawartości

Uniwersalna integra do 12 tys. zł?


Rafał S

Recommended Posts

Szukam / rozważam zakup nowego wzmacniacza do swoich Canto Grand New Premium.

Budżet - maks. 12 tys. zł (mówię o cenie uwzględniającej rabat). Oczywiście wolałbym zapłacić trochę mniej.

W tej chwili mam Haiku Sol II SE, który ma poluzowaną / zmiękczoną średnicę. Z tego powodu bardzo ładnie gra jazz, muzykę akustyczną, bluesa i łagodniejszego rocka. Natomiast słabo radzi sobie z bardziej przesterowanymi i gęstymi gitarami elektrycznymi, szczególnie w szybkich tempach. Szukam czegoś, co pozwoli zachować większość jego zalet, unikając jednocześnie ww. słabości.

Moje wymagania

1. Tranzystorowa integra. Do przyjęcia jest też ewentualnie hybryda z jakąś pojedynczą lampką dla ozdoby. Nie interesują mnie natomiast wzmacniacze lampowe - częściowo z powodu kwestii ekologicznych.

2. Najlepiej bez DAC-a, BT, wyjść słuchawkowych i tym podobnych wodotrysków. Ideałem byłby wzmacniacz czysto analogowy, który nie robi niczego poza wzmacnianiem sygnału wejściowego. W każdym razie, chciałbym, żeby pieniądze poszły na podstawową funkcję sprzętu, a nie dodatki

3. Brzmienie / nasycenie barwy - gdzieś w połowie drogi między moim Solem II a Heglem H190. Czyli z dobrą kontrolą, ale bez nadmiernej suchości. Ma grać liniowo. Nie musi dodawać basu i  nie powinien podkreślać górnej średnicy. Ewentualnie może mieć górną średnicę minimalnie cofniętą, ale bez przesady - im bliżej liniowego grania, tym lepiej.

4. Moc: około 60-100 watów. Nie szukam zapaśnika, tylko szermierza. Ma być precyzyjny na basie, w miarę szybki na średnicy, a jednocześnie grać z wdziękiem.

Raczej odpadają Atolle, Naimy, Roksany, Audiolaby i Nady. Z tego, co czytałem / słuchałem - interesujące mnie brzmienie mogą oferować Copland CSA70 i Trigon Exxact. Ale oczywiście wolałbym coś analogowego o podobnej charakterystyce. W miarę podobał mi się Haiku Bright MK5, ale szukam czegoś trochę lepszego.

5. Chciałbym, żeby był ładny w środku, jak najmniej komponentów, za to dobrej jakości.

6. Jestem otwarty na krajowe manufaktury, pod warunkiem, że dopuszczają zwrot w ciągu 2 tyg. od zakupu (wiem, że są z tym problemy przy sprzęcie robionym na zamówienie).

7. Może być używany, ale na gwarancji i w obrębie Trójmiasta - chcę zminimalizować ryzyko i zależy mi, żeby go posłuchać przez zakupem. Z powodów rodzinnych dalsze dojazdy niestety odpadają.

 

Proszę i z góry dziękuję za rady, wskazówki i oferty - zarówno ze strony zwykłych forumowiczów, jak i branży. Wiem, że chciałbym bardzo dużo, za te pieniądze i ciężko będzie to pogodzić, ale może jednak... :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Q21 napisał:

Zacząłbym może od Vincenta SV-237MK, choć tutaj może być dużo basu. Rzeczywiście Trigon jest super sprzętem i będze bardzo dynamiczny. Słuchałeś Musicala Fidelity M6si?

Dzięki za odzew. Nie znam Vincenta SV-237MK. Czy rzeczywiście zagra lepiej i drapieżniej od Sola II?  Co do Musical Fidelity M6si, to w lokalnym salonie, gdzie go mają usłyszałem, że jest ponoć mało rockowy i pod tym względem nie przeskoczy Sola II. Uważacie inaczej? Jak się mają te dwa to Trigona Exxact? I czy ten Trigon nie idzie w nadmierną suchość? Wiem - tylko odsłuch, ale chciałbym wstępnie odsiać to, czego nie warto słuchać. :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu Twojego opisu Canto Grand od razu zachciało mi się ich posłuchać z H190. Ale wg mnie do sprawdzenia KONIECZNIE Copland CSA70 jeśli Heniek jest dla Ciebie za suchy. Trigona Exxact też słuchałem, ciekawy wzmacniacz, gra żywo, dynamicznie, fajnie kontroluje bas. Mi troszkę brakowało w nim ogólnego wypełnienia, było za lekko.

Coplanda wypożyczysz w Top Hifi w Sopocie (o ile go jeszcze mają).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musical zagra najsubtelniej z nich, raczej detale mniej basu. Trigon będzie po środku, bardzo dynamiczne granie, ale z dobrą kontrolą. Vincent to najcieplej grający wzmacniacz (hyvryda). Fajny bas, ale dla niektórych może być go za dużo. Bardzo nasycony dźwięk i emocjonujący, ale trochę kosztem detali. Atoll In300 to też dobry kierunek, jest jeszcze Unison Research Unico Due (mamy powystawowy egzemplarz i spokojnie zmieścilibyśmy się w budżecie). Wszystkie zalety Vincenta ale z lepszym detalem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Q21 napisał:

Musical zagra najsubtelniej z nich, raczej detale mniej basu. Trigon będzie po środku, bardzo dynamiczne granie, ale z dobrą kontrolą. Vincent to najcieplej grający wzmacniacz (hyvryda). Fajny bas, ale dla niektórych może być go za dużo. Bardzo nasycony dźwięk i emocjonujący, ale trochę kosztem detali. Atoll In300 to też dobry kierunek, jest jeszcze Unison Research Unico Due (mamy powystawowy egzemplarz i spokojnie zmieścilibyśmy się w budżecie). Wszystkie zalety Vincenta ale z lepszym detalem.

Nie wiem, czy nie rozmijamy się w nazewnictwie. W stosunku do Sola II chciałbym szybszej średnicy - pogodzę się z trochę krótszymi wybrzmieniami. Słuchałem Sola IV, który wg. starszych postów kogoś od Was jest szybki i drapieżny. Może i jest - na basie. Ale średnicę ma tak samo poluzowaną jak Sol II. Właśnie to chcę poprawić - zyskać większą kontrolę na środku. Całą resztę już mam na odpowiednim dla mnie poziomie. Który z wyżej wymienionych mi to da? Z tego, co czytam, raczej nie Vincent i nie Atoll, Chyba też nie Musical? Napiszcie, proszę, coś więcej na priva, jak się ma Unison Research Unico Due do Trigona. Który z nich nada większą zwartość i precyzję gitarowym riffom, a jednocześnie nie odchudzi i nie osuszy muzyki akustycznej? Poproszę o priva z odpowiedzią i wycenami obydwu. Na stronie sklepu widziałem, że Trigon jest też dostępny w tańszej wersji - z antracytowym wykończeniem pokrywy. Ale może to błąd systemu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, J4Z napisał:

Kolego są ludzie którzy śledzą wątek 😡😀

To przepraszam. Ale wyceny oczywiście na priva. :)

1 godzinę temu, 1Ender napisał:

Rafał jak u Ciebie z majsterkowaniem, lutowaniem? 

Oraz

Jakiego masz daca? Gdzieś może nie doczytałem.

1. Dwie lewe ręce. :(

2. Gustard A18 - jak w stopce. Wygrał u mnie z kilkoma innymi. Miałem też krótko Twojego Nostromo Wolfa II wersję rozszerzoną z dodatkowym zasilaczem liniowym. U mnie grał bardzo ciemno i szybko go oddałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Moim zdaniem Trigon Exxact może być dobrym kompanem biorać pod uwagę Twoje oczekiwania. Unison Unico Due w tej sytuacji zagra za ciepło, za bardzo będzie przeciągał dźwięki a od tego chcesz uciec. Moim zdaniem dobrym wyborem może być nowy Cyrus i7 XR, który gra zdecydowanie bardziej rozdzielczo niż starsza seria ale jednocześnie ma dobre wypełnienie i świetną kontrolę dźwięku. Szczerze, to po Twoim opisie byłby to mój faworyt do odsłuchu. Znajdziesz tu na forum w testach krótką recenzję z słuchania i7 XR.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, engajner napisał:

A dlaczego nie Naim? Tak z czystej ciekawości pytam. Co Ci przeszkadza?

Z tego, co pisał Adam ( @kaczadupa ) jasno wynikało, że Naim graj ciepło / dokłada basu. Ja już mam ciepłe / ciemnawe kolumny i potrzebuję kontroli, a nie masy dźwięku. A już szczególnie na basie i średnicy. Docelowo pewnie też wymienię odtwarzacz (pamiętam o Twoim typie), ale to za jakiś rok, czy dwa. :)

23 minuty temu, seba3002 napisał:

a hegla słuchałeś czy opierasz swoją opinię na jego temat z internetowych opisów? 

Przyłapałeś mnie. ;)

25 minut temu, seba3002 napisał:

Leema Tucana jest do dostania za 12k na olx. Słuchałem go u kolegi z sąsiedniego forum z Lublina i po tym co usłyszałem, na moje niewprawione ucho ten wzmacniacz wpisuje się w potrzeby Rafała.

Sądziłem, że akurat Ty nie będziesz mnie namawiał na taką rozpustę. ;)  A serio - musiałbym posłuchać. A przecież nie pójdę do salonu pod hasłem - dajcie mi sprawdzić piec, który u Was jest dla mnie za drogi, ale rozważam używkę na olx. Naciągać na odsłuchy, skoro w salonie Leemy i tak nie kupię, to jakoś nieładnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Rafał S napisał:

Z tego, co pisał Adam ( @kaczadupa ) jasno wynikało, że Naim graj ciepło / dokłada basu. Ja już mam ciepłe / ciemnawe kolumny i potrzebuję kontroli, a nie masy dźwięku. A już szczególnie na basie i średnicy. Docelowo pewnie też wymienię odtwarzacz (pamiętam o Twoim typie), ale to za jakiś rok, czy dwa. :)

Przyłapałeś mnie. ;)

Sądziłem, że akurat Ty nie będziesz mnie namawiał na taką rozpustę. ;)  A serio - musiałbym posłuchać. A przecież nie pójdę do salonu pod hasłem - dajcie mi sprawdzić piec, który u Was jest dla mnie za drogi, ale rozważam używkę na olx. Naciągać na odsłuchy, skoro w salonie Leemy i tak nie kupię, to jakoś nieładnie.

Słuchałem najnizszego modelu hegla u siebie ale też z Gato FM 15 na zlocie. Wydaje mi się że zgayo, było to całkiem fajne połączenie. Ciepłe, gęste kolumny i bardzo precyzyjny wzmacniacz. Jeśli Twoje kolumny to paczki w stylu Dynaudio czy Gato, mogłoby to być dobrze zagrać. O leeme się nie wypowiem, bo słuchałem tego pieca dość krótko ale wydał się być piecem neutralnym, nie faworyzującym żadnego z pasm. No i bardzo dobrze kontrolował bas. 

Jeśli zaś chodzi o rozpustę 🙂- taką leeme sam bym chętnie przygarnął, ale że mi akurat w dźwięku mojego skromnego zestawu niczego nie brakuje😝, a i ATC to jednak mimo wszystko dużo tańsze paczki niż Twoje, to raczej nie będę rozbijał skarbonki, żeby kupić ten wzmacniacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, seba3002 napisał:

Słuchałem najnizszego modelu hegla u siebie ale też z Gato FM 15 na zlocie. Wydaje mi się że zgayo, było to całkiem fajne połączenie. Ciepłe, gęste kolumny i bardzo precyzyjny wzmacniacz. Jeśli Twoje kolumny to paczki w stylu Dynaudio czy Gato, mogłoby to być dobrze zagrać. (...) ATC to jednak mimo wszystko dużo tańsze paczki niż Twoje, to raczej nie będę rozbijał skarbonki, żeby kupić ten wzmacniacz.

Też podobnie kombinowałem. Jednak Canto nie są aż tak gęste jak Gato czy Dynaudio - myślę, że gdzieś w pół drogi między nimi a takimi MA Gold 100. Z kolei Hegel jest ponoć na drugim biegunie w stosunku do mojego Sola II. Szukam czegoś pośrodku. Tak mniej więcej grał Haiku Bright MK5. Ale po niego już nie sięgnę, bo to byłby krok w bok i lekko w dół. Jednak mój Sol II pod pewnymi względami jest naprawdę dobry - w tym zresztą cały ból - w tej dysproporcji pomiędzy tym, jak prezentuje różne płyty.

Co do Twoich ATC - są tańsze, bo mniejsze. Technologicznie przecież niczego im nie brakuje, wprost przeciwnie. Wybieramy stosownie do metrażu (ja może trochę przesadziłem, bo po Silver 100 nie umiałem zejść z rozmiaru). Spójrz na ceny SCM19, nie mówiąc już podłogówkach...

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Rafał S napisał:

Szukam / rozważam zakup nowego wzmacniacza do swoich Canto Grand New Premium.

Budżet - maks. 12 tys. zł

Szukałbym używki.

7 godzin temu, Q21 napisał:

Słuchałeś Musicala Fidelity M6si

Dla mnie to nie jest uniwersalny wzmacniacz. 

2 godziny temu, engajner napisał:

A dlaczego nie Naim?

Bo swoim charakterem podobnie jak Musical Fidelity nie będzie tutaj pasował.

2 godziny temu, seba3002 napisał:

Leema Tucana jest do dostania za 12k na olx.

Bardzo dobra propozycja. Niezły wzmacniacz. W tej cenie to okazja. Nie dostaniesz lepszego dźwięku w tej cenie spośród nowych modeli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

Rafał a co jeśli żaden wzmacniacz nie wpasuje się idealnie w Twoje oczekiwania 😉

Trochę zejdę z oczekiwań i potem będę znów narzekał i szukał. Za parę lat stanę się następnym Adamem. ;) A serio - jeśli nic nie zagra, jak chcę, to zostanę przy Solu II. Może najpierw wymienię transport CD na szybszy? Na tym też troszkę ugram, choć niezbyt wiele. Wolałbym zacząć od pieca. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Dedal75 napisał:

 

Nie jeden chciałby mieć taką bazę i z takiego pułapu zaczynać 😋 . Pzdr

To mój drugi wzmacniacz i trzecie kolumny. Nie licząc tego, co oddałem na zasadzie 2-tyg. na zwrot. ;) Poza tym, mam już trochę lat, później zacząłem, więc muszę się pospieszyć, żeby zdążyć zestawić przyzwoity system, póki słuch mi dopisuje. :)

4 minuty temu, J4Z napisał:

A może warto wtedy pomyśleć o akustyce? 🤔 

Pewnie, że warto. Pomyślałem. Tylko do realizacji nie doszło. Trochę WAŻ, trochę własne poczucie estetyki i niechęć do optycznego zmniejszenia wielofunkcyjnego, niezbyt dużego pokoju. :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, moss napisał:

Miałem kiedyś CG Signature, (...) Potem zrobiłem najlepszą decyzję i sprzedałem kolumny. 😀

U mnie chyba zostaną na dłużej. Z Haiku Brightem MK5 było dość blisko tego, o co mi chodzi, a to wzmacniacz trochę tańszy od Sola II. Więc powinno udać się jeszcze zbliżyć do oczekiwanego efektu, jeśli trochę dołożę. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...